Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Atípusos TBC-ről hallott valaki? fórum

Atípusos TBC-ről hallott valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jún. 16. 13:37

Sziasztok!


Jár még erre valaki? Olyan esetleg, aki gyógyszeres kezelést kap tbc miatt?

2014. szept. 5. 08:41

Sziasztok!


Sajnos elég régiek már a hozzászólások, de szeretnék valakit találni, aki volz már hasonló helyzetben...A tipusos tbc-re gyanakodik a labor, azt mondták, az orvosnak a quantiferon lelet magas száma miatt már kellett volna gyanakodni...de csak legyintett, próbálunk orvost találni, a tünetek tipikusak-megnagyobodott nyirokcsomó..de daganatos sejtek nem mutahatóak ki, bőrhegesedés..csak a tünetek nem érdeklik a 2. orvost, és a quantiferon tesztre legyintenek-egy jó orvost tudna valaki ajánlani? Korányiban ajánlottak vkit, azt mondta, neki erre nincs kapacitása.

2009. nov. 1. 16:35
Cand Ida Neked akartam írni.Köszi
2009. nov. 1. 16:34

Hello!


Bocsi,hogy így ismeretlenül,de írnál 1 pár dolgot a betegségedről?Sztem én is hasonló helyzetben vok.Megadom az email címem:benetton79@citromail.huElőre is köszönöm!Üdv:Eszter

32. Cand Ida (válaszként erre: 31. - Azmatics)
2009. szept. 5. 20:10
Köszi a bátorítást, aranyos vagy! Átvészelem valahogy. Kórház nélkül bizony nem fog menni!
31. azmatics (válaszként erre: 30. - Cand Ida)
2009. szept. 4. 10:18

Nagyon szorítok Neked!

A kórház meg szükséges rossz, itt az volt a legnehezebb, hogy kiderüljön, mi a bajod. Sajnálom, hogy csak ilyen sokára... :-( de előre kell nézni!

30. Cand Ida (válaszként erre: 29. - Azmatics)
2009. szept. 3. 17:13

Hát, ez az! Koktélban és kórházban...hamarosan.

A kórháznak nem, de a gyógyulás reményének örülök :)

2009. aug. 31. 11:53

Gratula! Felcsillant a remény akkor...


Most már akkor biztosan kezelni fognak, de jó! És a legmegfelelőbb AB-t kapod majd, valószínűleg többet is koktélban. DE meggyógyulhatsz!


A fogam egyelőre félig OK, félig nem, majd meglátjuk mi lesz.


Majd írjál még!

28. Cand Ida (válaszként erre: 27. - Azmatics)
2009. aug. 29. 20:01

Képzeld! Kiadták pozitívra az eredményt! :))) Bejelentésköteles, így "számozott" beteg lettem....de legalább végre odafigyelnek rám és meggyógyulhatok :) Most lehet, hogy jön a kórház? Vagy a karantén? :)


Már megint a fogad? Azért próbáld megmenteni, ne befolyásoljon a rossz tapasztalat. Ha már felnyították, hagyd sokáig tisztulni...nekem az volt a gond, hogy hamar rátömtek. Azóta is kérdéses.

Az előző fogadnál az AST-d nem volt magas? Nézték?

2009. aug. 28. 18:08

Szia!


Hát tényleg történt egy s más veled...

Egy köpetbe belemehet, OK, benne van a pakliban, de kettőbe hogy?? Az azért már mégiscsak jelent valamit, de nem???? És hogy ugyanaz megy bele mind a kettőbe? Egy viszonylag ritka baktérium? Megáll az ész!


Hogy én? Köszi, egyelőre OK vagyok, igaz most is rendetlenkedik egy másik fogam, ami most a gyökérkezelős fázisban van, de ha megint érzem majd a tüneteket, már lesz sejtésem, hova nyúljak először ;-)


Nagyon szorítok, hogy meg tudd kapni a szükséges kezelést! Kitartás!

26. Cand Ida (válaszként erre: 25. - Azmatics)
2009. aug. 27. 20:22

Szia!

Jaj, hol is kezdjem...totál kivagyok éppen. Van egy pozitív ellenanyag vérvizsgálatom atipusos tbc-re és 2 pozitív köpet tenyésztésem ( atipusos tbc), amiben állítólag nincs elég telep, így azt mondják, hogy lehet, hogy a levegőből ment bele. Ugyan kiderült, hogy milyen gyógyszerekre reagál, de lehet, hogy mégis visszadobják, hogy negatív. Mintha egy tüdőszanatórium kellős közepén ülve adtam volna le a köpetet (steril kémcső!!!) és körülöttem tbc-sek köhögtek volna. Ezt egyszerűen nem hiszem el! Holnap derül ki, hogy mi az eredmény, pozitív vagy negatív. Ha pozitív valószínűleg kórház, mert 3 infúziós kezelés is benne van, de ha negatív, akkor ki fog kezelni? Temető??? Ezt már én sem hiszem el!


Te hogy vagy? Megoldódtak teljesen a problémáid? Ugye igen?

2009. aug. 27. 10:27

Szia!


Hogy áll a vizsgálat? Megtudtál már valamit?


Laci

24. Cand Ida (válaszként erre: 23. - Azmatics)
2009. júl. 17. 18:46
Köszi, te is vigyázz magadra és a fogadra is :)
2009. júl. 16. 11:01

Köszi, én teljesen jól vagyok, bár most meg egy másik fogam kezdett el rendetlenkedni. El is kezdték a gyökérkezelést, de ha megint a régi tünetek kezdenének előjönni, azonnal kihúzatom.


Vérképet még nem csináltattam, majd ha lesz rá idő. Ilyenkor tényleg mindenki nyaral, nehéz bármit is csinálni.


Kitartást akkor, a góckereséshez, meg a várakozáshoz is!

22. Cand Ida (válaszként erre: 21. - Azmatics)
2009. júl. 15. 17:23

Szia!

Köszi az érdeklődést. Te viszont nagyon eltüntél, te jól vagy? Veled azóta teljesen rendben minden? Csináltattál azóta vérképet?

A doktornéni nyaral, így várnom kell....ráadásul góckeresés van a magas AST miatt, így amig az nem oldódik meg, nem lehet elkezdeni. De még nem is tudom az eredményt :(

2009. júl. 14. 10:57
Nyolc hétnél járunk. Van már valami?
20. Cand Ida (válaszként erre: 19. - Azmatics)
2009. jún. 8. 16:05

Köszi, az érdeklődést...

Ne is mondd, még semmi...leghamarabb 6 hét múlva várható. Elég idegölő ez a várakozás...közben abbahagytam az antibiotikumot (néhány hónapja) és elszaporodott a többi baktérium, amire szedtem...ez tuti, mert hullik a hajam csomókban és rosszabbul is vagyok :(.

Remélem nálad viszont folyamatosan jobb a helyzet! :)

2009. jún. 8. 14:35
Három hét eltelt, esetleg van már valami?
18. Cand Ida (válaszként erre: 17. - Azmatics)
2009. máj. 18. 20:23
Nagyon köszönöm, így már jobban képben vagyok. Sajnos tudom, hogy nem egy rövid vizsgálat...izgulok is rendesen, mikor kapok híreket.
2009. máj. 18. 16:06
A köpettenyésztés fontos, hogy ahogy már írtam, az AB érzékenységet is megvizsgálhassák, amellett a végleges bizonyíték a fertőzöttségre. A várakozás pillanatai helyett hosszú hetekre számíthatsz, minden mycobaktérium nagyon lassan szaporodik. Tarts ki, légy erős! De legalább így, hogy szerológia előzte meg, a feltételezett bacinak legmegfelelőbb körülményeket tudják a tenyésztéskor biztosítani, így az érzékenységet növelni (magyarul kevésbé valószínű, hogy fertőzött vagy de mégsem tenyészik ki a pl. nem megfelelő táptalaj miatt).
16. Cand Ida (válaszként erre: 15. - Azmatics)
2009. máj. 17. 19:48
Ehhez sajnos nem tudok hozzászólni :( De most a köpettenyésztésre várunk, hogy ne "lövöldözzünk vaktában". Én pedig egyre jobban fuldoklom a nyár miatt, mikor megvan a diagnózis :( Ezek avárakozás pillanatai lelkileg nagyon nehezek.
15. azmatics (válaszként erre: 14. - Cand Ida)
2009. máj. 16. 20:42
Akkor ez ellenanyag vizsgálat, szerológia volt. Kíváncsian várom a fejleményeket. :-)
14. Cand Ida (válaszként erre: 12. - Azmatics)
2009. máj. 16. 10:38
A gond, hogy másodkézből hallottam a dolgokat, amikor meglett az eredmény, így aki átadta, ő sem hozzáértő. De azonnal telefonáltak a laborból, hogy nagyon pozitív és ilyet még ők sem láttak soha, hogy ennyire. Na, ez az ami fix...a többi pedig lehet keveredés, azaz a kifejezések nem fixek :) És az eredmény az előző hozzászólásomban van. "....stb", ott sok betű és szám :) nekem ennyit mond :))))
2009. máj. 16. 10:35

Mycobacterium avium ssp. paratuberculosis ellenanyag kimutatása komplementkötéssel OIE....stb.

Eredmény: pozitív

2009. máj. 15. 12:41

Nem értem, korábban azt írtad, sok ellenanyag volt benned. Most meg azt, hogy pozitívnak tenyészett ki. Ez nekem ellentmondásos. Be tudnád ide gépelni, mi van a vizsgálati papíron? Hátha együtt többet megtudunk erről a különös vizsgálatról.


Sajnos én sem tudom, hogy fertőző-e, ha NTM, akkor elvileg nem (de ezt az NTM-et messze nem ismerik olyan jól, mint a TBC-t), de bizotsan nem zárható ki fertőző TBC sem, amíg magát a kórokozó baktériumot nem tenyésztik ki köpetedből, vagy máshonnan.

11. Cand Ida (válaszként erre: 10. - Azmatics)
2009. máj. 14. 19:59

Állítólag ott végzik...nem tudom, engem odaküldtek.

De ott az összes atipust gondolom nézték, mert csak ez tenyészett ki pozitívnak. De nem igazán tudom. A lényeg, hogy nem tudom, hogy fertőz-e? Olvastam olyat, hogy nagyon legyengült esetben igen, emberről-emberre is terjedhet, de azt is, hogy még akkor sem.

10. azmatics (válaszként erre: 6. - Cand Ida)
2009. máj. 14. 18:27

Igen, én is láttam már korábban ezt a PDF-et, érdekes, hasznos áttekintés.


Örülök, hogy a HIV kizárható :-)


Viszont tényleg, hogyan fogadják el az állate. intézetben (gondolom nyilván állatok számára) készült tesztet? Nem mintha ez kevésbé lenne (számomra) direkt indikáció, mint pl. próbaképpen kemoterápiát adni, vagy TBC-s betegek családtagjait tüntementesen is profilaktikusan AB-terápiára fogni...

9. Cand Ida (válaszként erre: 7. - Azmatics)
2009. máj. 14. 18:17
Köszi :), átnézem ezeket is. Nálam iszonyatos mennyiségben reagált, rengeteg ellenanyag van bennem (valahogy így magyarázták :) ) és a laboros hívta a dr. nénit, hogy ilyet még ő se látott. tehát nem kellett sokat várni az eredményre...ebben reménykedem a tenyésztésnél is, hogy könnyen kiugrik, márcsak azon izgulok, hogy sikerült is leadnom...nem volt egyszerű.
8. Cand Ida (válaszként erre: 5. - D4f139cdae)
2009. máj. 14. 18:14

Köszi szépen! :)


Igen, közben én is megtudtam, hogy nem gomba okozza, csak lehet mellette.

2009. máj. 14. 18:10

Megemlíteném másik IGRA tesztként az Elispot technológira épülő T-SPOT.TB tesztet is...

[link]

[link]


...valamint a szilárd táptalajos tenyésztés és a PCR között, mintegy átmenetként a folyékony táptalajos, a baktérium szaporodása közben keletkező CO2 detektálásán alapuló rendszereket (pl. Bactec)

[link]

[link]


Az AB-érzékenység meghatározásához (hogy mire rezisztens és mire nem) mindenképpen tenyészteni kell valamilyen módon, anélkül csak empirikus terápia adható.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook