Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
228. Ritmus (válaszként erre: 227. - Andika...)
2011. jan. 26. 12:37

Szia Andi! :)

Én azt gondolom, megnyugodhatsz :) Amint megtudtam, h terhes vagyok, elmentem magánvérvételre, 6,75.ös TSH-m volt. A baba megmaradt, most 26. hetes :)

A T4-ed mértékegysége mi? Többfélét is használnak.

Az anti- értékeid viszont azt mutatják, h nem autoimmun pm. gyulladásod van. Szerintem ez jó, bár nem tudom biztosra, nekem autoimmun. Mindenesetre az anti- értékek sem túl jók egy terhességben, ha túl magasak, de úgy tudom, százas nagyságrend számít magasnak.

Már csak az a kérdés, h a Metoprololt vajon lehet-e szedni terhesség alatt? Azt a gyogyit nem ismerem.

A legjobbakat kívánom neked, és majd számolj be időnként :)

2011. jan. 26. 11:09

Sziasztok!

Sajnos én is be kell nevezzek a fórumra. Három gyermekem van már, most várom a negyediket, a 4. héten járok még csak. Belgyógyásznál egy hete voltam, akkor még nem gondoltam, hogy babát várok, ő felírt L-thyroxint 25 mikrogrammot, és Metoprololt mellé. A TSH-m 5.03 volt, pár hónapja 7 felett volt az érték. T4: 0,72 az anti TPO:58, anti-thyroglobulin: 92. A doki mondta, hogy várjak még a terhességgel, de mint kiderült, akkor már elkésett. És így én is kivétel vagyok, azzal hogy magas TSH-val is teherbe lehet esni.


Még zöldfülű vagyok ebben a pajzsmirigyes mizériában, és a dokiban is még csak naivan hiszek. Semmi tünetem nem jött elő, "csak" a 3. baba előtti vetélések miatt kezdtünk el vizsgálódni. Ma nem értem el a dokit, ezért vagyok olyan stresszes. Nőgyógyász is csak holnap lát leghamarabb, de azért örülök ennek a babának. Csak kicsit sok volt egyszerre a történés.

Sok jóra ne is számítsak, vagy nincs olyan nagy baj a pocaklakóval? Kicsit nyugtassatok ebben az öröm-üröm!? állapotban!

226. Szeptember1979 (válaszként erre: 225. - Incifinci01)
2011. jan. 20. 21:53

Szia Incifinci01!

Köszi a bátorítást mindenki nevében. Én is vegyes érzelmekkel olvastam a hozzászólásokat. Már nem tudom eldönteni, h mi a helyes és mi a helytelen. Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, egy éve derült ki egy vérvételből. Mi is babát szeretnénk a párommal, de nagyon nehezen jön össze. Mindenkitől csak azt hallom, h a pm betegek nagyon nehezen esnek teherbe. Lassan már el is hiszem, mert a környezetemben már minden női ismerősöm vagy babázik, vagy most vár kisbabát. De remélem én is átélem majd a babavárással járó boldogságot.

2011. jan. 17. 08:29

Sziasztok!

Eleg szomoru lettem ahogy olvasgattam a hozzaszolasaitokat...

Nyuszi! Nagyon sajnalom en is ami tortent Veletek! De ne add fel! Csak biztatni tudlak Teged is es mindenkit aki babavarasrol almodozik.

En 16 eve elek pajzsmirigy alulmukodokent. Jol beallitott gyogyszeradaggal (most eppen 137.5 mikrogr.) batran lehet gyereket vallalni. Az en endokrinologusom szerint teherbeeseshez 1 alatti TSH ertek a jo. (Bar olvastam, hogy kozuletek volt aki magasabbal is teherbe esett.) Nalam ez bevalt, jonak tartom a dokimat. Bizonyitotttan jol allitotta be a pajzsmirigy gyogyszeremet. Van 2 gyonyoru gyermekem, es - bar meg kicsik-, de garantaltan nincsen baj semelyiknek az IQ-javal. Ha lattatok mar fifikas, eszes gyerekeket, hat ok is azok. Teljesen a koruknak megfelelo ertelmi szinten vannak, sokmindenben ugyesebbek (mint minden normalis ember, vannak nekik is erossegeik...).

Errol az ertelmi fogyatekossagrol en is olvastam de ez szerintem is csak olyan esetben lehetseges ha tenyleg nem ellenorzik es kiserik figyelemmel a pm alulmukodest, es egyaltalan nem szed ra valaki gyogyszert...

Ja, es most varom a harmadik babamat, 35 hetes terhes vagyok.

Valaki irta, hogy fel hogy a babanak a gyogyszertol lesz valami baja. Ettol ne feljetek, mert az L-thyroxin nem igazi gyogyszer, legalabbis nem olyan ertelemben, hogy valami plusz dolgot visz be a szervezetedbe... Hanem eppenhogy azt a hianyt potolja, amit te nem termelsz meg, pedig szukseged lenne ra. Hianypotlo, es nem gyogyszer... Ez hatalmas kulonbseg. Akkor lesz baja a babanak, ha nem kapja meg a megfelelo mennyiseget.

224. Ritmus (válaszként erre: 222. - Nyuszi81)
2010. dec. 15. 15:21

Kedves Nyuszi!


Nagyon sajnálom én is :( Sok-sok erőt kívánok a testi-lelki felépüléshez, jól beállítják a tabletta adagod, és minél hamarabb vágjatok bele még egy babába!!!

(Sajna tapasztalatból írom, májusban volt egy miss. ab.-om, augusztusban pedig beköltözött a mostani pocaklakó :)

A legjobbakat, és írj majd ide, hogyan alakulnak az értékeid!!

223. cseperke (válaszként erre: 222. - Nyuszi81)
2010. dec. 15. 14:33

Szia!

Nagyon sajnálom hogy így alakult.

Nem tudom ilyenkor mit lehetne kívánni.....

Sok puszi

222. Nyuszi81 (válaszként erre: 221. - Ritmus)
2010. dec. 15. 14:02

Sajnos semmi jó.

Múlt héten elkezdtem vérezni. Ultrahangon szóltam is az orvosnak, aki megvonta a vállát, és azt mondta előfordul, két hét múlva menjek vissza. Másnap elmentem egy másik orvoshoz is, aki megállapította, hogy elvetéltem. Műszeresen kellett befejezni, mert magától nem ment.

Most itthon pihenek.

221. Ritmus
2010. dec. 8. 16:57
Nyuszi mi újság veletek?
220. Mari20
2010. dec. 3. 12:06

szia drága

szerintem igen, van terheseknek pajzsmirigy gyógyszer ( kolleganőm most fog szülni 1 hónapon belül)


én viszont azt tanácsolom neked, ne kapkodj, próbáld megkeresni az okát, és akkor meg tudsz gyógyulni.... és akkor már egészségesen tudsz babát vállalni.


józsef krt 26 édesviz könyvkiadó könyvesboltja, itt csak személyiség fejlesztésben találsz könyveket, ahhoz hogy magad megismerd.... ezen az ösvényen is van lehetőséged elindulni......


de neked kell megtalálni, azt amire szükséged van...

egy jótanács figyelj drága, 1 méteres körzetedbe elhangzik amire szükséged van ( észreveszed? meghallod? az élet játék, játszd....)



sok sikert

nmari

219. Eni26 (válaszként erre: 215. - Ritmus)
2010. dec. 2. 10:37
35.hétben vagyunk, így már nem szedem az Elevitet. Amúgy is csak a 12.hétig szedtem,mert nem tudtam tőle wc-zni, aztán elkezdtem inni a Hipp Natal-t,(abban is van jód,és minden ami az elevitben is..).
218. Nyuszi81 (válaszként erre: 217. - Ritmus)
2010. dec. 2. 10:05

Kedden megyek újabb vérvételre, hogy megnézzük mi a helyzet a hormonszintemmel.

Az endokrinológusom egyébként nagyon jó.

Tényleg nehéz a döntés nagyon, egy ideje már szeretnénk kistesót a 8 éves fiam mellé. A TSH még nem zavarna annyira (legalább az agyalapi mirigyem működik :-) ), inkább az FT4-re leszek kíváncsi.

217. Ritmus (válaszként erre: 209. - Nyuszi81)
2010. dec. 2. 01:05

Nagyon nehéz a döntés, teljesen átérzem a helyzeted... Én már kisebb eltérések esetén is gondolkodtam az abortuszon, de borzasztó belegondolni, hogy egy élet megy el, ráadásul akit annyira akartál....nehéz... az a baj, h igazán nem tudják megmondani, hogy mennyi az az érték, amitől már tuti számíthatunk bárminemű bajra. Az emlitett endokrinológus már 6os TSHra is azt mondja, h szörnyű. Az én endokrinológusom, akiben nem bizok, de meghallgatom, nos ő meg azt mondja, hogy kretének ma már nincsenek. Rámentem erre a kérdésre, nekem 6.75 volt a TSH-m akkor. Azt mondta, akkor lesz vki kretén, ha az egész terhesség alatt nincs jód és emiatt nem tud a pm. elegendő hormont termelni. Afrikai nőket emlegetett, akik körében volt a vizsgálat annak idején. Azzal is biztatott, h a baba agya több hónapon keresztül fejlődik, időközben pedig a gyogyival rendeződik a hormonszint.

De az igaz, h szellemileg problémás lehet egy ilyen baba, olyan szinten, hogy tanulási nehézségei lesznek, vagy az IQja lesz kevesebb.

"Azt mondta, ez nem azt jelenti, hogy minden ilyen anya gyereke árokásó lesz" de az IQ csökkenést nem cáfolta.

Ezeket hallottam, nem tudod más endokrinológus véleményét is kikérni?

216. Ritmus (válaszként erre: 210. - Nyuszi81)
2010. dec. 2. 00:57

Az én dokim pl azt mondta, hogy szoptatás alatt is szedjem a jódot, hisz a baba egyetlen táplálékforrása az anyatej 6 hónapig, és szüksége van jódra. Én akkor még nem tudtam semmit, vakon biztam benne, és 17 hónapig szoptattam, végig szedtem a terhesvitamint, amiben jód is volt. Így is nagyon kikészült a szervezetem a végére, nem még ha nem vitaminozok.

Érdekes egyébként, hogy a terhesség alatt csak kicsit termeltem alul (TSH:4 körüli volt) de szülés után 5-6 hónappal a már régebben is említett 79es érték....lehet a terhesség alatt tényleg nem árt a jód, de utána történt valami. Az a baj, h a gyereked egészségéért inkább vállalod azt is, hogy te rosszabb állapotba kerülsz. Azért anyatej helyett mégsem akartam tápszert adni....


Ja és azt is mondta a doki, hogy nem a 100-150 mikrog. jód a veszélyes, hanem a napi 300-500mg.


De én már senkinek sem tudok hinni, annyi az ellentmondás.


Balázs Csaba prof. a csaladinet.hu endokrinológus szakértője, ha el akartok ijedni, érdemes oda ellátogatni...

215. Ritmus (válaszként erre: 208. - Eni26)
2010. dec. 2. 00:48
Már egyáltalán nem szeded az Elevitet?
214. Lemi09 (válaszként erre: 206. - Nyuszi81)
2010. dec. 1. 22:17
Júúúúj! :((((
213. Lemi09 (válaszként erre: 208. - Eni26)
2010. dec. 1. 22:14
Én 3 egész valamennyivel lettem terhes.... majdnem 4,0 volt...
212. Lemi09 (válaszként erre: 207. - Eni26)
2010. dec. 1. 22:13
Nekem szülés előtt gyógyszerrel beállított, jó értékem volt. Akkor 100 microgram L-Thyroxint szedtem. Másfél éve szültem, azóta még nem sikerült beállítani. Vagy 5,0 feletti ha meg növelik az adagot, akkor meg 0,0.... Eddig sehogysem jó... De majd lesz ez még újra rendben!
211. cseperke (válaszként erre: 209. - Nyuszi81)
2010. dec. 1. 20:09

Hihetetlen milyen betegségek vannak.

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok akárhogy is döntesz!!!

210. Nyuszi81 (válaszként erre: 208. - Eni26)
2010. dec. 1. 19:42

Gondolom terhesség alatt azért kell, mert a gyerkőcnek szüksége van rá, és egyébként is "lenyúlja" a szervezetedből mielőtt a gyulladást fokozná. :-)

Ahány orvos annyifélét mondanak.

209. Nyuszi81 (válaszként erre: 207. - Cseperke)
2010. dec. 1. 19:40

Kretenizmus a neve. Gyakorlatilag az agy fejlődési rendellenessége, ami elég súlyos.

Így felelősséggel gondolkodva nem éri meg kockáztatni.

De az abortusz gondolatától kiráz a hideg. Meg a vele járó procedúrától is.

208. Eni26
2010. dec. 1. 13:00

Hello,


Nekem meg pont azt javasolták,hogy jódozott sót használjak, meg egyek halat, terhesség elején szedtem az elevitet (abban is van jód),mellette szedtem az l-thyroxint. És 1,5-1,8 között mozgott végig a tsh-m. Nekem is krónikus gyulladásban van a pm-em.

Na, ezt nem értem,hogy van már..

207. cseperke (válaszként erre: 206. - Nyuszi81)
2010. dec. 1. 12:57

Szia!

Most ledöbbentem...

Akkor milyen betegség fordulhat elő,ha vállalod így a babát?

206. Nyuszi81 (válaszként erre: 205. - Ritmus)
2010. dec. 1. 08:22

Beszéltem az endokrinológusommal. Azt javasolta, ne kockáztassak, és inkább vetessem el a babát. Hétfőig még meg át kell gondolnom a dolgot. :-(


Nem javasolták, hogy jódot szedjek, mert gyulladás alatt van a pm-em, sokszor nem is tudok rendesen enni miatta, nem bírom lenyelni a darabos ennivalót.

205. Ritmus (válaszként erre: 212. - Verka)
2010. nov. 30. 15:22
Én is épp ezt írtam, annyi különbséggel, hogy egyes endokrinológusok szerint, mint prof. Balázs Csaba, vagy a webbetegen az Orvos válaszol dokinője - a terhesség alatt sem szabad jódot szedni. Ezért nem tudom, hogy kinek higgyek? És az állapotom a terhesség után rosszabb lett. Mitől? A legtöbb helyen azt olvastam, h majd visszaáll terhesség után a gyogyiadag. Közben meg....
2010. nov. 29. 18:45

Szia,

18-i a legutóbbi vérvétel eredmény.

TSH-ra 2 és 4 között lenne jó az eredmény, FT4-re 0,8 és 1,76 között.

Nem is értem, hogyan lehetek terhes. Az endokrinológus szerint az én leleteimmel szinte lehetetlen lenne teherbe esni. A gyógyszert 1 hete szedem, de még csak 25 mikrogrammot. Ez nem hiszem, hogy sokat javított a dolgon.

203. Ritmus (válaszként erre: 202. - Nyuszi81)
2010. nov. 29. 16:48

Szia! Milyen mértékegységgel? Kétfélét használnak, más a ref. tart. Az FT4 a lényeg, az nagyon kívül van a tartományon?

Én még nem hallottam ilyet... Mikori a vérvétel? Nem lehet, h már jobbak az értékeid, mert már gyogyit szedsz?

2010. nov. 29. 10:56

Sziasztok,

én is a segítségeteket kérném. Járt már valaki úgy, hogy kiderült alulműködése van (TSH 48 FT4 04,4), elkezdte a gyógyszert szedni és közben az is kiderült 6 hetes terhes? Van valaki aki így szült egészséges babát?

Köszönöm.

201. Ritmus
2010. nov. 28. 21:19
"Kezelve" volt. Ha annak mondhatjuk a 4 körüli TSH-t. A pm alultermelés hamarabb kiderült, de az én dokim sajnos elég laza. Hiába mondtam, h babát szeretnék, nem változtatott a gyogyiadagomon, pedig mindig 3 fölöttiek voltak a TSHim. Amikor először 5.44-es TSHval utaltak hozzá, megkérdezte, hogy "Minek jött ide?"
200. Verka (válaszként erre: 199. - Ritmus)
2010. nov. 27. 14:00

Köszönöm a válaszod.

Először nekem is azt mondták, viszont semmi más magyarázat nem volt a vetélésekre, progeszteront is kaptam mellé, mégsem fejlődtek tovább a beágyazódást követően.

A mostani dokim szerint mindenkinek más tsh érték jó, nekem a 1,5 körüli.

Neked a teherbeeséskor kezelve volt a pm-ed?

199. Ritmus (válaszként erre: 198. - Verka)
2010. nov. 27. 13:48
Hallottam már ilyet, h eltünt a TSH a gyogyi hatására. Lehet egy kicsit sok a gyogyi. Szerintem a babák nem a pmed miatt mentek el, én 4 fölötti TSH-val estem teherbe.
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook