Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlet- ha nem jelentkezhetek be igénybe vehetem e a jutattásokat? fórum

Albérlet- ha nem jelentkezhetek be igénybe vehetem e a jutattásokat? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Titzi)
2012. ápr. 9. 14:33
3 évvel ezelőtti a kérdés...talán már megoldódott.
32. titzi (válaszként erre: 5. - Erikpipi)
2012. ápr. 9. 14:18

sajnos ez a beidegződés a tanácsi rendszerből és,fusd át gyermekvédelmi jogszabályokat:-))


iszonyú nehéz kirakni nemfizető kiskorúgyerekest,de még gyerek nélkül se könnyű,ha mar be van jeletve és mi védi a tulajt a kaució? amit egyre többen meg se akarnak fizetni vagy talan a zálogjog,ami már személyes tárgyakra vagy munkához szükséges tárgyakra nem terjedhet ki???:-))tehát pl már egy notebookra nem terjedhet ki?:-))

teljesen igaza van a tulajdonosoknak,aki bejelentkezni engedi,nagy kockázatot vállal


en hal"istennek nem vagyok rászorulva arra,hogy kiadjak és ez nem fog változni

31. titzi (válaszként erre: 3. - Briell)
2012. ápr. 9. 14:07

miert itt kérdezősködsz,a szociális osztályon minden kérdésre választ kapnál:-))

a gyermekvédelmit megkapod,nem lakcímhez kötődő ellátási forma:-))

értelemszerű a lakásfenntartásihoz bejelentett lakcím kéne


amúgy nem az adó miatt nem akarjak a tulajok bejelenteni az embereket,hanem a családvédelmi jogszabályok miatt!ugyanis a nemfizető gyerekest szinte lehetetlen kitenni!!!!ez a szomorú igazság

30. 24584533ce (válaszként erre: 29. - Children)
2009. máj. 13. 21:24
Ez így igaz!
29. children (válaszként erre: 28. - Briell)
2009. máj. 13. 18:09
Sajnos lakás fenntartási támogatást csak az állandó lakhely szerinti polgármesteri hivatalban lehet igényelni. Az óvodák -iskolák egyre komolyabban veszik a körzet szerinti hova tartozást és azok vannak előnyben akik az állandó lakhely szerinti oviba-suliba akarja íratni a gyereket. Nálunk még lakcím kártyát is kértek,remélem nálatok nem veszik ennyire szigorúan!
28. briell
2009. máj. 13. 16:58
Na most aki kiadja az albérletet azt mondja, hogy ideiglenes lakcímre bejelent 5 év-re és akkor vajon jár a lakásfentartási, stb? Akkor rendben lesz az óvodai beíratás, gyerekelhelyezés, stb vajon?
2009. máj. 12. 21:11
nem.
26. Martian (válaszként erre: 25. - 5464505f6a)
2009. máj. 12. 21:04
most őszintén te bejelentenél egy vadidegen embert a lakásodba?
2009. máj. 12. 18:48
az én tapasztalatom:azért nem jelentik be az albérlőket,mert nem akarnak utána adózni,és eddig alig találkoztam olyannal,aki bejelentene.
24. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 22. - Briell)
2009. máj. 9. 18:16
ha onnan ki kell jelentkezned és be nem jelentkezel sehová akkor az olyan mintha papiron hajléktalan lennél,hisz nincs lakcimed az én értelmezésemben...ez nem jó a gyerekek szempontjábol sem,ugy értem esetleges gyerekelhelyezési vitánál.Másrészt igen,ovodai iskolai beiratkozásnál is gond.Szerintem keress másik albilehetőséget!!Én is laktam albérletben mielőtt kivettem érdeklődgettem és sehol nem volt gond a bejelentkezés,biztos találsz megfelelőt!
23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Briell)
2009. máj. 9. 18:13
valamilyen lakcímkártyátoknak kell lenni a beíratkozáshoz
22. briell
2009. máj. 9. 18:08
Az óvodai és iskolai beírás sem lehetséges, ez igaz????????????????????????????????
21. briell
2009. máj. 9. 18:07
Ez a férjem háza ahol most vagyunk- válófélben vagyunk, ő már elment a nagynénjéhez, ezt a házat pedig viszi a bank a jelzáloghitel miatt...
20. children (válaszként erre: 19. - Briell)
2009. máj. 9. 16:01
Ahova most be vagytok jelentkezve,azzal nem lehetne meg beszélni hogy:ki költözésetek után egy ideig az maradjon az állandó lakcímetek,míg nem találsz megoldást? Állandó lakcím nélkül nem fogsz tudni semmit intézni:óvodát gyerekeknek,iskolát.....
19. briell (válaszként erre: 17. - 24584533ce)
2009. máj. 9. 14:35
Nincs sajna senki akihez bejelentkezhetnénk.
18. Martian (válaszként erre: 14. - Erikpipi)
2009. máj. 9. 14:33
igen épp ezt próbáltam leírni röviden, hogy az lenne az ideális, ha minden főbérlő, és albérlő olyan lenne ami miatt nem őszülsz meg idő előtt
17. 24584533ce (válaszként erre: 16. - Briell)
2009. máj. 9. 13:52
Hát nem irigyellek.Pont ezt akartam tőled megkérdezni,hogy ha onnan ki kell jelentkezni,hol lesztek elérhetőek,ha nem engedik,hogy oda bejelentkezzetek,ahová költöztök....na ez a mondat túl bonyolultra sikerült. Minden esetrevalahol lenni kell állandó lakcímeteknek:anyós? testvér? rokon? jó barát?valaki? Hát én azt kívánom neked,hogy találj egy rendes albérletet,egy rendes főbérlővel,és kapjatok meg minden támogatást :)
16. briell
2009. máj. 9. 13:40
Nekem még az sincs akihez bejelentkezzünk-- hát ez csodás világ... Ezek szerint a leveleim valóban még postafió ba sem lehet kérni oda ahova megyünk? A másik városba? VAgy azt lehet? Ez borzasztó világ... nem gondoltam hogy ez ennyire bonyolult lesz..
2009. máj. 9. 13:28
Tapasztalatból írom,hogy ha nem vagytok állandó lakcímre bejelentkezve,nem kapjátok meg a lakásfenntartásit sem ,sem a gyermekvédelmit.Mi ezt most intéztük,mind a kétfajta támogatást,mert csak most találtunk bejelentett albérletet. Az elmúlt 1 éven belül 3 albérletben laktunk,ahol nem engedték,hogy bejelentkezzünk.Így nem kaptunk semmilyen támogatást a 2 gyermekre,a leveleink is anyósomnál mentek mert oda voltunk bejelentve.Itt is csak azért engedték meg,hogy állandóra bejelentkezzünk,mert csak úgy voltam hajlandó ebbe a lepukkant panelba költözni a gyerekekkel és átiratni a távhőt a férjem nevére.Ami 56ezer volt 1 hónapban.Megkaptuk a támogatást,és a felére csökkent már másik hónapban.A lakás fenntartási,6200 ft.Hol áll ez arányban?Szóval ez a nagy kérdés:érdemes -e bejelentett albérletbe költözni a mai világban?.....mert én nem tudom...
14. erikpipi (válaszként erre: 12. - Martian)
2009. máj. 9. 11:59

"én főbérlő vagyok, és azért minket is meg lehet valahol érteni,

Megértelek. Anyám is kiadja a lakást. Voltak álmai, ilyesmik: 3 havi kaució, gyerektelen,mert a gyerek szétbarmolja a lakást, 60-70 ezer/hó, és egyébként csak fizessen, ne fogyasszon.:)

Kapott 2 csajt, havi 50 ért, mert nem volt több pénzük, de rendesek.

Mi meg fizettünk havi 50 et anno, és olyan penészes volt a fal, hogy amikor elmentünk és a festő megpróbálta a tapétát átfesteni, leesett. eláztattuk az alattunk lakót, de a főbérlő, úgy csináltatta meg a fürdőszobát, hogy 6 féle csempe, 4 toldás a csőbe, mert ő nem ad ki 1000ft ot sem.. (a dugulás, már az előzz 4 albérlőnél is megvolt). A tűzhely rózsából 4 helyett 1 volt jó, a konyhában nem működött a konvektor. Mondtuk neki, veszünk egy új tűzhelyt amilyet akar, és lelakjuk ha kell részletbe, de nem lehetett, mert vagy a tűzhelyt vagy a konvektort javíttatja. A szerelő meg ismerte, és vagy 3 éve mondta neki, hogy cserélni kell mert javítani nem lehet. feketén fizettünk, ő meg nem adózott utána, mert azt is sokallta, pedig mint nyugdíjas 200 ezerig adómentes volt, a többi után is csak huszonegynéhány százaléknyi adót kellett volna fizetnie. Ő meg egy böszöm terepjáróval járt egy közeli településről, a hegytetőn meg kacsalábon forgó kecója volt.

Ha nem ilyen főbérlők lennének, még most is bérelnénk, és a pénzünket visszaforgattuk volna a vállalkozásunkba.


Most munka miatt bérlünk egy kis lakást Pesten, nagyon jó feltételekkel, a tulaj nagyon rendes,e gy idős hölgy. Látta, hogy az ágy kényelmetlen, és vett egy másikat 60 ezerért, mi pedig 55 ért béreljük. Ha valami elromlik hívja a szerelőt és javíttat, az nem a mi feladatunk. Normális helyeken ez így szokás.


Minden hozzáállás kérdése.

13. briell
2009. máj. 9. 11:39

Kisvárosban lakunk.. és egy másik kisvárosba mentünk volna mert ott olcsóbb az albérlet.

A gázártámogatás most megszűnik, igaz???

Nem figyeltem a politikát az utóbbi időben anélkül is van min idegeskedni.

Martian.. hát nem tudom, ha így parázol hogy érdemes e belefognod?

2009. máj. 9. 11:29

sziasztok


azért kotyogok bele a fórumba mert látom itt főképp albérlők írtak


én főbérlő vagyok, és azért minket is meg lehet valahol érteni, van egy x milliós kéglid ahova beengedsz egy számodra addig vadidegen embert, és nem lehet tudni ki milyen lesz majd később, és senki nem akar cirkuszt


én csak most kezdek bele, és mit ne mondjak rendesen parázok az egésztől, és itt most nem a bejelentkezés engedése, nem engedése a fő kérdés egyelőre nálam

11. children (válaszként erre: 9. - Briell)
2009. máj. 9. 11:20
Nagyon sajnállak,tudom hogy nagyon nehéz.Mi évekig vándoroltunk egyik albérletből a másikba,szörnyen ki van szolgáltatva az ember. Legalább nagy városban laksz,ahol esetleg több albérletből lehet válogatni?
10. hkati2 (válaszként erre: 8. - Children)
2009. máj. 9. 11:06
Nálunk az albérlő ideiglenesen van bejelentve.Igaz gázár és hasonló támogatást nem kap,de ami nem lakás jellegű támogatás mindent megkapott.Javasolnám az ideiglenest,vagy barát,rokon stb....szívességi lakás használatott.Akkor végül nem fontos,hogy be legyél az albiba jelentve.
2009. máj. 9. 11:02
Megpróbálom... de épp ez jó helyen volt és olcsón...Semmi nem úgy jön össze ahogy kéne.
2009. máj. 9. 10:54
Nem tudnátok olyan albérletet találni ahol meg engednék hogy bejelentkezzetek?
2009. máj. 9. 10:52
Hm..ez remek- jól mondják olcsó húsnak híg a leve.
2009. máj. 9. 10:48
Csak akkor vehetsz igényben bármilyen támogatást ha abban a faluban vagy városban igényled,ahol az állandó lakcímed van.
2009. máj. 9. 10:45

Nem vehetsz igénybe semmit, csak az állandó címeden.


Amikor bérlakásban éltünk, megmondtuk a tulajnak, hogy vagy bejelent, vagy elmegyünk, hisz sem a gyerek óvodai elhelyezése nem volt lehetséges, de még a postán sem tudtuk átvenni a leveleinket.


ez egy régi beidegződés, még a tanácsi rendszerből, miszerint ha bejelent akkor ki már nem tud rakni, de ez nem igaz.

4. 4b6a2525df (válaszként erre: 3. - Briell)
2009. máj. 9. 10:34

Hát a lakásfenntartásit nem hiszem, mert ahhoz számla kell.

A gyermekvédelmi juttatás nem számlához kötött, legalábbis eddig nem volt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook