Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik most a legjobb Magánnyugdíjpénztár? fórum

Melyik most a legjobb Magánnyugdíjpénztár? (tudásbázis kérdés)

2009. júl. 14. 21:59

pl. itt:


[link]


de mivel már 3 portfólió közül lehet választani, (részvénytúlsúlyos, kiegyensúlyozott, kötvénytúlsúlyos),ezért az átlaghozamnál fontosabb sztem, hogy bear market esetén kötvénytúlsúlyos, bull market esetén részvénytúlsúlyos portfólióra váltsunk.Mostanság egy részvénypiaci bear market végefelé járunk, ezért lassan lehet váltani növekedési portfólióra (kb dec-ben).

Azt hozzá kell tennem, hogy szeretett ex vezérünk, levitézlett GYF szinte mindenki megtakarítását automatikusan részvénytúlsúlyos portfólióba tetette egy több éves részvénypiaci rally csúcsán, végén, ezért aki nem váltott idejében - legkésőbb tavaly júniusban- az most már keresztet vethet kb 1 éves befizetésére:(((

Aki váltott, az viszont már gondolkodhat ismét növekedési portfólióba lépésen.

7. zsuzso100 (válaszként erre: 4. - Herika40)
2009. júl. 14. 21:09
Pontosan hol találom meg az összehasonlítást?
2009. jún. 11. 11:42
jó téma ki melyiket választaná?
2009. máj. 19. 12:40
Én nemrég hármat összehasonlítottam (Honvéd, Vasutas, Patika). Az alapján, hogy ha az adókedvezményt akarod maximálni, melyiknél hogy alakulnak a költségek. A leírt sorrendben a Honvéd volt a legjobb, de nem volt akkora különbség, hogy érdemes legyen átlépni.
4. Herika40 (válaszként erre: 2. - Agica81)
2009. máj. 19. 10:15
Sziasztok íén is foglalkoztam ezzel, de nekem az a tapasztalatom, hogy ha megnézitek PSZAF oldalán, hogy ki mit teljesített és mi a hozama akkor jobban tudtok dönteni.
2009. máj. 7. 14:23

Én csak annyit tudok mondani, hogy amióta dolgozom, meg mióta anyukám is, azóta az OTP-nél vagyunk. Kerestek már meg bennünket is elég sok helyről, de mi maradtunk itt.

Hátha lesz olyan ember, aki többet tud tanácsolni neked.

2009. máj. 7. 09:13

sziasztok!

Bár könyvelő vagyok,de ezekhez a Magánnyugdíjpénztárakhoz nem nagyon értek.2 hét alatt 4 nyugdíjpénztár keresett meg,hogy nem a akarunk a férjemmel átjelentkezni.Mi az OTP-nél vagyunk,de ajánlottak AXA-t,ÁB-t,Allainzt meg Generalit.Van valakinek valami jó ötlete melyik a legjobb,egyáltalán érdemes e átlépnünk.

2009. máj. 7. 09:12
Melyik most a legjobb Magánnyugdíjpénztár?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook