Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
288. Hóemberke (válaszként erre: 286. - Nyuszkó1988)
2012. márc. 21. 19:34
Amint beáll a TSH normál tartományba, össze fog jönni a baba! :) de utána 4-6 hetente nézesd meg a pajzsmirigy működésedet, a terhesség 5. hetében pedig mindenképp, amint pozitívat tesztelsz majd, mert valószínű, hogy folyamatosan emelni kell majd az adagot. Legalábbis nálam így van. Nekem 2 hónap alatt állt be normál tartományba, és azonnal teherbe estem, most már a 19. hétben vagyok. :) Előtte kb. 8 hónapig hiába próbálkoztunk, nem jött a baba... Épp, amikor már lemondtam róla, és mentem volna vissza dolgozni, akkor látogatott meg a gólya. :) Drukkolok, írj, ha pozitív lett a teszted! :)
287. 7988f3943b (válaszként erre: 286. - Nyuszkó1988)
2012. márc. 14. 17:16
lehet ..nekem tíz éve a lányom születése után derült ki hogy baj van a pajzsmirigyemel és akkor aszt mondta az orvosom hogy ne is reménykedjek mert nem lehett több gyerekem azóta már van egy 5-éves és egy 3-éves gyönyörü fiam , szed a gyógyszert és fogad meg amit mond az orvos és drukkolok a babához
286. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 285. - Hóemberke)
2012. márc. 13. 12:27
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, szeretném a tanácsaitokat kérni...Volt tavaly egy elhalt terhességem 10 hetesen...utána kiderült,hogy alulműködik a pajzsmirigyem, 9-es a TSH értékem...2 hete szedem rá az l-thyroxin 50-et.. persze a baba nem jött össze, most szedem rá a gyógyszert és próbálkozunk ismét...szerintetek mikor fog helyreállni a ths-m? és mikor leszek terhes??? segitsetek,aki hasonló helyzetben van!! köszönöm!
285. Hóemberke (válaszként erre: 281. - Monyó85)
2012. márc. 2. 18:55

Szia!


Remélem, neked is mielőbb sikerül teherbe esned! :) Nekem tavaly júliusban derült ki, hogy alulműködésem van, akkor már 6 hónapja próbálkoztunk a babával, sikertelenül. Én magam nézettem meg a pajzsmirigy működésemet, mert nálam sok tünet jelentkezett egyszerre. Sajnos, csak szeptemberben írt a háziorvosom hormont, de akkor már nagyon rosszul voltam, a tsh-m egyre feljebb ment. Én is 25 mg L-Thyroxint szedtem, és két hónap múlva, amikor beállt az érték normál tartományba, azonnal teherbe estem! :) Most vagyok 16 hetes kismami. Most 6 hetente ellenőrizzük a TSH értéket, az endokrinológussal folyamatosan tartom telefonon a kapcsolatot. Épp tegnap emelték megint az adagomat, most minden harmadik nap 75-öt, többi napokon 50-et kell szednem, 5 hét múlva újra vérvétel. 6 hete még 2,067 volt az értékem, nagyon jól voltam, most meg megint megy feljebb, már 4 közelében van újra. Terhesség esetén jó, ha 2 körül van a TSH! Én Femibiont kezdtem szedni, azt szedem még most is, abban van jód, és úgy tűnik, hogy jót tett. :) Sajnos nálam sem nézték a pm betegség fajtáját, de véleményem szerint nem vagyok autoimmun, mert annak semmi jele nincs. Ha van rá módod, menj el endokrinológushoz, nézesd meg, hogy nem vagy-e autoimmun, és 6 hetente ellenőriztesd a TSH-t! Én nem várom meg, hogy orvosok adjanak beutalót, egyszerűen kérem, főleg, hogy kismama vagyok, de ők is tudják, kell is a sűrű ellenőrzés. :) Eddig minden rendben, remélem, az is marad. :)


Neked mennyi volt a TSH-d és mikor derült ki az alulműködésed?

284. Ritmus
2012. febr. 14. 22:59

Szia Monyó!

nekem két doki kétféleképp javasolta :D (én szedtem, ma sem tudom, h jól tettem-e)

véleményem ua, mint incifincié.

283. Monyó85 (válaszként erre: 282. - Incifinci01)
2012. febr. 14. 06:19
Köszönöm!
2012. febr. 13. 13:29

Monyo,

ez attol fugg, milyen fajta a pm alulmukodesed. Jobb, ha az endodokitol megkerdezed, o meg fogja tudni mondani neked, melyik a jobb a Te betegsegedre!!!

Ha irsz a masik pm forumba, ott tobben tudnak segiteni tanacsokkal, de a dokit nem tudod megkerulni akkor sem :-)

Sok sikert a "babagyartashoz"! :-)))

2012. febr. 13. 13:05

Sziasztok!

Remélem vki még olvasgatja ezt a fórumot.

Nekem is pajzsmrigy alulműködésem van,amire napi 25mg L-Thyroxint szedek.

Most babát szeretnénk,ezért el akarok kezdeni terhesvitamint szedni.

Az lenne a problémám,hogy jód tartalmút vagy jód nélkülit válasszak?

280. Pocácska (válaszként erre: 279. - A305cbacd8)
2011. okt. 17. 08:42

Szia Dorkaborka!

Az a helyzet, hogy azóta, mióta ezt írtam, összevetettem a digitális hőmérő eredményeit az analóggal (otthon talált egyetlen higanyossal) úgy,hogy ugyanakkor mértem 5 percig mindkettővel a számban. A digitális folyton kevesebbet mutatott kb. 0,3-0,2-vel.

Valószínű, hogy mivel olcsó volt (8-900Ft) ennyire nem pontos, pedig sokat számít pár tized is.

Emellett pajzsmirigy kontrollon is voltam, a gyógyszerrel abszolút normális értékre állt be a TSH szint.

Szóval, analóg hőmérővel mérem tovább, és most már nincsenek olyan lehetetlen számok, mint 35.8 vagy akkor hullámzások, mint a digitálissal.

279. a305cbacd8 (válaszként erre: 277. - Pocácska)
2011. okt. 1. 22:22
Én most kezdtem el hőmérőzni. Te hol mérted ezeket az értékeket. Mert a múlt hónapban hónajban nekem is 35-36 között mozgott. Most komolyabban odafigyelve hüvelyben mérem.
278. a305cbacd8 (válaszként erre: 262. - Hóemberke)
2011. okt. 1. 22:19
Nálunk is ez a gond. Nem akar jönni a tesó. A nyáron végeztettem kivizsgálást. Eész tavasszal székrekedésem volt, fogytam, közben Bromcriptint szedtem a tejapasztásra, menszi még sem rendeződött. Endokrinológusnál voltam, ő akkor a 3,14 es TSH értékre rábólintitt. Mostanában újra rosszabbul vagyok, és szorít a torkom, zsibong a mellkasom. Vajon a pajzsmirigy a ludas? Kérjek újra kivizsgélást, mert hiába szedem a Duphaston semmi eredmény.
2011. szept. 27. 15:39

Sziasztok, nálam májusban mutatta ki egy normál vérkép elemzés, hogy valószínűleg alulműködik a pajzsmirigyem. A TSH érték 7 volt (ha jól emlékszem..) Egyébként semmi tünetem nem volt, azért mentem orvoshoz, mert sokszor fájt a fejem, ugyanazokon a pontokon, kb. 2 napon keresztül.

Egyetlen tünet lehet, hogy híztam kb. 9 kilót, tehát a 3-4 évvel ezelőtti magamhoz képest nem vagyok olyan karcsú. Ennek persze oka lehet a házasélet is :) amíg egyedül voltam, többet tornáztam, órákat sétáltam a kutyámmal, nem ettem vacsorára, stb.

Az ultrahang nem mutatott ki göböket, semmit.


Babát tervezünk és elkezdtem a hőmérőzést - kissé szomorú eredményeket látok eddig, ugyanis az ébredési hőmérséklet általában 36.2, de igen gyakran előfordul 35.8 is. Azt olvastam erről, hogy a pm alulműködés jele ez is. Természetesen szedem a felírt gyógyszert becsülettel (Letrox, 50 mikrogramm), éhgyomorra, utána 20 percig nem eszek semmit, de a hőmérséklet az azóta is ilyen alacsony.


Ebből az kellene, hogy következzen, hogy a peteérés is "gyenge" vagy nincsen?

Ellentmondásos dolgokat tapasztalok ugyanis: alacsony ébredési hőm. mellett amióta abbahagytam a tablettát (4 hónapja) mindig jelentkezik az ovulációs fájdalom, egyszer az egyik, máskor a másik oldalon. Menstruáció pontos, 1 max. két nap eltérés lehet.

Ezen a héten mentem kontroll vérvételre, kíváncsi vagyok, mi lesz, mert érthetetlen az egész.

Továbbra sincs semmilyen tünetem, aknéim sose voltak, simán lefutok 7 kört a focipályán...

De mindenesetre jobb volt előbb megtudni - ha mégis bajos - mint terhesen...

276. animany (válaszként erre: 181. - T.Zsuzska)
2011. szept. 23. 20:32
Szia.Látom hogy neked is elég magas volt a TSH,és szültél.Nekem most 42,8 a TSH,és megtudtam hogy babát várok.Az endokrinológus teljesen kiakadt,hogy igy nem vállalhatom a babát.Nem tudom mit tegyek.
275. cseperke (válaszként erre: 274. - Animany)
2011. szept. 21. 13:39

Szia!

Nálunk is tervben van egy kistesó,és úgy beszéltem meg az endokrinológussal,amint megtudom,h van pocaklakó,egy negyed tablettával emeljem meg az adagot,és azonnal telefonáljak neki,és menjek hozzá.

Kismamákat soron kívűl fogadnak...

Szia!

274. animany
2011. szept. 21. 12:56
Én is ugy tudtam,hogy magas TSH melett nem nagyon eshetek teherbe,de másfél hónap próbálkozás után sikerült.Akkor még nem tudtam,hogy ennyire romlik az eredményem,de ez betudható,hogy babát várok.Még nagyon picike,mert més csak a petezsákot látta a nődoki.Neki is vittem az eredményem,ami akkor még 20,2 TSH volt,és nem mondott semmi rosszat.Remélem a babóca tudja hogy hova érkezik,és tetszik neki a "hely"azért fogant meg ilyen hamar.Most emeltek a gyógyszer adagomon,most 1,5 szedek a Letroxból.' 1 hónap múlva megyek vissza a pajzsmirigyes dokihoz,hogy milyenek az eredményeim.Javasolták a genetikai vizsgálatot is.Hát nagyon félek az biztos.Már van egy 2és fél éves kisfiam,és nagyon imádjuk.Hallottam valami gyógynövényes gyógyszerről is ami nagyon használ.köszi
273. cseperke (válaszként erre: 270. - Akinda)
2011. szept. 21. 12:39
Gratulálunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
272. Hóemberke (válaszként erre: 270. - Akinda)
2011. szept. 21. 11:41
Szia! Nagyon örülök Nektek, és nagyon-nagyon vigyázz magatokra!!! De a TSH-ra kaptál hormont vagy magától csak úgy beállt? Lehet, hogy ingadozik a tiéd, és épp a teherbeeséskor normál tartományban volt? Na, a lényeg, hogy összejött, és igen, csodák léteznek! :))))))
271. sunflower978 (válaszként erre: 270. - Akinda)
2011. szept. 21. 11:29
Akinda, gratulálok és vigyázz magatokra!
270. Akinda
2011. szept. 21. 09:53
Sziasztok! Még augusztus végén írtam kétségbe esve, hogy a TSH-ám 11,42 és hogy lehet-e így valaha gyerekem. Hóemberke kicsit megnyugtatott azzal, hogy vannak még csodák, mint az a barátnője esetében is történt, hát úgy voltam vele, próbálkozzunk, ha akar jönni a babó, úgyis jön. Nem fogjátok elhinni, de tegnap tudtam meg, hogy elsőre összejött, és ez még nem minden. Ikreket várunk!!! És a friss eredményem alapján a TSH-ám valami csoda folytán 1 hónap alatt lement 1.56-ra. Nem viccelek! Semmit nem csináltam, nem kezdtem el más gyógyszert szedni. Egyszerűen nem hiszem el. Te Hóemberke, tényleg vannak még csodák :) Persze izgulok, nehogy valami bajuk legyen, de elvileg ilyen Tsh-val nem lehet gond. Lányok ne adjátok fel! A pozitív hozzáállás nagyon fontos! Ha nekem sikerült, akkor elvileg másnak is sikerülhet. És így utólag köszönöm Hóemberke, hogy válaszoltál:)
269. Hóemberke (válaszként erre: 267. - Animany)
2011. szept. 20. 21:57
Igen, én is azon csodálkozom, hogy ilyen magas TSH-val hogy sikerült a baba. Nekem az 5-6 körülivel nem jön össze... Én utánaolvastam, és tényleg nem jó, ha valakinek ilyen magas, mert veszélyes a babára nézve. A magzat az első hetekben nem termeli még ezt a hormont, ezért az anyától kapja, de ha hiányzik az anya szervezetéből, az nagy károsodást tud okozni sajnos. Hallás sérülést, és szellemi visszamaradottságot. :( Azt is olvastam valahol, hogy főleg a terhesség második harmadában veszélyes, de lehet, hogy az elején is. Mindenképp járj utána ennek a dolognak, és mielőbb harcold ki, hogy levigyék a TSH-t, mert ha sikerül levinni 1-2 közé, akkor nem lehet baj. :) szorítok, mert talán ha gyorsan elmész szakorvoshoz, akkor még nem késő!
268. cseperke (válaszként erre: 267. - Animany)
2011. szept. 20. 18:56

Szia!

Azért ez érdekes,hogy ilyen tsh mellett terhes tudtál lenni!!!!

267. animany
2011. szept. 20. 18:16
Sziasztok.Márciusba derült ki hogy pajzsmirigy alulműködésem van,ami súlyos vérszegénységgel társult.Májusra 9,2re sikerült a TSH lehozni.Múlt héten tudtam meg,hogy kismama vagyok,és pont kellett labort is csináltatni a kontroll miatt.Sajna nagyon rossz lett,42,3 lett a TSH.A pajzsmirigyes doki nem örült hogy babát várok,és nagyon el is ijesztett ,hogy szellemi fogyatékos lehet.Írjatok valami megnyugtatót Köszi
266. Hóemberke (válaszként erre: 265. - Dadini)
2011. szept. 16. 11:51
Szia! Sajnos nem vagyok szakértő, de én is alulműködöm, ami nem rég derült ki, és már pár hónapja várjuk a gólyát. :) Van egy másik fórum a "pajzsmirigy alulműködés", ahol pm betegek beszélgetünk és cseréljük tapasztalatainkat, így próbálunk egymásnak segíteni. Terhesség előtt vagy alatt derült ki az alulműködésed? Kaptál rá gyógyszert, azért esett le az érték? Egyébként véleményem szerint a hirtelen zuhanástól nem hiszem, hogy baj lehet, inkább az lehet az oka, hogy ha valakinek pajzsmirigy problémája van, akkor az egész hormon háztartás borulhat, és nekünk sajnos ezért nehéz teherbe esnünk és megtartanunk a babáinkat. A gyógynövények sokat segítenek, én most palástfű teát iszom, ami a beágyazódást segíti. Nézzél be a másik fórumra, mert ott sokat okosodhatsz! :)
265. Dadini
2011. szept. 15. 20:01

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hátha tudtok nekem segíteni. Sajnos nemrég veszítettem el a babámat. Előtte derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. És most egy hónap alatt 6,020-ról leesett a TSH 1,164-re. Ami jó, csak azon gondolkodtam, hogy nem-e ez a hirtelen változás okozta-e a vetélést?

Köszi előre is, ha valaki tud tanácsot adni!

2011. szept. 2. 11:36

Mos? Lehet elfelejtkezett rolunk Gabriella??? Tenyleg kivancsi vagyok mi lett az - allitolag - orvosok altal leszolt "ongyogyito" kurabol?

Gabriella,

milyen lett az augusztus vegi vereredmenyed???

263. incifinci01 (válaszként erre: 253. - Gabriella.fenyi)
2011. aug. 31. 12:55

Gabriella,

kivancsian varom hogy mi lett az augusztusi vervetel eredmenye!!! Jo lenne, ha jelentkeznel! (Ahogy igerted)

....

262. Hóemberke (válaszként erre: 261. - Akinda)
2011. aug. 26. 10:56

Szia! Elég változó, hogy sikerül vagy nem. Egy példa, egyik barátnőm súlyos pajzsmirigy beteg volt sok éve (talán számít, röntgenben dolgozott régen), kapott sugárkapszulát, amitől már nincs pajzsmirigye, most átcsapott alulműködésbe. A kapszula előtt döntötték el, hogy babát szeretnének. Kivárták az 1 évet, ahogy kell, az orvosok semmi jóval nem biztatták, azt mondták, valószínű, hogy nem fog teherbe esni, ha igen, akkor nem biztos, hogy megmarad a baba. Első próbálkozásra sikerült a babóca, és mára már egy eleven, gyönyörű 3 éves kisfiacskája van. :) Együtt terveztük a babáinkat, nekik előbb összejött, mint nekünk! Akkor még nem sejtettem, hogy nekem sem működik jól a pajzsmirigyem, nem is nézettem meg. Fél év kellett, hogy teherbe essek. Kislányunk most volt 2 éves, úgy döntöttünk, jöhet a kistesó. A baba csak nem jött, megnézettem a pajzsmirigyemet, mert nem tudok fogyni, hiába minden (terhesség előtt, még 35 évesen is csak 47 kg volta!!!!!), és rengeteg tünete volt az alulműködésnek. Kiderült, hogy sajnos jól sejtettem!! Igaz, nekem csak 5,263 volt a TSH-m, ami ahhoz már sok, hogy babánk lehessen. A háziorvos nem igazán foglalkozik vele, pedig mondtam neki, hogy babát szeretnénk, és hogy nem jön össze. Nem küldött tovább szakrendelésre, nem is adott gyógyszert sem, ezért most vissza fogok hozzá menni, meg a nődokimhoz is, és harcolni fogok! Nekem csak annyit mondott, hogy minél előbb teherbe kéne esnem, mert később egyre kisebb lesz az esély. Na, kösz!


Az esetem hasonló, mint a tiéd, mert valószínű, hogy terhesség előtt túlműködtem, mivel hiába hízókúráztam állandóan, nem híztam egy dekát sem! Állandóan pörögtem, 35 éves koromig soványka voltam, és állandó hasmenésem volt, bár, ez a munkahelyi stressznek is köszönhető. Nem nézettem meg akkor, pedig barátnőim sokat unszoltak vele... Valószínű, hogy ezért is estem nehezen teherbe, de akkor sikerült. :))))

261. Akinda
2011. aug. 26. 10:26

Sziasztok! Örülök, hogy végre rátaláltam erre a fórumra, mert már nem tudom, kihez forduljak. Úgy látszik, az orvosokban már nem bízhatok, ha kérdéseim vannak.

Régóta tartó pajzsmirigy-túlműködésem volt, ami mostanra átfordult alul működésbe (hashimoto thyreoditis miatt). Endokrinológiára rendszeresen járok, eddig több dokinál is megfordultam már.

Gyermeket szeretnénk, és eddig úgy tudtam, lehet is, mondta a doktornő, lehet próbálkozni, mert az értékeim rendben vannak. Mindezt mondta úgy, hogy a TSH-ám múlt hónapban 10.13 volt, most már 11.42. De ahogy látom ebben a fórumban többen írtátok, hogy 2 alatti érték kell hozzá...

Na most akkor hogy is van ez? Ezek szerint hiába próbálkozunk, nem fog sikerülni? Számomra hihetetlen, hogy mindkét endokrinológus szaki elfelejtette mondani, hogy kellene szedni hormont. Mert én most csak napi 1 Propycilt szedek, ahogy ők elrendelték. Gondolom, ha ez továbbra is így marad, még messzebb kerülök az álmomtól, hogy egyszer lehet babám?!

Ja és nem tud valaki Tolna, Bács-Kiskun megyében egy jó endokrinológust? Esetleg Szegeden?

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

260. bijabeja (válaszként erre: 255. - Incifinci01)
2011. aug. 15. 20:51
teljesen egyetértek veled. Ez nem egy választható opció, nekünk pajzsmirigy alulműködőknek. Hanem ez az egyetlen.
259. camillavica (válaszként erre: 258. - Macska333)
2011. júl. 30. 20:31
A gyógyszer nem rossz, csak idő kell mire hozzászokik a tested! Babát szeretnél egyébként? vagy hogy derült ki?
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook