Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
768. klio07 (válaszként erre: 767. - Tamaki)
2012. aug. 29. 19:11
szombaton kellene jönnie, vagyis nem jönnie.különösebb dolgokat nem tapasztalok magamon, csak felpuffadtam meg tejcsárda vagyok :D
767. Tamaki (válaszként erre: 766. - Klio07)
2012. aug. 29. 19:07
Köszike,hát remélem.lassan már én is mehetek újra vérvételre.Ti hogy álltok a babával?
766. klio07 (válaszként erre: 765. - Tamaki)
2012. aug. 29. 18:52
sztem tök gyorsan beáll a tsh neked is, ha a jó gyógyszert írta fel a doki. én is paráztam, mikor mentem vérvételre, de szerencsére jó lett. ne félj okés lesz minden :))
765. Tamaki (válaszként erre: 763. - Abigael)
2012. aug. 29. 18:30

Köszi a válaszod,s neked is Kilo!


Azért félek,mert a fodrászom egyik vendégének is pajzsmirigy gondja volt,nagyon nehezen jött nekik össze a baba,s azt mesélte,hogy nagyon nehezen állt be a tsh-ja,s későn derült ki,hogy a terhes vitamin kevert be!Az endokrinoógusom pedig kiemelte,hogy ne jódtartalmú legyen,én sem értem.Nem tudom mikor teszek jót.De a ladeevitről tényleg jókat írnak.

764. Orsi84
2012. aug. 29. 00:08
Csak annak nem szabad jódtartalmú dolgokat fogyasztani akinek túlműködik a pajzsmirigye, alul működésnél FONTOS a jód!
763. Abigael (válaszként erre: 758. - Tamaki)
2012. aug. 28. 19:29

Ezekben a vitaminokban olyan kevés a jód, hogy én abban reménykedek, hogy nem lesz baj. Én is a Gravidát szedem, bár azzal az a baj, hogy sok kismamánál és leendő kismamánál székrekedést és rosszullétet okoz. Az én dokim a Ladeevitet ajánlotta, úgyhogy én is áttérek arra, ha ezzel a dobozzal végeztem, íme egy link, ahol véleményeket olvashatsz róla.


[link]

762. Abigael (válaszként erre: 757. - Klio07)
2012. aug. 28. 19:25
Köszi a bíztatást, én is ebben reménykedek... már alig várom az októbert!!!!! :-) A hajam meg....majd csak visszanő valamikor :-))))
761. Abigael (válaszként erre: 756. - Klio07)
2012. aug. 28. 19:20
Ez a beszéd!!! :-)))) Tudom, a depis dolog durva - ahogy azok a dolgok is, amiken átmegyünk -, de van benne valami, azért ránt egem is vissza a valóságba. Ép testben ép lélek - mondják -, de szerintem ez fordítva is igaz! Arról nem is beszélve, hogy ez a párunkat is megviseli, szegények már félnek, mire jönnek haza, gőzük sincs, hogyan segíthetnének, féltenek, aggódnak és ez a tehetetlenség ugyanúgy elviselhetetlen számukra, mint nekünk a sajátunk.
760. klio07 (válaszként erre: 758. - Tamaki)
2012. aug. 28. 19:18

szia!

nekem a párom gravidát hozott, azt ajánlották neki a gyógyszertárba, annak ellenére, hogy jód van benne. régebben hipp natalt szedtem, de az túl finom ahhoz, hogy csak az előírt mennyiséget vegyem be :D

2012. aug. 28. 18:58

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni szed-e valaki euthyrox 75mg-t?nekem 3,2 tsh-ra adták.És van-e tapasztalat méhpempö szedésröl?

758. Tamaki (válaszként erre: 757. - Klio07)
2012. aug. 28. 18:39

Szia!


Megkérdezhetem milyen terhes vitamint szedsz?Bizonytalan vagyok,mindenki mást mond.Nődoki,hogy szedjek.Endokrinológus:egyik szerint nem kell,másik szerint szedhetek,ha annyira akarok,csak ne legyen jódtartalmú.

757. klio07 (válaszként erre: 751. - Abigael)
2012. aug. 28. 18:22

lehet amúgy, hogy tényleg a terhesség hozta ki nálad is, mint egyik ismerősömnél a cukorbetegséget. meglátod, rendbejön a hajhullás is :)októberre meg tuti lemegy 1 körülire, ha nekem lement 3 hónap alatt 5-ről, akkor neked pláne lemegy 3-ról.

én is szedek terhesvitamint, de mellette iszom a pezsitablettákat is. én is remélem, hogy nem lesz sok :)

756. klio07 (válaszként erre: 753. - Abigael)
2012. aug. 28. 18:18

köszi szépen a biztatást :) az, amit írtál engem is fejbevágott most: senki nem akar depis anyuka gyereke lenni. és ez nagyon nagy igazság!!

hála istennek tényleg szerencsém van a párommal, mindig visszaránt, ha nagyon elszomorodnék, meg hülyeségeket gondolnék.olyankor jó szorosan megölel, hagyja, hogy kibőgjem magam, majd a szemembe néz, és azt mondja,hogy akkoris! olyan is volt, hogy már dokihoz sem akartam menni, de olyan ravasz, hogy mindig elérte, hogy mégis menjek :)

igazad van, tuti, hogy lesz babánk!!!! lesz és kész!!!!! a párjaink is megmondták, akkor meg tuti :))

755. vikucka
2012. aug. 28. 14:48
Észtország nem Finnország (Finnország extrém drága ország), remélem itt kicsit olcsóbb. Igaz, ha valaki privátba megy el orvoshoz, az egy vagyon. Én megpróbálok nem privát menni + az anyósom a kórházban dolgozik, tehát remélem tud segiteni.
754. Segreta78 (válaszként erre: 752. - Vikucka)
2012. aug. 28. 09:20
Háát igen a protokoll. Észtországban kisit nehezebb (költségesebb is) garázdálkodni. A barátnőm Finnországban lakik, és kész tortúra. Remélem azért minden rendben lesz és végre sikerül egyenesbe jutnod.
753. Abigael (válaszként erre: 744. - Klio07)
2012. aug. 27. 21:20

A párodnak teljesen igaza van, kincs az ilyen ember, hidd el!!! Nem is tudom, hol lennék az enyém nélkül.... Higgy magadban és támaszkodj rá, s bátran hidd el: nem lesz semmi baj! Vannak hullámvölgyek, tudom - minden hónap elviselhetetlen csalódás -, ahogy azt is, hogy ez az egész embert próbáló nem hogy a talpra álláshoz, de föltápászkodáshoz is a padróról. Ám én hiszem, hogy anélkül nem megy az újrakezdés. És van kapaszkodód, a párod, aki minden bizonnyal erős, úgyhogy kapaszkodj csak belé nyugodtan, ha úgy érzed, a tiéd elfogyott.

Az érzelmi fájdalomra sajnos nincs gyógyír, csak az önmagunkba vetett hitünk, hogy igenis az lesz, amit szeretnénk! MI kisbabát szeretnénk és lesz is!!!! Nekem mindig segít, ha arra gondolok (félre ne értsd, itt olvastam): "senki nem akar egy depis anyuka gyereke lenni" és akkor összeszedem magam. Fel a fejjel és légy erős, mert jó hinni, hogy megéri...egyszer....valamikor... BIZTOSAN!!!!! ;-)

752. vikucka (válaszként erre: 750. - Segreta78)
2012. aug. 27. 20:51

Azt mondta az endo doki, hogy most pm alulműködéssel kezelnek, aztán ha a normális pm értékek mellett sem fogyok, akkor utána csinálnak MR-t, hogy nem az agyalapi mirigynél van-e valami gáz, megvan ennek a szakszerű neve, de nem tudom. Ha ott sincs eltérés, akkor csinálnak terheléses cukrot. Mert, hogy Magyarországon ez a protokoll. Közben meg szenvedek. A Tsh-m, már jó, 2-es, viszont pl. ma is: egész nap aludnék, meg ennék. És már utálom.

Most ugye arra várunk,hogy Észtországban (jelenleg itt élek) legyen biztositásom és utána megyek háziorvoshoz és endokrinológushoz. De addig várni kell.

751. Abigael
2012. aug. 27. 20:31

Lányok, istenes szerencsétek van, ugye tudjátok, hogy sok hajatok van???!!! :-))) Engem sem zavarna, ha arra a pár szálra ( a fodrászom szerint sok van, csak vékony szálú - milyen finomsággal közli, hogy gáz :-) ) nem lenne szükségem még néhány évtizedig.... de -Klio - javaslatodra - igyekszem türelmes lenni. Még ennek az egésznek nagyon az elején vagyok, csak négy hete közölte a doki, hogy mi a helyzet, de már sok tünetem enyhült a Letroxtól- amiket nem is gondoltam, hogy emiatt lehetnek (gondoltam, a stressztől).... csak ez a hajhullás ne lenne... Napi 1x50 mg Letroxot írt (3,5 volt a tsh-m májusban, azóta plusz 2 vetélésem volt), okt. kell visszamennem, hogy megnézze, mi újság. Aztán, ha jó az érték, nekiláthatunk az újabb projektnek. Nagyon izgulok, hogy jó legyen, mert már nagyon mennék....


Már kiműveltem náltok magam - mindent végigolvastam, amit írtatok - s többen javasolják a szelént, asszem beszerzek. De ha szedem a terhes vitamint - amiben szintén van - nem lesz sok? És a Letrox hatását nem befolyásolja?


Amit a súlypronlémákról írtok, nagyon megrémít. Amióta az eszem tudom, sportos lány voltam, most meg azt sem tudom mit csináljak - már alig eszek - hogy lemenjenek a kilók, mert nem jönnek rám a ruháim, pedig rajtam "csak" hat kiló van, de ez is nagyon megvisel. A kemény edzések használnak leginkább, de nem mindig van rájuk energiám... És ez az első terhességem óta (53 kg voltam) van, addig nem volt gondom. Lehet, hogy hülyeség, de szerintetek nem lehet, hogy a terhességek hozták elő a lappangó problémát????

750. Segreta78 (válaszként erre: 748. - Vikucka)
2012. aug. 27. 18:52
Csak egy ötlet, de...Nézték már az inzulin szintedet? Nekem sem ment a fogyás, sőt 1 hét alatt napi 3 órás mozgással(tánctábor) híztam 3 kg-ot, na akkor kiakadtam.1 év alatt feljött 10 kg. Dokit váltottam, mert az örökös fogyjon le, ebből elegem lett. Hiába mondtam, hogy alig eszem szénhidrátot akkor sem megy le. Mire fogtam magam és csináltattam egy terheléses cukor és inzulinmérést. Kiderült, hogy IR-em van. Erre az új endokrinológus felírt Mercformint és csodák csodája diéta mellett fogytam eddig 8 kg-ot. Szóval, szerintem nem árt utánanézni a dolgoknak.
749. Segreta78 (válaszként erre: 736. - Abigael)
2012. aug. 27. 18:48

Szia!


Letroxból szedet 100-at, de a hajam sajna hullik így is. A doki azt javasolta szedjek Szelént az segít. Hát gyógyszer szedésben (már amit rendszeresen kell) nem vagyok túl jó. amit ugye muszáj azt észben tartom, de a vitaminok nálam jó sokáig kitartanak :)))

748. vikucka
2012. aug. 26. 19:40

Ugye nagyon sok minden múlik az ételeken is. Mostanában nagyon sok halat eszem. Mindennap szinte, plusz itt nincs jódhiány. Remélem kedvezően fogja befolyásolni ez is az értékeimet. :)


De fogyni jó lenne már..

747. klio07 (válaszként erre: 746. - Vikucka)
2012. aug. 26. 18:06
nekem se nagyon akart lemenni a súlyom, de most valami miatt elindult lefelé a mérleg. hátha valahogy máshogy nézik ezt Észtországban, és még valami plusz infóhoz is jutsz a pajzsmirigyről :)
746. vikucka (válaszként erre: 743. - Klio07)
2012. aug. 26. 17:49

Nekem sem hullik a hajam, ritkittattnom kell, mert annyi van. :) Mondjuk ez még a jobbik eset.


Már ezzel a gyerek témával kapcsolatban is vegyesek az érzéseim. Most kicsit lenyugodtam, hogy leálltunk vele, legalább nem kell aggódnom, hogy megjön-e. Eljárok sportolni, mert sajnos nekem a túlsúlyom nem akar lemenni sehogy sem. 86 kg vagyok és nehéznek érzem a testem.


Lassan jó lenne már egy laborkontroll, de ugye még nincs TB-m Észtországban. Remélem 2-3 hét múlva ez is megoldódik és akkor felkeresek itt is egy endokrinológust.

745. klio07 (válaszként erre: 735. - Vikucka)
2012. aug. 26. 16:39
lehet, hogy pont most fog sikerülni nektek, hogy leálltatok a projecttel :))
744. klio07 (válaszként erre: 736. - Abigael)
2012. aug. 26. 16:38

igen amúgy, ez a legjobb szó rá, hogy tehetetlenség, hogy akár meg is feszülhetsz, akkor sem tudsz ellene tenni. próbálom magam lefoglalni, rengeteget dolgozom, meg írom a szakdogám is, de az csak addig foglal le, amíg le ne fekszem este. párom szegény tartja bennem a lelket, hogy olyan nincs, hogy nekünk nem lesz gyerekünk.

pontosan, én is ezt szoktam mondani, hogy genetikai hulladék vagyok, szó szerint. kitartás!!!!!

743. klio07 (válaszként erre: 736. - Abigael)
2012. aug. 26. 16:34

szia!

én is letrox 50-et szedek március óta, de nekem nem hullik a hajam jobban, mint szokott. bár nekem van elég, több is mint kellene. mennyit szedsz egy nap? a letrox fullra csak 2-3 hónap szedés után áll be, szerintem akkorra meg fog állni a hajhullásod is.

742. klio07 (válaszként erre: 738. - Tamaki)
2012. aug. 26. 16:31
sajnálom, nagyon nehéz lehet neked :(( igen, én is magam hibáztatom folyton, hogy tuti, hogy tettem valamit, ami miatt nem jön még a kisbabánk. nekem is van egy ismerősöm, most félidős, ők 4 évig harcoltak a kisbabáért, de sikerült nekik. őket tekintem példának. szorítok neked is!!
741. Orsi84 (válaszként erre: 736. - Abigael)
2012. aug. 25. 23:37

Szia!


Nálam 2007 elején derült ki, hogy alul működik a pajzsmirigyem. Már előtte hullott a hajam, pont amiatt mentem dokihoz és így derült ki. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem azóta is hullik, nem is kicsit. Mikor terhes voltam a kislányommal akkor nem hullott csak.

Pedig olyan szép dús hajam volt....:((

Már annyi kihullott, hogy észre is vehető. :S


1-2 hónapja a Bánfi Sampont használom azóta picit kevesebbet hullik és mintha nőne új haj. :)

Ezt kipróbálhatnád te is esetleg.

Van ugyanebben a márkában hajszesz is, én azt fogom megpróbálni most a sampon mellé. :)

740. nazareth (válaszként erre: 736. - Abigael)
2012. aug. 25. 21:14

Hát!


Sajna ez is ismerős helyzet! A sógoromék 2. gyerkőce most lett 1,5 hónapos...

2 hónappal azután jött nekik össze,miután nekünk kiderült,hogy elhalt... Akkor azt mondtam,hogy biztos a JóIsten tőlünk elvette,hogy nekik adhassa.

Undorító dolog,hogy így éreztem,de sajna igaz. Most már azért örülök,hogy ő van,mert így legalább őt szeretgethetem! :)

739. f8d3dba714 (válaszként erre: 738. - Tamaki)
2012. aug. 25. 19:33

Szia!


Én is túl vagyok 2 vetélésen és egy méhenkivülin.Sajna nekem is sorban születnek babák a környezetemben,de én azt mondom mindig ,hogy ameddig méhem van addig nem adom fel.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook