Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nevelési tanácsadó fórum

Nevelési tanácsadó (beszélgetős fórum)


1 2
32. Brigitta2121 (válaszként erre: 31. - András_55)
2012. máj. 20. 11:35
Egy 8 éves gyerek honnan veszi az ilyen horrorisztikus ötleteit, mert ugye előzményei vannak... Milyen példát lát a gyerek? Először is ezket az alap dolgokat kell visszavezetni...
2012. máj. 20. 11:05

Sziasztok.A barátnőm nek akarnák segiteni.Van a barátnőmnek egy 8 éves testvére,és mindég véres,horror,és brutális játékokat játszik,és már olyan agressziv tőle hogy olykor az édesanyjának is nekimegy a kicsi,és ebben kérném a segitséget,hogy hogyan lehetne leszoktatni az ilyen fjta játékokról??És más játékokat ajállani,valamint megkedveltetni vele,hogy leszokjon az ilyen brutális játékokról!!!



Előre is köszönöm a választ!! :)

2009. okt. 29. 18:35

Annyi játék van ott,és ha szimpi lesz neki a néni akkor nem lesz gond.

Egy apró kis csellel,nézd milyen szép ez a játék....

Egyébként beszélgess vele,hova mentek,olyan lightosan,lesz ott egy kedves néni....

Az én 9 éves fiam is parás volt addig az alkalomig még meg nem ismerte a pszichológu nőt,aki foglalkozik vele-ünk.

Ők erre is speckósodtak,a gyerekekre.

Megértem hogy izgulsz,én is izgultam,most meg várom,hogy menjünk.....

29. micimacko72 (válaszként erre: 24. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 29. 16:07

elég elszomorító a helyzet, szerintem is az óvónőnek kellene picit másképp állni a gyerekhez, hogy legalább megszeresse, megkedvelje őt s utánna az óvit...


Gondolom majd a nev.tan-ban talán kapunk egy kis segitséget de el sem tudom képzelni, hogyan fogják beszédre bírni :-)))

2009. okt. 29. 14:27

Hát igen,így nehéz.

Nekem a párom maximálisan mellettem áll,sokat köszönhetek neki,sokat tanultam tőle,és nagy segítség hogy ahhoz képest ,hogy a fiam nem az ő fia,nem hagyja elkallódni,mikor én már néha elgyengülök.

S lényegében ő tartja a kezében a dolgokat.

Ha a gyerek apján múlna,aki szerencsére alig vesz részt a gyerek életében,nevelésében nem is tudom hol tartanánk........

De sajnos még az a havi 4 nap is rossz nekünk amit a gyerek vele tölt-ha vele tölt és nem passzolja le,mert utánna káromkodik,böfög.....

Sok múlik az összetartáson.

Nagyon fontos a következetesség mellett az is hogy ne legyen keresztbe nevelés,pl.amit az egyik megtilt, ne engedje meg a másik.

Nálunk ebben a 4 napban szilánkokra hullik minden amit én és a párom felépítettünk a gyerekben.

Ez aztán a cián.

Egyébként a férfiak nagy része legyint a nev.tan.-on,minek? Szerencsére az én párom nem,ebben is egyet értett velem,hogy nekem is segítség kell pl.hogyan kezeljem a gyerek vissza pofázását (mert mindig ráhagytam),meg hogyan szereljem le ha zsarol stb.......

S ezért ezeken a napokon,mikor mennünk kell párom előbb eljön a melóból,visz minket kocsival,és vigyáz a kistesóra abban az 1 órában,még Dani vagy én is bent van-gyunk.

27. 33aa509d53 (válaszként erre: 26. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 29. 13:48
hát igen, mi nem voltunk kitartóak....meg szerintem azért is ilyen a gyerek, mert mi sem értjük meg egymást (én és a férjem)
26. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 25. - 33aa509d53)
2009. okt. 29. 10:17

Ezt meglepően olvasom,mert az is a dolguk,hogy segítsenek.......

Más szakembert nem kértél?

Mondjuk egy alkalom édes kevés,egy alkalom alatt nem mérheti fel a problémát és oldhatja meg együtt.

Sz.tem ehhez több alkalom kell.

Meg kitartás is.

Ja,meg betartani amit mondanak.

Én tudom,hogy nem könnyű,de már nekem az segített,hogy tanácsot kaptam,praktikákat.

Nem azt mondom,hogy mindet be lehet tartani,kivitelezni,de a 99 %-át igen is betartom.

Ez a gyerek érdeke,az enyém és a családé.

Megjegyzem,a pszichológus nő szerint nálunk nincs nagy baj,de azért készít felmérést a gyerekről,rajzoltatta,beszélgetnek,következő alkalommal inteligencia tesztet ír,s végén fogjuk tudni mi hány méter.

Nem utolsó szempont számomra,hogy a gyerek is szereti ezt a nőt,elmondja neki a gondjait,én is elmondom neki,ő meg elmondja,hogy mi mit csináljunk másként.

Ez oda-vissza működik.

25. 33aa509d53 (válaszként erre: 16. - 2cb29de033)
2009. okt. 28. 15:08
mi voltunk régen, de semmit nem használt. most még rosszabb a helyzet.
24. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 23. - Micimacko72)
2009. okt. 28. 15:03

Felháborító.

De nem hagyod ugye????

Figyeljenek oda,és mi az, hogy nem tudják felmérni a tehetségét????

23. micimacko72 (válaszként erre: 22. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 27. 11:37

Sziasztok!


Én is úgy gondolom, az óvónő dolga lenne, hogy megszerettesse a gyerekkel az óvódát. De úgy látom, én túl sokat várok el :-))

Ha itthon sem beszélne vagy máshol, úgy gondolnám, tényleg valami nagy baj van, de ez leginkább az óvódára vonatkozik. Az utóbbi időben pedig már előjött nála a fejfájás-hányás miután hazajön az óviból.

A múltkor is lelökte egy fiu a mászókáról, vérzett orra, szája. megkérdeztem az óvónőt, ugyan mi történt. Közölte nem tudja, nem látta.

Volt épp lo gyerek és 4 felnőtt velük.

Na ennyit az óvódáról és a bizalomról. Én úgy gondoltam bátran rájuk bizhatom a gyerkőcöm, jó helyen van.......de be kell látnom ez nem így van.

Sajnos másik óviba nem tudom vinni, falun lakunk itt csak ez az egy van :-((

Nekik meg az a legkönnyebb, vigyem a nevelési tanácsadóba, mert nem tudják felmérni a képességeit....

22. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 19. - Micimacko72)
2009. okt. 26. 09:03

Nem szép dolog ez az óvónőtől hogy pedzegeti a nev.tant.

Egyébként én őt tartom felelősnek a ti esetetekért,miután neki az egyik dolga pl.az is hogy szeressen a gyermeked oda járni........

Nev.tanba én nem azért vinném,mert ő javasolja,hanem ha te látod úgy........-már csak dacból is.

Ne haragi,nem akarlak húzni,de ha otthon beszél és az oviban nem,akkor mi történt ott?Ovónéni hol volt,amikor történt a piciddel valami???Lehet csak valami megrázta,vagy valami negatív hatással volt rá......-de ovónéni hol volt?Nekem ez a gyengém........

Egyébként ha tényleg úgy látod,vidd el,minket nagyon kedvesen fogadtak,csomó játék van,meg olyan otthonos is.Egyébként nekik az a dolguk hogy a legproblémásabb gyereket is vajra kenjék.........

21. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 18. - 2cb29de033)
2009. okt. 26. 08:56

Persze,ha meglesznek az eredmények,leírom.

Már csak azért,mert magamból kiindulva-én is örültem volna neki,az infóknak......

Ne add fel!

Keress másik pszichológust aki foglalkozik veletek!

Ilyen nincs,hogy aki nem szipmi,nem foglalkozik vele!

Miért kapja a fizijét????

20. 2cb29de033 (válaszként erre: 19. - Micimacko72)
2009. okt. 25. 16:17

Szia!

Szerintem rá fogják bírni, hiszen ez a dolguk, hogy segítsenek. :)

2009. okt. 25. 16:14

Sziasztok!

Az én fiam nem hajlandó beszélni az óviban és azzal aki nem igazán szimpi vele.

Az óvónő már pedzegette, el fogja küldeni a nev.tanácsadóba.

Nem tudom ott mit tudnak majd vele kezdeni, mert nem fog megszólalni:-((

18. 2cb29de033 (válaszként erre: 17. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 25. 16:01

Szió! :)

Mi is voltunk már egyszer, de a nőnek annyira nem voltunk szimpatikusak, amit remekül ki is nyilvánított, hogy egyelőre elment a kedvünk tőle...

pedig tartom, hogy hasznos dolog. :)

Kíváncsi leszek, nektek mit mondanak majd. :) Megosztod majd velem?

2009. okt. 25. 15:37

Már kb. 3 hete járunk,ha nem több.

Tanáccsal láttak el,az eredményeket még nem tudom,remélem hamar meg lesz......

Nov.4.-én lesz esedékes a következő alkalom,eddig csak rajzolt és beszélgettek,a következő időpontban már inteligencia tesztet tölt,és a végén egyben,kereken kapok eredményt.

Én bátran ajánlom.

Amennyire tartottam,hogy én ilyen helyre vigyem a gyreket,én ilyen szülő vagyok?????

Egyáltalán nem szégyen,és haszos infoval gazdagodtam.

2009. okt. 15. 20:29

Sziasztok!

Gondoltam felelevenítem ezt a topicot.

Részemről aktuális. :(

Esetleg van olyan, akinek problémája van a gyerkőccel, viselkedésével?

15. micimacko72 (válaszként erre: 14. - DODICA)
2008. nov. 15. 15:12
Szia! Én is erre gondoltam, hogy ott történt valami, de az óvónő szerint semmi. De érdekes, itthon meg pörög ezerrel, lelőni sem lehet. Várok azért, hátha "fejlődik". :-)) Csak annyira szíven ütött, hogy nevelési tanácsadó...... én rontottam el valamit?
14. DODICA (válaszként erre: 13. - Micimacko72)
2008. nov. 14. 20:51

Szerintem az óvónőt kéne elvinni oda!


Nyugi, várj még! Mi történt vele? Nem mesélt semmit? Ha eddig beszélt az oviban, most meg nem, akkor ott kell keresni az okot, s nem a gyereket a nevelésibe vinni. Próbáld meg otthon kiszedni belőle, miért a változás! Hátha neked megnyílik, s fény derül a titokra!

2008. nov. 12. 10:31
Sziasztok! Bence 4 éves és 2 napja nem hajlandó megszólalni az óviban. Itthon semmi változás, csak az óviban. Az óvonő szerint vigyem nevelési tanácsadóba. Kinek mi a véleménye, tapasztalata?
2007. okt. 17. 16:16
Az nem vezet sehova ha a pedagógus mutogat a nevtanra hogy csináljon már valamit,majd kontra...a nevtan vissza a pedagógusra hogy nem túl elfogadó!!!Mindkét oldalon álltam voltam óvonő,majd miután tovább tanultam úgy kerültem a nevtanba.Nem írom le miket gondolok mert hosszú volna....egy tanácsot tudnék adni legyen az pedagógus vagy szakirányú pedagógus....mindkettő törekedjen arra hogy képezze magát és minnél több mindent tudjon egy problémáról!!Evvel saját munkáját segíti elő.A pedagógus a mindennapi életbe míg a szakember a speciális területén.
11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - Nayloon)
2007. okt. 17. 16:08
Köszi, hogy leírtad. Neked mik a tapasztalataid?
10. mamusz (válaszként erre: 8. - Nayloon)
2007. jan. 30. 10:04
szia!Az unokahúgom novemberben volt 5 éves,tehát szerintem itt már ki kellett volna valami rendszernek alakulnia.Az én kislányom 4 éves múlott és sokkal rendezettebb a mozgása a beszéde.Ő amolyan meggondolt kiscsaj.köszi a választ.
2007. jan. 25. 20:16

Sziasztok!


Én egy héten 3-szor hordom a nevelési tanácsadóba a 11 éves fiamat.Ebből két napot szövegértéssel(olvasással foglalkozik)a harmadik nap pedig a matematikáé.Eddig nekem egész jók a tapasztalataim,azt hiszem,hogy jó fejlesztőpedagógusokat fogtunk ki.A fiam szereti mind2 fejlesztőpedagógust,én azt veszem észre rajta,hogy pozitívan haladunk előre.

Én anno magamtól vittem el,senki nem küldött minket,én gondoltam azt,hogy szükségünk van erre.Nem bántam meg.

8. nayloon (válaszként erre: 7. - Mamusz)
2007. jan. 25. 19:58

Kedves Mamusz!!!

Menniy idős pontosan az unokahúgod??? Ezek alapján, lehet , hogy utána kéne nézni, lehet enyhe koordináció zavar, figyelem probléma!!!

Persze attól függ mennyi idős, mert kis korban az egyensúlyuk még nincs kifejlődve, így könnyen esnek el.

szóval alőször a lényeg a kor lenne!

Puszi Nelly

2007. jan. 22. 21:13
Nem tudom,hogy kérdezhetek-e:tehát megteszem.Az unokahúgommal se "stimmel" valami,de hogyan mondjam el a szüleinek.Sehogy csak figyelem.Az oviban mindig őt éri baleset:betöri a fejét,elesik,olyan hirtelen mozdulatai vannak,hogy szinte mindenkit magával sodor aki a közelében tartózkodik,de van más is kissé pösze és ha beszélek hozzá vagy nem hallja vagy nem figyel,de nem néz oda,mintha nem is neki szóltam volna.Az én 4 éves kislányommal jár az oviba egy csoportba(vegyes csoport),és el szokta mondani,hogy az unokahúgom megint elesett,megint nem figyelt.Viszont megjegyzi nagyon hamar a verseket stb. csakhogy félrehallja.Mi lehet a baj?
2006. dec. 12. 21:23

NEM DOLGOZOM OTT!!!!!!!!!!!!!!!

isten őrizz

ovinéni vagyok, és már párszor megjártam velük

ezért lennék kiváncsi a véleményekre,

2006. dec. 12. 21:20

:)))

Nayloon, te ott dolgozol?


Nem akarok senkit se megbántani, de nekem nagyon nincs jó véleményem róluk. :((


Fiam hiperaktív, a vacak papír miatt (hogy a későbbiekben a suli felvehesse a plusz fejkvótát, de cserébe jóformán semmit se adjon) muszáj volt meglátogatnom a nevelésit, nem is egyszer. Maga a papír csak a megyeszékhelyen szerezhető be (???? Miért nem képes ezt egy mezei nevelési kiadni? Az ottani szakember kompetenciája véges???), oda el kell vakaródzni, borzasztó, ráadásul a rendszerből kiesett gyerek napja végképp borul, teljesen bekattan....

Ugyanez történt akkor is, mikor a nevelési tanácsadóban pszichológushoz járt. Egy ideig.... Kb. 1-2 hónap után feladtam (plusz a húga is a nyakamon volt, jó kis időtöltés a nevelésiben egy kicsivel várakozni), mert oviból rángatták ki (illetve hordhattam) de. 10-re (persze már reggel se volt értelme oviba menni), aznap jó, ha ebédre visszaért az oviba, mindenről lemaradt, a napi rutinból, rendszerből kiesett (ez hiperaktív kölköknél pláne nélkülözhetetlen), s végül a nagy belső pörgésének következtében teljesen kezelhetetlenné, agresszívvá vált. Óvónők rettegtek, még pénteken is.:(

A világon semmilyen változást nem tapasztaltunk, gyakorlatilag sokkal rosszabb lett az eredmény. Mihelyst kiszálltunk, s többet a nevelési felé se mentünk, relatíve lenyugodott... mivel visszaállt a megszokott hétköznapi rendszer. Mindenestre rájöttem, vagy én oldom meg életünk nagy gubancait, vagy senki. Pszichológusokban már csak azért se hiszek, mert eddig mind gyógyszerezni akarta, amit elvből elutasítottunk. Inkább negyed óránként programot változtattam, de a zombiságot sose kockáztattam volna.


Amit Gyöngyi írt, azzal is egyetértek. Álltam ama oldalon is.

Fiamat megnézték ugyan közösségen belül is, de minek? Arra nem jöttem rá... Effektíve tehetetlenek. Más heti pár órát találkozni egy ilyen gyerekkel, s megint más együtt élni vele éveken át, ismerni múltat-jelent, s kicsit látni is a jövőt....

Csalódtam, bár nem is tudom, mit vártam... Valójában semmit, mert más úgyse oldhatja meg helyettem az életünk, de tanácsot se nagyon tudtak adni, amit nem is csodálok, mert az egyik beszélgetés alatt kiderült számomra, hogy a témakörben egyszerű egyetemet végzett pedagógusként több könyvet olvastam, mint a pszichológus. Legalább három olyat említettem neki, amiről gőze se volt, pedig igencsak híres könyvek!

Igaz, ha valami van a gyerekeimmel, annak én pokolian utánajárok, az átlag szülő nem ilyen... Nem is baj ez, hiszen nem is az ő dolga lenne.


Hiába, fanatikus vagyok. :) Másrészt meg magamban bízom leginkább.:)

2006. dec. 12. 19:21

Nekem, mint pedagógus a következő a tapasztalatom.Többször küldünk gyereket vizsgálatra a kerületi nevelési Tanácsadóba.

Ott megvizsgálják négyszemközt - egy alkalommal és többnyire azt állapítják meg, hogy én bánok rosszul vele, mert egy okos, közvetlen eggyüttműködő gyerek.Kiváló képességei vannak. Hogyne! Négyszemközt, úgy, hogy csak rá figyelnek egy órán keresztül.Soha egyetlen szakembernek nem jutott még eszébe, hogy eljöjjön és megnézze az osztályban mondjuk egy egész napját.

2006. dec. 12. 18:31

A Nevelési Tanácsadó szolgáltatásai


A Nevelési Tanácsadó mint intézmény a 3 -18 éves korú gyermekek pedagógiai, pszichológiai gondozását, fejlesztését, terápiáját végzi, szoros együttműködésben a családdal, és a gyermek pedagógusaival.

Intézményünkben pedagógus, gyógypedagógus,

pszichopedagógus, pszichológus, gyermekpszichiáter szakemberek dolgoznak.



Hogyan veheti igénybe a Nevelési Tanácsadó szolgáltatásait?


A Nevelési Tanácsadóba jelentkezhetnek a szülők, esetleg a serdülők önként is, de szükség esetén az óvoda, iskola, a gyermekorvos is javaslatot tehet a gondozásra. Meghatározott esetekben a gyámhatóság előírja a gyermek vagy a család vizsgálatát, gondozását.

Amennyiben Ön úgy látja, hogy szüksége van a Nevelési Tanácsadó segítségére, telefonon, személyesen, vagy levélben is jelentkezhet a tanácsadóban.

A tanácsadó munkatársai előjegyzési rendszerben dolgoznak, így az első beszélgetésre Ön egy előre megadott időpontban keresheti fel a tanácsadót.


Milyen esetekben van szükség a Nevelési Tanácsadó segítségére?

Ha a gyermeknél:

magatartási zavar (nyugtalanság, szorongás, visszahúzódás, agresszivitás, hiperaktivitás)

tanulási, ill. képességbeli zavar (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, a kitartó figyelem zavara, a tanulmányi eredmény hirtelen romlása, vagy a gyermek tartósan a képességei alatt teljesít, meglassult munkatempó, stb.)

pszichoszomatikus problémák (amikor az orvosi vizsgálat szerint a testi tünetek hátterében leki eredetű zavarok állnak: alvászavar, a szobatisztaság zavarai, tic, asztma, stb.)

a család életében a gyermek számára megterhelő változás áll be (válás, egy családtag elvesztése, munkanélküliség, alkoholizmus, stb.)

a környezetnek problémát jelentő, vagy a beilleszkedést megakadályozó, megnehezítő

tünet jelenik meg.



A Nevelési Tanácsadó végzi még

a beiskolázás előtti fejlettségi vizsgálatot, valamint

a gyámügyi irodák határozata alapján a védelembe vételhez kötődő pszichológiai vizsgálatot és gondozást.

Az első beszélgetéseket követően a tanácsadó munkatársa megvizsgálja a gyermeket, és kialakítja a diagnózist, azaz meghatározza a problémák forrását. A továbbiakban ennek alapján folyik a kezelés, gondozás, amely néhány alkalomtól egészen az akár egy tanévet felölelő folyamatos, rendszeres találkozások formájában is történhet. Vannak egyéni foglalkozások, és vannak olyan programjaink, amelyek csoportos formában igazán hatékonyak. Szükség esetén további szakvizsgálat elvégzését javasoljuk.


A speciális képességzavarok (diszlexia 1, 2, diszgráfia, diszkalkulia, figyelemzavar), a tanulási nehézségek terápiáját az egy-egy szakterületet mélyen ismerő pedagógus, gyógypedagógus munkatársak végzik.

A pszichés eredetű problémákat pszichológusaink kezelik.

Ha a tünetek hátterében valamilyen organikus okra gyanakszunk, gyermekpszichiáter kezeli a gyermeket.

Szükség esetén több munkatársunk együttműködik a hatékony gondozás érdekében.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook