Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta és gomba fórum

90 napos diéta és gomba (beszélgetős fórum)


11. Pirosalma (válaszként erre: 9. - 9c8432d068)
2009. máj. 10. 15:56

Ó, nem értek én a biológiának e részéhez:-) De a gombák a legtöbb felosztás szerint sem növények, sem állatok, hanem gombák (gordiuszi csomó:-).


(A gombát azért nem sorolnám a növények közé, mert nem fotoszintetizál.)


Itt írnak a rendszertanról: [link]


A fehérje-összetételét majd kíváncsiságból megnézem (van megfelelő táblázatom).

2009. máj. 10. 15:34

A 90 napos diéta leírásában is szerepel a következő:


Mi micsoda, avagy melyik nap mit lehet enni...


Fehérje (protein): minden, ami állati eredetű, de nem zsír, vagyis: hús, hal, máj, tojás, tejtermékek, valamint ide tartozik a gomba és a szójatermékek is, valamint az avokádó

2009. máj. 10. 15:31

A gombákban legnagyobb mennyiségben (88-92 százalék) víz van. Az ásványi anyagok főleg a kalap bőrében találhatók, nagyobb mennyiségben káliumot és foszfort tartalmaznak. A gombák fehérjéinek aminosav összetétele hasonlatos az állati fehérjékhez. Szénhidrátjaik főleg összetett cukrok, ilyen a sejtfalat alkotó kitin.


Ezt a gombákról írt cikkből másoltam át. Ezen kívül mint szakember is tanultam erről.


Te hová sorolnád a gombát,ha nem a növények közé.? (csak úgy kiváncsiságból kérdem)

8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - 9c8432d068)
2009. máj. 10. 15:11

A gomba teljes értékű fehérjét tartalmaz? Ezt én így nem hallottam, érdekes (ha így van). Ezt hol olvastad?


(Mindazonáltal a gombákat nem szokás a növényekhez sorolni.)

2009. máj. 10. 15:04

A gomba azon növények közé tartozik,melyek komplett fehérjét tartalmaznak,ilyen még a szója.Tehát mint a hús,vagy a tej,stb...

Más növények inkomplett fehérjét tartalmaznak.

Ettől még nem hiszem,hogy egyenértékű lenne az állati eredetű fehérjékkel.

2009. máj. 10. 14:45
fehérje napon ettem!
2009. máj. 10. 14:36
Az én tapasztalataim szerint semleges étel. Tehát bármelyik nap, bármilyen formában jó. Legalább is én így tettem, és az eredmény engem igazol. :) Sok sikert!
4. 41e36cdb38 (válaszként erre: 1. - 739591c1f3)
2009. máj. 10. 14:28

Fogós ravasz kérdés a gomba:-)))

Fehérjeként tartját számon a 90 napos diétában, de a leghatásosabb az, ha eldöntöd, hogy te minek nevezed, tehát fehérje vagy keményítő, és utána azokon a napokon eszed. Pörkölttel semmi gond.

Hülyén fogalmaztam, de gondolom érted.

3. Pirosalma (válaszként erre: 2. - 96b0d6b01f)
2009. máj. 10. 14:26

Sziasztok!


Összetétele alapján a zöldségekhez sorolható leginkább, de ha engem kérdeztek, egyrészt bármikor ehetitek szerintem, másrészt a 90 napos diéta módosított változatát jobbnak tartanám: [link]

2009. máj. 10. 14:18

Szia :)

Ez egy nagyon nehéz kérdés :)

Sokan fehérjének tartják, sokan meg keményítőnek, én mindennap ettem, pl. Ch napon ettem spagettit, hús helyett gombát tettem bele, keményítőn volt,hogy a rizibizibe is tettem, fehérjén, mi a húslevesbe szoktunk tenni egy két fej gombát és úgy is megettem.

Én nem tudtam kinek higyek ezért akkor ettem amikor jól esett, persze nem sokat.

2009. máj. 10. 14:13

sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, melyik nap és milyen formában lehet, ha egyáltalán a 90 napos diéta folyamán gombát enni. Pörkölt szóba jöhet?


Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook