Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
738. Tamaki (válaszként erre: 731. - Klio07)
2012. aug. 25. 17:52

Szia!


Tudom könnyű mondani,de ne szomorkodj,nekünk is lesz majd gyerekünk,bíznunk kell benne!

Most nekem is elég nehéz,mert aug.végén szültem volna,ha nem vetélek el.Akikkel együtt voltam terhes sorba szülik a kisbabákat.De van egy ismerősöm,aki mára van kiírva,10 év kellett neki,hogy sikerüljön,de náluk más probléma volt.Vannak nehéz napok,de túl kell élnünk,s nem feladni.Sokszor én is magamat hibáztatom,de nem tehetünk róla.

2012. aug. 25. 17:44
Nekem az endro doki ráírta a kezelő papíromra,hogy TSH 12,86 és letrox 50 mg szedése.A gyógyszertárban vettem észre,hogy euthyrox 75 mg van a recepten és a T3 értékét írta a kezelőlapra mert a Tsh 3,1 volt a laboron.Megmutatam a háziorvosnak néze már meg a labor és a kezelő papír adatait,azt válaszolta biztos öreg már a doktor úr,vagy túl fáradt. Még jó hogy nem mütétre mentem hozzá,mert lehet,hogy már elástak volna!
736. Abigael
2012. aug. 25. 14:30

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, van-e valakinek tapasztalata hajhullással kapcsolatban? Három hete szedem a Letroxot 50mg/nap, és úgy érzem, jobban hullik a hajam. Persze lehet, hogy most, hogy tudom hogy alulműködök jobban odafigyelek, de mikor fog elállni? El fog egyáltalán? Aggódom picit...


Klio, teljesen megértelek, hetekig csináltam ezt - amit nazareth is írt - jó párszor (három vetélésem volt), s most hallgathatom a kolléganőmet, aki amúgy a legjobb barátnőm (volt) minden nap, aki viszont terhes...kirohannék a világból fájdalmamban. Amik velem történtek, az egy dolog, megemésztettem, a célra koncentrálok, nem nézek vissza,de ha másokat látok, különösen egy karnyújtásnyira, hát azt senkinek nem kívánom. Genetikai hulladéknak érzem magam mellette.

Tudom, hogy mindenki azt mondja, ne görcsölj, s te is tudod, hogy nem szabad, de szinte lehetetlen megállni, hisz jön magától. A tehetetlenség érzése a legszörnyűbb, próbáld lefoglalni magad olyanokkal, amik örömet okoznak, amik elterelik a gondolataidat, s erőt adnak, mert így csak fölemészted magad.

Kitartás!

735. vikucka (válaszként erre: 731. - Klio07)
2012. aug. 24. 19:32
ugyanez van nalunk is. a multkor mar ugy voltam torlom magam a facebookrol is. de most mas okok miatt lealltunk a babaprojektrol. el kell mennem dolgozni, hogy legyen gyedem majd. Ugye mi most koltoztunk a ferjemmel kulfoldre, es kell a munka meg a biztositas is.
2012. aug. 24. 18:24
Sziasztok!Köszi a válaszotokat.Hát egy hónapja volt a Tsh majdnem 5.Most letrox 75mg szedek.Mikor 2,2 volt az értékem akkor meg jött a mensim is utána ahgy elkezdet emelkedni hirtelen azóta sem jött meg.Régen is ez volt a bajom hgy volt hgy 6 hónapig nm jött meg, és utána is csak azért mert gyógyszert írtak fel ami meghozza.Ekkor az orvososom alaposan megvizsgált és arra a következtetésre jutott, hgy vékony a méhemen a nyálkahártya és a ciklus végén nincs mi leszakadjon.Ez volt úgy 5 éve.Igaz akkor is felvetődött a pm baj is de nm volt különösebb tünetem ezért nm foglalkoztunk vele.És csak most 1 éve derült ki.Az endo dokim egy 0 mert össze vissza beszél!Mikor kiderült majdnem 7 volt a Tsh.letrox 50mg egyeztünk meg hát áprilisig tartottam a 2,2-2,5 értéket.Erre mondta hgy jó az érték a babának.Májusban majdnem 4 lett.A megbeszélt időpont előtt vissza mentem hgy tutira menjek hát ha emelni kell.Hát kicsit flegmázott majd közölte nem emel és különben is a gyerekhez jó a 4 érték is!Tesék???4 hónappal előtte 2 kell utána jó lesz már nekem a 4is???Na mindegy másik doki tanácsára emeltünk 75mg-ra,de sajna nem hgy csökkent volna még emelkedett is így járok most majdnem 5nél.Majd szeptemberre nézek megint eredményt, és ha rosszabb akkor 100mg fogok szedni.Ja de az endo doki ugy májusba mondta hgy csak majd decemberbe kell találkoznunk.Erre azt mondom én is,hgy szarba sem nézik az embert én szívesen cserélnék vele élvezze azt amit én.
733. klio07 (válaszként erre: 732. - Nazareth)
2012. aug. 24. 15:01

szia!

igen, pontosan ilyen..pedig én is koncentrálok, hogy ne akarjam, de nagyon nehéz :(

szorítok én is ezerrel!!!! :)

732. nazareth (válaszként erre: 731. - Klio07)
2012. aug. 24. 14:32

Szia!


Hát hogyne emlékeznénk! Sajnálom ezt az érzést,én is küzdök vele! :( A nap legváratlanap időpontjaiban rám tör a sírás,aztán kicsit megkönnyebbülök...aztán megint jön egy hullám és kezdődik előlről!

De,minden erőmmel azon vagyok,hogy ne akarjam görcsösen a babát,mert az talán többet árt,mint a nem megfelelő hormonszintek...


Szorítok neked is!

731. klio07
2012. aug. 24. 14:19
csajok, újra visszatértem (ha még emlékeztek persze :)) most megyek tizedikén endokrin nőgyógyászhoz, hátha tud rajtam segíteni...csak lelkiekben birom nagyon rosszul ezt az állapotot, de már annyira, hogy este is sírva aludtam el :S és sorba esik teherbe mindenki a környezetemből.
730. Gigi0527 (válaszként erre: 726. - Babó 2012)
2012. aug. 24. 13:39
Szedsz gyógyszert a pajzsmirígyedre? Mennyi a tsh szinted?
729. Gigi0527 (válaszként erre: 726. - Babó 2012)
2012. aug. 24. 13:34
Szia Babó! Velem ugyaez a helyzet. A fogigátló alatt jelentkező menszi megvonásos vérzés, ami a tabletta hormontartalmától jelentkezik, nem a normál hormonműködéstől. Én nem is tudtam, hogy pajzsmirígyes vagyok míg abba nem hagytam a tabit, mert addig én is menstruáltam. Amikor leálltam vele nekem sem jött meg hónapokig, akkor küldtek el vérvételre és derült ki az alultermelés. Ha sikerül beállítani a tsh szintet gyógyszerrel, talán rendeződik a női hormonrendszer és rendes menszi jelentkezik, de ez nagyon sok idő sajnos. A nőgyógyászom nem is kezd el kezelni, míg nincs rendben a tsh szint, mert minden baj forrása az alultremelő pajzsmirígy, így a probléma nem nőgyógyászati, hanem endokrinológiai.
728. nazareth (válaszként erre: 726. - Babó 2012)
2012. aug. 23. 21:57

Szia!

Az én TSH-m 2,989 mlU/L,nem kezelik /még/ és rendben van a ciklusom,nagyjából...26-28 napos most már. DE még sosem volt olyan,hogy kimaradt volna,csak 1szer hosszabbra nyúlt /35 nap/ és 1szer 18 napos lett idén év elején...

Nem vagy pco-s? Vagy nem magas az FSH értéked,mert attól is lehet esetleg ilyen "kimaradás" én úgy tudom...

727. Orsi84 (válaszként erre: 726. - Babó 2012)
2012. aug. 23. 20:33

Szia!


Velem már 2 alkalommal is előfordult, hogy 3 hónapig nem jött meg.

Csak annyit tudok mondani, hogy kitartás!


Különben a dokik meg tojnak az emberre. Csak az érdekli őket ha összejött a baba vagy még az sem, de hogy miért nem sikerül azzal nem nagyon foglalkoznak, sajnos ezt vettem észre.

Kislányom 20 hónap után fogant, jelenleg a 16 hónapnál tartok. Szóval nem tudom mire várjak és meddig!?!?

2012. aug. 23. 20:12
Sziasztok.érdeklődnék,hgy van e köztetek olyan akinek elég sokára kimarad a mensie?Betudható a rossz tsh értéknek?Babát szeretnék,de sajna a tsh még mindig magas pedig lassan 1 éve hgy kiderült a dolog.3 hónapja volt utoljára meg.Mikor szedtem a fogigátlót rendben volt minden.Megpróbálok időpontot kérni a nődokihoz,de szorongok hgy mi lesz mit mond megint!!
725. Orsi84 (válaszként erre: 724. - Gigi0527)
2012. aug. 22. 15:21
Anyukámnak volt, nagyon fájdalmas eljárás, ráadásul rossz mintát vett az orvos és 1-2 héten belül meg kellett ismételni, de túlélte!:))
2012. aug. 22. 13:15
Lányok! Volt már valaki ultrahang vezérel szövettanon? A göbből vesznek mintát tűvel. Tapasztalatokat szeretnék, hogy túlélhető-e?
723. Tamaki (válaszként erre: 722. - Gigi0527)
2012. aug. 18. 17:48

Szia Gigi!


Szerencsére nekem is jó nőgyógyászom van.Nekem szerencsére a menstruációm rendben van 27-28 napos.Mi már 2 éve szeretnénk babát.Igen ilyenkor még a hónapok is lassan telnek.Próbálok én is türelmes lenni.

722. Gigi0527 (válaszként erre: 719. - Tamaki)
2012. aug. 18. 10:39

Szia Tamaki! Én augusztus 1 emeltem meg az adagot, így hónap végén következik a vérvétel.Azért 3 hónapra hívnak vissza, mert ez az "orvosi protokol" még akkor is ha sok ez az idő! Én még nem találtam igazán lelkiismeretes endokrinológust, nekem a nőgyőgyászom nagyon jó, eddig ő segített a legtöbbet.

Igen babát szeretnénk, de az alultermelő pajzsmirígyem miatt a menszin is eléggé rendszertelen. Ha rendbe jönnek az értékek utánna regenerálódik a női hormonrendszer. A nődoki mindig türelemre int, de lassan 1 év után fogyóban van...

721. Tamaki (válaszként erre: 720. - Derya)
2012. aug. 18. 07:53
Attól félek,hogy az se jó,ha alacsony a tsh.Én is úgy gondolom,hogy emelkedni fog,de nem látom még át,mennyi az az idő.Köszönöm szépen a tanácsaidat!
720. Derya (válaszként erre: 717. - Tamaki)
2012. aug. 17. 22:32

szó szerint azt írtad, hogy 75-öt szedsz, így lett 0,02 TSH-d, és azt mondta, hogy a 125-öst felezd meg. az 60 lesz, tehát csökkenés.


csak a magánvéleményem, hogy rendben van az orvos válasza, szerintem sem lenne gond, ha most teherbe esnél, mert a magas TSH értékkel van gond a terhesség alatt, nem az alacsonnyal.

a tied meg éppen hogy alacsony, de kissé emelkedni fog, ha a csökkentett hormont fogod szedni.

de ez nem 100%, nekem alulműködésem van, inkább erről tudok valamennyit.

de ha nem bízol az orvosodban, mindenképpen keress másikat.

719. Tamaki (válaszként erre: 718. - Gigi0527)
2012. aug. 17. 17:24

Köszi Gigi a válaszodat!!Én elhiszem,hogy nehéz beállítani,de akkor miért 3 havonta hívnak vissza minket kontrollra?Körzetitől tudok kérni laborpapírt.

Neked most jó?Ti is babát szeretnétek?

718. Gigi0527 (válaszként erre: 717. - Tamaki)
2012. aug. 17. 13:28

Én is hasonlóan jártam. Tsh:17. Erről indultam március végén. 50 mg euthyroxinból 3/4 szemet kellett szednem. Június elején a Tsh:0,18 lett. Az endokrinológus visszavette fél szemre. Július végére visszament 8,5-re a Tsh szintem, de az orvos csak szeptember végére rendelt be. Most megint 3/4 szemet szedek, de úgy, hogy saját magamnak emeltem meg. Ha vártam volna szeptember végéig ki tudja hova szabadult volna el a tsh szintem.

Ha lehetőséged van rá nézesd meg 4 hét múlva, mert az én példámból kiindulva a 3 hónap nagyon sok idő!

717. Tamaki (válaszként erre: 716. - Derya)
2012. aug. 17. 12:06

Szia Derya!


Amit nekem nézettek:

T.elleni antitest:37

T4:22,89

TSH:0,02

Én is remélem,hogy a csökkentett gyógyszer jobbá teszi az eredményt.Engem az aggaszt,hog szerinte nem lenne gond,ha most teherbe esnék.Két vetélés után nagyon félek,azt hittem visszahív újra,s megnézi változott-e az eredmény,de nem kell visszamennem csak 3 hónap múlva,ill.ha terhes lennék.

716. Derya (válaszként erre: 715. - Tamaki)
2012. aug. 16. 21:21

nem tudom, de ha csökkented picit a hormon adagot, akkor remélhetőleg hamar beáll az ideális 1-2 közé.


a T4, T3 és aTPO értéked mennyi volt?

715. Tamaki (válaszként erre: 714. - Derya)
2012. aug. 16. 15:47
Köszönöm a válaszodat,s az szerinted nem baj,hogy most 0,02 a tsh-m?
714. Derya (válaszként erre: 712. - Tamaki)
2012. aug. 16. 13:07
szerintem lehet, hogy jó lesz a napi 60 az általad írd értékek alapján, de úgyis havonta fogják nézni a TSH-dat, ha terhes leszel és a szükséges mértékben változtatják a gyógyszerelést.
713. f8d3dba714 (válaszként erre: 711. - Tamaki)
2012. aug. 15. 15:33
ez a bajom nekem is,hogy tudják jól egyik betegség hozza magával a másikat és mindent az internet álltal tudok meg mert mindegyik csak azzal jön,hogy fogyunk le,31 éves koromig sovány voltam.Sokkal többre jutottam itt a forumon a tanácsokkal mint az elmult 6 évben a dokiknál.Pedig aztán voltam már sokknál és feküdtem is heteket kórházban a babákkal.
712. Tamaki (válaszként erre: 707. - F8d3dba714)
2012. aug. 15. 12:39

Szia!

Sajnálom,ami Veled történt,nehéz lehetett amiken átmentél.Nekem azt mondta a dokim 1-2 között jó a tsh,de most a 0,02-re is azt mondta jöhet a baba.Nem értem én őket,miért mond mindegyik doki mást?

711. Tamaki
2012. aug. 15. 12:33

Sziasztok!


Képzeljétek 1 hónapja tsh-m 1,9 volt,akkor a dokinő megemelte a letrox adagomat 50-esről 75-ösre.Ma voltam nála 0,02 lett a tsh-m,szerinte is alacsony,most azt tanácsolta,hogy a 125-öst felezzem meg.Szerinte nem lenne gond ha terhes lennék.Nagyon félek,mert szerintem ez túl alacsony.Nem akarok újraelveszíteni egy babát.Nem tudom mit csináljak,ez már a második doki akihez fordultam.Szerintem nem veszik elég komolyan a problémánkat.Nem tudom mit csinálhatnék.Szerintetek?

710. Derya (válaszként erre: 707. - F8d3dba714)
2012. aug. 15. 00:20

abszolút lehet. :-(

1 és 2 között kell lennie a TSH-nak.

709. f8d3dba714 (válaszként erre: 708. - A0c1361e44)
2012. aug. 14. 08:32

Szia!


PCo-m van az Ir-re szedek metformint 2010 júniusa óta .2007-ben volt 26.héten és 2008-ban méhenkivüli terhesség.A pajzsmirigyet most májusban találták eddig állítolag jó volt.Tavaly inszem álltal lett baba ö 20.hétig bírta.Tegnap óta kell szednem az Euthyroxot ellötte metforminten kívűl csak vitaminokat szedtem/e vit. és folsavat/Nem vagyok sovány 95kg 170 cm.most a két vérvétel között figyeltem az étkezésre és biciglivel,gyalog járok szinte mindenhová.sikerült egy kicsit leadnom,30 éves koromig átlagos súlyom volt.

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook