Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha Jézus Isten fia, akkor ki Ádám? fórum

Ha Jézus Isten fia, akkor ki Ádám? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
126. Kreia (válaszként erre: 125. - Loch ness)
2009. máj. 16. 12:22

Hol van benne?


Jézus végig az Atyjaként beszél Istenről.

125. loch ness (válaszként erre: 124. - Pink sunrise)
2009. máj. 15. 17:37
Ez nem egyetértés kérdése. A Bibliában benne van, hogy Jézus nem teremtmény, hanem Isten.
124. pink sunrise (válaszként erre: 123. - Loch ness)
2009. máj. 15. 12:30
En is olvastam a bibliat es egyetertek amee-val:)
123. loch ness (válaszként erre: 122. - Amee)
2009. máj. 15. 10:58

Nem akarsz egy kicsit visszaolvasni? :)


A Bibliában kicsit más van...

122. Amee
2009. máj. 15. 10:53
Soha nem olvastam a Bibliat, es a hittan is messze all tolem, de azt meg en is tudom, hogy ha Jesus Isten fia, akkor ki Adam! Tok egyertelmu. Isten a vilag alkotoja. Az elso "fiu", akit teremtett, pedig Jezus. Es akkor meg szellemteremtmeny volt, es az elso lepesekben segitett Istennek. Mivel a Fold a masodik, ami Isten alkotasa, oda megalkotta Adamot, mint Foldi embert, es melle Evat, es igy tovabb. Attol meg, hogy Adam a Fold teremtmenye volt, Isten fia is egyben. Meghozza olyan fia, akit a sajat tulajdonsagaival (nem kinezetevel) aldott meg. Vagyis szeretni tud, gondolkodni, kondoskodni. Nem kell semmi extrara gondolni! Csak Adam annyival kulonbozott Jezustol, hogy Adam a foldon hagyta kisertesbe esni magat, es olyat tett, amit Jezus soha nem tenne: megkerdojelezte Isten hatalmat. Es igy lettunk mi, mai emberek is mar olyan "gyermekei" Istennek, akik bunnel szuletnek. De Istenhez vezeto ut mindig van, es ha nagyon odafigyelne az ember, a szavara, boldogsagban elhetne ebben a vilagban is.
2009. máj. 7. 15:32
igen mert a merenylok azt mondak hogy isten akaratat teljesitik olyanok mint a keresztenyek a kozepkorban a keresztes haborukban.en a jo multkor neztem egy adast ahol afgan noi ongyilkos merenylokkel csinaltak interjut a bortonben es bar nem mindent ertettem tisztan de az ilyen nok tenyleg agymosason vettek reszt.az ilyen szervezetek olyan noket pcz ki akiknek tenyleg minden mindegy nem jo a hazassaguk vagy prostitualtak es senkinek nem kellenek akkor felkaroljak oket es valami olyasmit meselnek be nekik hogy ezzel bebocsatast nyernek a paradicsomba a csaladjuk buszke lesz rajuk stb. csupa lyan hulyeseget amit normailis ember es ma mar ok se hinnenek el. persze van aki meg most sem gondolja vegig hogy mi lett volna ha sikerul felrobbantania magat a lenyeg hogy az ilyen szervzetek az istent es az o szavait hasznaljak fel borzaslmas celokra
120. loch ness (válaszként erre: 119. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 15:10
Kösz, legalább valamit megtudok róluk is. Sajnos én meg a többi vallásról nemigen tudok hiteles infót szerezni, pedig sokszor jó lenne. Főleg a muszlimokról. A testvérem néz keleti adókat, van, amit nagyjából ért is, és ki van akadva, hogy mikor merénylőkről beszélnek, illusztrációul mecsetben imádkozó híveket mutatnak. Szóval összemosnak két teljesen különálló dolgot. Nekem meg akkor viszket a tenyerem, amikor arról szólnak a hírek, hogy Írországban összecsaptak a katolikusok és a protestánsok. Azoknak az összecsapásoknak rég semmi közük nincs egyik valláshoz sem, mert az ilyen fából vaskarika lenne. Attól meg, hogy a vallások zászlaja alatt mennek, még nem lesz tényleg úgy. Én is mondhatnám magamról, hogy 40 kilós manöken vagyok, de attól ez nem lesz igaz. Maximum azt érem el vele, hogy röhögőgörcsöt kap, ha rám néz :)
119. buzasi1983 (válaszként erre: 117. - Loch ness)
2009. máj. 7. 14:58
alpjaraton nekik napi 5-or kell imadkozni es ha minden penteken a delutani imara el illik menni a muszkba ezt ookugy tartjak szamon ahogy mi a tiszteletuket fejezik ki ezzel az isten fele ha nem imadkoznak akkor oket csak isten buntetheti ember alltalaba aki az szulohazajaban el az betartja a korant aki eljon hat ok mar vegyesen valaki betartja es valaki nem. az en ferjem nem imadkozik napi 5 alkalommal csak alvas elott es ha finomat fozok hat nem csak nekem koszoni meg hanem istennek is:) es pentekenkent eljar a muszkba kozos imadkozasra ez olyan mint nalunk a vasarnapi mise utana van valamikor egy kis suti vagy ha unnep van akkor ott maradnak ebedre es kozosen esznek beszelgetnek szoval hasonlo mint nalunk
118. loch ness (válaszként erre: 116. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 14:40
Ezt viszont mindannyiunknak magunknak kell a saját életünkben megvalósítanunk. A magam életében igyekszem a hitem szerint, hitelesen élni, és rendszeresen visszagondolok, vajon mindent úgy tettem-e. Hát persze nem mindig... Mert amilyen heves vagyok, eldurran az agyam, és néha még kiabálok is másokkal. Aztán lehiggadok, bocsánatot kérek, legközelebb igyekszem odafigyelni és nem ilyennek lenni. Meg nem lopok el valamit kínálkozó alkalommal. Meg igyekszem rendszeresen az Isten felé fordulni, vele kapcsolatot teremteni, hogy tudjam, mit vár tőlem. Szóval, szerintem semmi rendkívüliből nem áll az Ő követése, de ahhoz ragaszkodni kell. Az, hogy időnként nem sikerül, hát emberből vagyunk, csak ne egyezzünk bele, és kezdjük újra a törekvést. Ha ezt csinálod, akkor már bátran hordhatod a keresztet...
117. loch ness (válaszként erre: 115. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 14:36

Teljesen jogos minden kérdésed!

Az, hogy egyáltalán egyházak vannak és nem egyház, az sajnos botrány, mert a kereszténység lényegével ellentétes, hogy többfelé szakadjunk. De hála Istennek van már közeledés egymás felé, ökumenikus imák az egész világon... A jószándék már megvan, és ez kezdetnek már nagyon jó. Mert amiben gyűlölködés van és nincs szeretet, annak nem lehet köze a kereszténységhez, akárki akármit mond.


A többi kérdést én is ugyanúgy fel szoktam tenni magamnak. Nem értem, hogy ha valaki hisz, miért nem jár el a templomba, ami az Isten egyik fontos parancsa. Miért degradáljuk zabálási ünneppé a karácsonyt és a húsvétot, ahelyett, hogy azokra a lélegzetelállító isteni történésekre figyelnénk, amiről szólnak (Isten földre érkezése és halálból való feltámadása). És valóban, sokszor a muszlimok jobban be tudják tartani a parancsokat, mint mi. Vajon miért? És miért nem veszünk ebben példát róluk?

A muszlimok egyébként nem kapnak valami büntetést a vallási elöljáróktól, ha nem tartják be az előírásokat? Ehhez meg én nem értek.

Annyi biztos, hogy mi, keresztények önként, Isten iránti viszontszeretetből kell, hogy betartsunk mindent, amit kér tőlünk.

2009. máj. 7. 14:30
sokszor ugy erzem hogy mintha kepmutatoak lennenk keresztet viselunk uton utfelen hirdetjuk mutatjuk hogy mi keresztenyek vagyunk de valojaban mit is teszunk erte?
115. buzasi1983 (válaszként erre: 113. - Loch ness)
2009. máj. 7. 14:27
azt is furcsanak tartom miert van olyan nagy kulombseg egyaz es egyhaz kozott.valahogy mintha mindenki a sajat elkepzelese szerint lenne hivo. pl: valaki jar templomba es valaki nem miert nem gyakoroljuk a vallasunkat ugy mint a mas vallasuak? miert van az hogy akkik buthistak hinduk muszlim stb jobban be tudjak tartani a konyvukben leirtakat es tenyleg aszerint probalnak elni mi keresztenyek meg nem kiveve a karacsony meg a husvetot de az mar reg nem arrol szol amirol kellene hanem a penzkoltesrol meg az evesrol ameddig rosszul nem leszunk
2009. máj. 7. 14:20

Bocsánat, nagyon belejöttem, azért írok ilyen kilométeres hozzászólásokat.


zumbi, erről gyakorlatilag már írtam/írtunk előző hozzászólásokban, hogy nagyon gáz, ha valaki emiatt lesz pap, mert ez nem erről szól. Miről tud hitelesen prédikálni az illető, ha ilyen a hozzáállása a dolgokhoz?

113. loch ness (válaszként erre: 108. - Buzasi1983)
2009. máj. 7. 14:17

Attól is függ, melyik vallásról beszélsz. Az ortodox és a görög katolikus egyház pl. nagyon sok díszítést, aranyat használ. Egyébként ezek sokszor évszázadok alatt kialakult szimbólumok. A középkorban kezdtek mindent aranyozni, azzal a filozófiával, hogy Istennek a legszebbet, legdrágábbat kell adni. A gyűrű a püspökök és a pápa kezén ugyanúgy a hűséget, az Istenhez tartozást, neki való átadottságot jelképezi, mint a házasok kezén a jegygyűrű. A kereszt szintén azt jelképezi, hogy az Isten szolgálatában mindent vállalnak.

Egyébként ha a díszes ruhákra gondolsz: abban csak ünnepélyes alkalommal szoktak megjelenni, és az a sok fény, díszítés mind az Istennek szól, őt akarják megtisztelni vele. Hétköznapokon ők se járnak ilyen öltözékben: persze a gyűrű, és esetleg a kereszt marad, és sima reverendában járnak, ami nem sokban különbözik a papokétól (sőt, ha kirándulni mennek, egy püspök ruhája nem különbözik az átlag kirándulóétól :) Ha épp nincs ünnep, az aranyozott ruhák szép békésen pihennek a templomban, és akármelyik pap felveheti őket, ha valami más alkalommal ünnep van.

A gyűrű: láttam már püspökgyűrűt. Valóban szélesebb, mint a jegygyűrű, bár emlékezetem szerint vékonyabb. Általában szimbolikus ábrákat dolgoznak rá, talán attól szélesebb, hogy az ráférjen.

Az valóban elgondolkodtató, hogy van, amikor nagyon el kell gondolni, szükség van-e az aranyra, amikor annyi a szegény. Volt olyan püspök, aki fakereszttel járkált, annyira szegények között dolgozott. És ismerek olyan püspököt, aki ugyan felveszi az említett arany öltözetet, gyűrűt, stb. az ünnepségeken, de nagyon szerényen él, és amit lehet, a rászorulóknak ad, és minden fórumon küzd értük.

112. zumbi
2009. máj. 7. 14:13
a szülők tanitatták, a hivek eltartják, ő ezért cserébe prédikál
111. buzasi1983 (válaszként erre: 109. - Zumbi)
2009. máj. 7. 14:11
es akkor mit szokott csinalni amikor dolgozik?
110. buzasi1983 (válaszként erre: 104. - Zumbi)
2009. máj. 7. 14:08
ezt en se ertem teljesen:p
109. zumbi (válaszként erre: 107. - Loch ness)
2009. máj. 7. 14:08
nem szeretett dolgozni, munkakerülő volt
2009. máj. 7. 14:05
pont ezrt kerdeztem mivel alapjaratom nem kapnak sok tamogatast megis sokszor lehet latni es hallani hogy az egyhaz vezetoi hat ugymond rendessen el vannak engedve.en mondjuk azt sem ertem minek nekik tobb kilo arany a nyakaba meg az ujjara hatalmas gyuru amikor mar a ruhaja is elarulja hogy milyen vallasu nem hiszem hogy ehhez meg egy hatalmas feszulet is kell a nyakba es ugy kell megjelenni a nyilvanossag elott amikor teljesen az ellenkezojet hirdetik
107. loch ness (válaszként erre: 104. - Zumbi)
2009. máj. 7. 14:01
Bocs, ezt nem értem. Mit jelent az, hogy "nem fért a dolog a nyakára"?
2009. máj. 7. 13:59

Egyébként az egyház a pénzét főleg iskolák és szeretet-intézmények fenntartására költi, az ott dolgozók fizetésére, a papok fizetésére (mert ők se levegőből élnek). Az autót a papok az egyházmegyétől kapják, ami egyházi tulajdon. Ha akar és van rá kerete, persze vehet saját kocsit is. Azért fontos egy papnál a kocsi, mert vidéken sokszor 3-4 helyre is járnak misézni, beteget ellátni, és azt nem tudnák autó nélkül megcsinálni. Pl. telefonálnak, hogy sürgősen menjen haldoklóhoz, ő meg beáll a buszmegállóba, hogy másfél óra múlva majd jön a busz a szomszéd faluba, ahol még át is kell szállni... szóval, ez nem működne.

Szóval, főleg ilyen dolgokra megy el a pénz. Ezek nagy költségigényű dolgok, így nagyon sokszor nincs is elég belőle.

105. Vardia
2009. máj. 7. 13:57

Pontosan nem tudom,de ilyeneket sejtek:egyházi iskolák,óvodák fenntartása,gondolom a templomoknak is vannak költségei(pl rezsi)néha fel is kell újítani őket,vagy épp tatarozni.

Tényleg nem tudom,de ha belegondolsz,ilyenekre rengeteg pénz elmegy.És akkor még nem beszéltünk a papokról.

104. zumbi
2009. máj. 7. 13:55
nem tudom mire vall az, hogy nekem csak olyan fiatal papnövendék, pap,vagy szerzetes ismerősöm van, akinek soha nem fért a dolog a nyakára
2009. máj. 7. 13:55
Hát ez elég tragikomikus, ha azt mondják valakik, hogy az egyház a leggazdagabb. Ugyan mitől lenne az? Adományokból él, mert hasznot hozó bevételei - legalábbis Magyarországon - nemigen vannak. Amikor pedig olyan feladatot lát el, amit átvállal az államtól (pl. iskolák fenntartása, oktatás), ott sem kap többet, mint az állami iskolák. Sőt, kevesebbet. Az újságok úgy állítják be, hogy az egyház plusz pénzt követel az államtól az iskolái számára, ami szemenszedett hazugság. Azért emel szót ebben az ügyben az egyház (ill. egyházak) évek óta, mert az államilag kötelező "fejpénzt" SEM kapják meg a gyerekekre, amit az állami iskolák megkapnak, és amit a törvény előír minden iskola számára. Enélkül az összeg nélkül pedig ellehetetlenülnek. Szóval, fogalmam sincs, mi lehet az a rengeteg pénz, és honnan kapják. Lehet, hogy erről is a média ír valamit, de sajnos annyira el tudják ferdíteni sokszor a valóságot, hogy néha pont a fordítottja jön ki az igazságnak.
2009. máj. 7. 13:49
eszembe jutott meg valami mindenki azt mondja azt mondjak hogy az egyhaz a leggazdagabb mire kolti a penzt amit kapnak? barmint nem a papokra gondolok hanem egysegeben az egyhazra
101. Vardia (válaszként erre: 100. - Loch ness)
2009. máj. 7. 13:37

Teljesen egyetértek ebben.Ez talán az egyik legfelelősségteljesebb hivatás.Ezért is próbáltuk mindnyájan lebeszéli erről.És még most is,ha találkozunk,az a legelső kérdésünk hozzá,hogy "Bírod még?"

Ez nagy döntés,és ha valaki nem tudja úgy képviselni Istent,ahogy kell,az nem való oda.De remélem,nem fogja megbánni,és jó pap lesz belőle.

100. loch ness (válaszként erre: 98. - Vardia)
2009. máj. 7. 13:32
Hát az egyház pénztárcájába én sem látok bele. De az évek alatt ő is látni fogja, tényleg van-e ilyen sok juttatás, vagy csak úgy gondolta (érzésem szerint nincs). De a lehető legrosszabb motiváció pénzért papnak menni, amikor, ha valami, ez nem arról szól! Meg CSAK ez nem hiszem, hogy egy életen át kielégíthet egy embert. Egy hiteles életű pap mondta egyszer, hogy ha egy pap nem veti bele magát szívvel-lélekkel a hivatásába, akkor megkeseredik. A papság pedig szolgálat, önátadás a végsőkig. Remélem, hogy ha tényleg pap lesz az illető, eljut egyszer idáig.
2009. máj. 7. 13:32
mindjart jovok es irok
98. Vardia (válaszként erre: 96. - Loch ness)
2009. máj. 7. 13:26
Hogy miért éri meg?Azt tapasztaltuk anno,hogy a legtöbb papnak van autója,ingyen lakhatnak a plébánián,és kapnak nem kevés jutattást.Magyarul soha nincsenek anyagi gondjaik.Nem azt mondtam,hogy hú de nagyon jól élnek.Neki ez volt vonzó.Ő maga mondta ezt.Persze azóta már azt állítja,hogy elhivatott,megy is neki szépen a suli.Nem tudom,nem látok bele az Egyház pénztárcájába,mondom,ezt láttuk.
2009. máj. 7. 13:20
Na, teleírtam a fél oldalt. Most írjatok ti, légyszi!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook