Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az aranyról... fórum

Az aranyról... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az aranyról...

2010. jan. 23. 23:07

Egyike azoknak a fémötvözeteknek, amelyeket könnyű megmunkálni, ill. ötvözni. A bőrrel érintkezve bizonyos mikrokémiai reakciók kezdődnek, aminek a következménye az immunrendszer erősödése. Hasonló az ezüst ékszerek, edények alkalmazása során fellépő kölcsönhatás. Az arany időtálló, nem rozsdásodik. Minimális oxidálódás megy csak végbe a felszínen. Nem véletlenül készítették egy időben az aranykoronákat a szájba, bár ez nem a normál 14 K arany volt. Van ún. füstarany is, ez a 24 karátos színarany. A pécsi székesegyház oltára felett füstaranyat használta, ezt a kéz melegével tudták a kellő hőmérsékletet elérni és így alkalmazni a dekorációnál. De ritka izületi megbetegedéseknél alkalmaztak ún. "aranyinjekciót" sú

lyos esetekben.


Egy ország pénze annál erősebb, mint nagyobb az aranyfedezete. Mo-n a Gellért-hegy gyomra rejti a mi kevéske aranyunkat. Az aranyon kívül a platina jelenti még a fedezet meglétét, illetve emeli a valuta értékét. Nálunk egyedül a Magyar Pénzverde van, ahol az ékszereket is készítik és az egyéb arany műremekeket, melyek az ország műkincseinek sokaságát jelenti. Néha megdöbbentő képek kerülnek napvilágra Dél-Afrikából... De nem kell messzire mennünk, itt van nekünk Románia is... Nagybányán és környékén ezüst- és aranybányák voltak már a középkorban. Magyarországon a Duna felső szakaszán, Komárom környékén, illetve a Mosoni-Duna szakaszán. Ebben a térségben ma is dolgozgatnak aranymosók...


Ha több pénzt nyomtatnak ki, mint az ország aranyfedezete, infláció lép fel, emelkednek az árak.

2009. nov. 10. 17:49

Sziasztok!


Én meg most egy ingyen arany lehetőséget találtam, szerintem érdekes, és még pénzt is látok benne.

2009. okt. 12. 12:15

IMÁDOM őket csak fele már oda van mert be kellett adnom a zálogházba.

Remélem kitudom őket váltani és akkor remélem soha többé nem kell tőlük megválnom.

2008. okt. 6. 11:50
Én pl. kifejezetten NEM szeretem az aranyat. Igaz, az ékszereket sem. Van egy kevés ékszerm azok ezüstből vannak, azokat nagyon szeretem.
2008. máj. 15. 16:15
Remek az írásod:én is nagy híve vagyok minden olyan ékszernek ami aranyból van.(((((((((((
7. 70a5a27405 (válaszként erre: 6. - Jacimiklos)
2007. szept. 30. 21:53
Nekem is az, viszont más anyagból készült ékszert nem is bír a bőröm! Valószínűleg fémallergia az oka!
2007. febr. 20. 19:09
az aranyrol annyit erdemes tudni hogy legtobb no kedvenc ekszerei aranybol vannak.es az en kedvenc ekszereim is.
2007. jan. 5. 09:47

Mire is gondoltam?Lássuk:

Irodalom:

Jack London regényei, Fehér agyar, A vadon szava, Aranyásók Alaszkában.

Jókai Mór:Aranyember

Móricz Zsigmond:Sárarany

Film:

Charles Chaplin: Aranyláz, Aranypolgár

Aranyeső Yuccában (Bud Spencer)

Művészet:

Gusztáv Klimt: Nő aranyruhában ?

Építészet:

Prága- Aranyművesek utcája

Moszkva-Kreml-Blagovescsenszkij, "Angyali üdvözlet" székesegyház aranykupolái, belül gazdagon aranyozott ikonokkal.

A Jeruzsálemi templon hegyen a szikla fölé épített aranykupolás mecset: Kubbat asz Szahra, azaz Szikla mecset.

Tibet-Lhásza-Potala palota- a dalai lámák sztúpái gazdag nemesfém és drágakő díszítéssel.

Dél-Amerika:-Quito-La Compányia templom a kupolaboltozat alatt oltárok,falak,karzatok aranylemezekkel vannak bevonva.

Columbia:-Guatavita tó az "aranyozott ember"rítus színhelye, az El Dorádo.


San Francisco(USA)- A Golden Gate híd neve ellenére nem arany "csak" vörös és narancs színű ólomfestékkel vonták be.

2007. jan. 4. 16:20

Élvezettel olvastam a cikket.Leírom a közben született gondolataimat a teljesség igénye nélkül.

-szó esett az "aranylázak"-ról,igen nagy irodalma van és filmen is feldolgozták.

-a "pénzvilágban" ismert fogalmak az aranytartalék, aranyfedezet.

-nagy bűnügyek, rablások zsákmányai voltak aranyrudak.

-hivatalos kincsvadászok keresik a mai napig az elsűlyedt hajók roncsait ,amelyek aranyrudakat és egyéb kincseket szállítottak.

-az aranyművesség egy szakma, és művészeti ág, csodálatos alkotások születtek.

-aranykupolás templomok, szentélyek a világban.

-Budha szobor melyet a zarándokok aranyporral és arany lapokkal fednek be mélységes hittel.

-szólások,közmondások : "Ki korán kel aranyat lel." de "Nem mind arany ami fénylik." stb. ...

Javaslatom: akit éerdekel a téma, gyüjtsünk össze

"alkotásokat" amiknek köze van az ARANY-hoz.

3. m_marcsa (válaszként erre: 2. - 3e3da646a6)
2006. dec. 16. 13:03
Ez jó. Tényleg oké.
2006. dec. 16. 10:36
oké
2006. dec. 12. 21:46
Az arany mitikus fém, amire már az elnevezése is utal. Hogyan alakult ki, miből keletkezett, mitől nemesfém? Kik és hol termelték? Milyen szerepet játszott Magyarország és milyen reményeink lehetnek?
hogyan alakítják ki az arany különböző minőségű fajtáit? Mire használják ma legnagyobb mennyiségben és mely országokban termelik ma a legtöbb aranyat?

Ugrás a teljes írásra: Az aranyról...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook