Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
888. vikucka
2012. okt. 19. 23:24

sziasztok!


megkaptam az eredményeimet: a prolaktinom csökkent, most már 346 (ref. tartomány 94-770)

Tsh: 2,5 (amikor utoljára voltam vérvételen 2,5 hónapja, akkor kettő volt :((( )

ft4: 11,93 (referencia 11,54-től kezdődik)

Triglicerid is jó, de most nem emlékszem fejből.


Ha az orvosok befejezik a sztrájkot Észtországban, remélem minél hamarabb kapok időpontot a nőgyógyász-endokrinológushoz. Engem aggaszt ez a 2,5, de azt mondja az itteni háziorvosom, hogy normális. Hááát nem tudom.


Remélem a fogyás is beindul, mert meghülyülök már...

887. nefaria (válaszként erre: 879. - 5236d12e25)
2012. okt. 19. 20:50
Nekem csak pm alulm van, januártól júniusig be let állítva fokozatosan a Letrox, most 125-öt szedek azóta, és ennyi idő alatt kb. 5-6 kg ment le, no sport. Illetve futottam tavasszal, de jött a nyár és abbamaradt :) most kéne újrakezdeni :) de a lényeg hogy a kilók a gyógyszer beállításával mentek le. Kb. ennyit híztam, mikor elkezdett alulműködni (98 !!! volt januárban a TSH-m, júniusban már nem emlékszem, de nagyon szép - ennyi maradt meg a doki szavaiból :) ) Most megyek majd megint laborba, kíváncsi leszek :)
886. klio07
2012. okt. 19. 20:48
sziasztok! képzeljétek, valami csoda folytán elkezdtem fogyni, már látványos..remélem, nem azért, mert átfordultam túlműködésbe, mert akkor meghülyülök :D
885. f8d3dba714 (válaszként erre: 879. - 5236d12e25)
2012. okt. 19. 18:06
Én 75gr euthyrox-ot szedek .pco-os és pm alum. van,de nekem se mennek a kilók lefelé inkább a biciglizéstől átalakultam.Nekem azt mondta az endro doki,amikor közölte fogyak le és mondzam neki azon vagyok."minden csak akarás kérdése,nem jól állók a dologhoz"
884. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 881. - Mrsbara)
2012. okt. 19. 14:40
Majd írj,ha megvannak az értékeid,a laboreredmények:-) A többi hormonod jó? csak a tsh-val van gond? Bár a fog.gátló szedése lehet befolyásolja a hormonokat. Ha abbahagytad,lehet fognak nézni más hormonokat is.
883. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 878. - Vikucka)
2012. okt. 19. 14:38
Hajrá torna:-) szorítok!!
882. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 879. - 5236d12e25)
2012. okt. 19. 14:37
szia! Nekem pco-m nincs hála isten,viszont nagyon érdekes,mert PM alulműködéssel híznom kellett volna, viszont én fogytam..súlyommal sosem volt gondom, 168 cm vagyok és 53 kiló,pont jó így,valakik szerint még sovány is vagyok.Sportolni soha nem sportoltam, és nem vagyok hízásra hajlamos alkat!
881. mrsbara
2012. okt. 19. 11:40

Sziasztok :)

Nyuszkó, köszi a bíztatást :) Hát, persze elküldötta nőgyógyászendokrinológushoz, úgyhogy ez a következő lépésem. De azért addig is utánajárok néhány infónak még :)

880. vikucka (válaszként erre: 879. - 5236d12e25)
2012. okt. 19. 11:24
Nekem csak a pm alulmukodesre letrox 50 mikrogrammot írtak fel. 1-2 kgt tudok fogyni, aztán megáll a tudomány. Sportolhatok akarmennyit, ehetek nagyon keveset nem megy. Arra jó, hogy ne hizzak tovább.
2012. okt. 19. 06:53

Sziasztok! Engem az érdekelne hogy aki elment endokrinológushoz pajzsmirigy alulmüködéssel és Pco-val kinek mit írt fel a doki, és mennyit sikerült gyógyszerrel fogynia?

Én már nagyon sok mindent próbáltam és csak szenvedek a felesleges kilóktól mert sehogy nem tudok 1-2 kg többet leadni, viszont nagyon sokat kellene leadnom. Egyrészt mert szeretnénk 2 éven belül neki állni a baba projektnek, másrészt baromira nem érzem magam jól a bőrőmben.

878. vikucka (válaszként erre: 877. - Nyuszkó1988)
2012. okt. 19. 05:41
Hát kb. Mi is vagyunk ezzel. Ma tudom még a tsh eredmenyem. Én most újra nekialltam tornazni, sportolni. Sajnos fogyni baromira nem tudok. :(
877. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 876. - Mrsbara)
2012. okt. 18. 19:31

Én úgy tudom,hogy amikor te megtudod hogy babát vársz, azonnal elmehetsz táppénzre, függetlenül attól,hogy 2 hetes terhes vagy-e vagy 6 hónapos.

Nem kell megvárni azt, hogy az orvos veszélyeztetett terhesnek nyilvánítson, ha te megmondod, hogy táppénzre szeretnél menni, mert úgy érzed,nem bírsz dolgozni, szerintem simán elmehetsz akár már 4 hetes terhesen is,amint kiderül,hogy babát vársz.

A pajzsmirigy alulműködéstől ellehet veszíteni a babát,és nehezíti a teherbeesést valóban, de hamar belehet állítani a TSH értéket.. Nekem februárban 9,5 volt a TSH-m és egy hónap alatt lement 1,3-ra,ami nagyon jó. Ha jó kezelést kapsz,és az orvos jól beállítja az értékedet gyógyszerrel, akkor hamar eredményt hozhat:)

És egy jó tanács: Ne légy türelmetlen,és ne görcsölj!!! mert ez megnehezíti, tapasztalatból mondom...Én is ilyen vagyok, görcsölök, görcsöltem...de most kicsit lenyugodtam,és a természetre bízom magunkat, a Tsh értékem már jó, sőt a legutóbbi vérvételkor minden hormonom jó volt, volt peteérésem is, ugyhogy most a természetre hagyatkozunk,és majd jön,amikor jönnie kell:-)

876. mrsbara (válaszként erre: 874. - Nyuszkó1988)
2012. okt. 18. 09:07

:) Köszi a kedves fogadtatást :)

Igen, tudom, hogy ad gyógyszert, igazság szerint az a bajom, hogy türelmetlen vagyok, ami a babaváráskor azt hiszem, nem a legjobb tulajdonság :D

Lenne viszont egy kényes kérdésem máris. Hogy ugye a pm alulműködés miatt nehezebb teherbe esni, illetve előfordulhat, hogy az ember elveszíti a babáját, és ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi, hogy ez elég indok-e arra, hogy már egészen a babavárás elején otthon lehessen maradni? Ez nekem azért lenne fontos, mert a munkahelyem bár hivatalosan nem számít veszélyes környezetnek, sajnos praktikusan mégis az. Szóval mihamarabb szeretném elkerülni, amint megvan a pocaklakó. Bár tudom, ez korai kérdés :)

875. vikucka
2012. okt. 17. 17:23

Sziasztok. Végre eljutottam itt is orvoshoz. Képzeljétek felülvizsgálják a magyar orvosi diagnózist, ma voltam vérvételen (pénteken lesz eredmény) + kaptam beutalót nőgyógyász-endokrinológushoz. Nagyon remélem most már kitalálják, hogy miért nincs babám 2 éve...


Remélem lassan már mindenkinek rendeződik a tsh szintje! :)

874. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 872. - Mrsbara)
2012. okt. 17. 14:57
A TSH értéked valóban magas,ami azt jelenti,hogy alulműködik a pajzsmirigyed! Gyógyszert fogsz rá kapni, ami nem káros,terhesség alatt is szedhető,sőt,kell szedni!! De majd az orvos elmond mindent Neked részletesen, kiváncsian várjuk a fejleményeket, majd avass be minket:) Hajrá babaprojekt:)
873. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 872. - Mrsbara)
2012. okt. 17. 14:54
Üdv köztünk Kedves mrsbara! kérdezz bátran, ha valami érdekel,remélem tudunk neked segíteni, és örömmel fogadjuk a te ötleteidet,tapasztalataidat:-)
872. mrsbara
2012. okt. 17. 13:48

Sziasztok!


Végigolvastam az előzményeket, és persze máshol is utánaolvastam, úgyhogy sok mindent megtudtam a pm alulműködésről - amiről múlt péntekig nem is tudtam, hogy nekem is van... Most már tudom, holnap megyek a nőgyógyászhoz, mert azt mondta, ki kell alakítanunk valami lépéssort, ami alapján haladhatunk a továbbiakban.

A sztori egyébként annyi, hogy szeretnénk kisbabát, és mielőtt bármit csináltunk volna, elmentem a nődokihoz, jeleztem, hogy páran már gyanakodtak a pm-re, erre kérte, hogy csináltassak vérvételt. Ebből derült ki, hogy 6,6 a TSH-m, ami nyilván több a kelleténél.

Az utolsó fogamzásgátlómat egyébként ma veszem be, ennyire az elején vagyunk, és nem tudom, hogy mennyi idő beállítani a TSH-t, de azt tudom, hogy az orvos nem engedi, hogy tovább szedjem a fog. gátlót. (33 éves vagyok, és több mint 10 éve szedem)

Egyelőre komolyabban nincsen kérdésem, de szeretnék csatlakozni hozzátok, kicsit bizakodóbb lenni, illetve bátorságot adni nektek is. Remélem, hogy hamarosan mindannyian vidám kismamák leszünk :)

871. klio07
2012. okt. 12. 18:48
sziasztoook! nekem is megjött, de most lezavartam 4 nap alatt. 29-én megyek dokihoz, azt mondják róla, nagyon jó, endokrin nőgyógyász. mi sem görcsölünk a babán,csak együtt vagyunk amikor jólesik.
870. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 869. - Vikucka)
2012. okt. 12. 18:28
Szia/Sziasztok! Nálam semmi...39 napra jött meg...remélem most már beáll...baba témát én is hanyagolom kicsit,nem görcsölök rajta..majd jön,amikor kell...élvezem addig a friss házasok életét, eljárunk bulizgatni,kihasználjuk az életet, mert ha jön a baba, akkor ezeknek mind vége..
869. vikucka
2012. okt. 12. 11:12

Hello lányok, mizujs?


Valakinél valami változás?

868. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 868. - Klio07)
2012. okt. 1. 08:06
sokszor van arra példa,hogy valaki terhesség alatt is menstruál...sztem nézz egy tesztet,és ha negatív akkor legalább tudod,hogy nem a terhességtől vannak ezek a dolgok.
867. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 866. - Klio07)
2012. szept. 30. 22:13
Vagy lehet, hogy valami vírust nyeltél be, nem? Mik a tüneteid?
866. klio07 (válaszként erre: 865. - Nyuszkó1988)
2012. szept. 30. 20:35
nem teszteltem azóta, de most valami nemoké bennem, érzem. a bromo tényleg beállítja, reméljük mihamarabb nálad :)
865. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 864. - Klio07)
2012. szept. 30. 18:57

Én is hallottam,hogy sokan terhesek lettek ettől a gyógyszertől..holnap megyek kontroll vérvételre.

Kíváncsi vagyok rá.

Van olyan,aki terhesen is menstruál..csináltál azóta tesztet? sosem lehet tudni..:)

Nekem szept.1-én volt meg utoljára,kiváncsi vagyok,mikor jön meg...nekem nagyon rendszertelen ugye, de állitolag a bromo erre is jó, beállítja.

864. klio07 (válaszként erre: 861. - Nyuszkó1988)
2012. szept. 30. 16:14
azt olvastam a bromoról, hogy nagyon jó, sok baba lett így. :) én meg hiába, hogy megjött, hányok mindennek a szagától, ami olajos, vagy cigis. de ilyen brutál mensi után kizárt dolog, hogy baba legyen. ha nem jött volna meg, most lenne a hatodik-hetedik hét kb.
863. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 862. - Vikucka)
2012. szept. 30. 13:05
igen,írtad..figyeld meg,ahogy nem fogsz vele törődni,sikerülni fog azonnal.ez igy szokott lenni:)
862. vikucka
2012. szept. 29. 19:00

Érdekes, mert én a magasabb prolaktinomra pajzsmirigy gyógyszert kaptam. Amúgy jövő héten megyek vérvételre és kérek beutalót endokrinológushoz is. A mai naptól van Észtországban eü biztositásom, tehát elkezdhetem a kezelésem, vagy inkább folytathatom. Szerencsére fogyni is elkezdtem, jövő héttől talán már mozogni is lesz időm / erőm.


Viszont a babaprojektet felfüggesztettük, mert most dolgozni szeretnék, és egy év munkaviszony után leszek jogosult a Gyed-re itt Észtországban. Őszintén szólva, talán már itt is leirtam, hogy belefáradtam. 2 éve küszködünk, a környezetembe mindenki szült már, most kicsit abbahagyjuk a témát.

2012. szept. 29. 12:14
Sziasztok Lányok! Kivel mi újság?? Én szeptember eleje óta szedek Bromocriptint,mert a prolaktinom is huncutkodik...ugyan határértéken belüli,de a doki felírta,mert megnézett ismét UH-on,minden ok, van domináns tüsző,tehát elindul a peteérés,csak nem fejeződik be, a tüszőm nem reped meg..és a doki szerint ez a prolaktin miatt lehetséges....valami tapasztalat? szedte már valaki hasonló probléma miatt a Bromocriptint? Köszönöm!
860. t_marcsi (válaszként erre: 858. - Belya123)
2012. szept. 26. 19:28

Ugyanez volt nálam is, ha karban van tartva a pajzsmirigyed, semmi baja nem lesz a babádnak. Nálunk szülés után pár naposan vesznek vért a babáktól, amivel anyagcsere-betegségeket szűrnek, ott kiderül ha gond van a kicsi hormonszintjeivel.


Szerintem emiatt ne aggódj. Ha nagyon bizonytalan vagy, beszélj az orvosoddal, de a Hashimoto az esetek nagyon nagy százalékában szülés után jön ki (nekem szülés után 3 hónappal véletlenül jöttek rá hogy gond van, valamiért a háziorvosom mindig kéri a TSH-t rutinszerűen, és nálam havonta vettek vért, szóval kiderült volna terhesség alatt).

859. klio07 (válaszként erre: 858. - Belya123)
2012. szept. 26. 18:42

szia!

üdv köztünk :) én is kiborultam, mikor kiderült nálam, még így is, hogy elég kicsi az eltérésem. egészséges baba is születhet így, ne félj! a kislányodnak sincs tuti semmi baja, ne gondolj ilyesmire!! ha szeded a gyógyszert, rendben lehet tartani :)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook