Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 3. 07:14

Szia!

De legalább jó úton haladsz. :o)

Szerintem az már jó, ha végre vizsgálgatnak, mert akkor hamarosan rájönnek, mi a gond. :o)

2009. júl. 2. 20:01

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

Tegnap este voltam dokinál és hát tényleg igaz,hogy pajzsmirigy alulmüködésem van :( Kaptam L-Thyroxin-t holnap reggeltöl kezdem.Remélem minden rendben lesz és végre lehet babám.De sajna még annyi vizsgálaton tul kell esnem.:(

2009. júl. 2. 08:37
Köszönöm!
105. Napra_forgó (válaszként erre: 104. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 1. 18:38
Csak jódot nem szabad. Azt viszont semmiben sem. Tehát pl tengeri halat is csak keveset.
2009. júl. 1. 17:48

Nem tudja valaki, Hashimotoban csak jódozott sót tilos enni, vagy úgy általában mindenféle sós dolgot(chips, keksz)érdemes visszafogni?

Nagyon szeretem ezeket a sós nasikat, de azt vettem észre romlik tőle az állapotom. Persze nem biztos, hogy ettől de ha figyelem még egy darabig talán kiderül.

2009. júl. 1. 16:48
Sajnos azt hiszem mire odakerülök arra már rám is vonatkozik ez. Most még rendben van a szint, de elöbb-utóbb.. :(
102. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 100. - Napra_forgó)
2009. júl. 1. 16:46
Ez így van. Én is ezt olvastam, és még azt is hogy sajnos a nők a baba védelmében sokszor csökkentik vagy elhagyják a pm gyógyszert de ezzel csak még nagyobb károkat okoznak, mert vetélés és visszafordíthatatlan, súlyos fejlődési zavarok betegségek alakulhatnak ki a magzatban a hormonok hiánya miatt. Az első időszakban mindenképpen nagyon fontosak a hormonok, tehát a kismamának folyamatosan kell szednie a gyógyszert. Megpróbálom megkeresni a cikket és majd belinkelem.
2009. júl. 1. 13:25

A pajzsmirigyről hasznos infók.

[link]

2009. jún. 30. 16:46

Szia!


Igen, lehetséges, hogy a betegségnek köze van a vetélésekhez:

"A fel nem ismert alulműködés megnöveli a vetélés kockázatát, súlyos mértékű, kezeletlen csökkent működés fejlődési rendellenességet is okozhat. A gyógyszert megfelelő adagban szedőnél mindkét kockázat kizárható."


Az idézet innen van: [link]

Érdemes elolvasgatni.

2009. jún. 30. 14:17

Sziasztok!

Sajnos a multhéten tudtam meg,hogy pajzsmirigy alulmüködésem van :( Igazábol szerdán megyek orvoshoz és akkor többet tudok meg.sajnos már eddig is lehetett sejteni,hogy valami nincs rendben nálam.most végre találtam egy orvost aki kivizsgál,sajnos nekem volt 4 elhalt vetélésem és eddig senki nem vizsgált ki igazábol.Szerintetek lehetséges,hogy a vetéléseknek a betegséghez köze van?És akkor ilyenkor mi a tehendö?aki tud légyszi irjon.

98. lizimizi (válaszként erre: 95. - Lemi09)
2009. jún. 12. 20:58
Köszönöm szépen a bíztatást! Most megnyugodtam. Tényleg hiába van ilyen gondom, elég tudatlan vagyok ezen a téren,mert a dokik nem mondtak semmit, amit meg tudományos oldalakon olvastam, hát... nem volt nálam orvosi szótár,h megértsem! Mégegyszer köszönöm az információkat!
97. Lemi09 (válaszként erre: 96. - Lemi09)
2009. jún. 12. 00:36
Hopsz! Nem ide akartam írni, bocs! :)))
96. Lemi09
2009. jún. 12. 00:35
Krinya! Te pesti vagy és nem is mondod??? Nekem meg most esik leee? Merre laktok?
95. Lemi09 (válaszként erre: 94. - Lizimizi)
2009. jún. 11. 23:46
Én nem vagyok orvos, csak annyit tudok, hogy az endokrin doktornőm azt mondta, minden egyéb találgatás értelmetlen, amig 4,9 alatt van, tehát normális a TSH érték, addig bárki bármikor teherbe eshet... Persze a kontroll nagyon fontos, és az is fontos, hogy amint teherbe esel azonnal jelentkezz az endokrinológián! (Soronkívül szokták a kismamikat kezelni, nem kell a kb fél évet kivárni, havonta kell menni) Nem hiszem, hogy én klinikai csoda lettem volna, de nekem van egy szép kislányom, plusz kamaszkorom óta autoimmun strúmám. 100 microgramm gyógyszert szedek, és a terhesség elején felment 11 körüli értékre a TSH-m. Tehát én vagyok a példa rá, hogy lehet. /úgyis a T3 - T4 érték a fontos, az meg nálam , a gyógyszer mellett jó volt/ Szóval, légyszíves ne gyötrődj ezen, mert AZ viszont pszichikailag gátolhat. Szóval fő a pozitív hozzáállás! És hónapokig előtte volt peteérésem biztosan (akkor néztem teszttel), tehát, ha nem akarsz babát, akkor csak tessék vigyázni! Na, sikeres államvizsgát, aztán, mikor majd eljön az időd, jó babázást! :))) Azért azt a 4,6-ot ne hagyd elszaladni! Csak járj el ellenőriztetni! Mert lejjebb lehet szorítani.
2009. jún. 11. 13:32

Sziasztok!


Nálam először 15 éves korom állapították meg,h alulműködik a pm-em, akkor csak enyhe nyugtatót írtak fel, nem foglalkozott velem az endokrinológus, azt mondta,h volt egy pm-gyulladásom, de lezajlott. Erre az emúlt 2 évben 17 kg-ot híztam, újból elküldtek vizsgálatokra és megállapították, hogy abszolút nem működik már a pm-em, Letroxot írtak ki(50mg), azt modták, ettől fogyni fogok. Én híztam, így növelték az adagomat(75 mg-re), már féléve szedem és egy dekát se fogytam. Kontrollra nemrég kellett volna mennem, de most a szakdolgozat és az államvizsgára való készülés miatt nem tudtam elmenni. Majd a nyáron. 24 éves vagyok, lassan szeretnék kisbabát, de elég aggasztó dolgokat olvastam itt... Egyáltalán van értelme fogamzásgátlót szedni??? Mert akkor kb enélkül se esnék teherbe...: Még nincs babaprojekt, majd 1 év múlva szeretnék, csak aggódok... A TSH 4,6 volt októberben, azóta nem nézték,vagyis igen, januárban, de nem kaptam kézhez a leletet az endokrinológus eltette. Mit jelent ez a TSH 4,6 szint? Nekem nem mondtak semmit... A doki csak annyit mondott, h ne aggódjak, nem halálos... Mondom kösz, ezzel ki lettem segítve.

93. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 91. - Nanetti)
2009. máj. 30. 15:56
Ez így van, a jódozott sót is kerülni kell mert fellángol tőle a gyulladás.
92. zsuzsa68 (válaszként erre: 91. - Nanetti)
2009. máj. 29. 12:28

Szia, nekem már pár éve pm. alulműködésem van, de az eredetét a mai napig nem ismerem. :o(((


Az a pár hónap nem hiszem, hogy tud negatív irányba változtatni az eredményeken. Ha a szervezetednek nincs szüksége a jódra, akkor megtalálja a módját, hogy távozzon.

91. nanetti (válaszként erre: 84. - Lamoni)
2009. ápr. 21. 12:08

Sziasztok!

Új vagyok itt. Nekem is most derült ki, hogy alulműködök, de még nem tudom mi az eredete, vagyis, hogy autoimmun-e.

Az endocrinológus drnő mondta, hogy annak nem szabad Gravidat (vagyis jódot) szedni, akinek autoimmun (Hasimoto thyreodoitis) eredetű az alulműködése, ugyanis ez rontja a helyzetet. Az Elevitben viszont nincs jód és ezért az ajánlott.

90. zsuzsa68 (válaszként erre: 87. - Lemi09)
2009. ápr. 3. 15:42

Nagyon sajnálom ami történt.


Ha erős gyógyszert szedel, és közben fejed a tejet, akkor a termelés megindul, és ürül a gyógyszer a tejjel. Később szerintem nem lett volna akadálya a szoptatásnak.

Én császáros voltam, és a megindulás érdekében a kórházban fejtem is a tejet. Később már (tapasztalat) a fejésnek semmi hatása nincs. Nekem sajnos nem lett több tejem tőle.

89. zsuzsa68 (válaszként erre: 84. - Lamoni)
2009. ápr. 3. 15:39

Szia,

az elején én is csak Elevitet, de később (kb 5 hónapos terhesen) már felváltva szedtem a Gravidát és az Elevitet.

2009. márc. 30. 09:54
akkor tulajdonképp a vizhajtó és az erős gyógyszerek miatt nem szoptathatsz nem az lthyroxin miatt nem??egyébként jol van a pici??hogy hivják:)
87. Lemi09 (válaszként erre: 86. - B2d5b6928f)
2009. márc. 24. 17:44
Én is meglepődtem rajta. Az igazság az, hogy koraszülött lett a baba, bent volt az intenzíven. Rengeteget aggódtam miatta, valamint erős gyógyszereket és vízhajtót szedettek velem, ami miatt rendesen már meg sem indult a tejem. Eröltettem persze, és amikor említettem a gyerekorvosnak, akkor dobott egy hátast, hogy meg ne próbáljak szoptatni!
2009. márc. 24. 16:01
szia lemi09 köszi hogy irtál és remélem jól vagy!!meglepődtem hogy nem szoptathatsz pedig azt mondták nekem semmi baj nem lehet ettöl és szülés után is lehet szedni semmi baj nincs belőle.érdekes hogy pont a lényeget nem mondta senki???akkor mit csinálsz a tejeddel?
85. Lemi09 (válaszként erre: 84. - Lamoni)
2009. márc. 24. 15:30

Pedig pont hogy a Gravidában van jód... érdekes!

Én Elevitet szedtem és semmi baja a lányomnak. És nekem sem.

84. lamoni
2009. márc. 24. 15:09

Ha valakinek pajzsmirigy gonja van, és babát szeretne szerintetek melyik vitamin a jobb az elevit vagy a gravida.

Én elevitet szedek, de az egyik doki azt mondta hogy úgy a tuti, ha egyik nap az egyik másik nap a másik, mert nem teljesen egyforma az összetétele.

Olyat is olvastam, hogy a gravidát nem ajánlják annak aki pajzsmirigyre szed gyógyszert.

83. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 79. - Lamoni)
2009. márc. 24. 14:19
Bocsi, nem akartam megbántani senkit!
2009. márc. 24. 14:13
A röntgen sugár egyébként az ivarsejteket károsítja, ellenjavalt a hasi rtg fogamzóképes korban de fene tudja én pl sosem kaptam ólomköpenyt. Másnak meg fogröntgennél is adtak.
81. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 80. - Lemi09)
2009. márc. 24. 14:10

Gyógyszeres kezelésre gondoltam, nem is tudtam ezekről a vizsgálatokról.

A TSH mérése nem elég a diagn. felállításához?

Én nem mostanában akarok babát, de mivel úgy néz ki hamarosan nekem is alul fog működni(priviben leirtam) ezért már most szeretnék informálódni róla.

Amúgy nem hiszem, hogy kisbabáknak ártana ha egy cyntigráfián átesett ember van a közelében. Bár nincs sok információm a vizsgálatról, de röntgenezni is lehet kisgyermekeket. Csak a kismamát nem.

80. Lemi09 (válaszként erre: 76. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 24. 13:49

Ha kezelés alatt gyógyszer szedését érted, akkor meg kell hogy cáfoljalak. Pontosan hogy a baba érdekében emelik az adagot. Nekem is így tett az orvosom. És szép és egészséges kislányom született. Mivel viszont a véremben most szinte nincs TSH, olyan kevés lett - és a kevés TSH is rosszat tesz - most, szülés után visszacsökkentik a gyógyszerszintet.


Viszont vannak olyan vizsgálatok, amelyet terhesség alatt nem végeznek el szerintem (mint ahogy mindenfajta röntgen is kizárt). Ilyen pl a cyntigráfia. Ennél normál esetben radioaktív cukorral festik meg a pajzsmirigy ereit. Ezt egy terhes nőm nem hinném, hogy elvégeznék ilyenkor. Az biztos ártana a bébiek. Nekem tizenéves koromban csinálták, és lelkemre kötötték, hogy kisbaba közelébe ne nagyon menjek aznap. Ha erre gondoltál, lehet némi igazad. De ez nem olyan vizsgálat, ami feltétlen fontos lenne, hisz nekem sem csinálták már több, mint egy évtizede.

79. lamoni (válaszként erre: 76. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 24. 13:44

Ezt a megoldást neked ajánljuk!

Mi teszünk érte, hogy ne így legyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook