Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


78. Lemi09 (válaszként erre: 77. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 24. 13:32

Sose mondtam, hogy magától is menne!

Engem is pajzsmirigy ambulancián kezelnek vele.

77. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 73. - Lemi09)
2009. márc. 24. 12:44
Igy van! De magától sajnos nem fog feljebb menni.
2009. márc. 24. 12:42
Nem nagyon lehet teherbe esni emellett nekem azt mondták. Max ha kezelve van, de a kezelés meg nem tesz jót a babának. A megoldás: ne szülj gyereket
75. lamoni
2009. márc. 24. 12:08

Én nem nagyon vagyok tisztába a számokkal.

Azt se tudom, hogy az én TSH-m mennyi volt, mert nem kaptam a leletből. Majd 3 hét múlva megyünk legközelebb a dokihoz, és másoltatok egyet az eredményeimből.

2009. márc. 24. 11:57
Nekem 0,13 lett a TSH-m,erre 100 Euthyroxot szedek. Véleményetek érdekelne!
73. Lemi09 (válaszként erre: 72. - Lamoni)
2009. márc. 24. 11:30
Nekem valami olyasmit mondtak, hogy a TSH nagyon hasonlít arra a hormonra, ami a terhesség alatt gátolja a peteérést (LSH?). Van, hogy a szervezet összekeveri őket (Ha rengeteg a vérben a TSH több erre az esély) És hát peteérés nélkül nincs babuci.... Ezért vigyétek a TSH szintetetket a normális tartományba (4,9 alá)
72. lamoni
2009. márc. 24. 11:17

Nekem is most derült ki, hogy kicsit magas a prolaktinom, és a pajzsmirigyem alulműködik. Én euthyrox 50-et és mastodynon cseppet szedek kb. 2 hete, és abba maradtunk, hogy ha nem jön össze a baba, akkor 2 hónap múlva visszamegyünk.

Azt sejtettem, hogy rosszabbak az esélyeink, de azt nem mondta a doki, hogy így szinte semmi esélyünk.

Az biztos, hogy egyből a mesterséges megoldások felé próbált terelni, de akkor még arra gondoltam, hogy csak azért, mert akkor valamivel nagyobb az esélyünk, esetleg neki anyagilag így a jó.

71. Lemi09 (válaszként erre: 68. - B2d5b6928f)
2009. márc. 24. 11:15
Bocs, Nancy, hogy csak most válaszolok, de aznap, mikor írtál, akkor született a lányom két és fél órával korábban. A kolleganőmnek 3 hónap kihagyást és közben eszméletlen vitamindús életet ajánlott a doki egy ilyen után, de én már hallottam olyanról, aki a következő ciklus alatt teherbeesett, és egészséges babát szült. Úgyhogy ha gondolod... Én is már a második gyerekemen izgulok! Ugyanis nekem most preeklampszia miatt kellett pont egy hónappal előbb szülnöm (magas vérnyomás - ödéma - fehérjevizelés) és ez állítólag visszatérhet majd legközelebb. Úgylátszik, mindig minden problémám endokrin természetű... Szóval neked is nagyon drukkolok! Csak a pajzsmirigyproblémád nem lehet ok, hogy ne jöhessen a tesó! Viszont vigyázz! Én az L-Thyroxinnal nem szoptathatok! (Átmegy a tejbe, és a baba szervezete is azt a visszacsatolást adná az agyának, hogy az ő pajzsmirigye se termeljen hormont, mert van elég a vérében. Simán leállna a működése!)
70. Lemi09 (válaszként erre: 69. - JaneBond)
2009. márc. 24. 11:06

Szia Jane!


Szerintem azért mondta a dokid, mert amíg nem csökkenti a gyógyszer a véredben a TSH-t addig nem túl nagy a valószínűsége, hogy baba legyen. Az L-Thyroxin nem olyan, mint egy fájdalomcsillapító, hogy beveszem, aztán már rendben is van... Kell egy kis idő, mire felhalozódik a szervezetedben és kifejti a hatását, csökken a TSH-d és a doki beállítja a mennyiségét egy egészséges szintre. De ne aggódj, ez nem években mérhető. Szerintem egy - két hónap alatt be tudják állítani. Nem terhes embereknél a kontroll is félévenként javasolt. Szóval szedd a gyógyszert rendesen, utána pedig nemsokára hajrá, előre! :)

2009. márc. 20. 07:51

Sziasztok! Egy hete derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, a TSH-m 24 volt... Most 4 napig fél, utána 1 hétig egy, később másfél tablettát (L-Thyroxin) kell szednem, és május közepén megyek kontrollra.


Babát szeretnénk, kérdeztem a dokinénit, védekezzünk-e? Azt mondta, nem kell, pár héten belül úgysem jön össze! Van valakinek infója/tapasztalata, h gyógyszer szedése után mikor fogan(ha)t meg a baba??? Kicsit izgulok, perceken belül 34 leszek...

2009. márc. 4. 17:57
szia lemi09 tegnapelött megjött a menstruáciom ami azota is tart..ha elmulik szerinted lehet ujbol probálkoznunk?a vérképem jo.azt olvastam elhalt terhesség után elég megvárni egy menszeszt.amugy már szültem egy babát 7 éve:)nagyon vágyok másodikra már ha most terhes lennék se bánnám de szerinted megtapad rendesen?
67. Lemi09 (válaszként erre: 66. - B2d5b6928f)
2009. márc. 2. 12:04

Szia Nancy!


Én is arra tippelek, hogy esetleg a pajzsmirigyed hiányának és a gyógyszernek nem volt köze ahhoz, hogy a babóca nem maradt meg. Ne keseredj el semmiképp!


Én már kamaszkorom óta szedem az L-Thyroxint. Mivel autoimmun a betegségem, ugyan meg nem műtöttek, de a mirigyes állomány kötőszövetté alakulása miatt már tuti visszafordíthatatlanul nem termel hormont a pajzsmirigyem... :( Viszont megtaláltam a legeslegjobb endokrin szakorvosnőt, aki csak létezik. 6 orvos közül csak ő biztatott mindig, hogy magasabb TSH mellett is teherbe eshetek. Neki lett igaza.) Most 35 hetesek vagyunk a bébivel, de semmi bajunk. A lényeg az volt, hogy ahogy teherbe estem, jelentkeznem kellett nála, és az addigi 6 havi kontrollokat havi ellenőrzésre cserélte. Az adagomat nekem is megemelte, 100-ról 150 ug-ra, de elmondta, hogy a TSH érték csak miattam fontos, hogy jó legyen, a babára az fT4, fT3 értékeket nézik, ha azok jók, akkor semmi baja nem lehet. Egyébként a dokinő szerint a baba 16 hetes korától már megtermeli magának a saját hormonjai nagy részét.


Csak annyit szeretnék mondani még, hogy ha valakinek magas TSH-t mérnek a terhesége elején, az sem véletlen. Nekem a bébi teljesen felborította az addig jól beállított szintemet. Hirtelen felment 11,0-ra a TSH-m (a T4, T3 adatok jók voltak) Mikor emelték a gyógyszer szintet a 9. héten, akkor (és tulképp azóta) viszont a véremből gyakorlatilag eltűnt a TSH. Múlt héten beszéltem a dokival, azt mondta, hogy a szülésig ez már így marad, viszont utána csökkenteni fogjuk, mert a 150 kicsit sok a szervezetemnek egyedül. (Végezetül a legfrissebb eredményeim: TSH: 0,0191; fT3: 5,71; fT4: 12,01 )

2009. márc. 2. 11:21
tsh 0.54 ft4 1.57 ft3 3.08 ezt az eredényt egy hete kaptam és az van rá irva normál értékek.ezt az abortusz után vették le ezt a vért cxsak most kaptam meg az eredményt.de ezek szerint nem ez volt a baj.ma megkaptam a szövettant is negativ.
65. 34988a6a44 (válaszként erre: 64. - B2d5b6928f)
2009. márc. 1. 22:01
Minden terhességgel lehet probléma, ki tudja mi lehetett, de még fiatal vagy lehet még babád! A gyógyszert akkor is szedned kell ha nem vagy terhes, hiszen nincs pajzsmirigyed. Keress egy normális nődokit meg endokrinológust, gondolom nem csak egy van, aztán amikor eljön az idő, akkor újra belevághattok! Én pl. nem is esek teherbe, igaz már van két lányom, de ha nem lesz harmadik, nem baj, csak izgat a dolog, hogy mi nem oké. Mennyi a tsh értéked? Ne idegeskedj, ez egy ilyen körmönfont betegség, de ezt gondolom úgyis tudod!
2009. febr. 25. 17:30
szia ma kaptam meg postán.minden határértéken belül van szóval normális 150 mg l thyroxint kell szedjek.most aztán nemtudom mi lehetett a baj ha egyszer jó a vérképem.már csak azt nem értem terhesség elött 175 öt szedtem.terhesen lecsökkentette 150 re mert aztmondta be indult a maradék pajzsmirigyem a terhességtől ami nincs...azota kiderült amire én mondjuk akkor is figyelmeztettem az orvost de már nemvagyok terhes és most is szedjek 150 et az van a papiron.érti ezt valaki?amugy több orvos válaszol forumba irtam már és professzorok nőgyógyászok aztmondták terhesség alatt 50-100% emelni szokták az adagot nem csökkenteni..na mindegy semmit se értek már
63. 34988a6a44 (válaszként erre: 62. - B2d5b6928f)
2009. febr. 23. 21:54
Mi az eredmény?
2009. febr. 18. 09:50
szia dehogyis nem voltam pajzsmirigy orvosnál járok rendszeresen mondtam neki terhes lettem felis tettem millio kérdést lehet e baja megnyugtatott nemlehet de csökkentett az adagomon mert hogy az ugy lesz jo.persze nembiztos ez volt a hiba csak én annyi helyen olvastam utána hogy emelni szokták inkább hogy ez összezavart.hát még csak 2 hete műtöttek de szeretnénk másikat amint lehet csak nemtudom hogy kezdjem legyek elöbb terhes és ugy mennjek az orvosokhoz hogy az vagyok vagy elöbb keressek fel orvost?most voltam vérvételen várom az eredményt.
61. 34988a6a44 (válaszként erre: 59. - B2d5b6928f)
2009. febr. 17. 18:29
Nem tudom mitől lehetett, de az biztos, hogy csak gyógyszerrrel vállalhatsz babát. ( szerintem) Ezer hormon közrejátszik abban, hogy megmarad-e a terhesség. Nőgyógyász nem küldött el hormonvizsgálatra? Én mentem hozzá, és mondtam mit akarok, írta is a beutalót. Ez egy vérvétel csak, egy-két hét alatt van meg az eredmény, és sok érdekes dolog kiderülhet. Nagyon nehéz normális dokit találni, ilyet is olyat is, de azért sok sikert!
2009. febr. 13. 20:19

Sziasztok!

2 éve pajszmirigy műtéten estem át, eltávolították az egyik oldalról a lebenyemet. A másik még megvan :)Azóta folyamatosan szedem az L-thyroxint, mostanra talán jó lett az eredményem.

Nekem már van egy 5 éves lányom. A betegségem a lányom születése után derült ki.

Több, mint 1 éve próbálkozunk a babaprojekttel, de sajnos eredménytelenül. Teljesen el vagyok keseredve. A páromnál minden rendben van.

Tudna valaki segíteni? Hova fordulhatnék? Esetleg ismertek orvost vagy klinikát? Előre is köszi!

A betegségem a lányom születése után derült ki.

2009. febr. 9. 10:08
175mg ot szedtem és 150 re vissza vette,szerinted ettől lehetett?totál pajzsmirigy nélkül csak gyógyszeresen válalhatok babát??
2009. febr. 8. 21:02
Ilyenkor növelni kellene az adagot. A terhesség elején normális a túlműködés, szerintem ez a doki sem ért hozzá, különben miért nem fogadott? Egyáltalán, mi az, hogy nem fogad? Mennyivel csökkentette az adagot?
2009. febr. 7. 19:33
sziasztok engem 4 éve műtöttek.kivették az egész pajzsmirigyemet.3 hónappal ezelött terhes lettem tervezett volt a baba jött is rögtön.a vérképem is jó volt évek óta.rögtön mentem a szakorvoshoz hogy terhes vagyok.vért vettek majd aztmondta csökkenteni kell az adagomon mert tuti maradt benn egy kicsi műtét után ami most be indult..mondtam neki semmi nem maradt bennt erre február 3 ra ki irt nyaki uh ra.de addig is szedjek csökkent adagot.1 nappal a nyaki uh elött menntem a 12.hetes hasi uh ra.elhalt magzat..1 hete műtöttek.elmenntem a doki nőhöz hogy most mégis mit tegyek mekkor adagot szedjek elvetéltem ja és nincs pajzsmirigyem ahogy mondtam de mindezzel az infoval csak az aszisztensig jutottam mert a dokinő nem fogadott,aztmondták adjam meg a számom ha látni akar majd hiv.na mit szóltok ehez?szeretnénk babát amit ujbol neki állhatunk na de mikor ha nem fogad a doki nő?mindezt félre téve szerintetek műtöttek is szülhetnek még egészséges babát??:(((
56. dóraa
2009. jan. 16. 13:24
Köszönöm a segítséget, megnyugodtam.
2009. jan. 14. 11:21

Nekem is alaulműködik a pm-em. A dokim mondta, ha terhes lennék, akkor meg kell emelni, pont azért mert akkor fokozottabban van szükség a baba miatt.

EZ NEM OLYAN HORMON MINT A FOGAMZÁSGÁTLÓ!!!!

Mint ahogy lejjebb is írták, nem szabad abbahagyni, csak úgy, terhesség alatt meg főleg nem.

Én a fogamzásgátlót abbahagytam egyik napról másikra és beteg lettem.


Nekem is azt mondta a dokim, hogy most már jöhet a baba, csak nekem még plusszba PCO-m is van, ugyhogy csoda lesz ha lesz babám...


Az meg hogy valakinek a TSH melett megnézik a T3-T4-et azt jelenti hogy szar a pm-e. Ha valakinek kezelés alatt jó a pm-e akkor a T3-T4-et nem nézik meg. Tehát ha a labor papíron ott a T3-T4 a TSH elött/után akkor az nem jó. Nekem mióta kezelnek jól működik, viszont legutóbb ismét romlottak az értékeim. ( hát igen, az Eü.-en van miért idegeskedni )

2009. jan. 14. 11:01

Dóraa,

ne izgulj, nem lesz késő.

Én is kb. 8. héten voltam, vért vettek, 2 hét múlva mentem vissza az erdeményért, amiről kiderült, hogy vacak és emelni kellett az adagot. Most 24 hetes vagyok, hamarosan megyek kontrollra, de minden OK odabent. Nem tudom, nálatok, hogy működik, de én időpontkérésnél mondtam, hogy kismama vagyok, és kaptam közvetlen telefonszámot ahol adtak korábbi időpontot. (ez a váci kórház) És a rendelésen is külön kell csöngetni, hogy ne várakozzak a sugárvizsgálatra várakozókkal együtt (akik már megittak vmi sugárzó lötyit), hanem másutt (de azért várni kell egy kicsit;)

53. zsuzsa68 (válaszként erre: 52. - Dóraa)
2009. jan. 14. 10:34

Szia Dóra,

én rögtön szóltam a nőgyógyásznak is, hogy nálam pajzsmirigy probléma van.

Egyébként endokrinológus-hoz az első ide-oda, küldés után (nálunk itt Egerben össze-vissza küldözgetnek, és minden helyen nagyon sokat kell várni. :o((() magándokihoz (Gyöngyösre) járok, így amikor kiderült a terhességem, rögtön fel is vettem vele a kapcsolatot, és a 10. héten jártam nála első alkalommal, majd utána a 16. és 22 .héten is megnézte az eredményeimet. Később már csak a nőgyógyász konzultált az egri endokrinológussal. Szerencsére később már nem kellett emelni az adagon.

Szerintem nem kell aggódnod, mert nem lesz túl késő.

Zsuzsa

52. dóraa (válaszként erre: 50. - Zsuzsa68)
2009. jan. 12. 14:16

Szia!

Ne haragudj, hogy zavarlak, csak már elég rég volt az utolsó hozzászólás, és kicsit tanácstalan vagyok. Nekem most derült ki a terhességem, most léptem a hatodik hétbe, és azonnal hívtam az endokrint, de csak a 8. hét végére kaptam időpontot+6 hét, amíg az esetlegesen megemelt adag hatni kezd. Nem lesz ez túl késő? Te mikor voltál az első vizsgálaton?

Köszönöm a segítséged, Dóra

51. dóraa
2009. jan. 12. 10:10
Sziasztok! Remélem még nézi valaki ezt a fórumot...Nekem most derült ki a terhességem, most léptem a hatodik hétbe, és azonnal hívtam az endokrin szakrendelést, de csak a 8. hét végére kaptam időpontot...+kb. 6 hét, amíg az esetlegesen megemelt adag hatni kezd... Nem lesz ez késő? Ti mikor voltatok az első vizsgálaton, miután kiderült?
50. zsuzsa68 (válaszként erre: 48. - Edimanó)
2008. júl. 31. 21:35

Szia,

nekem is a terhességem elején rögtön emeltek a pajzsmirigy hormon adagomon. Én is azt hittem, hogy későn, de szerencsére nem. Arra kell figyelned, hogy 2 havonta nézzék meg újra és újra az eredményeidet a terhességed alatt.

Ekkor már nem is kell külön az endokrinológiára járnod, mert a nőgyógyász is el tud küldeni a laborba vérvételre. (Legalábbis nálam így történt.)

49. zsuzsa68 (válaszként erre: 47. - Gyongyi-30)
2008. júl. 31. 21:30

Szia,

nagyon sajnálom, ami történt...

Szerintem a vitamin szedésével semmi bajt nem okozhatsz magadnak, de mivel most nagyon sok vitamint a gyümölcsökből és a zöldségekből is nyerhetsz, nem érdemes szedned. Nekem a terhességem alatt felváltva kellett szednem a Gravidát és az Elevitet. Az Elevitet szokták javasolni terhesség előtti időszakban is, de ha jól tudom főleg a folsav tartalma miatt. Ha a pajzsmirigy hormonod be van állítva, akkor lehet, hogy más okozhatta a bajt. Az is lehet, hogy éppen folsav hiányod volt. A dokijaiddal (nőgyógyász + endokrinológus) kellene megbeszélned, de szerintem csak a jód miatt ne erőltessed.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook