Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszülettem fórum

Megszülettem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megszülettem

25. Szilvóca (válaszként erre: 24. - 3530c3fcb5)
2009. máj. 19. 11:03
Nem ,én az Istvánban szültem.De annak ellenére,hogy nehezen ment a dolog én már vállalnám a következőt.Na nem a szülés miatt,hanem,mert az egy csoda,hogy az ember a kezében tarthat egy ilyen kis csöppséget,meg az,hogy ott bújkált 9 hónapig és egyszer csak ott van.
24. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 23. - Szilvóca)
2009. máj. 15. 07:50
Hát most nagyon megríkattál, annyira megható volt. NAgyon szépen írtad le! NAgyon ügyes voltál! Gratulálok!!!Hát igen Neked azért sokkal több ideig tartott a szülés, én nem is tudom hogy bírtam volna ki ennyi ideig, még ez az 5 óra is akkor soknak tűnt...Ahogy leírtad arra merek következtetni hogy Te is a János Kórházba hoztad világra a picidet??? Mert majd nem úgy írtad le ahogy én a lépéseket...Én jelenleg nem szeretnék Kiarának tesót, mert én nagyon nehezen viseltem a terhességem... Majd egy másik cikkben talán egyszer leírom, egyenlőre nem tudom leírni, mert nem jó élményeim vannak arról az időszakról...Ahhoz képest a szülésem egy megkönnyebbülés volt... De ha évek múltán mégis úgy döntünk hogy lesz Kiarának tesója akkor is apás szülés akarok, nekem nagyon nagy biztonságo adott, és önbizalmat ahogy végig dícsért és monda hol tartunk!!! Én is féltm kicsit az apás szüléstől, mert nekem olyan a kis férjecském hogy ha a fogam fáj akkor is képes megsiratni annyiora sajnál, képzlhetitk akkor hogy féltem hogy végig kell majd néznie a szülést... De hála égnek nagyon bátor volt!!! És nagyon örülök hogy ott volt!!!
2009. máj. 14. 16:34
Kissé küzdök a könnyeimmel és újra "átéltem" a szülést.Én is hasonlóan kezdtem.Szombaton még tettem vettem itthon,mert elméletileg köv.hét vasárnapra voltam kiírva,bár már hét elején az a sugallat jött,hogy hamarabb jönni fog a baba.Szombat este éreztem valami nedvességet.Gondoltam ez jó lesz még 1 hétig,ha esetleg ez a vizesség vizelet visszatartási gond.Egyszer csak egy enyhe görcsöt is éreztem.Szóltam a férjemnek,hogy lehet menni kell majd.De végül mégse kellett menni,mert a szivárgás is megszűnt és fájás se jött.Másnap szintén tettem vettem.Késő du.megint szivárgást éreztem,majd egy kis idő elteltével jött egy fájás is,majd kis idő múlva megint.Lezuhanyoztam,beraktam a csomagomba még 1-2 hiányzó dolgot,majd szóltam a párocskámnak,na induljunk,de ne szóljon senkinek,még,mert lehet téves riasztás.este8 óra körül beértünk a kórházba.Ott a szülésznő megvizygált.Mondta 2 újjnyira vagyok nyitva.Vizygálat közben elfolyt a többi vizem is.Csináltak egy ctg-t,akkor már elég erőteljesek voltak a fájások.Bekísértek a szülőszobába oda már a férjem is bejöhetett.Akkor hívtuk anyáinkat,hogy bent vagyok a kórházban és szülni fogunk.Ők is odajöttek a kórházba.Leültek a váróban,a férjem időnként kiment mondta nekik a tényállást.Mondta a szülésznő,ha nagyon fáj már akkor kaphatok egy kis fájdalomcsillapítót majd később.Hol az ágyon feküdtem,hol ültem,hol sétálgattam.A fájdalomtól,már hányingerem is volt.2x volt"rohanásom"a wcre e miatt.Éjfél fele kaptam egy kis fájdalom csillapítót,annak nem volt hatása,mert hányingerem lett ismét és keresztbe álltak a szemeim.Ismét megvizsgált a szülésznő,mondta 3 ujjnyi.Mondta kicsit lassan haladunk.Akkor tágított is rajtam egy kicsit.Mondta sétálgassak,vagy üljek rá a labdára,hintázzak rajta.A labda nagyon jó.Hajnali 4-kor még mindíg egyben voltam a fájásaim is ritkák,rövidek voltak.Olyan 6 óra körül megjött az orvosom is,akit folyamatosan tájékoztattak a hogy létem felől.Kaptam az éjszaka folyamán infúzióban vizet,meg mondták igyak minnél többet.Nagyon nem akartak sűrűsödni a fájások,így kaptam egy kis oxitocint.Majd megint jött a ctg.Az oxitocinnak semmi hatása nem volt.Folyamatosan tágítottak.Mondta az orvos,hogy forduljak az oldalamra és ha jönnek a fájások nyomjak úgy oldalt fekve.Aztán mondta na nézzük.Mondta nagyon fog fájni,de ha jönnek a fájások szóljak,és nyomjak erősen.Ő feltérdelt az ágyra a fejem fölé,mondta jön a fájás húzzam fel a lábaimat és nyonjak.Így is lett.A férjem fogta az egyik lábamat,én a másikat,a doki nyomta a hasamat,a szülésznő,meg odalent mahinált.Egyszer csak a férjem meglátta a gyerkőc feje búbját,kiabált,hogy Baba nyomjad nyomjad látom a fejét.3x visszacsúszott a gyerköc,aztán össze szedtem minden erőmet és toltam kifele.Én egyész idő alatt ,amikor fájás jött,mindíg mondtam a férjemnek,hogy szorítsa a kezem,ő meg mondta,mennyire szorítsa már,el fog törni a kezem.Én a kezem szorítását szinte nem is éreztem,a fájások erősebbek voltak.Na és egyszer csak kicsúszott a gyerkőc,és pont abban a pillanatban nyitottam ki a szemem,és láttam ahogy kicsúszik.Férjem elvágta a köldökzyinórt,kissé üvegesek voltak a szemei a boldogságtól.Míg varrtak ő vitte ki a gyerkőcöt,hogy lemérjék,megtisztogassák.Aztán bebugyolálva visszahozták.Egyből megszoptattam.Anyáink akkor kukucskáltak be az ajtón.Szegények mindíg azt hitték,amikor felsírt 1-1 újszölött,hogy megjött az unoka.De csak reggel 8.15kor jött meg az unoka.Éreztem,hogy kicsit rosszul festhetek,és amikor megláttam anyám arcát,már tudtam,hogy szarul festek.Majd egyszer csak jött egy ápolónő,rendbe szedett és levittek a nőgyógyászatra,mert csak ott volt hely,mert front lehetett az éjjel,és megtelt a szülészet.Betoltak a liftbe,ott volt egy tükör.Kár volt belenéznem.A szemeim feldagadva,a hajszál ereim,megpattanva.Szóval csúnyán festettem,de 1-2 nap alatt elmúlt nyomtalanul.Akkor már nem is emlékeztem milyen fájdalmakon estem túl,mert tudtam 1-2 órán belül kezemben tarthatom a kisfiamat.Annyira fel voltam pörögve,holott már több mint 24órája fent voltam és végig csináltam a szülést,hogy nem bírtam aludni.3 napig voltam kórházban,de nem sokat aludtam,mert egyszerűen nem tudtam.Fáradt voltam,de mégse.A férjemre volt bízva,hogy bejön-e a szülésre ,vagy sem,mert alapjáraton ő nem bírja a vért,a fájdalmat,de végig csinálta velem,amit nagyon köszönök,mert ő adta nekem az erőt,mert nélküle nem tudom hogy csináltam volna végig.A korházban akár hányszor ránéztem a kisfiamra ,csak sírtam a boldogságtól,és nem igazán tudtam levenni a szemem róla,csak néztem.Ez a mai napig így van.Nézem és potyognak a boldogság könnyei.És csak azt tudom tanácsolni,ha egy pár felteszi a kérdést,hogy apás szülés,vagy ne,akkor én is és a férjem is azt mondjuk igen apás szülés.
22. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 21. - Lia ikrek)
2009. máj. 14. 11:58
Istenem nagyon megható volt, végig pityeregtem. NAgyon nagy gratula, és köszönöm szépen hogy leírtad!!!!
2009. máj. 14. 11:19
Szia:1995 nyarán ismertem meg a Férjem,18.-éves volltam,elmentem Orvoshoz fogamzásgátlót feliratni.Vissza mentem 1.-hónap múlva májfunkció vizsgálatra nemlett jó az eredményem,azt mondta az Orvosom nemszedhetek soha fogamzásgátlót mert nembírná el a májam.Haza mentem elmondtam és úgygondoltuk ha jön a Baba örülni fogunk neki.TEllt az idő 2001 06 09 .-én összeházasodtunk,225-fős lakodalmunk volt a Szüleimnél Sátorban,nagyon jóvolt.Aztán elkezdtünk gondolkozni,hogy 6.-éve eggyüt vagyunk és nemestem teherbe.Elmentem a Nőgyógyászomhoz elkezdtük a hőmérőzős verziót meg hormon gyógyszerek eltellt 1.-év és még mindig semmi aztmondta,most a férjemnek kell Orvoshoz menni adott is egy maszek címet bejelentkeztünk,jóvollt mert 3.-napután mehettünk is.Megvizsgállták vollt egy viszere a heréjénél megműtötték és azt mondták minden rendben mostmár mienk a pája.Mégsem történt semmi Fókuszban láttuk TApolcai Reprodukciós Intézetet Bejelentkeztünk,1.-hét mulva mentünk is.Megvizsgáltak minndegyikünket egésznapos vizsgálatok volltak Labor,Nőgyogyász,Urológus ,Késő Délután Minnden eredmény meglett Azt mondta az Orvos ,hogy az éveket számolva gondollkozunk elrajta de csak a Lombik jöhet szóba mert nemtalálltak kizáró okot ahoz,hogy teherbe essek,lehet 1.-hónap múlva de lehet5.-évmúlva sem esek teherbe.Ugy gondoltuk elkezdjük jött a hideg zuhany közölte az Orvos,hogy minimum 300000.-ft tól kezdődik a gyógyszeres és inekció kúra a Stimuláláshoz.SZüleink segítségével belevágtunk,4.-hét alatt lezajlott minden hát ojan 30 inekciót kaptam hasfalba a stimuláláshoz az első alkalommal aztán jött a nagy nap Petesejt leszívás 8db petesejt jött le nyolcat megistermékenyitettek másnap telefonállnom kellet,hogy mennyi termékenyült meg és kezdett el osztódni 3db nagyonszépen osztódott 3.-napon menntünk a beülteésre .Petesejt leszívás alltatásba történt de a beültetés nem .Neméreztem semmit monitoron mutatták ,hogy egyelőre itt vannak beültetés után ottkelet maradnom 1.-napot és jöhettem haza 12.-nap szigoru fekvés után kellet vissza mennünk vérvételre,hogy sikerült e.Hidegzuhany ismét nemsikerült,nemtapadtak meg.Lelkileg Padlóra kerültünk mind a ketten .egymást vigasztalgattuk 3.-hónap múlva újból elkeztük az egészet mindenen végig mentünk,3db-ot Ültettek Újból be 12nap fekvés után újból vissza mentünk de én már mindenkinek mondtam,hogy úgyérzem sikerül túlságosan nyugodt volltam éreztem a melleim feszülnek,otthol mindenki azt mondta csak bekébzelem.neéljem bele magam aztmondtam nekik majd meglepőttök ha tényleg terhes vagyok.Vissza mentünk Tapolcára vérvétel és szólitanak minket AZ Orvos már mosojgott és azt mondta gratulálok Babás vagyok magas a vérben a hormoszint de 2.-hét múlva tudja megmondani,hogy hányan vannak .Nagyvoltt a boldogság 2.-hétig pihengettem,visszamentünk és jött a nagyhír megkérdezte az Orvos,hogy mutassam mondom neki persze és látszott a 2db petezsák Ikreim Lessznek SÍrvafakadtunk és viccesen azt mondtam sz Orvosomnak 2.-őt fizettem 2.-őtkaptam Nevettek és azt Mondták nagyon vigyázzak magamra 3.-honapos koromig Tapolcára jártam ,Utána Már a saját fogadott Orvosomhoz .18 hetesen megint nagyöröm ért minket mert az ultrahang kimutatta ,hogy LÁny ÉS FIú ez a mikicsi történetünk,lelkileg meg óriási de minndent megért......
20. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 19. - Lia ikrek)
2009. máj. 13. 07:45
Isenem hát akkor nagyon nehéz lehetett Neked/Nektek. :(((( Mindenesetre óriási gratula a a babáidhoz!!!! Nagyon érdekel ez a lombik program, megtennéd a ha van egy kis időd hogy leírod nekem a menetét hogyan jutottatok erre a döntésre hogy lombik babáitok legyenek, és hogyan zajlottak a vizsgálatok, a beültetés és minden más... Ne haragudj hogy ezzel zavarlak, csak nagyon érdekelne a dolog... Privibe is leírhatod ha gondolod... Köszönöm szépen előre is...
2009. máj. 12. 11:39
Sziasztok nekem Lombikprogramon kereztül szüledtek meg az Ikreim.2004 júnis 16.-án kakilási ingereim voltak,felhivtam az Orvosom azt mondta irány aSzülőszoba .Bementem A Székesfehérvári korházba jött az orvosom,megcsináltak minden vizsgálatot és úgy döntött infúzióval vissza tartjuk a szülést..Vissza jödtek a labor eredmények aztmondta azonnalo császár.Sajnos aKorházban a koraszülött osztájon fertőzés volt ,így felvitt a Mentő Budapestre a 34.-hétben volltam.Pesten megint megcsináltak mindenféle vizsgálatot,már tiszta ideg voltam ,hogy milessz már féltem,hogy valami baja lessz az Ikreknek.Közölték velem ,hogy nemlessz császár nem Indokolt 2.-napig volltam Pesten.2004 06 18.-án SAjátfelelöségre haza vitt a férjem előzetes eggyeztetés után amit az Orvosommal aSzékesfehérvári korházban megbeszéltem.2004 06 18 Este 22.-órakor elkezdtem fulladni szóltam aNővérnek aztmondta természetes dolog.Hajnal 3.-kormegint szóltam de akkormár ugy,hogy nemmegyek el a Nővérpultól mig nem szól Orvosnak Toxémiás szives és ikreket várok,jött az Orvos megkérdezte mértnem szóltam ellöbb .Mondtam Neki,hogy már szóltam este 22.-órakor.Azonnal levidtek aszülőszobára mindenféle vizsgálatot megcsináltak.Saját lábamon mentem be a Műtőbe hajnal 4.-órakor felültem a Mütőasztalra köhögtem egyet és vért hánytam az Orvosom megijedt aztmondta azzonnal kezdjék el az alltatást ülve mert megfulladnák a vértől annyira vizes volltam,hogy ráment a Tüdmre és megpattant az ér.Életmentő műtéten estem át.Hála isten a gyerekeknek nemlett semmi baja.1 Napig lélegesztető gépen volltam 24.-óra alatt 9liter vizet hajtottak lerólam 7.Napig volltam a nagy Intenzíven 8.nap után láttam elöször a Babáimat.61kg mal kezdtem a terhességet és 75kg mal fejeztem be igaz 34.hetesen születtek meg Panna Attila nemvolt egy szép élmény .De most akkora boldogságot kapok tőlük,hogy újból nekivágnák és végigcsinálnám az élet legszebb dolgai és amiért van értelme az Életnek..
18. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 17. - 3530c3fcb5)
2009. máj. 11. 13:12
Jah a méhlepényt azért nem várta meg hogy megszüljem mert annyira fel kellett vágnia hogy szó szerint egy lavornyi vér ömlött ki belőlem, és félt a doki hogy ha megvárja a méhlepényt hogy megszüljem túl sok vért vesztek... Csak ennyire részletesen már nem akartam leírni... túl félelmetesen hagzik...
17. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 14. - Porc)
2009. máj. 11. 13:10

Szia köszi szépen a dícséretet :))))


Jajj valamit akkor félreértettél, vagy én fogalmaztam meg rosszul. Nem a kézzel tágítás miatt álltak le a fájások, hanem előbb leálltak 4 újjnyinál, és Kiara meg már bújt ki, és veszélyben volt az ő épsége is meg az enyimé is. Ha idő előtt bújik ki TÁGÍTÁS NÉLKÜL 4 újnyinál, én teljesen szétrepedek a Kiara meg agykárosodást szenvedheett volna...

16. pesmár (válaszként erre: 13. - 3530c3fcb5)
2009. máj. 11. 09:02

Köszi,nagyon aranyos vagy!Bár sikerülne!!!

Puszi nektek,és jó egészséget kívánok!

15. ancsa84 (válaszként erre: 11. - 3530c3fcb5)
2009. máj. 11. 08:38
Köszönöm!Aranyos vagy!:)
14. Porc
2009. máj. 11. 08:30

Kedves Katica, gratulálok, nagyon bátor és ügyes voltál! A kislányod pedig nagyon formás, és milyen figyelmes, élénk baba, sok boldogságot és jó egészséget Nektek!


A doktor úrhoz azért lenne pár szavam... bár a lényeg, hogy Te jó kezedben érezted magad! Elég egyértelmű az összefüggés, hogy a kézzel tágítás után álltak le a fájások, és vajon miért kell "kirántani" a méhlepényt rögtön a szülés után, hát nem ráér szegény lepény megszületni...? Szererncsés is voltál, hogy ilyen gyorsan, komplikáció nélkül sikerült megszületnie a babádnak!

Még egyszer nagyon gratulálok! Remélem, mi is ilyen ügyesek és szerencsések leszünk!

13. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 10. - Pesmár)
2009. máj. 11. 07:56
Pesmár nagyon szorítok Nektek hogy Nektek is legyen egy kis tündérhercegnőtök!! :)))) Köszi hogy írtál.
12. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 9. - 9461d5d8fe)
2009. máj. 11. 07:55
Kata N_eked is nagyon köszike a hozzászólást, és gyönyörű szép a kis tündérkéd!! :)))
11. 3530c3fcb5 (válaszként erre: 8. - Ancsa84)
2009. máj. 11. 07:54
Köszönöm a szépen. Lassan Te is átélheted ezt a szép élményt! Nagyon szép kismami vagy!!
2009. máj. 10. 22:02

Gratulálok nektek a csodaszép kislányotokhoz!

Mi is nagyon szeretnénk a 2 fiú után egy ílyen gyönyörű kislányt!

2009. máj. 10. 21:32

Szia!

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.Nagyon szépen írtad le és én is sírtam olvasás közben.

4 hós Tündér anyukája!

2009. máj. 10. 18:46

Nagyon szépen írtad le!Gratulálok,nagyon ügyes voltál,és csodaszép a kislányotok is!

Most itt pityergek én is a gép előtt!

Egy 26 hetes kismami!:)

2009. máj. 10. 15:37

Mindenkinek nagyíon szépen köszönöm a hozzászólásokat aranyosak vagytok!


Kler valóban a világon a legjobb érzés anyának lenni! :)))


Dius viszont kívánom ugyanezt nektek!! :))))


pataj.erika aranyos vagy hogy a kedvenceid között vagyunk... :)))))


Barbika25: akkor lassan Te is megtapasztalod az anyaságot, nagyon fogok szurkolni!!


Hajni77 Neked is nagyon köszönöm:)))

2009. máj. 10. 15:02

nagyon megható volt!:)


gratulálunk!!!

2009. máj. 10. 13:12
Nagyon jól leírtad gratulálok nektek :-)) itt pityergek:-...nagyon megható a történetetek!!28 hetes kismami:-))
2009. máj. 10. 12:44
Én hirtelen először azt hittem,hogy ez a cikk már volt egyszer kiírva :) Aztán néztem,hogy te írtad,azért volt nekem ismerős,mert a kedvenceim között vagytok!!
2009. máj. 10. 11:02

Szia Katush!


Nagyon megható, igaz egyszer már én olvastam a naplódban, de ezt nem lehet könnyek nélkül elovasni:)

Kircsike pedig egy tündér:)


Kívánok nektek sok örömöt,egészséget és türelmet a jövőben:)


pusssza

2009. máj. 10. 10:45

Drága Barátosném!


Nem lehetett könnyek nélkül elolvasni! :-)

Ilyankor még jobban tudatosul bennem: CSODÁLATOS ÉRZÉS ANYÁNAK LENNI!!

Puszi Nektek!!

2009. máj. 10. 10:03
Gondoltam, eljött az idő, én is megírom a kis szüléstörténetemet. Nagyon nehéz terhességem volt, vagyis én viseltem nagyon nehezen, ehhez képest, mindössze öt óra alatt megérkezett a mi drága kicsi kislányunk, Kiara!

Ugrás a teljes írásra: Megszülettem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook