Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 31. 10:56
Sziasztok! Kérlek, ha tudtok, segítsetek nekem. 9 hetes kismama vagyok, ez a baba a harmadik gyermekeünk lesz. Mindig lobogott a fejem fölött,hogy a pajzsmirigyemmel gond lesz, mert a családban másnak is van. Sajnos az értékeim nagyon rosszak lettek a legutóbbi vérvételen és a múlt héten kaptam rá Euthyrox75-öt. Olvastam, hogy baj lehet a babával, ha alulműködik a pajzsmirigy. Kicsit félek, hogy későn kaptam gyógyszert, és a babám beteg lesz. Mit tudtok erről? Köszönöm
2008. júl. 22. 08:50
Sziasztok!Nekem alulmüködik a pajzsmirigyem 5 éve gyogyszerem bevan állitva mégis elvetéltem 4 hetes terhesen sajnos.Ki tudna segiteni abban hogy lehet e szedni gravidát addig is amig nem vagyok terhes mivel van benne jod.Amikor terhes voltam ezt kellett szednem a jod miatt,de most még nem vagyok az lehet e.Szedett valaki ilyet még terhessége elött?Az elevitet nem birom szedni mert szorulást okoz a sok vas miatt.Elöre is köszi a segitséget!
46. bzanna
2008. máj. 21. 22:06
Elvileg semmi különbség, gyakorlatilag én két hétig szettem az euthyroxot, mert kifogyott a másik, és fel is ugrott egyből a tsh-m. Ja, meg híztam 3 kg-ot. Mintha nem lennék így is elég dagi...
2008. máj. 21. 06:40
Szerintetek mi a különbség az "L-thyroxin" és az "Euthyrox" között ?
44. bzanna (válaszként erre: 39. - Baloghany)
2008. máj. 20. 23:07

Szia!

Én a nőgyógyászom javaslatára szedtem Elevitet. A 13. hétig minden nap egy szemet, utána pedig minden másnap egy szemet. A kisfiam napra pontosan született, 3500 grammal és 51 cm-rel, makkegészségesen. Ráadásul a terhességem alatt összesen 3.8 kg-ot híztam! Én mindezt az Elevitnek tudom be. Áron azóta is nagyon szépen fejlődik (sőt, pár centivel magasabb az átlagnál), okos, és egyáltalán nem betegeskedik. Csak ajánlani tudom. Ja, én L-thyroxint szedek, 75 mg-t naponta.

43. zsuzsa68 (válaszként erre: 39. - Baloghany)
2008. máj. 20. 18:21

Szia,

nekem a nőgyógyászom azt javasolta, hogy felváltva szedjem a Gravidát és az Elevitet.

Ha szeded az Euthyrox-ot, akkor a pajzsmirigyed megkapja a szükséges hormont.

A Gravidában lévő jód pedig a magzatod számára előnyös. Arra figyelj majd a terhességed alatt, hogy 3 havonta a TSH-t nézzétek meg a nőgyógyászoddal. Én a terhességem elején 75-t szedtem, és a végén már 150-t szedtem.


Sok sikert a babához !!!

42. cseperke (válaszként erre: 39. - Baloghany)
2008. máj. 14. 20:16

Szia!

Én L-thiroxint szedek 3 hete,most voltam nődokinál,és megkérdeztem mit szedhetek az alulműködés mellett ha szeretnénk kisbabát.

Ö azt mondta,hogy a folsavat javasol,de azt tanácsolja,hogy mindenképpen beszéljem meg a belgyógyásszal is.

41. baloghany (válaszként erre: 40. - HUBERTUS 33)
2008. máj. 6. 07:32
Köszönöm, azt hiszem így lesz.
2008. máj. 6. 00:30
Én az Elevit-et szedtem, mert amikor én voltam terhes akkor még nem volt ilyen amiben jód van. Ezt nőgyógyásszal és az endokrin kezelőorvosoddal kell megbeszélni!! Addig ne szedj semmit!
2008. máj. 4. 20:50

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem amire hirtelen nem találtam választ. Euthyrox 50-et szedek 3 hete alulműködésre. Mivel babát szeretnénk ezért gondoltam szedek elevitet vagy gravidát. Most olvastam valahol, hogy az a különbség a kettő között, hogy a gravidában jód van. No most mi pajzsmirigy alulműködőknek jöhet a jód vagy nem ? Erről nem is beszéltem a doktornővel. Valaki tud ebben tanácsot adni, vagy van/volt saját tapasztalata ezzel kapcsolatban ?

2008. ápr. 22. 22:24
Nekem veleszületett pajzsmirigy alulműködésem van, ez nem akadálya a babavállalásnak! Csak annyit kell tenni, hogy az orvos rendszeresen figyelemmel kísérje a hormonszintet és emel a napi gyógyszeradagon! Nagyon figyelmesen kell szedni a gyógyszert, minden reggel éhgyomorra, és 30 perccel a bevétel után enni! Nekem 3x emelték a gyógyszert a terhesség alatt! A kisfiamnak születése után emelkedett volt a hormonszintje ezért kivizsgálták, de szerencsére nem örökölte és pár nap múlva kiürült belőle a felesleges hormon! Sajnos a lányok öröklik, nálunk mindenki nek van pajzsmirigy betegsége. Sok sikert a babához!!
37. bzanna (válaszként erre: 36. - Trueida)
2008. márc. 14. 12:54

Szia!

A legfőbb, hogy ne idegeskedj (bár tudom könnyű mondani), mert azzal ártasz a legjobban a picinek. Reméljük, hogy nincs baj. Szerintem mindenképp gyógyszert kell majd szedned, mert különben elvetélhesz, vagy sajnos, ami még fennáll: fejlődési rendellenesség is felléphet. Tudom hogy nem jó hírek ezek, de sajnos ez van. Én nagyon ajánlom az Elevitet. Ezt szedtem a gyógyszer mellett babavárásom idején. A kisfiam nagyon szépen, egészségesen született, a mai napig szépen fejlődik. Amint lehet, menj el orvoshoz, ha máshogy nem megy, akkor magánrendelésre menj, hogy minél előbb kapj gyógyszert. Reméljük, hogy minden ok, ne idegeskedj, próbáld elterelni a gondolataidat. Hétfőig egylábon is kibírjátok, ezalatt a 3 nap alatt már csak nem történik semmi katasztrofális.

További szép napot és fő a nyugalom!

2008. márc. 14. 11:50

Sziasztok!

Most voltam a 12 hetes terhességi vérvételen és ekkor azaz most mondták, hog y apajzsmirigy hormonom alul működik, így sűrgűsen keressemfel az endokrinológiát!

Teheát most mi van?

Eddig is alul működtem?

Hat ez a babára?

Vagy ha eddig szépen fejlődött akkor minden ok?

Most rám ijesztettek!

Mit tudok tenni hétfőig?

35. bzanna
2008. márc. 4. 22:12

Soxeretettel minden sorstársamnak:


[link]

34. bzanna
2008. febr. 16. 07:24

Sziasztok!

Én 4 éve lettem pm beteg. Januárban kezdtük a gyógyszeres kezelést és márciusban már útban volt a kisfiunk. Soha egy pillanatra sem jutott eszembe, hogy ne szedjem az L-Thyroxint, főleg, miután elmondtam az orvosomnak és a lelkemre kötötte, hogy most aztán nagyon figyeljek. A terhesség ideje alatt szinte kéthetente jártam vérvételre (volt, amikor megjegyezték, hogy már nem találnak vénát, annyira szétroncsolódott a sok vérvételtől), s a gyógyszerem mellett lelkesen szedtem az Elevitet. A 13. hétig naponta egy szemet, utána a terhesség végéig kétnaponta egyet. Így nem lett nagy a babám, gyönyörűszép, egészséges, okos kisfiú. Nem mondom, folyamatosan figyelem, hogy megfelelően fejlődik-e értelmileg is, mert ő is örökölheti a betegséget. Bár ha lány lenne, akkor még jobban félnék, merthogy ez női vonalon öröklődik jobban.

2007. okt. 25. 13:37
Szia!Nekem is autoimmun betegségem van 5 éve az elsö babám születése után jött elö .Tavaly született meg kisfiam teljesen egészségesen,egész terhesség alatt szedtem az l-tyroxint ,a kezelöorvosom nagyon figyelmes volt havonta jártam ellenörzésre igy minden simán ment
32. tafonta (válaszként erre: 29. - Sofiona)
2007. okt. 7. 15:15

Szia Sofiona!

Én csak azt tudom, hogy nekem autoimmun a dolog, szóval nem valószínű, hogy vissza lehetne "szoktatni" a pajzsmirigyemet a hormontermelésre, mivel a szervezetem ezen a területen saját maga ellen van. Nekem ezt a betegséget a terhesség hozta ki, amikor is a baba születése után az immunrendszer megint *ra kapcsol. Csak nálam egy kicsit túlzásba vitte...

31. tafonta (válaszként erre: 28. - Monix5)
2007. okt. 7. 15:11

Szia megint!

Most láttam, hogy mégse lesz baba! De akkor se hagyd abba! Lehet, hogy még sokáig kell szedned a gyógyszert, lehet, hogy életed végéig, de bajod nem lesz tőle!

A gyógyszer pontosan ugyanazt a hormont tartalmazza, amit a pajzsmirigy termel. Ha nem szednéd, meghíznál és még egy csomó bajod lenne. Inkább szedd, ennyit megér!

30. tafonta (válaszként erre: 26. - Monix5)
2007. okt. 7. 15:06

Szia!

Nehogy abbahagyd a gyógyszer szedését!!! Ha terhes lettél, akkor főleg nem!!!

Az anya pajzsmirigy-alulműködése (ha nem kezelik!) értelmi fogyatékosságot okozhat a babánál!

Ha meg még nem vagy terhes, akkor csökkenti a teherbeesés lehetőségét!

Tudom mit beszélek, hidd el, első babám után lettem beteg és utána még 2 gyereket szültem!

29. Sofiona (válaszként erre: 28. - Monix5)
2007. júl. 17. 00:40
Mellékhatása nem volt, az, hogy életem végéig szedni kell, engem is aggaszt, a természetgyógyász is azt mondta, hogy nem jó, ha a pótlással még jobban leszoktatjuk a pajzsmirigyet a hormontermelésről... de hogy milyen módszerek vannak a természetes egyensúly helyreállítására, azt sajnos én sem tudom (kivéve a Vargha Gyógymód - ld. lejjebb). Úgyhogy ha valakinek van valami tudása, információja erről, arra kíváncsi lennék.
28. monix5 (válaszként erre: 27. - Sofiona)
2007. júl. 16. 14:05

Sziasztok!

Köszi a választ ,hát sajnos nem vagyok még terhes mert csináltam tesztet és azóta meg is jött úgyhogy valószinű csak az idegeskedés miatt késett.Beszéltem egy pajzsmirigy dokival a netről találtam, azt mondta szedjem mert a teherbeesésehez 1-2 a normális érték .Viszont engem aggaszt ha ilyen normálisak az értékeim minek gyógyszer, most életem végéig szedhetem ráadásul hormon ,nektek lett valami mellékhatása?

2007. júl. 15. 22:34
Én úgy tudom, hogy ez teljesen jó eredmény, llegalábbis azoknak, akik pm-betegnek vannak nyilvánítva, azoknak ez kb. a cél. Lehet, hogy a doki esetleg még szeretné, ha a T4 magasabb lenne, de amennyire én tudom, ez tök jó. (A TSH a pajzsmirigytermelést serkentő hormon, tehát ha alacsony, az azt jelzi, hogy a pm jól működik, és ez alacsony (bár hallottam már olyat is, hogy szeretik ha 0-1 körül van, ha terhes akarsz lenni, de ennyire nem vagyok szakértő - nekem 6 fölött volt, amikor teherbe estem) Viszont a hormongyógyszer egy hét alatt szerintem nem tud még jelentős hatást gyakorolni a szervezetedre, se a hormonháztartásodra, szóval nem hiszem, hogy azért nem jött meg... Nem lehet, hogy terhes vagy? :-)))
26. monix5
2007. júl. 12. 10:38

Sziasztok!

Segítségeteket szertném kérni ,babaprojectbe vagyunk a párommal és a múltkori pm értékem 5,2 lett ,elküldtek további vérvételre de még a vérvétel előtt irt a doki L-Thyroxint napi 1/2 szemet ,amit 1 hétig szedtem ,most abbahagytam mert nem jött meg ,és mellékhatásként irták a menstruációs rendellenességet ami valószinű hogy bekavart.Viszont az eredményeim a referencia értékek között vannak tsh.3.04 T4 13,52 T3 4,49 anti-tpo 11,75 Atg 16,62 most tanácstalan vagyok mert nem tudom az orvost elérni aki felirta gyógyót mert szabin van Kell-e szednem vagy ezek jók ezek az értékek foggalmam sincs van közületek valaki akinek hasonló értékei vannak és baát szeretne vagy már össze is jött mit mond az orvos ?Légyszi segítsetek mert kétségbe vagyok esve ha most ez miatt felborult a hormonháztartásom mi lesz ?

Köszi Móni

2007. jún. 24. 11:38

Sziasztok! Még egy fontos dolog eszembe jutott a "hormonkezelésről". Nekem is voltak ellenérzéseim, amikor a belgyógyász mondta, hogy hormont kell szednem, de a dokinéni helyrerakott, hogy ez nem "olyan" hormonkezelés, mint amikor pl. férfi vagy női hormont adnak valakinek, mert annak tul.képp valamelyik mellékhatására van szükség /és közben mondjuk kinő a szakállad :)/ Itt arról van szó, hogy éppen a szervezet által termelt hormont szeded, kiegészítve a pm. által termeltet, tehát ez nem "hormonkezelés", hanem hormonkiegészítés. Ezt nagyon hangsúlyosan elmagyarázta nekem a doki, és azt is mondta, hogy nagy baj, ha pl. egy kismama azt hiszi, hogy a hormon ártalmas és nem szedi terhesség közben, mert itt éppen fordítva van, mint más gyógyszereknél: ilyenkor a legfontosabb, hogy a szervezetedben meglegyen a szükséges hormonszint, mert az közvetlenül hat a baba fejlődésére (elsősorban a szellemi fejlődésére) Szóval fölösleges várni a hormonszedés elkezdésével, mert lehet, hogy összejön a terhesség anélkül is, de azért ha van lehetőség, hogy ideálisabb körülményeket teremts, akkor miért ne tennéd meg? Amikor teherbe esel, akkor úgyis újra be kell állítani a gyógyszert, a terhesség alatt fel kell emelni a szintet (nekem pl. 75 mikrogrammról felmentünk a végére 150-re), amit majd a szülés után vissza kell csökkenteni. Viszont két vizsgálat között el kell telnie 6 hétnek, mert addigra lehet csak kimutatni a változtatás hatását, úgyhogy nem érdemes halogatni!

Az megint más kérdés, hogy hosszabb távon az ember megpróbálhatja valamilyen más, természetes módszerrel helyreállítani a pm-működést - nekem sem nagyon tetszik, hogy életem végéig hormongyógyszerre legyek szorulva - de én úgy gondoltam, hogy ezt majd a baba utánra hagyom, most ez fontosabb :-))

Úgyhogy mindenkinek sok sikert kívánok!

24. norah (válaszként erre: 23. - Monix5)
2007. jún. 23. 13:32
Szia Monix! Nekem azt mondta a doki, nyugodtan tegyük dolgunkat baba-ügyben, mert úgysem jön össze, ha a pm miatt van gond. Ha pedig összejön, nincs nagy baj. Ha terhes leszel, úgyis azonnal el kell menned, hogy ellenőrizzék a szintet és ha akkor is magas, kapsz gyógyszert. Sőt nekem máshol is azt mondták, lehet, hogy nem jön össze, amíg nem lesz 1-2 között az érték. Én azt mondtam magamnak, hogy még 1-2 hónapot végigcsinálok hormon nélkül, és csak utána hiszek a dokinak, aki felírt hormont /ez egy másik volt/. Sok sikert!
23. monix5
2007. jún. 21. 16:26

Sziasztok!

Nekem most állapitotta meg a körzeti dokim ,hogy pm alulmüködésem van egy kicsit, tsh-m 5,2 ,elküldtek további vizsgálatra viszont mi most babaprojectbe vagyunk, segítsetek szerintetek amig nincs meg a pm eredményem addig ne próbálkozzunk mert gond lesz a babával vagy eleve össze se fog jönni ,vagy ez az érték még nem olyan vészes nem szedek még semmilyen gyógyszert és nincs is különösebben semmi tünetem légyszi adjatok tanácsot mert egy kicsit félek ,hogy mi lesz ?Köszi

22. norah (válaszként erre: 21. - Sofiona)
2007. jún. 19. 18:41

Sziasztok!

Köszönöm szépen még 1x a válaszokat! Nálam is valószínűleg anyagi korlátai vannak a Vargha Intézetnek, de ha mésképp nem jön össze a baba, valamerre el kell indulnom.

Ezek szerint pm szempontbólmindkettőtöknél problémamentes, ill. Sofinál lehet, hogy már csak volt /ha már megvan a baba/ a terhesség?

De örülök, hogy erőt adtatok nekem!

Köszönöm! Bizti Eszter is megnyugodott kicsit:)

21. Sofiona (válaszként erre: 18. - Norah)
2007. jún. 18. 23:40

Szia! A természetgyógyász kérdésedre válaszolva: nekem annyi tapasztalatom van a dologban, hogy engem kb. 2,5 éve küldött el először a körzeti dokim pajzsmirigyvizsgálatra, amikor anyagcsereproblémákkal fordultam hozzá. El is mentem a laborra, de ügyesen elhagytam az eredményt, és aztán valahogy nem tértem vissza rá (de emlékeztem, hogy 9,4 volt a TSH) Viszont elmentem egy természetgyógyászhoz (Vargha Gyógymód) ahol kezeltek több hónapig, ami sokat segített, le is fogytam, és sokkal jobban éreztem magam. Aztán kb. 1 éve megint kezdtem ugyanazt érezni, és valahogy volt egy olyan érzésem is, hogy ez a babaesélyekre is hatással lehet, és elmentem újra a körzetihez. Újra labor: TSH 6,7. Akkor kezdtem el Euthyroxot szedni, és 3 hónap múlva terhes lettem... Szóval a történet lényege, hogy a két vizsgálat között semmilyen gyógyszert nem szedtem, csak a természetgyógyász kezelt, és így csökkent a TSH 9,4-ről 6,7-re. Egyébként ezután is elmentem hozzájuk, ők természetesen azon az állásponton vannak, hogy nem jó hosszú távon a szervezetet hozzászoktatni a külső hormonpótláshoz, mert még jobban "elkényelmesedik", szóval a projekt az volt, hogy a kezelések mellett majd (ha a labor visszaigazolja), akkor lépésről-lépésre csökkenteni lehet a hormongyógyszert, de aztán ezt nem sikerült végigvinni (anyagi okok miatt), úgyhogy nem tudom, mi lett volna az eredmény. Ennek ellenére én is azon a véleményen vagyok, hogy ha egy mód van rá, akkor jó lenne megpróbálni valahogy természetes módon segíteni a pm-et, de ezzel persze a terhesség alatt nem akartam kísérletezni.

Neked is sok sikert a babához, szívből kívánom, hogy elérkezettnek lássa az időt, arra hogy csatlakozzon hozzád :-) /nekem egyébként ez a ciklus 5-6. napján történt meg, teljesen váratlanul.../

20. zsuzsa68 (válaszként erre: 16. - Norah)
2007. jún. 18. 13:19

Köszi szépen a gratulációt.

Sajnos valóban lehetnek ekkora eltérések a laboreredmények között. Nálam olyan is előfordult, hogy 1x-i véradás alkalmával két laboreredményt kaptam 1 napos eltéréssel, és teljesen eltérő adatokkal. :o(((

19. zsuzsa68 (válaszként erre: 15. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 18. 13:15

Szia Eszter,

én is úgy tudom, hogy csak a 16. héttől fontos a TSH újbóli ellenőrzése. Legalábbis nálam is így volt. Egyébként is a terhesség alatt a TSH mindig a felső határhoz húz. (Ezt a nőgyógyászom mondta.)

A 16. hét után pedig tudnak a napi gyógyszeradagon is módosítani, így nem lesz majd gond a babánál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook