Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a krumplit fagyasztani, hogy ne feketedjen meg felhasználás előtt? fórum

Hogyan kell a krumplit fagyasztani, hogy ne feketedjen meg felhasználás előtt? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 2. 20:03
Ahogy többen is írták; blansírozni kell a zöldségféléket.Fagyasztani úgy szoktam,hogy először tálcán kiteregetve a gyorsfagyasztóban kopogósra fagyasztom és utána teszem zacskóba,így nem áll össze.Epret,meggyet más bogyóst is így fagyasztok.
2008. szept. 18. 18:56
Egy ici-picit süsd meg előtte. Ha kihűlt tedd hűtőbe.
2008. aug. 5. 05:23
bocsika a fagyasztáshoz nem biztos hogy jó, mert azt ne probáltam, de akkor ha előre akarsz dolgozi, akkor igen (1-2 nap)
2008. aug. 5. 05:20
vizbe kell tenni, hogy ellepje teljesen akkor nem lesz fekete
2007. szept. 7. 09:58
Blansirozni kell!
7. Kék
2007. ápr. 5. 12:49
Mindenképpen blansírozni kell(forrásban lévő vízbe dobni 3-4 percre),én mindig fagyasztok le,mert sok időt lehet vele spórolni,és a gyerekeim könnyebben sütnek ki maguknak a frituban,ha nem kell pucolgatni.Délutánonként meleg kaja van belőle 10perc alatt ha a menzán rossz koszt volt.
2007. jan. 28. 14:12
Nagyüzemi módszer szerint citromsavat tesznek a vízbe amivel átmossák. Egyébklt ezt nem csk a krumplinál, hanem más zöldségnél is alkalmazzák.Az ecet is gondolom, hogy ilyen módon működhet.
2006. dec. 15. 15:28

Köszi szépen mindkettőtöknek,majd mindkét módszert ki fogom próbálni.

Üdv.:Piros

2006. dec. 15. 13:56

a bolti krumpli elősütött nagyon magas hőmérsékleten, azért nem feketedik és nem szívja be az olajat sütés közben

a zöldségfélét szintén blansírozni illik fagyasztás előtt (lobogó forró vízben 1 percig főzni, utána jeges vízben lehűteni)

azért mondom, hogy "illik", mert én anélkül fagyasztom :-)

2006. dec. 15. 13:43

Szia!

Én azt hallottam, (csak hallottam még nem próbáltam), hogy amikor megmostad és felszelted, tedd bele vízbe önts hozzá egy nagyon kevés ecetet és egy kicsit hagyd állni, állítólag ezután nem fog megfeketedni és nem lesz ecet íze sem.

2006. dec. 12. 15:19

Sokszor vásárolok kész,fagyasztott burgonyát,amit szükség esetén gyorsan el tudok készíteni.

Néha azonban (amikor több időm van erre),itthon készítem el a sütni való burgonyát.Előfordult már,hogy túl sokat hámoztam,vágtam fel,viszont sajnáltam kidobni,amikor lefagyasztottam pedig befeketedett,és mégis pocsékba ment.Szívesen fogadnék tanácsokat,hogyan tudnám oly módon lefagyasztani a hasábburgonyát,hogy felhasználható legyen?Vagy akár más zöldséget is...pld.zöldborsót,hogy ne keményedjen meg,sárgarépát,hogy ne legyen "nyúlókás"stb.Remélem tudtok ebben nekem segíteni.

Köszönöm!

2006. dec. 12. 15:12
Hogyan kell a krumplit fagyasztani,hogy ne feketedjen meg felhasználás előtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook