Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
918. vikucka (válaszként erre: 917. - Klio07)
2012. okt. 29. 17:56

Hát akkor ez jó is, rossz is. rossz, mert flegma volt, jó mert megcsináltatja újra a vizsgálatokat. Remélem én is kapok időpontot, de úgy vagyok vele, hogy most kicsit hanyagolom a témát. A háziorvos hülyének nézett, hogy a 2,5-ös tsh-ra miért szedek gyógyszert...


Amúgy a márciusban elvetélt babám, holnap született volna meg. Jobban tartottam ettől az időszaktól, de szerencsére sok a dolgom, nincs időm ezen keseregni.

917. klio07
2012. okt. 29. 17:27
nohh csajok, voltam az endokrin-nőgyógyásznál. először flegma volt, hogy mit csináljon velem, mikor már endokrinológiailag kivizsgáltak...mondtam neki, hogy hát valamit jó lenne, mert még azóta sem vagyok terhes! meg mondtam neki, hogy szombatra nem vártam, és késik azóta is. azt mondta, valószínű a baba miatt késik, de még nem küld ultrahangra, mert nem is látnánk semmit, meg nehogy baj legyen. azt mondta, teszteljek szerdán, ha nem jön még meg akkor se, utána is. ha megjött, adott vérvételes papírt, meg a 6. naptól ciklusfigyelés. a progim nem tetszett neki, a tsh-m viszont igen :D kért azonban inzulint és terheléses inzulint is, ki akarja zárni a pco-t. volt cukorterhelésem tavasszal, az tökéletes lett, szóval nem tudom, mit akar még nézni, az nem ugyanaz, mint a 120 perces inzulinvizsgálat? még azt is mondta, hogy ha rendben van minden, akkor nincs mese, átfúvat. hát majd meglátjuk, mi van, érzem, hogy mensis tüneteim vannak szombat óta, de semmi...
2012. okt. 29. 12:57
Na PM jó, egyedül a Pco az ami van, és nagy valószinüséggel IR is. De mivel szerdán már megyek külföldre cukor terhelés csak decemberben lesz, és akkor kapot gyógyszert.
2012. okt. 29. 09:28
Köszi a válaszokat csajok! Akkor nem vagyok elkeseredve:) lehet,most kezd beállni a ciklusom:D
914. vikucka
2012. okt. 29. 05:46
nekem már 9 napot késik... Megszoktam, csak nagyon szar, mert ilyenkor is folyamatosan ennék (csokit persze, meg édességet), rajtam van plusz két kg, a vizvisszatartás miatt... Kiváncsi vagyok mit fog mondani az endokrinológus, meg most már jó lenne, ha kapnék időpontot is :)
913. klio07 (válaszként erre: 911. - Nyuszkó1988)
2012. okt. 29. 05:19
nekem alapban 21 napos kb egy éve, bár most is késik megint...
912. Orsi84 (válaszként erre: 911. - Nyuszkó1988)
2012. okt. 28. 23:49
Múltkor nekem meg 23 napra jött meg. A pm bármikor csinálhat ilyet, én már megszoktam.:))
2012. okt. 28. 20:07
Halihó csajok! Az káros,ha 19 napra jött meg a mensim???? Eddig mindig 40-50 naposak voltak a ciklusaim, és most október 9-én menstruáltam utoljára,és ma megjött.....
910. klio07 (válaszként erre: 909. - Missteria)
2012. okt. 27. 12:19
ez természetes, én is, mikor kiderült márciusban, egész hétvégén csak erről olvastam. nem is annyira nagyon tér el az értéked a normálistól, szóval nincs para :) lesz baba, és kész!! meg persze pozitívan kell gondolkodni, rengeteg alulműködő kismama van, több gyerekkel is, pl barátosném a másodikat várja, és szintén alulműködő, a gyógyszertől gyönyörűen beállt neki, a terhessége alatt pedig havonta kell vérvételre járnia. szóval kitartás meg reménykedés, mert van remény!!
909. Missteria (válaszként erre: 908. - Klio07)
2012. okt. 27. 09:18
Szia Klio!Köszönöm, h időt szántál rám, ott is, itt is :) Elég sok helyre írtam, mert totál beparáztam a dologtól :( De ott is, itt is olvastam nagyon sok pozitív történetet, és már kicsit pozitívabban állok a dologhoz.
908. klio07 (válaszként erre: 904. - Missteria)
2012. okt. 26. 19:41

szia!

olvastalak a facebookon is, a kismamanaplóban. válaszoltam is, de csak kutyafuttában tudtan ott. :( sajnálom, ami történt :( de ne add fel! ez nem kiugróan magas tsh, lemegy hamar, sztem letroxot ír fel neked a doki, mert az elég enyhe. ha lemegy rendesen, nem lesz gond, meglátod :) kitartás!

907. Missteria (válaszként erre: 906. - Nettike87)
2012. okt. 26. 12:51
Szia!Köszi, h megosztottad a történeted!Nekem is 3 hónap szünetet mondtak, és ezt be is tartjuk, december elején jön meg majd a 3ik mensim, és utána próbálkozunk csak :) Nem kockáztatunk!Szerencsére a mensim már rendeződött műtét óta is megjött már, és szerencsére továbbra is pontos 28 napos ciklusom van!Remélem a TSH-m is hamar lemegy 1re, bízok benne!Viszont nekem nem bizti h csak ez okozta, hanem valszeg kevés volt a progeszteronom is. Kedden megyünk endo dokihoz, remélem mondd valami bízatót!
906. Nettike87 (válaszként erre: 904. - Missteria)
2012. okt. 25. 20:00

Szia!

Sajnálom ami veled történt,tudom ez nem segít,de tudom min mész át!Nekem agusztusban kellet ezzel megbírkóznom és nagyon nehéz volt!Nállam sem mutatott ki a szövettan problémát!Amikor elmentem az első vizsgálatra mondtam az orvosnak,hogy pajzsmirigy alulműködésem van,múlt ősszel derült ki,az utolsó tsh-4,9 volt.A doki azt mondta elküld vérvételre stb.,a következő vizsgálaton azt mondta elfelejtette megírni a beutalókat.Azt mondta addig ne szedjek semmit amíg nincsenek meg a vizsgálatok.Pedig én mondtam nekei,hogy elakarok menni endokrinológushoz.Ő azt mondta majd,neki kell elküldenie ne magánba menjek!Alhasi fájdalmaim is voltak,de nem törődött vele pedig a párom is mondta neki,mindig bent volt velem!A következő kontrolon az uh-n látta vmi nem stimmel,át küldött a másik ultrahangba a kórházba.Szerencsére vagy éppen ellenkezőleg ismerősünk volt aki ott dolgozott.Ő és a kollegája mondott el olyanokat amit a doki nem vagy nem akart!Rettentő érzés volt ezen végig menni!Másnap azonnali műtéten estem át!Azt mondta hívjuk ha baj van.Őrült fájdalmaim voltak.Szintén nem tötődött vele,hiába hívtuk!Azután még megsem vizsgált minden rendben van e,csak odaadta a szövettan eredményét,hozzá teszem magán orvos volt nem kevés pénzért!De ezekután nem éreztem úgy hogy hála pénzel jutalmazni kellene ezt a hozzáállást!Ezután is nekem kellett pajzsmirigy vizsgálatra elmennem,mivel azt mondta amikor rá kérdeztünk még vissza kell állnia a hormonaimnak.A háziorvosom teljesen méregbe jött amikor megtudta hogy nem küldött a nőgyógyász vérvételre min.Ő azonnal küldött,a tsh-6,29.Ehez mit lehet hozzá fűzni?.Azért osztottam meg mindezt mert nekem is elmondták sajnos ez is valószínű,hogy hozzájárúlt ahoz hogy meghalt a babánk!Azt is elszerettem volna mondani a kórházban és más orvos is azt mondta min 3 menses azaz 3 hónap kell hogy kimaradjon!Nem éri meg kockáztatni mivel amúgy is nagy esély van arra hogy így járjon bárki,de ez még 25%-al növeli a vetélés lehetőségét!Szó szerint ezt mondták: "Valószínű,sőt bíztos ugyan ez történne"Hisz nem tette túl a szervezet ezen a veszteségen magát.a hormonok sem rendeződnek még!Menj endrok.-orvoshoz ő segíteni tud.Én is ebben bízok!Remélem minden rendben lessz és sikerül egy gyönyörű egészséges kisbabát a világra hoznod!

905. f8d3dba714 (válaszként erre: 904. - Missteria)
2012. okt. 25. 18:11

Szia !


Igen sajnos lehetséges,hogy a tsh magas volt,hiába érték határ körüli.Nekem a meddősségi doki a 3,1 tsh -ra azt mondta még mindig sokk hiába határon belül van,nagy az esély a vetélésre.Én 20 héten vetéltem el, ez miatt valoszínű és nekem sem az első volt.Mindenképp keres fel egy endro dokit mert ök gyógyszerrel be tudják 1-2 közé állítani.

2012. okt. 25. 13:18

Sziasztok!

6 hete volt missed ab műtétem, 10 hetesen megállt a babánk szíve, amúgy minden normális volt, méretileg, mindenhogy. A szövettanon nem találtak semmit. Ma kaptam meg a tegnapi vérvételem, megnézték a pajzsmirigyemet is. (háziorvosom, saját kérésemre)

A TSH-m 4,010mE/l lett, a ref.tartomány 0,400 és 4,000 között van.

FT4 13,50pmol/l ref tartomány 10,30-24,45 közt van.

FT3 7,70pmol/l ref. tartomány 2,76-6,45 közt van

Nagyon rosszak ezek az értékek? :( Emiatt lehetett a vetélés?Jövőhéten akarunk keresni egy endokrinologust, mert úgy tudom, h terhességhez a tshnak 2 alatt kell lennie. Kétszer sikerült teherbe esnem, viszonylag hamar, először foggátló abbahagyása után 2 hónapra, ő 5 hetesen spontán elment(UHn se petezsák, se semmi nem volt látható, csak a tesztem volt halvány pozitív), a második rá 2 hónapra, ő pedig 10 hetesen missed ab műtéttel. Szerintetek mit fog mondani, adni az endokrinologus?Hőt is vezettem mindkét terhességemnél azt is elvigyem hozzá?A mensim 28 naposak, és peteérésem is volt mindig!El vagyok keseredve nagyon :( Decemberben már szerettünk volna újra próbálkozni a babával :(

2012. okt. 25. 12:36
Szerdán voltam vérvételen, holnap lesz eredményem ha minden igaz. Kiváncsi vagyok már mivan, mi nincs.
902. mrsbara (válaszként erre: 899. - Vikucka)
2012. okt. 25. 09:15
Nekem a félgyertya pózt ajánlották, és el is magyarázta az illető, hogy miért, hogyan serkenti a pajzsmirigyet. Szerintem jó lesz, nagyon bízom benne, és az Avivára is gondoltam, de mindent csak szépen sorban :)
901. vikucka
2012. okt. 24. 20:43
én kondiba járok, és baromi jó... Sokkal könnyebbnek érzem magam... persze nem vagyok az.
900. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 898. - Mrsbara)
2012. okt. 24. 17:49
Én is hallottam,hogy az jó, meg az AVIVA tornát dícsérik nagyon! De én is most ráveszem magam a mozgásra, elfogok járni zumbázni:D
899. vikucka (válaszként erre: 898. - Mrsbara)
2012. okt. 24. 15:55
A kobra pozíció? Hasonfekves, a fejet és a kárt kell kitartani? Én is néha csinálom, de most mozgok ezerrel, remélem a metebolikus rendszer is beindul. Szerencsére minden ertekem nagyon jó. (még mindig nagyon sokat alszom...)
898. mrsbara (válaszként erre: 884. - Nyuszkó1988)
2012. okt. 24. 09:17
Most azt találtam ki, hogy mielőtt mennék az endodokihoz, kérek még egy vérvételt a háziorvostól, és azzal megyek már oda. Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre, mert abbahagytam ugye a gyógyszert, plusz az orvosi körökben kevésbé elismert jóga módszereiben is kutakodtam egy kicsit, és most abban bízom, hogy ezek együtt sikeresek lesznek :)
897. klio07 (válaszként erre: 896. - Gröti)
2012. okt. 21. 16:09
igen, ilyen esetet én is hallottam. mindegy, 29-én megyek az új dokihoz, tuti elküld megint minden vizsgálatra, úgyhogy akkor kiderül. mindenesetre fura,hogy eddig híztam csak, most meg hirtelen fogyok.
896. Gröti (válaszként erre: 895. - Nyuszkó1988)
2012. okt. 21. 11:17

Elvileg nem...

Gyakorlatilag nekem is átment 3-4 hónapra, aztán visszaállt 2 körülire.

895. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 893. - Klio07)
2012. okt. 21. 10:13
nekem az endokrinológus azt mondta hogy a gyógyszertől nem mehet át túlműködésbe elvileg..
894. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 892. - Vikucka)
2012. okt. 21. 10:12
Persze, várd meg,mégis ő jobban tudja. mondjuk én megemeltem magamnak:D napi 50et szedtem,jó is volt sokáig az eredményem 1,3körüli, majd felment a napi 50 mellett 2,5-re,mondta a doki,hogy szedjem ugy,hogy 50,75,50,75 és így tovább...el is kezdtem igy,aztán már minden nap 75öt szedek:D
893. klio07 (válaszként erre: 890. - Nyuszkó1988)
2012. okt. 21. 09:50
áhh, épp az, hogy most lett nyugis munkahelyem, meg kb annyit eszek, mint egy ló.nemtom...
892. vikucka (válaszként erre: 891. - Nyuszkó1988)
2012. okt. 20. 18:07
Mmagamtol nem szeretném megemelni, már megvarom az orvos mit mond.
891. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 888. - Vikucka)
2012. okt. 20. 14:14
Igen, a 2,5 az benne van a normál tartományban, de teherbeeséshez 0,5-1,5 között kell lennie,én mindenhol ezt hallom....Lehet megkéne emelni a PM gyógyszer adagját.
890. Nyuszkó1988 (válaszként erre: 886. - Klio07)
2012. okt. 20. 14:13
Szia klio! Ááá,nem hiszem, lehet csak stresszes időszakban vagy, nemlehet? vagy kevesebbet eszel,mint eddig, más az életmódod,..
2012. okt. 20. 11:47

Köszi a válaszókat!

Én 11 évs koromig tök átlagos voltam, aztán másodjára lettem bárányhimlős. A rá következő évre 20 kg híztam. Orvostól orvosig cipeltek sehol semmit nem tudtak mondani. A menzeszemmel nem fogalkoztak mivel még "van ideje beállni"..Különösebben nem is volt olyan nagy gond vele, max 1 hónapban 2x jött meg, vagy 2 hetes csúszásokkal, tehát nem volt kimondott olyan okom menni hogy pl elmaradt volna hónapokig.

A súllyomra meg mindenhol az volt a válasz biztos sokat eszik a gyerek, nem mozog, többet mozogjon stb stb..

Az egész tini koromat végig sportoltam, de max 10 kg voltam akkor kevesebb.

Rengeteg gondom volt a vérnyomásommal, állandóan beteg voltam, mivel minden a mandulámra húzodott.

2 éve derült ki ez a Pm és Pco, de ez sem így szó szerint, mert magamnak kellett utána néznem, az orvosom aki női- férfi meddőség szakorvosa ráadásul nem mondott semmit, mivel még nem szeretnék babát addig szedjek fogamzásgátlót és majd akkor menjek újabb kivizsgálásra. De azt se tudtam hova, kihez mivel menjek.

Most 4 hónapja vagyok albérletben párommal, és olyan nagy szerencsém van hogy a szomszédom szülés-nőgyógyász és endokrinológus. Szerdán megyek hozzá vérvételre.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook