Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a Cetirizin nevű allergia elleni gyógyszerrel kapcsolatban? Hatásossága, mellékhatásai... fórum

Mik a tapasztalatok a Cetirizin nevű allergia elleni gyógyszerrel kapcsolatban? Hatásossága, mellékhatásai... (tudásbázis kérdés)


2016. ápr. 27. 13:17

mr régi a fórum, de azrét meg írom

Mi is náthák miatt szedtük, de azt megelőzvén, hogy ne menjen aztán rá a fülére a dolog, ezt segített is megelőzni, jobban szellőzik a fülkürt.

De sajnos olyan 3hónapnyi szedés után most váltást kértünk, mert szegényem nem ért oda időben a wc-re magától, ha én nem küldtem el időnként. Becsurgott a pisi. Bevizelés, mint ritka mellékhatás :( éjjel nem volt gond soha, ezért kezdtem a gyógyszerre gyanakodni, mert ha felfázást stb, akkor éjjel is jelentkezett volna gond

17. agis
2009. máj. 8. 09:55
zirtec okozhat aluszékonyságot, a claritine ebből a szempontból könnyebben tolerálható.
2009. máj. 8. 08:36
Nekünk a pulmonólogus írta fel a kislányomnak kb 7 hónapig szedtük,de mivel fáradságot,fogromlást,és hízást tapasztaltunk tőle amiik szerepelnek ritka mellékhatásként az ismertetőn,ezért kb egy hónapja váltottunk.Egyébként hatásosnak hatásos volt.
15. f5c6739a81 (válaszként erre: 14. - 9c8432d068)
2009. máj. 7. 19:33
Szerintem nekem egy szimpla nátha. Torokfájással kezdődött pénteken, fejfájás, láz szombat-vasárnap, orrfolyás, orrdugulás, köhögés folyamatosan, ill. ma már nem. Ja, meg a bal fülem viszket, az allergia, az vili, na de a többi az kizárt. Kezd is szépen elmúlni minden a fülgondon kívül, arra meg ma a szívdöglesztő fülészorvos ma írt fel cseppeket ;-) jó lesz ez, nem kell talán a tabi.
14. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - F5c6739a81)
2009. máj. 7. 15:11

Milyen panaszaid vannak? Én 2 hete kaptam kiütéses,viszketéses problémára,de azon kívül,hogy jókat alszom tőle,még nem éreztem a hatását.Persze,allergia vizsgálatom nekem sem volt,majd csak augusztusban kerülök sorra.

Tavasz eleje óta viszket mindenem,és hol itt-hol ott jelennek meg rajtam kiütések.Erre kellene hatnia a gyógyszernek,de sajna nem akar.

Szedtem a homeopátiás antihisztamint is,de az sem hatott,sőt!!

13. _kleo_
2009. máj. 7. 15:10

Azért van egyre több allergiás, mert egyre több ilyen szintetikus szerrel szennyezzük a szervezetünket és a környezetünket, mint amiből az ilyen gyógyszerek is készülnek. Én allergiavizsgálat nélkül biztos nem kezdeném szedni. S inkább egy homeopata, ő nem szintetikus szereket ír fel, hanem ha mód van rá, akkor természetes alapanyagból készülteket.


A Cetirizint egyébként nekünk a gyerekeknek írta fel a doki télen, mikor náthásak voltak. Nem szedtük be.

12. f5c6739a81 (válaszként erre: 10. - _kleo_)
2009. máj. 7. 15:05
Az okot is meg lehetne szüntetni? Egyáltalán mi a csuda okozza az allergiát (ha egyáltalán az a bajom) és miért van egyre több allergiás?
11. f5c6739a81 (válaszként erre: 6. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 7. 15:04

Orvoshoz nem igazán, inkább egy allergia-vizsgálatra (vagyis oda mindenképpen), és ha bizonyítottá válik, akkor inkább magam néznék utána vmi homeopátiás gyógymódnak.

Azért kiakasztó, hogy vizsgálat nélkül ránézésre felírják az ilyesmit. Ez egy erős gyógyszer, nem?

10. _kleo_
2009. máj. 7. 15:03
Nem allergia elleni gyógyszer, hanem antihisztamin. Csak a tüneteket enyhíti, az okot nem szünteti meg.
2009. máj. 7. 15:01
Én is szedtem és hatásos volt, de kicsit fáradékonyabb voltam tőle.
2009. máj. 7. 14:55
Nekünk a gyermekorvos írta fel a fiamnak, mert kruppos allergiás eredetű köhögése volt. Nagyon bevált, szerintem szedd nyugodtan!
2009. máj. 7. 14:54
Amúgy, ha Zirtec-féleség, akkor hatékonynak hatékony. Én fulladásra szedtem régen, allergiás asztmára, és hatott. De tényleg fáradt voltam tőle.
2009. máj. 7. 14:52
Minden szintetikus gyógyszernek lehet mellékhatása. Homeopátiás orvoshoz nem akarsz elmenni? Láttam a naplódban, hogy nem is biztos az allergia ténye...
5. f5c6739a81 (válaszként erre: 3. - Laubó)
2009. máj. 7. 14:47
Köszönöm szépen a választ! Nekem "sima" 10 mg-os Cetirizin filmtablettát írt fel az orvos, de mondta, hogy aluszékonyság, libidócsökkenés és hasonló kellemetlenségek várhatók :-(
2009. máj. 7. 14:39
szedd nyugodtan, semmi bajod nem lesz tőle!!!
2009. máj. 7. 14:38
Anyukám évek óta szedi a cetirizin hexalt (zirtec), nem akar váltani, hatásos, hamar enyhülnek tőle a panaszok és nincs mellékhatása, legalábbis rajta nem jelentkezik.
2009. máj. 7. 14:36
Nekem ugyanis most írta fel az orvosom mindenféle előzetes allergia-vizsgálat nélkül.
2009. máj. 7. 14:36
Mik a tapasztalatok a Cetirizin nevű allergia elleni gyógyszerrel kapcsolatban? Hatásossága, mellékhatásai...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook