Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövés, gyulladás fórum

Körömbenövés, gyulladás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Körömbenövés, gyulladás

1 2
2017. ápr. 10. 14:04

Sziasztok.

12 éves fiam küzd ezzel, de már nemigen tudjuk mitévők legyünk.

Többször kiszedett már apró darabka körmöket a bőr alól.

Orvoshoz menni nem akar.

Betadinos dunsztkötést szoktunk este rátenni, (háziorvos javasolta )gyulladást lehúzza, genny is kijön, de addig tart. Estére megint csúnya.

Kis daranka vadhús szerű is mintha lenne rajta, véres, gennyes. A dunsztkötés után szép, estére megint csúnya. Aki otthon műtötte ki magának az hogy csinálta? A vadhúst hogy lehet leszedni házilag?

Betadin utánna, vagy tetrán??

2016. dec. 17. 08:25

Sziasztok!


Fél éve szenvedek a benőtt körmökkel.

Nekem a nagyujjaim alapból ferdék, a kisujjak felé fordulnak.


Semmi bajom nem volt, de tavasszal elmentem esztétikai okokból pedikűröztetni.


Akkor kezdődött minden.


Mindkét nagyujjam mindkét sarka benő azóta.

Folyamatosan járok pedikűröshöz (már többnél is voltam), mert magamnak egyáltalán nem tudom megcsinálni.


Mindenhol elmondom a problémám, de szerintem nem értik.


Nekem a ferde ujjaim miatt másképp kellene vágni a körmeim, nem úgy, mint akiknek normál, egyenes ujjai vannak.


Tudtok Pesten jó gyógypedikűröst, aki ért is ehhez és nem csak írja magáról?


Mit tudok én tenni? Azért is kérdezem, mert most a téli csizmám széles fejű, de tavasszal már biztosan valami kis cipellőben leszek, ami még további problémát fog okozni.


Most gennyes, tettem rá éjszakára paradicsomot. Próbálok rá krémet szerezni.

57. f206ecdc8b (válaszként erre: 56. - Grizus)
2016. okt. 6. 07:37
Én is így vagyok. Nem tudom levágni a körmöm mert már túlságosan fájdalmas. Nem tudnék hozzányúlni. De orvoshoz nem merek menni. Ha arra gondolok, hogy megszúrja... szörnyű. Én sem ápolom különösebben. Krémezem, hogy ne fájjon annyira, de ez csak este enyhíti a fájdalmat. Cipőben szörnyű, de valahogy elviselem.
56. grizus
2014. okt. 31. 00:58
Ami még rossz, hogy a köröm másik oldalánál is fáj, ha megnyomom, pedig ott nem gyulladt. Már nem tudom levágni a körmöm és a cipőviseléstől igencsak fáj. Régen sose volt ilyen problémám, az utóbbi pár évben szokott benőni a körmöm kézen-lábon, de nem ápolom máshogy a körmöm és semmi se változott, tehát ez egyértelműen valami belső folyamatra utal vagy egyszerűen az öregedéssel jár, bár én nem öregszem, ugye...
55. grizus
2014. okt. 31. 00:54
Megnéztem a képet és sajnos eléggé hasonlít az enyémre. Illetve, az enyém még talán rondább is. Mindent próbáltam rá, nulla eredmény. Egy dologban még nagyon bízom, az MMS-ben, ami klór-dioxid. Állítólag mindenre jó, de most nem tudom megvenni, csak november végefelé. Dokihoz nem akarok menni, rettegek, hogy beleszúr, fájni fog meg műteni kell, nem és nem! Meg kell hogy gyógyuljon.
2012. febr. 21. 23:12
Szegeden hová érdemes menni körömbenövéssel(vadhússal)? Téli időben hogy oldható meg a mindennapi élet a beavatkozás után? Vagy ezt el kell felejteni?Mennyi idő a lábadozás?
53. Thela
2011. okt. 26. 14:42
Ma újra voltam a sebészeten.Sikerült rávennem a dokit,hogy csak a fél kormomet vegye le+kivágta a vadhúst is.Fájni csak az érzéstelenítő szuri fájt, de az nagyon.Holnap mehetek vissza kotozésre+kontrollra.
52. Thela
2011. okt. 25. 10:18
21.-én voltam vele a sebészeten.Az orvos ecsetelte vmivel,amitől a vadhús azonnal fehér lett.Leragasztották, s azt mondták ne érje víz a kotést.24.-én vmi piros lottyel kenték be,amire azt mondták,hogy szárítja a vadhúst.A kotést továbbra sem érheti víz.Legkozelebb 26.-án kell mennem.Nem tudom mit fog csinálni a doki, de papucsott vinnem kell.
51. frici7 (válaszként erre: 50. - Fanny44)
2011. okt. 20. 19:37

Szia Fanny44!

keress fel egy jó pedikűröst, csodára képes ;)

2011. okt. 20. 17:26

Sziasztok!

Na kicsit örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a kellemetlen problémával :) nekem kb 7 évvel ezelőtt jött ki először és 5x műtettem meg (a jobbat 3x a balt 2x), de a jobbon valamit nagyon elrontottak 5 éve és iszonyatosan be van most gyulladva, de igazából rendszeresen. Szerintetek mit csináljak? Nekem is úgy műtötték, ahogy a cikk írója, tehát a vadhús kivágva, de most nagyon durván be van gyulladva. Nem megyek vele orvoshoz, mert nálam úgy látszik ennyit ér, x műtét után is begyullad. Most Tetran kenőccsel kenegetem, ez úgy jó szokott lenni egy ideig, csak aztán megint előjön. Mit javasoltok?


Ez most kicsit fura lesz, de úgy műtötték anno, hogy a körmöm alatt lett egy másik köröm :O tulajdonképpen épp a körömágynál egy cirka 1mm széles valami, ami eddig akkor fájt és gyulladt be, ha eléggé megnőtt ahhoz, hogy szúrja, de akkor mindig a lábujjam elülső része fájt. Most kifejezetten oldalt, mint régen nagyon be van dagadva és még egy harisnyazokni is fáj :S

2011. okt. 19. 21:32

Sajnos magam sokszor benne vagyok a fájdalomba,

ha bevan gyuladva, nagyon jó rá a tetrán kenőcs, meg puhitja és kitudod vágni esetleg bennt maradt körömszillánkot, de szokott csak a körömháznál valami rettenes kinzó fájdalom lenni, és 1-2 hétre rá lehámlik egy borsonyi bőrdarab, erre nagyon jó egy kis darab paradicsom /ne nevessetek ki/ Még nagymamámtól tanultam háboruban nem voltak gyógyszerek, és a paradicsom kihúzta gyulladást,de nyilt sebre tilos rárakni a paradicsomot.

48. Thela
2011. okt. 19. 13:58

Szia

Koszi, épp most kértem időpontot a sebészetre, s pénteken de már mehetek is.

2011. okt. 19. 07:15

Szia!


ha már vadhús van rajta, stb. akkor otthon már semmit nem tudsz tenni és nem is érdemes próbálkozni. Minél előbb menj vele dokihoz. Sztk-ban a sebészetre kell vele menni, vagy mehetsz magánban is, akkor bőrgyógyászt kell felkeresni, előtte persze érdemes megkérdezni, hogy foglalkozik-e hasonló problémával.


A tapasztalatom az, hogy magánbőrgyógyásznál otthagytam egy csomó pénzt, lézerrel megcsinálta és egyrészt csúnya lett, másrészt újra begyulladt :( aztán egy ismerősöm ajánlotta az egyik sztk-t, ott olyan jól megcsinálták, hogy azóta sem gyulladt be.

46. Thela
2011. okt. 18. 16:57
Körömvágás után beütöttem az nagylábujjam.Most már ott tartok,hogy vadhús nőtt rá s nagyon fáj+vérzik+gennyesedik.Pedikűröshöz nem szívesen mennék.Arra lennék kiváncsi milyen szakrendelésre menjek vele.Itthon megpróbáltam kivágni a sarkát még az elején,de csak rosszabb lett.Ráadásul be is van gyulladva.Előre is köszönöm a segítséget!
2011. okt. 6. 17:13

Sziasztok!


Én is régóta körömbenövéssel küzködöm, nemrég találtam rá a spange módszerre. Tudnátok Vas megyében olyan pedikűröst ajánlani, aki használja ezt a módszert?

2011. szept. 7. 23:05

Sziasztok!


A tesómnak május környékén szedték le a körmét, már vadhússal. Még vissza sem nőtt neki a körme, de már megint be van nőve neki, már a járás, a munka is nehézkes (álló munkát végez). Itt megint az lenne a megoldás, hogy leszedik? De hogy?

43. mandella (válaszként erre: 42. - Moki-kopi)
2011. jún. 22. 10:55

köszi


ma úgy fürödtem, hogy zoknit húztam rá, és a kád szélére tettem azt a lábam


félve kérdezem, hogy strandolni mikor lehet majd vele? :(

42. moki-kopi (válaszként erre: 40. - Mandella)
2011. jún. 22. 07:47

Szia!


gyarkolatilag ez is körömbenövésnek számít.

én annó úgy fürödtem, hogy a kötözött lábfejemre nejlonzacskót kötöttem, hogy ne ázzon át a kötés.


Gyors gyógyulást Neked!

41. mandella (válaszként erre: 40. - Mandella)
2011. jún. 21. 19:58
bocs az elgépelésekért
2011. jún. 21. 19:48

sziasztok

ma voltam vadhúsleszedésen, miután pár napja egy kis bőrdarabkát letéptem a lábujjam körme mellett... nagyon begyuladt, sé hiába a paradicsompakolás meg a Betdaine, ma már muszáj volt elmennem a dokihoz - injekció (azt még éreztem), és kivágta a vadhúst, aztán Betadine, és bekötözte, 2 nap múlva kell mennem, hogy megnézze. jól átvérzett a kötés sajnos, tettem rá még egy darabka gézt. szerintetek hogyan mosakodjak? és mikorra várhatom a gyógyulást? nagyon szenvedek :(

és ez is körömbenövésnek számít? merthogy - mint írtam - én csak egy kis darabka bőrt téptem le, előtte semmi bajom nem volt a lábkörmömmel, és hülye! :-(

2011. ápr. 5. 20:15
Én is nagyon sokat kínlódtam a vad hússal, kétszer volt a nagylábujjam megoperálva, egyszer leszedték a körmöt is. Azt mondtam ezt többet soha nem hagyom, mert borzalmas volt. Bőrgyógyászhoz is hét hónapig jártam, kisebb - nagyobb sikerrel, végül a propolisz gyógyította meg, azóta mindig avval kenem. Mindenkinek ajánlom.
2010. júl. 14. 02:08
Én annmyira féltem az injekciótól hogy inkább magamnak kezelgettem. Kivégdostam az elhalt részeket, meg kitisztítottam a gennyes részt, és addig szórakoztam vele, míg már teljesen helyrejött. Azért sem mentem orvoshoz, mert épp vizsgaidőszakom volt, de örülök hogy helyrejött.
2010. jún. 29. 11:22
Sziasztok. Másfél hónapja voltam műtéten, azóta szépen begyógyult, és már csak egy kicsi seb van a lábamon. Megyünk msot a balcsira, és azt szeretném kérdezni, hogy nem árt neki hogy sokáig lesz a vízben?
2010. ápr. 2. 09:06
Szép napot mindenkinek.Tegnap délután estem át sebészeti beavatkozáson.Ha tudtam volna hogy ennyi az egész ,nem szenvedtem volna két hónapot!4 perc! Az érzéstelenitő beadásától a befejezésig!Az injekció volt a legrosszabb az egészben.Nagyon korrekt,beteg barát hozzá állás az orvos részéről, bátran ajánlom mindenkinek.Dr Szűcs Zoltán sebész, Békéscsaba, van honlapja keressetek rá, elég bizarr a honlap cime.Ugye a hely miatt inkább dél-keleti betegeknek jó, bár ha szenved a páciens, a távolság nem tünik olyan nagy kihivásnak.
2010. márc. 8. 16:37
Szia.Köszönöm szépen még egyszer a számot de hál istennek nem kellett felhasználnom mert eszembe jutott hogy van nekem egy 40 éve pedi-ző ismerősöm de el is felejtettem ő aztán egybe kiszedte azt amire már rá volt nőve a vadhús is és azóta szépen meggyógyúlt semmi baja a körmömnek. Ja és a fájdalom kb. 4mp-ig tartott.
34. putyika (válaszként erre: 16. - Dorottya84)
2010. febr. 21. 20:52
Szia. Örülök hogy megirtad az esetedet nekem is kb. így néz ki két hónapja a körmöm először az egész aztán sikerült egy picit kiszednem a körmömből és az eleje már nem fáj csak az oldala és ömlik belőle a sok minden ilyet még nem láttam. Borzalmas fájdalom. Esetleg megkérdezhetném én is huszonötezrediknek hogy esetleg telefonszámot nem tudnál nekem adni. Mert most már nem bírom tovább a babámat sétáltatom nap mint nap és borzalmas kínok közt zajlik ez már két hónapja. Az itthoni áztatásokból elegem van na meg hozzá sem tudok nyulni.Előre is köszönöm a segítségedet. Szia
2009. dec. 9. 21:49
Én évekig jártam a sebészeti ambulanciára(sztk), ahol mindig kivágták....de mindig visszatért. Kivágattam lézerrel, ami után nem jön vissza....de visszajött. Utána újból sztk (már megismertek). És igazából azóta nem nő vissza, amióta (biztos a sok kivágástól), a körmömnek az a része ami benőtt külön nő, és így mindig még csirájában kivágom, ami nem fáj, és nem is vérzik. Ettől nem is lett csúnya a körmöm, csak kicsit vékonyabb.
32. A2880
2009. okt. 17. 19:35
Nekem egyszerre műtötték mindkét lábam ezzel.A doki nevét sosem felejtem Mészáros volt a vezetékneve.A nevéhez hű is maradt,hisz úgy átszúrta a két lábujjam,hogy az injekcióstűből az érzéstelenítő a nővérke köppenyén landolt.Viszont ajánlott egy jó dolgot,hogy egy ideig pici steril gézt esetleg jóddal vagy más fertőtlenítővel átitatva dugdossak a körmöm alá,ezzel arra ösztönzöm a körmöt,hogy ne befelé nőjjön.Ez bevált nekem,mert a műtét után egy évre kiújult a vadhús és nem rohantam egyből a sebészhez,hanem megpróbáltam azt a módszert,hogy aládugdosok pár napig a körömnek gézt és bevállt,ajánlom mindenkinek.
2009. szept. 16. 16:58

Sziasztok!

Hát gyerekek, elmentem egy pedikűröshöz(nem egy normál pedikűrös, hanem ilyen kisebb "sebészeti" szerű dolgokat végez. El lehet hozzá menni bármilyen problémával,(persze cask a végtagokon:D). Na szóval, egy olyan órája elmentem hozzá, és levágott egy kicsit a benőtt részből ami már a köröm végén van, fertőtlenítés, tamponozás(vagy mi az:)), és ennyi. Holnapra ha minedn igaz, már a gyulladás nem nagyon fog. De suli után még természetesen kell hozzá menni -még egy párszor. Aztán még azt a fémes/műanyagos, körömre vagy be rakott nem tudom hogy mondjam(már elnézést, hogy nem tudom megfogalmazni) dolgot majd meglátom érdemes lenne-e használni. Mert lehet hogy a kivezetés így is megoldható, természetesen pedikűrös segítségével(controlokkal). Mindenkinek tanácsolom, hogy még mielőtt(vagy helyett) sebészhez fordulnak, menjenek el egy ilyen padikűröshöz. Nagyon sokat segít!!! Egy kicsit sem fáj(-t nekem, hisz a sebész nekem 4 hónapja szedte le a cuccot, és még annyira nem volt begyulladva) <bár ezen a pedikűrös pár nap alatt segít, "lehúzza a gyulladást valamilyen szinten; utána pedig jöhet a "kivezetés"> viszont nagyon le volt nőve, mondta, hogy teljesen lefele haladd a köröm!!!



Mindenkinek tanácsolom a pedikűröst! De persze nem mindd foglalkozik benőtt körömmel, úgyhogy érdemes előtte érdeklődni.


üdv, Krisztián


ui.: akihez mentem, pedikűrös, Kecskeméten a Luther udvarban dolgozik (elképesztően rendes; kb. 40-45 éves nő)----->mindekinek ajánlom



jaa és ezt a a körömre/-be rakott izé, amit nem tudtam leírni normálisan csak ő csinál Kecskeméten

(azoknak egész biztosan beválik, akiknek nagyon gyakran/kontrolálhatatlanul lenő


sziasztok

2009. szept. 13. 21:33

Én is voltam sebésznél, mert benőtt a körmöm és már nagyon ronda volt. Utána mindig "tövig" próbáltam kivágni. Minden körömvágás vérző nagy ujjal végződött... Aztán elmentem pedikűröshöz és mióta hozzájárok teljesen elmúlt a problémám. Segített "kivezetni" a körmömet. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen is lehet még az én körmöm.

Dorottya örülök, hogy rendbe jöttél!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook