Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2011. júl. 30. 19:57
nekem most derült ki,hogy baj van.tsh:100 feletti t4:0,68 2 hónapja szedem az l-thiroxin-t.Két hete már minden izületem fáj.lehet hogy a gyógyszer rossz?
257. lori77 (válaszként erre: 253. - Gabriella.fenyi)
2011. máj. 28. 11:59
Az előzőekhez hozzátéve:én hiszek a gyógynövények erejében,de nem minden esetben elégséges.
256. lori77
2011. máj. 28. 11:51
A történetedet olvasva,nem is tudom sírjak-e vagy nevessek! Azzal tökéletesen egyetértek,hogy néhány orvos csak ahhoz ért, hogy minél több gyógyszert írjon fel.Tizenéves nekem is napi kb.8 szem bogyót kellett volna szednem,mert fájt a fejem.Én se tettem.Nekem alulműködik a pajzsmirigyem én szedek rá euthyroxot.És azt be kell látni hogy a hormont nem lehet mással pótolni.Azzal is egyet értek,hogy a terhes vitaminoknak is meg van a hátulütője,ez alatt az óriásbabákra gondolok.De most őszintén!Valljuk be hogy a mai mezőgazdasági gazdálkodással ,már a zöldségek és gyümölcsök sem a régiek.Gyerekvállalás előtt én is úgy gondoltam kivizsgáltatom magam ,hogy minden rendben van-e.Ekkor derült ki az alulműködés.Február óta járom az orvosokat és júliusban lesz kontroll.Szóval a mai világban már nem úgy működik, mint nagyanyáink korában.
255. incifinci01 (válaszként erre: 253. - Gabriella.fenyi)
2011. máj. 27. 09:49

A magas vernyomas es a pajzsmirigy tulmukodes 2 kulonbozo dolog. A pajzsmirigy alulmukodes pedig meg egy harmadik fajta dolog. Nem tudom, hogy mennyire olvastal maganak a betegsegnek utana, valamint a thyroxinpotlas szuksegessegenek. Ha utanaolvastal, akkor tudhatod, hogy az alulmukodes (legyen annak szervi vagy mukodesi oka) egyfajta hormonhianyt eredmenyez a szervezetedben. Vagyis nincsen meg benned a szukseges mennyiseg, vagy nem termeli meg a pajzsmirigyed a normal elethez szukseges mennyiseget. Itt a normal elet alatt a hosszu (...), viszonylag egeszseges eletre gondolok. Mivel a pajzsmirigy alulmukodes kezelesere az orvostudomany mai allasa szerint tyroxint kell potolni. Tehat ez nem olyan ertelemben gyogyszer, mint pl. a vernyomascsokkento, hanem ez potolja azt a hormont, amit valami ok miatt a szervezeted mar nem kepes magatol eloallitani.

Ezeket csakis azert irom igy le, mert van aki ez alapjan a hozzaszolas alapjan esetleg sajat maga elkezd szinten kiserletezgetni, aztan a kovetkezo honapban kinyiffan... puszta joindulatbol. Ugyanis nem mindenkire ugyanugy hat az, hogyha nem szedi be az orvos altal eloirt szukseges hormonpotlast!

Remelem csakis joszandek vezerelt, es neked bejon majd a teakeverek, de azert ezt meg igy 4-5 honappal elotte ne teljes bizonyossaggal kurtold szet minden iranyba! Majd ha bevalik akkor kerlek gyere vissza. Egyebkent pedig kellene a teljes informaciohoz az is, hogy milyen fajta alulmukodesed van, es a verveteli eredmeny ertekek kozlese. Hiszen ez igy azert elegge bizonytalan, egyreszt hogy mire reagalt ilyen allergias reakcioszeruen a szervezeted, masreszt hogy valoban mennyire is vagy "beteg"...

Sok szerencset! Tenyleg erdekel majd hogy mi is lett a kiserletezgetesed vege! :-D

254. cseperke (válaszként erre: 253. - Gabriella.fenyi)
2011. máj. 21. 20:47

Szia!

Ha majd terhes leszel,akkor is alkalmazhatod ezeket a teafüveket?

2011. máj. 21. 19:28

Babaprojekt: 29 éves leszek a nyáron, babát 1-2 éven belül szeretnék én is, a doktorom azt mondta, hogy előbb rendbe kell tenni az értékeimet, addig felejtsem el a dolgot, és ha teherbe is esek, akkor havonta kell visszajárnom vérvételre, hogy vért adjak. Én hogy őszinte legyek, már az elevitre is allergiás vagyok gondolatba, hiszem hogy megfelelő táplálkozással nem szorul rá a tested/ a baba a vitaminokra. Nem vagyok felelőtlen, egyszerűen csak nem értem, hogy még a meg nem fogant babát is miért kell gyógyszerezni, és nem hiszem el hogy nincs semmilyen természetes út a meggyógyuláshoz. Valahol olvastam azt is, miért is jó a gyógyszer? Magas vérnyomás? Vérnyomáscsökkentő. Miért a tünetet szüntetjük meg, miért nem az okot? Pl. szerintem a stressz okozza a legtöbb betegséget, barátnőm is sokáig stresszelte magát, elvetélt, bár egészséges volt, aztán beültetéssel maradt meg az első babája 32 évesen. Úgy gondolom, a fiatal nők túl sokat stresszelnek, sőt úgy általában az emberek, de a férfiak mint tudjuk jóval könyebb... ;)

(Mondtam párom valamelyik beszélgetésünk alkalmával – komolyan gondolta – hogy négy gyermeket szeretne. Mondtam neki, rendben, te hányat fogsz ebből megszülni? Vette a lapot és azt mondta egyet sem, de segít megcsinálni :D … a drága, imádom :)).

Komolyan tudnám ajánlani akinek ideje/pénztárcája megengedi a pilates/jógát én baba nélkül járok rá (nem vagyok oktató) de nagyon szeretek leülni a szivacsomra mély lélegzetet venni és akkor eldöntöm, most egy óráig nem gondolok se otthonra, se családra, se munkára, semmi gondra, önző leszek, egyszerűen élvezem a létet a levegőt, a lenyugvó napot, vagy hogy melegít az ablakon keresztül...aki nem próbálta még, nem tudja mit hagy ki...

A sok könyv mellett most pl. letöltöttem a Mesterkurzus előadásainak jó néhány részét (Popper Péter, Müller Péter többek között) nagyon érdekes témákat feszegetnek, ha egy kicsit másképp szeretnéd szemlélni a világot, tudom ajánlani egy-két rész megnézést, mert valóban nagyon érdekes és tanulságos lehet bárki számára.

Én hiszem, hogy augusztusban megfelelő eredményeim lesznek (és a tea elvileg gyógyít nem csak egy bizonyos szinten tart) és hogy ha eljön a babaprojekt ideje minden különösebb gond nélkül tudok majd gyermeket vállalni.

2011. máj. 21. 19:28

Kedves Mindenki!


Az én történetem ennél jóval hosszabb de remélem megéri a fáradtságot és elolvassátok. Kb. 20 éves koromban egy 3 hónapos telefonmarketinges munka olyan stresszes állapotba kerültem, hogy törékeny alkatom ellenére kiemelkedően magas vérnyomásom volt, el is mentem a háziorvoshoz aki beutalt a pajzsmirigy ambulanciára. Ott túlműködést állapítottak meg (mindig vékony voltam nem fogytam semmit, és mindig hiperaktív voltam, tehát ezek a tünetek akkor nem jöttek elő). Napi 5 tablettával kezdtem (már elfelejtettem a nevét) kaptam mellé még a szívemre is valami gyógyszert mert veszélyesen gyorsan vert, és havi kontrollra kellett visszajárnom (meg előtte egy fél tucat vizsgálat természetesen) ezt 4 év alatt beállították és fokozatosan elhagyhattam az akkori gyógyszeremet. 4 évig semmi gond nem volt a pajzsmirigy működésemmel, persze gyógyult voltam nem egészséges hiszen félévente-évente rendszeresen vért kellett adnom, hogy lássák nem változtak meg az értékeim. Másfél évvel ezelőtt mielőtt külföldre jöttem volna megvizsgáltattam még egyszer utoljára magam és láss csodát, pajzsmirigy alul-működést állapítottak meg (hozzá kell tennem a túlműködésemet stressz okozta akkor az alul-működést a békesség nyugodtság esetleg?!?) tény, hogy jól éreztem magam a bőrömbe semmi előjelét nem láttam ennek, nem híztam egy dekagrammot sem, nem lettem fáradékonyabb, a nyakamban soha nem volt semmiféle golyva (dudor hívjuk bárminek is), a doktor úr felírt egy gyógyszert, Letrox 50mg 1 db-ot naponta amit szófogadó páciensként szedni kezdtem. Hát kb. egy hónap múlva rosszabbul nézett ki az arcom mint tinédzser koromban, pedig az sem volt piskóta az egész fejemen, a nyakamon is gyulladt pattanások százai jelentek meg, de úgy hogy kinyomni nem tudtad őket mert a bőr alatt gyulladtak be és a kozmetikusom akihez 3-4 havonta járok mikor hazalátogatok nem győzött szidni/csodálkozni mit tettem a bőrömmel. Most április elején elfogyott a decemberben kiváltott utolsó adag gyógyszere és eldöntöttem bármilyen alternatív lehetőséget kipróbálok, de gyógyszert nem, ha ezt tette a bőrömmel (és gondolom allergiás reakció akart lenni) mit tehet még a testemben amiről nem is tudhatok! Mikor április végén hazaérkeztem a bőröm klasszisokkal jobban nézett ki, most már alig van néhány helyen egy-egy pattanás, tény egy hónapja nem szedtem akkor a gyógyszert. Sajnos a vérvétel azt mutatta semmi eredménye nem volt az addigi egy éves gyógyszerkezelésemnek! Tehát miért is mérgeztem magam feleslegesen?!? Persze a dokimnak egy szót sem szólok, sajnos a doktorok egy része olyan ha szólni mer a beteg hogy talált valamit lehülyézik stb. tehát én ezt már sok év alatt megtanultam, hogy ha ő nem oszt meg semmit velem, én miért osszak meg vele bármit is...Hozzá kell tennem, hogy néhány hónappal ezelőtt egészséggel kapcsolatos könyveket kezdtem olvasni, ami épp a kezembe akadt és mikor hazatértem egy 1974-ben kiadott Gyógynövény-határozó került a kezembe, amit csak kíváncsiságból lapozgattam míg a recepteknél nem találtam három olyan teakeveréket, melyet basedow-kór, golyva, pajzsmirigy túlműködésre ajánlanak (tudom, hogy nekem alul működik elviekben, de hiszem, hogy az eredeti probléma sokkal fontosabb és ha azt meggyógyul onnantól kezdve, hiszen ez csak időszakos). Ez 13 gyógynövényből álló teakeverékhez beszereztem mindent (sajnos a vidrafű, vagy más néven vidraeleckelevél 1974 óta védett növény lett, remélem enélkül is működik a főzetem, melyből kb. 2g-nyit (egy kiskanálnyi) teszek a teámba naponta háromszor. A kúrát most kezdtem, de ha augusztusban a vérvétel után az orvos azt állítja, hogy csak kicsit is javultak az adataim, állíthatom, hogy egy tea gyógyított meg, természetes összetevőkből! Mert egy blog nekem kicsapta a biztosítékot, milyen az, hogy egy sugárzó valamivel kiiktatom egy hormon képző szervemet, majd életem végégi egy zöld tablettát (ki tudja mennyire természetes) szedhetem, hogy visszapótoljam azt amit én önként kiiktattam a testemből. Ennél meglepőbbet ne kelljen olvasnom a továbbiakban. Én biztosan nem engedtem volna, akkor inkább a gyógyszer és négy-öt évente egy-egy gyógyszeres kúra, de hogy magamat „pusztítsam” ilyenről még nem hallottam. És remélem nem is kell későbbiekben sem. Azért is érdekesek a gyógyszerek egyébként mert ugye annak idején az orvostudomány is a gyógyszert a gyógynövényekből nyerték ki, csak nem tudom akkor miért nem azt ajánlja az orvos, ami a természetben megtalálható miért kell szintetikus anyagokat bevenni a testbe mikor egyértelműen ez nem természetes folyamat? A másik most letroxot szedek (alul működésre) és a kontroll papíromon az állt „Levothyroxine natrium „ illetve „sodium”(~angolul nátriumot jelent) és miben van sok nátrium, ha nem a sóban...( most olvastam egy könyvet melyben a só értékeiről volt szó, hogy - Magyarországon is - túl sok benne a „potassium” vagyis kálium, mert hogy a testednek nem ilyen arányban tartalmazza a sóban lévő nátrium-kálium arányokat). Utána lehet olvasni (kérésre elküldöm az általam olvasott oldalt) Ennek megfelelően leírja, hogy kell izotóniás só oldatot készíteni, ez a másik amit a tea mellett rendszeresen fogok inni. A testem el fogja dönteni, hogy mennyi sóra van szüksége a többi távozik a szervezetből (illetve mivel rendszeresen sportolok látni fogom a ruhán kiizzadt sókristályokat is, és akkor lehet tudni biztosan megfelelő mennyiségben került a szervezetbe) illetve a tea is megteszi hatását akkor augusztusban ki fog derülni. Még azt nem tudom, hogy mondom el esetleg az orvosnak, hogy sóval és gyógynövénnyel meggyógyítottam magam, vagy legalábbis szinten tartom magam mindenféle szintetikus bogyó nélkül...ha valaki érdekel az egészségesebb élettel, étkezéssel kapcsolatos dolgok, szívesen megosztom veletek tudásomat, írjatok gabriella.fenyi@gmail.com címre, augusztusban pedig feltétlenül jelentkezem a vérvétel eredményével.

251. cseperke (válaszként erre: 250. - Tami1885)
2011. ápr. 19. 13:52

Szia!

Én l-thiroxint szedek,2007 óta,de a menstruációval sosem volt gondom.

A többiektől is kérdezném,h Titeket megzavart a múlt heti szeles időjárás?

Nekem több mint egy hete fáj a fejem,már elküldtek pót vérévételre,hátha a tsh ingadozik és az okozza a gondot,holnap lesz eredmény.

Valamelyik doki meg azt mondja,h az alulműködés fokozott frontérzékenységet is kiválthat...

Szerintetek?

2011. ápr. 19. 08:29

Sziasztok!

Sajnos,nekem is pajzsmirigy alulműködésem van.Februárba derült ki és még nem vagyok igazán jártas ebben a témában,ezért az lenne a kérdésem,hogy a menstruációt megzavarhatja a gyógyszer?Letrox-ot szedek.Előre is köszönöm a választ.

2011. ápr. 8. 20:19
köszönöm hogy fel világosíttatok mert nagyon féltem hogy valami baja lehet babának még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek hogy segíttet nekem
248. Verka (válaszként erre: 246. - Irénke28)
2011. ápr. 5. 20:42
Először is gratulálok :), nyugodj meg és eszedbe ne jusson abbahagyni a gyógyszert mert az nem árt a babádnak hanem ellenkezőleg, segíti a fejlődését. 16 hétig nincs saját pajzsmirigyük, az anyaiból veszik ez a hormont és ha nem elég amit a szervezeted termel akkor a gyógyszer kiegészíti.
247. Évili84 (válaszként erre: 246. - Irénke28)
2011. ápr. 5. 20:16
Én végig szedtem az euthyroxot a terhesség alatt. Fel sem merült a gyógyszer elhagyása, sőt még adagot is kellett emelni. A 12. héttől 100-st szedtem. A picikém pedig itt játszik az apukájával a szőnyegen. Nekem azt mondta a dokim, hogy gond akkor lett volna, ha nem szedtem volna és a hormon értékek nem jók.
2011. ápr. 5. 19:52
sziasztok én most azért fordulok hozzátok mert nekem sok a problémám és én azt látom hogy ami az én problémám ti már át estetek de én most nem is tudom hogy hol kezdjem de kezdem az elején 2004-óta találták meg nálam a pajzsmirigy alul működést és de nem sok mindent változott az állapotom mert jártam vissza endokrinre de 2010-ben pedig már minden értékem rendben volt és most derült ki hogy 10hetes terhes vagyok de azt mondja a belgyógyász hogy nem tudja hogy most szabad e szedni az euthyroxot és most nagyon le vagyok keseredve mert azt mondják nekem hogy lehet hogy el kell vetetnem a babát mert lehet hogy ki hat a babára legyetek szívesek aki tud valami tanácsot adni azt kérem írjon már és az az érdekes még hogy már most el küldenek genetikai vizsgálatra mert nem tudják hogy nem e okoz valami bajta babánál az euthyrox írjon már az aki tud valamit erről vagy már át eset ijene a terheség alatt elöre is köszönöm minden kinek aki legalább el olvassa várom válaszotokat
2011. márc. 31. 22:41

Kedves Ritmus!

Túl a 12.heti UH-on, minden rendben találtatott. Persze azóta is izgulok. Most épp az a heppem, hogy elmúlt a hányinger, nem feszülget a hasam (csak kerekedik) - biztos elhalt a magzat, ezt hiszem. Szerintem, csak pszichológushoz kellene járnom nőgyógyász, endokrinológus meg hematológus helyett. Ha lehetne kapni házi UH gépezetet, nekem lenne először. Bár már érezném a mozgását, és mindig tudnám, hogy rendben van.

Csak hétfőn voltam a belgyógyásznál: szerinte rendben vannak az értékek /amiket még múltkor írtam neked/, csökkent minden, viszont odaírta az autoimmun szót a diagnózisba. Csak 3 hónap múlva kell visszamennem. Érdekes, ugyanolyan gyógyszeradag mellett hugommal teljesen hasonló eredményeket produkálunk a vérképünkben, csak ő már 2 hónap múlva szül.

Hogy vagy Ritmus? Szüléstől nem félsz? Minden jót! Kisfiú, kislány?

244. Ritmus (válaszként erre: 241. - Renike7)
2011. márc. 22. 10:00

Kedves Renike!

Az eredményeid mellé nem írták oda a ref. tartományt? Kétféle mértékegységrendszert is használnak. A TSH és az FT4ed egyáltalán nem olyan rossz, azt nagyjából már fejből is tudom. De ha ez a két érték nem rossz, az FT3 sem szokott az lenni. AMikor ekkora TSHval elküldtek az endokrinológiára (nekem is kb. ennyi volt), megkérdezte a doki, h minek mentem oda? Nem sikerül a baba? Tehát van olyan doki, akinek a 4 körüli TSH nem is kíván kezelést. PL. az unokahúgom 23 éves, 4 körüli TSHval, nem kell gyogyit szednie, csak azt kérték, h a terhesség tervezése előtt mindenképp keressen fel egy szakrendelést. Nekem volt már a TSH-m 79 is sajna.

243. Ritmus (válaszként erre: 240. - Andika...)
2011. márc. 22. 09:54

Kedves Andika :)

Már túl vagytok a 12. héten. Mi volt az UH-n? Hogy viseled a terhességet? Van-e hányinger? A TSH, ha 1,5, az a legjobb, sőt még csökkenhet is tovább. én úgy tudom, h az antitesteket nem befolyásolja,h szedjük a gyogyit. Igazából azt sem értem, h nekem pl egyszer vizsgálták az antitesteket, azóta már sokkal több L-thyroxint szedek, és mégsem nézik meg újra, pedig tuti romlott az állapotom. Gondolom ez csak a diagnózis felállításához kell nekik. Én amit összeokoskodtam az interneten, az az, h ha szelént szed az ember, akkor vmelyik antitest képes csökkenni. De a thyroxintól nem.

Amit a barátnőd mondott, azt nekem a dokim mondta, szóval lehet valami alapja. De a baba miatt mindenképp fontosak a jó értékek, aztán lehet kísérletezni. De a legjobb egy jó doki lenne, aki mindent elmagyaráz. Én már kettőt próbáltam, egyik sem jött be :(

Mi egyébként a 34. héten járunk, lassan jön a baba :)

Jó egészséget nektek!

242. Ritmus (válaszként erre: 239. - Cseperke)
2011. márc. 22. 09:48

Szia Cseperke :)

Szeded már a szelént? Hogy tetszik az íze? Én néha kihagyom, annyira borzaszt, amikor a torkomon van :) Egyébként sem vagyok egy nagy gyógyszerevő. Gondolom az antitesteket vizsgálják, h milyen eredetű a pm. alulműködés. Majd írd meg az eredményeket! Velem nincs semmi pm. téren, amikor egyszer beáll a gyogyiadag, nagyon már nem foglalkoznak az emberrel :( Majd szülés után 3 hónappal kell visszamennem, de 2 orvoshoz is járok, mindkettő mást mondott, h mennyi gyogyit szedjek szülés után.... most legyek okos :)

241. Renike7
2011. márc. 16. 21:35
Köszi a választ. Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek milyenek az értékeim? (gondolom már eléggé ért itt hozzá mindenki)
2011. márc. 10. 14:53

Sziasztok!

Bocs, hogy eltűntem, Ritmus, pedig te olyan kitartóan válaszoltál mindig. 11. hétnél tartok. Megint volt egy kis hematóma, de legyűrtük a magzatommal. Jövő hét után megyek az első komolyabb UH-ra, addig azért nem akarom elkiabálni. Persze már tervezzük az új szobafelosztásokat, és persze új autó kell a gyarapodáshoz majd. Csoda, hogy 3 gyerekkel befértünk egy személyautóba, ezek a hülye gyerekülések. Mintha az autógyártók sem preferálnák a nagycsaládot!

Szóval a TSH-m békasegge alá süllyedt a gyógyszerszedésre reagálva(1,5 körül van) De a TPO és az anti-thyroglobulin is 3-4-szerese a normálértéknek. Csak hónap végére kaptam időpontot a dokihoz. Szerinted rosszak ezek az értékek, vagy ezt nem is igen tudja befolyásolni a gyógyszer, csak a TSH-t?

Barátnőm vetette fel, hogy a gyógyszerszedés miatt nem fog az a kevés saját hormonműködésem is leállni? Ő úgy mondta, hogy ellustul, és már annyit sem termel, mint előtte. Ez így van, tényleg?

Kitartást a babaváráshoz! Hányadik baba lesz Nektek, Ritmus?

239. cseperke (válaszként erre: 238. - Ritmus)
2011. febr. 26. 20:07

Szia!

Voltam dokinál!

Megkérdeztem a szelént,azt tanácsolta,h kúraszerűen lehet szedni,kicsit jobb lesz tőle.

Vettek vért,olyan értékeket is fognak vizsgálni,amit eddig még nem néztek nálam.

Egy hónap múlva megyek vissza az eredményekért.

Veled mi újság?

238. Ritmus (válaszként erre: 237. - Cseperke)
2011. febr. 11. 16:58

Igen, én is csak olvastam róla, és ettől félek is egy kicsit, mert szerintem a sok félinformációból lehet a baj. Egyszer egy "orvos válaszol" rovatban olvastam, h egy lány abbahagyta a jód szedését, mert az az internetes doki azt javasolta. Az én dokim meg azt javasolja, h szedjem, mert kell a babának. Szóval csak úgy puszta olvasásra félek bármibe is belefogni, de a szelént én is elkezdtem szedni. No nem viszem túlzásba, egyik nap beveszem (borzasztó az ize), másik nap meg a Gravidát, abban is van egy kicsi. Mert azt is olvastam róla, h nagy mértékben mérgező.

Autoimmun pm. gyulladás esetén javasolják, amikor az anti TPO, meg még valami más antitest is magas, (nem tudom fejből). Állítólag a szelén hatására csökken az értékük. Tehát ha vkinek nem autoimmun a gyulladása, akkor nincs értelme szedni szerintem.

Bocs, h hosszú lettem :)

237. cseperke (válaszként erre: 236. - Ritmus)
2011. febr. 11. 14:18

Szia!

Olvastam valahol h a pajzsmirigyesekenk jó ha szednek e vitamint szelénnel.

Te szedsz ilyen bogyót?

236. Ritmus (válaszként erre: 235. - Cseperke)
2011. febr. 11. 10:26
Helyes :) Igy kell ezt :) És indulhat is a babaprojekt :)
235. cseperke (válaszként erre: 234. - Ritmus)
2011. febr. 9. 17:55

Szia!

Sikerült előbb szereznem időpontot,Pécsre,igaz messze van,de már 2 hét múlva mehetek!!!

Mikor mondták,h 24én mehetek,megkérdeztem,h jó,de melyik hónapban?

Meglepődtem mikor mondták,h febr!!!

Majd írok mit mondanak!

Pusz

234. Ritmus (válaszként erre: 233. - Cseperke)
2011. febr. 9. 17:11
mikor???? merre laksz? menni kell más endokrinológiára!! nálunk 3 hónappal előre kell bejelentkezni, az is durva....de ez???
2011. febr. 8. 13:16

Kértem időpontot az endokrinológushoz......

Okt elején fogadnának....

232. Ritmus (válaszként erre: 231. - Cseperke)
2011. febr. 7. 16:33

Szia! Úgy tudom, először mindig a TSH "romlik", és csak utána a pm. hormonok. Tehát egy kezdődő pm. gyulladás esetén a TSH már jelez, de a pm. hormonok még a normál tartományban lehetnek. Több mértékegység is van, a te 14es értéked ref. tartományának alsó határa nem 12 körüli? Mert ha igen, akkor az a 14 is jelez már valamit.

Biztatásként: jó, h az elejétől kezdve orvosi kezekben vagy, a gyogyival akár 2 hónap alatt is rendeződhetnek a hormonjaid, (hisz még rendben is vannak), és mehet a babaprojekt :) A terhességben az FT3 és FT4 értéke számít :) Minden jót neked!!

2011. febr. 7. 15:14

Sziasztok!

Ma voltam az eredményemért a belgyógyásznál,sajnos megint rossz lett,6,2 a TSH.

Holnap kérek időpontot egy endokrinológushoz,megbeszélni a babaprojektet,de ha ilyen az eredményem,azt hiszem ezzel még várhatunk.

Abban segítenétek,h azt nem értem,h az ft4 eredményem tökéletes,14es volt,csak a TSH rossz.

Ez mit jelent?

230. Ritmus (válaszként erre: 229. - Andika...)
2011. febr. 2. 15:35

Bocs, hogy csak most reagálok, de lebetegedtem :(

Igazából csak azt tudom, h rengeteg oka lehet a pm. alulműködésnek, és h az autoimmun típus az, ami rövid időn belül akár teljes pm. gyulladást és leállást tud okozni, a jó sejteket ismeri fel a pm. egy fehérjéje tévesen, és pusztítja el őket. Ezen kívül 1000 és egy oka és lefolyása lehet a betegségnek, amiben sajna nem vagyok túl tájékozott. No és mi volt a nőgyogyinál? :)

Kitartást és jó egészséget kívánok a babuhoz :))))

2011. jan. 27. 11:59

Szia Ritmus!

Köszi a gyors választ! A doki is megnyugtatott ma reggel, maradjon a kétfajta gyógyszer. Utána néztem a Wikipedia-n :A metoprolol csökkenti a hyperthyreoidismus tüneteinek klinikai megjelenését, ennek következtében kiegészítő terápiaként alkalmazható. Béta-blokkolónak mondják. Az erős szívdobogást hivatott csökkenteni, amit az L-thyroxin okozhat: húgomnál ez történt, de neki ezt nem említették,csak csökkentették az Euthyrox adagját. Ő már terhessége 25-ik hetében jár, és most derült ki, hogy 4, 3 a TSH-ja. Egyszerre kezdtük el szedni a gyógyszert. Nem lehet, hogy ez mégis valami krónikus gyulladás, genetikai. Vagy mit jelent amit írtál, hogy nem autoimmun, csak egyszeri kisebb gyulladás? 2008 végén kezdte el vizsgálni a házidokim és belgyógyászom, akkor 5,45 volt a TSH, de aztán kicsit lejjebb ment és nem írt fel még semmit a doki.

A T4-et kérdezted: 0,72 ng/dl ref: 0,71-1,85 mennyi eltérés lehet ez szerinted? A T3 pont a közepében a referenciatartománynak.

Este nőgyógyász, remélem rendben lesz, jó lenne egy kis szívdobogást is hallani már, mert ahogy nézegettem ez már az 5. hét vége. Aztán jövő héten haematológus, mert véralvadási zavarom is van, ezért terhesség alatt injekciózom naponta magam. Aztán így is jöhet a para: egy igen „kedves” szülész azt mondta egyszer nekem erre az állapotra: vagy megmarad, vagy nem … nem volt jó napja, remélem csak ezért mondta.

Egyébként a vetélések után, mikor elkezdtem utána járni, mi lehet a baj, azt mondta az egyikük: „De már van két gyereke, nem?” (olyan hangsúllyal: minek akar még egyet, mint akinek nem jár több, ennyit finanszíroz a TB)- és ha olyan bajom lett volna, ami miatt fél év után elpatkolok? Ők inkább félévente küldték a missed ab -om eredményeit szövettanra. Már annyira szenvedtem abban az időszakban, hogy kínomban egyszer az egyik dokinak a missed ab-ot egy olcsó fogamzásgátlónak mondtam- borzasztó rossz, tudom.

Remélem, remény lesz ez a lányoknak, hogy mindenhonnan fel lehet állni. És újrakezdeni, próbálkozni. Sőt inkább nem állandóan erre gondolni, és akkor jön össze inkább.

Szép napot mindenkinek!

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook