Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vitaminfogyasztás a múltban és ma fórum

Vitaminfogyasztás a múltban és ma (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2011. nov. 13. 16:17

Télen vörös- és lilahagyma, feketeretek, csicsóka, a nyáron eltett savanyúságok, befőttek, lekvárok, a pincében, veremben kiteleltetett gyümölcsök, savanyú káposzta, természetes teák, méz, mák, dió, napraforgó, tökmag.

Semmi multivitaminok :D

2008. dec. 10. 20:39
én 2000-3000 mg c-vitamint szedek naponta plusz mindenféle vitamint Dr Lenkei vitaminjait. Nagyon jók.
2007. febr. 21. 18:37
En napi 2500 mg C vitamint fogyasztok, es osszesen 13 fele bogyot. Megvettem mindent kulon-kulon, mivel itt az USA-ban csapnivaloak a komplex keszitmenyek. Epp arra elegek, hogy kibird a napot. Sokak szerint ezt is tulzasba viszem, de ez sem meglepo, hiszen mindent tulzasba viszek! Errol szol az eletem...:)
2006. febr. 25. 12:50

Nagyon jó kis cikk!


"A „Mennyi C-vitamin elegendő naponta?” kérdés heves vitákat vált ki. Az általánosan elfogadott adag a régebben a skorbut megelőzésére javasolt napi 60-80 milligramm, de ez a nézet napjainkban tarthatatlan.

Ha csak ennyi C-vitamint fogyasztunk naponta, akkor tulajdonképpen állandóan a skorbut-közeli állapotában élünk. A mai átlagember tápláléka nem tartalmaz elegendő C-vitamint, a táplálékból csak akkor juthatnánk kielégítő mennyiséghez, ha visszaköltöznénk az esőerdőbe.

Nemrégiben végzett felmérések szerint napi 250 milligramm C-vitaminra van szükségünk. Még újabb tanulmányok azt sugallják, hogy naponta 500 milligrammot kell fogyasztanunk. Ez a mennyiség látványosan csökkenti a rákos megbetegedések, a szív- és érrendszeri problémák, vagyis a halálozás kockázatát."


Sajnos még mindig úgy tűntetik fel a vitamintablettákon, meg különféle élelmiszereken a Cvitamin napi ajánlott mennyiségét, hogy az RDA:60mg!

Ezzel csak beetetik az ember! Megiszol 1 pezsgőtablettát, aztán úgy gondolod, hogy minden rendben. De nem így van, mert ez a mennyiség semmire sem elég! És, ha nem nézel utánna, akkor tartod a 60mg-ot, és csodálkozol, hogy miért betegszel meg... Hát azért, mert átvernek!!! Mert senkinek sem érdeke, hogy mindenki egészséges legyen (csak neked). Mert abból nem származik pénz!!! Csak, ha veszed a borsós áru gyógyszereket, meg fizeted az orvosokat.


Bocsi, de ezen mindig felhúzom magam...

2006. febr. 21. 18:56
Ezt a cikket régen tetted fel, de azért érdekelne, hogy kipróbáltad-e a leírt módszert az egyéni c vitamin szükséglet megállapításához?
2005. nov. 21. 14:17
Ezt a cikket az előbb találtam és szerintem igen elgondolkodtató, hogy még mindig milyen vitaminhiányosan táplálkozunk.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook