Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
798. klio07 (válaszként erre: 797. - Abigael)
2012. szept. 4. 20:19
még nem tudok semmit se mondani, késik, de a teszt se mutat még semmit. sztem benéztem megint a hónapot
797. Abigael
2012. szept. 4. 18:57
Klio, mi újság? ...... csak neeeem? .... :-))))
796. Abigael (válaszként erre: 794. - Hémóóó)
2012. szept. 4. 18:55

Nagyon örülök a jóóóóóó hírnek!!!! :-) ahogy itt mindenki, hidd el. Nem pesszimizmus a részükről a reakció, csak óvni akartak az (esetleges) csalódástól, nem bántani. Ez is a kommunikáció része, ez is sok információt ad más idetévedőnek, ahogy az is, amit megosztottál velünk...


Gratulálok! Vigyázz magadra illetve az új kis életre és számolj be az aktuális fejleményekről :-)

795. Eni24 (válaszként erre: 794. - Hémóóó)
2012. szept. 4. 08:39
Kedves hémóóó! Én szívből gratulálok neked! Teljesen igazad van, mindig pozitivan kell állni a dolgokhoz hinni abban, hogy minden rendben van és tényleg igy is lesz akkor! :)
2012. szept. 4. 08:07

Azért írtam meg a számomra nagy hírt hogy mások akik hasonló helyzetben vannak higgyenek és bízzanak !

Tudom hogy lehetne ideálisabb a pajzsmirigyem és azt is hogy 36évesen még 1001 probléma felmerülhet de nem ülök a szememet törölgetve sírva a sarokba a kioktató üzenetek olvasása után sem .Viszont leírom hogy mit mondott a dokim (akit nem tervezek lecserélni)kaptam-e gyógyszert az endokrinológustól (ma megyek) !Nem azért mert felvágni akarok azzal hogy babát várok hanem azért mert hátha valakin segítek vele !

Köszönöm azoknak akik gratuláltak itt vagy akár privátban és kívánom mindenkinek hogy mihamarabb vigyorogjon a tesztjén az a bizonyos két csík !!!

Kedves Eni24 én 5.6-os TSHval lettem terhes és az én orvosaim szerint ha jó a valódi pm érték (T3,T4) akkor semmi gond !Gondolom nálad is már csak a türelem hiányzik !:)))

Kedves Orsi84 !Köszönöm a biztatást és örülök hogy pozitív példaként tudok rád gondolni és remélem te is így gondolsz rám !Az írásod alapján te a második babáért küzdesz ,szorítok neked ! Hét hónapnyi kemény munkába került :))) !Ami nem olyan nagyon sok de én mindig mindent egyszerre szeretnék....

793. Eni24
2012. szept. 3. 09:17
Akkor létezik, hogy 6 tsh teherbe lehet esni?? Nekem Ft3 Ft4 teljesen rendben van... sőt nekem pajzsmirigyem sincs..csak a gyógyszer és az most jol van beállítvan :)
792. Orsi84 (válaszként erre: 788. - Hémóóó)
2012. szept. 2. 17:06

Mint már lentebb írtam terhesség alatt a T4-et KELL nézni, én már végigvittem így egy terhességet. Mivel nálad ez rendben biztosan jól van a baba is és szépen fejlődik.


Gratulálok neked!!! :))

Egyébként hány hónap után estél teherbe?

Bár hamarosan én is mondhatnék ilyen jó hírt....

791. klio07
2012. szept. 2. 06:49
csajok, nálatok volt úgy, hogyha rendeződött a tsh, megnyúlt a ciklus? tegnap kellett volna jönni, de nem jött :S
790. Derya (válaszként erre: 788. - Hémóóó)
2012. szept. 1. 21:01

lehet, hogy ideje lenne kicserélni az orvosodat?


a te hormonszinted nem megfelelő idáig, bármit is mondjon a dokid, mert a TSH-nak kell lennie 1 és 2 között a terhesség megtartásához és a magzat egészséges fejlődéséhez.


neeem, nem, ez nem így van. :-(

én is elvetéltem, pedig a T3 és T4-em rendben volt és most is rendben van, a TSH-m viszont valószínűleg akkor magas volt.

ezt hívják szubklinikus pajzsmirigy alulműködésnek. :-(

789. Derya (válaszként erre: 786. - Hémóóó)
2012. szept. 1. 20:58

nem a teherbe esés volt a kérdés... :-)


persze, lehet, de van rá elég nagy esély, hogy elvetél az ember lánya. :-(


hidd el, hogy 1 és 2 között kell lennie a TSH-nak.

feltétlenül a lehető leghamarabb menjél dokihoz és drukkolok, hogy minden rendben legyen! :-)


ja, és gratulálok is. :-)

2012. szept. 1. 18:45

Tisztában vagyok az alacsony pm hormonszint következményeivel ha valaki babát vár !Mint írtam az én eredményeim jók a T3 és a T4 is .A TSH ugye nem pm hormon "csak" serkenti a pm működését ,tehát az én hormonszintem megfelelő idáig .Azért megyek az endokrin dokihoz hogy ez a továbbiakban is így maradjon .

Nagyon fura hogy minden doki mást mond ! Az én dokim szerint azért még nem vetélt el senki mert 5 körül volt a TSH-ja ,ott általában a T4 és/vagy T3 sem jó, vagy más probléma áll fenn !Én bízok a nődokimban aki egyébként itt a megyében a csúcs doki ,nagyon sok reménytelennek mondott helyzetet megoldott !

787. vikucka (válaszként erre: 786. - Hémóóó)
2012. szept. 1. 13:21

Én is teherbe este 3,4-es tsh-val, aztán....


Az alacsony tsh, nem csak a teherbeeséshez szükséges, hanem ahhoz is, hogy a baba ne legyen beteg. Remélem az endo doki elég hormont ad és minden rendben lesz a terhességgel. :)


Azért vigyázzatok nagyon!

2012. szept. 1. 10:05
hogy teherbe lehet-e esni 5.6-os TSH-val ? Igeeeen ! :) 5.héten tartok ,igaz nekem a pajzsmirigy eredményeim (T3,T4)jók .Jövő héten megyek endokrin dokihoz mert most lehet szükség lesz hormonra hogy a babának is jusson !Biztos vagyok abban hogy minden rendben lesz :)!Még magam sem hiszem el hogy sikerült ezért még senki nem tudja !Nektek mondom el először azért hogy higgyetek és bízzatok magatokban !ha nekünk sikerült nektek is fog ! :)))))))))
785. klio07 (válaszként erre: 778. - Abigael)
2012. aug. 31. 17:47
akkor megnyugodtam, nekem az normál érték volt :)
784. Derya (válaszként erre: 779. - Eni24)
2012. aug. 31. 11:51
nem, 1 és 2 között kell lennie.
783. Derya (válaszként erre: 776. - Klio07)
2012. aug. 31. 11:51
az antiTPO értéket kell megnézetni, abból derül ki, hogy autoimmun-e a folyamat.
782. Derya (válaszként erre: 772. - Rodina)
2012. aug. 31. 11:50
igen, ez így van.
781. rodina (válaszként erre: 773. - Vikucka)
2012. aug. 31. 11:19
Vérvételen néznek anti-TPOt, és ha az magas,akkor autoimmun. Nekem a három hónap gyógyszerszedés utáni laboron nézték,addig én sem tudtam.
780. vikucka (válaszként erre: 779. - Eni24)
2012. aug. 31. 08:17
a babához 1-2 közöttinek kell lenni a tsh-nak. 2 felett megnő a vetélés kockázata. Tehát még egy kicsit várni kell, amig lejjebb megy.
779. Eni24
2012. aug. 31. 08:03
Sziasztok!!! Júliusi hónapban tsh eredményem: 44 volt, tegnap megjött az eredményem tsh: 6 ra csökkent :) a háziorvosom azt mondta, hogy ez már jó. Szerintetek most már nagyobb az esély a babára? Április óta próbálkoztunk ám csak a multhonapban derült ki h a pajzsmirigy gyógyszerem az oka nem volt jó az adagom, ugyanis oktoberben nekem már eltávolitották mindkét pajzsmirigyemet. Tapasztalat valaki?
778. Abigael
2012. aug. 31. 07:48
Én azt olvastam, hogy a pajzsmirigy ellenes antitestek szintje (anti TPO) emelkedik meg autoimmun betegség esetén.
777. vikucka
2012. aug. 30. 19:59
Nekem sose nézték más értékét, csak tsh. Bár nekem csak a baba maitt voolt magasabb a tshm. Sosem volt határértékén kívüli.
776. klio07
2012. aug. 30. 18:08
tehát ha a T-s értékek okék, akkor nem vagyunk autoimmunosak?
775. vikucka
2012. aug. 30. 17:41
"A betegséget az immunrendszer, ezen belül a T-limfociták hibás működése okozza. A fehérvérsejtek a betegség során pajzsmirigysejtekben található fehérjék ellen (például tireoperoxidáz, illetve tireoglobulin) antitesteket termelnek, aminek következtében az immunrendszer a pajzsmirigysejteket idegennek fogja fel és elpusztítja. A betegség során ezek az antitestek a vérből kimutathatók. A pontos faktorok, amelyek Hashimoto-thyreoiditis kialakulásához vezetnek, még nem teljesen ismertek. A betegség családon belül való halmozódása genetikai tényezőket feltételez. Ismert rizikótényezők továbbá a stressz, vírusfertőzések, mellékvese-betegségek, és környezeti hatások. Vitatott a túlzott jódbevitel betegséget okozó hatása." - tehát vérből mutatható ki.
774. klio07
2012. aug. 30. 17:29
ez engem is érdekelne :)
773. vikucka
2012. aug. 30. 15:30
most honnan lehet tudni, hogy a pm alulműködés autoimmun-e?
772. rodina
2012. aug. 30. 10:36

Sziasztok!

Olvastam,hogy a terhesvitaminokról és a jódról van szó.Én úgy tudom, hogy alulműködőknek mehet a jód, viszont autoimmun alulműködőknek nem szabad.Én már nem is szedek mióta kiderült a hashimoto.

771. Abigael
2012. aug. 29. 20:54

Sziasztok!

Nyomoztam kicsit, mert engem is érdekel. Okosabb nem lettem sokkal, csak annyival, hogy - ahogy szokott lenni - mindenki mást mond.... szuper :-D De hátha valakinek segít.


[link]


[link]

(6. kérdés)


[link]

(vége felé)


[link]


[link]

770. klio07 (válaszként erre: 769. - Tamaki)
2012. aug. 29. 19:42
köszi :)) bár úgy lenne, mindannyian egyszerre lennénk babásak :)nem tudom, méregetem a hőmet reggelente, elég lent van..bár eddig mindig fent volt, mégse lettem terhes :D no majd meglátjuk
769. Tamaki (válaszként erre: 768. - Klio07)
2012. aug. 29. 19:40
Szorítok Neked!Olyan lassan telnek ilyenkor a napok :).Nekem mindkét terhességemkor olyan tüneteim voltak,mintha meg akarna jönni.Milyen jó lenne,ha itt is egymás után kismamákká válnánk!
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook