Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
198. Verka
2010. nov. 27. 13:07

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Autoimmun pm alulműködésem van, nem vészes, 3,5 körüli tsh-val, de mivel kistesót szeretnénk és már 2 kisbabát elvesztettem, a dokim írt gyógyszert, Letroxot, hogy 1-1,5 közé lemenjen a tsm. Kezdtem 25 mg-al, majd 50, és 62,5.

Most kaptam meg az eredményem a 2 hónap alatt 0-ra lement a tsh. Járt valaki hasonlóan?

197. Eni26 (válaszként erre: 196. - Ritmus)
2010. okt. 20. 21:42

Nekem mikor kiderül majdnem 6 volt (5,8, vagy 5,9). Akkor 50mg volt, de attól minden bajom volt. Aztán fokozatosan csökkentettük, míg elég lett a 12,5mg.

Remélem babócának nem lesz baja, ettől az egytől félek. :(

196. Ritmus (válaszként erre: 195. - Eni26)
2010. okt. 20. 19:17

AZ tényleg nagyon kevés. Nem is hallottam még ilyet :) Igazán talán nincs is min aggódnod, jó h ilyen alapos endokrinológusod van. Sztem az enyém azt mondta volna a te helyzetedben, h ne szedjek semmit.

Nálam, amikor kiderült, h alultermelek, nem is voltak rosszak annyira az értékeim, 5 alatt volt a TSHm, és mégis 25 microg. L-Thyroxinnal keztem, majd 2 hét múlva 50-re emelték. Szülés után rosszabbodott az állapotom, azóta 100-at szedek, amióta meg terhes vagyok, 150-et.

195. Eni26 (válaszként erre: 194. - Ritmus)
2010. okt. 19. 16:06

Tavaly derült ki,hogy alul működik.

Akkor Euthyroxot szedtem, de rosszul voltam tőle. Majd az L-thyroxint, azt szedem több, mint 1 éve, 12,5mg-t (nem sok) és így állt be 1,5-1,8 között.

Most 28+5 hetes vagyok, és az eddigi vérvételek értéke mindig jó volt. Én is furcsállottam, mert többen mondták,hogy terhesség alatt többet kell szedni. Pedig nagyon jó az endokrinológusom, 6 hetente nézzük a pm-et.

194. Ritmus (válaszként erre: 192. - Eni26)
2010. okt. 19. 12:04

A pm hormon igény minden terhességnél megnövekszik. Nem létezik, h nálad nincs változás. Lehet nem is vagy beteg :)

Hányadik héten jársz, mit és mennyit szedsz gyogyit?

193. Ritmus
2010. okt. 19. 12:01

Ezt a sarokszúrást ne is emlegessük. Mivel korás volt a kislányom, 6 hetes korában ismét levették a vért, de ezt már a háziorvos (épp helyettesítés volt) csinálta..... nem elég, h végig ordított a gyerek, a doki bénázott, mondván nem akarja, h szenvedjen a gyerek, a hegek a mai napig látszódnak a kislányom sarkán, és vele együtt nőnek... :(

Jó így utólag már inkább az a lényeg, h nincs baja, de akkor nagyon megviselt, és ma is nagyon mérges vagyok, ha ránézek a hegekre.

A kislányomnak nem volt jó a TSHja születéskor, de a pm. hormonok rendben voltak, ezért volt egy vérvétele kb. 6 hónapos korában, de az már OK volt.

A 2. baba 4 hónap alatt összejött, pedig a TSH-m 4 körül mozgott. (Engem elhajtott a pm. gondozó doki az 1. baba születése után, h nem kell már járnom, csak szedjem a gyogyit, elég, ha évente megnézi a háziorvos a TSH-m. Úgy, h tudta, szeretnék még 1 gyereket. Tudjátok, a 4 már nem olyan jó TSH teherbeeséshez, de a háziorvos csak azt látta, h tartományon belül van, így nem küldött sehová..... szóval nem minősíteném az egészségügyet....)

192. Eni26
2010. okt. 18. 08:22
Nekem szerencsére ugyanannyi maradt a TSH-m, mint babóca előtt. 1,5 és 1,8 között mozog. Gyógyszeradagot sem emelt a dokim.
191. Lemi09 (válaszként erre: 190. - Eni26)
2010. okt. 17. 21:03

Mi kb 10 hónapot vártunk rá.

Teherbeesés után közvetlenül egekbe szökött a TSH-m. (11,0) És csak a 9. héten jutottam el az endokrin dokimhoz. Jól le is szúrt a doki, mert a 16. hétig a baba nem termeli meg magának a hormonokat, a kismaminak kell gondoskodni mindkettejük adagjáról. De nem lett semmi bajunk. Emelték a gyógyszeradagot, akkor meg majdnem eltűnt a TSH a véremből. /T3 és T4 normális volt./


Kistesó még nincs. Majd jövőre szeretnénk.

190. Eni26
2010. okt. 17. 20:46

Nektek könnyen összejött a baba???

Esetleg akinek van 2. gyereke, ő könnyen jött?

189. Eni26 (válaszként erre: 188. - Lemi09)
2010. okt. 17. 20:44
Köszi!
188. Lemi09 (válaszként erre: 187. - Eni26)
2010. okt. 17. 20:40

Igen! Sőt...!

Mindegyik babától vért vesznek még a kórházban (megszúrják a kis sarkát, és párszor egy papírlapra érintik... láttam... nagyon sajnáltam a babát - ő épp nem az enyém volt) ... szóval minden babát 26 féle anyagcsere betegségre tesztelnek születés után (a koraszülötteket 2x)

Ha nem értesítenek postán, akkor a babának semmi baja.

187. Eni26
2010. okt. 17. 20:19

Még egy kérdés..

Ha megszült a kismama, akkor a babát megvizsgálják,hogy ő is pm beteg-e??

186. Eni26
2010. okt. 17. 17:58

Köszi! Minden esetre megkérdezem az endo-t, ha megyek.

Nekem is túlműködésnél rémlik hogy császár.

185. Ritmus (válaszként erre: 182. - Eni26)
2010. okt. 17. 16:36

Szia!


Nekem is alulműködik, simán lehet szülni, volt egy ismerősöm, akinek túlműködése volt, neki tényleg volt papírja, h csak császárral szülhet.

184. Eni26
2010. okt. 17. 14:53

Szia,


A nődokim kérte,hogy az endoval írassak egy papírt,hogy mehet e simán a szülés. Nem hallottam még én sem ilyenről, ezért kérdeztem itt.

183. Lemi09 (válaszként erre: 182. - Eni26)
2010. okt. 17. 13:38

Szia!

Nálam ilyenről szó se volt. Komolyan, még az endokrinológusom sem mondott ilyet soha. Bár én császárral szültem, de csak azért mert a baba farfekvéses, én meg toxémiás voltam. Amúgy szülhettem volna természetesen, én úgy tudom. Hol hallottál ilyet?

182. Eni26
2010. okt. 16. 07:54

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem,hogy tényleg nem mindenkinek lehet természetes úton szülni akinek pm alul működése van???? Mi lehet ha mégis természetes úton szeretnék szülni??

Köszi, 28 hetes kismama

2010. okt. 12. 23:19

Nekem összejött:)

A 3-dik babánál derült ki hogy alulműködik a pajzsmirigyem. A tsh-m 34 volt és Letroxot szedtem végig a terhesség alatt.Szépen rendeződött is vagyis a normál szintre került. most viszont hogy 6 hónapja megszültem egekig ugrott ismét!! A tsh most 42, alig várom hogy orvoshoz kerüljek és emeljünk az adagon.

180. Doridia (válaszként erre: 177. - Lemi09)
2010. máj. 6. 08:48
Írtam neked levélkét. Köszönöm szépen a segítséget! :)
179. nórika81 (válaszként erre: 178. - Lemi09)
2010. máj. 6. 07:50
Oké rendben, nincs semmi gond!
178. Lemi09 (válaszként erre: 174. - Nórika81)
2010. máj. 5. 23:39

Szia Nórika!


Természetesen nem akarom, hogy ne bízz az orvosodban. Bíznod kell benne, ha kezel téged. Így van ez rendjén. Nem akartalak megbántani, csak arra akartam rávilágítani, hogy nem kell tökéletesnek lennie a laboradatoknak, hogy babás maradhasson az ember. Engem is sokan tájékoztattak így. Nem lett igazuk, aminek nagyon örülök. De előtte nagyon sok álmatlan éjszakám volt, mikor értéktelennek éreztem magam, tudván, hogy nem lehet szerintük gyerekem, mert nem tudtuk leszorítani a TSH-mat arra az ideális szintre...


CSak azt akartam mondani, hogy sikerülhet, bárki bármit mondjon, ha normál értékeken belül marad az ember. És azért ehhez kell orvosi felügyelet. Szóval, elnézést kérek, amiért rosszul fogalmaztam meg a gondolataimat, nem állt szándékomban megbántani, az orvosodat, téged meg végképp nem.


Elfogadod?

177. Lemi09 (válaszként erre: 173. - Doridia)
2010. máj. 5. 23:29
Adok privát mobil számot, csak írj privit, ha kell. Kórházban Újbudán rendel a Szent Imre kórház Pajzsmirigy ambulanciáján... Nem tudom van -e magánrendelése, engem a kórházban tök ingyen tb-re is 100%-ig lelkiismeretesen ellát!
176. Lemi09 (válaszként erre: 175. - Doridia)
2010. máj. 5. 23:25

Nem vettem bántásnak, jaj, dehogy! :DDD.

Csak azért pontosítottam a végén, nehogy épp ő higgye azt, hogy őt akarom bántani. Nem akartam megbántani. Őt is jól félrevezették kvázi. Ő így hallotta. Amúgy annakelőtte én is. Hál'isten én már tudom, hogy nem feltétlenül igaz. És csak azért írom le, ahol csak tudom, hogy senki ne keseredjen el... Van remény!

175. Doridia
2010. máj. 5. 22:23

Nóri szerintem nem bántásból írta Lemi!! :$ Nagyon sokan vannak ám akik ezt mondják amit a Te dokid!! Szóval van igazságalapja gondolom de az is igaz, hogy néha feleslegesen paráztatják az embert. :( Neharagudj Lemire nem akart rosszat!

Nagyon örülök, hogy neked máris levitte a TSH-dat ilyen rövid idő alatt!!! :) Úgy szeretném ha nekem is 6 hét múlva ilyen szép értékem lenne mert akkor nem kellene majd görcsölnöm azon, hogy melyik orvos mit mond mikor lehetek terhes.....:s

Egy buta kérdés: ha már ilyen szép eredményt értél el ez már nem mászkálhat felfelé ha szeded a gyógyszert, ez már ilyen "tutifix"??

Szóval én azt mondom nem árt az elővigyázatosság de tényleg tök egyénfüggő kinek mi a jó érték! :)

174. nórika81 (válaszként erre: 172. - Lemi09)
2010. máj. 5. 22:10

Kedves Lemi!

Én csak egy kérdésre válaszoltam, mikor azt írtam, hogy nekem azt mondta a dokim, hogy 1,5-2 TSH kell a teherbe eséshez! Örülök, hogy neked sikerült magasabbal is, ez szuper! De kérlek szépen, ne ítéld meg az én orvosom, ha nem ismered!

173. Doridia
2010. máj. 5. 22:00

Köszönöm szépen Lemi!!! :) Akkor megnyugszunk, szedjük a bogyót és reménykedünk, hogy hamarosan ismét kismama lehetek. :)

Elképzelhető, hogy elkérem majd Tőled a doktornő elérhetőségeit ha nem gond. :$

Mégegyszer köszönöm, hogy időt szakítottál rám és megnézted a T4-et!


Remélem hamarosan javulnak az értékeid! Szerintem ne hibáztasd magad, hogy kicsit elhanyagolódott a dolog a baba születése után a lényeg, hogy most jól legyél és nemsokára így is lesz! :)

172. Lemi09 (válaszként erre: 171. - Lemi09)
2010. máj. 5. 21:51
A vészmadarak alatt persze nem Nórikára gondoltam egyáltalán, hanem az olyan felfogást képviselő orvosokra, mint pl az övé. Nem érzem magam biológiai csodának, mert teherbeestem tökéletlen értékkel... :))) Az a lényeg, hogy aki beteg, az terhesség előtt, alatt, után mindenképp ellenőriztesse magát. Aki meg nem beteg, és baj történik vele, az tudja, hogy akár emiatt is lehetett, és kérjen szakorvosi segítséget a kivizsgálásához! :))
171. Lemi09 (válaszként erre: 167. - Doridia)
2010. máj. 5. 21:47

Köszi!


NA, megnéztem a leletem... a T4 19,50-ig megfelelő. Úgyhogy a 14-ed szuper érték. Nekem sajna most 21,90 lett, úgyhogy megyek vissza a dokihoz megdumálni, hogy hogyan javítsunk... Sajna elkövettem azt a hülyeséget tavaly, hogy szülés után annyira lefoglalt a gyerek, meg a rengeteg rohangálnivaló vele, hogy nem mentem vissza a rendelésre időben (tavaly április helyett idén februárban voltam...) és a magam feje után menve visszaállítottam a terhesség előtti hormonadagomat.... Hiba volt! Februárban 12,00 lett a TSH-m... Most visszaemelték a terhességi szintre az L-Thyroxint. Erre most meg majdnem eltűnt megint a véremből... 0,05-lett... A T4-em meg magas. Na, azzal nem tudom mi lehet, mert az nem volt ilyen az utóbbi 10 évben...


Ááá, ne törődj a vészmadarakkal! Nekem 6 dokiból 5 azt mondta, ha nem 1,00 körüli a TSH-m, nem lehetek terhes. A mostani dokinő - fiatal tanbársegéd a SOTÉ-n, egy kis energiabomba - meg jót röhögött mindenkin! Ő mondta, hogy a biológia, az biológia, nem mindenki értékei tökéletesek, de amíg az elviselhető normál tartományban vannak az értékeim, addig lehetek terhes... Ez nagy súlyt vett le a vállamról. 3 hónap múlva terhes lettem, több, mint 3,00-es TSH-val... a többi orvos kapja be... :)))


Sok sikert!

170. nórika81 (válaszként erre: 169. - Doridia)
2010. máj. 5. 15:13
Köszönöm szépen! :)
169. Doridia
2010. máj. 5. 15:12

Köszönöm szépen Nóri! :)

Kicsit beleolvastam a naplódba és én is viszont kívánom, hogy minél előbb kisbabátok legyen! :)

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook