Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha iszik a férjem? fórum

Mit tegyek, ha iszik a férjem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. Bettibaba (válaszként erre: 58. - Bettibaba)
2007. febr. 11. 22:40
...és a többi:néma csend.
2007. febr. 2. 19:16
Elválnék
58. Bettibaba (válaszként erre: 39. - Virág krisztina)
2007. jan. 26. 12:50

Történt változás?

Csak mert elmúlt január 1.

57. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 56. - Reni79)
2006. dec. 23. 07:57
Szia!!!!!Köszönöm amit írtál,átfogom gondolni...de annyira nehéz!!!Viszont teljesen igazat adok neked,és tényleg nem kéne a gyerekemnek szenvednie miattam!!!ennyire nem lehetek önző??!!!!Kellemes ünnepeket neked!!!!!puszi!!!
56. reni79 (válaszként erre: 55. - 3cf80f2b78)
2006. dec. 22. 16:29

Szia!Én rengeteg embert meghallgattam és elmondták a tapasztalataikat.Mindenki azt tanácsolta állitsam válaszut elé.Ha szeret értem abbahagyja!Kb.1 hétig sikerült.Utána azt hazudta csak 1 sört ivott de tudtam hogy nem igaz.

Rám fogta hogy miattam iszik mert elviselhetetlen vagyok.Most azt mondja azért mert nem birja elviselni a hiányomat.Mindegy.A lényeg az volt hogy én legyek a hibás!A másik amiért ott hagytam az apám is alkoholista.Rettenetes gyerekkorom volt!Mindig azt kivántam inkább elváltak volna!Mi hárman vagyunk testvérek de mindkét tesom igy gondolkodott.Hidd el sokkal jobb hogyha a gyereked nyugott körülmények közt nő fel és nem egy "alkoholista apával".Ne haragudj kérlek amiért ezt mindom de nekem jobb lett volna ha a szüleim különválnak!Ez idővel csak egyre rosszabb lesz!Te is kikészülsz és a gyereked is megsinyli!

Nekem az tett be hogy egyre agresszivebb lett idővel.Ha nem ivott akkor nem annyira de ha igen akkor még meg is ütött.Én is boldog ünnepeket kívánok Nektek!Te is irhatsz bármikor!!!!Bár csak itt a munkahelyemen van gépem.Sok puszi.Rena

55. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 51. - Reni79)
2006. dec. 20. 20:21
Szia Reni79!Köszönöm a reagálásod!Sajnos tudom,hogy ez már jobb nem lesz,de félek lépni!Van egy 10 éves lányom,és így már nem olyan egyszerű döntéseket hozni!Persze tudom,hogy mindenkinek jobb lenne,de valami mégis mellette tart!Lehet,hogy csak a megszokás,és a félelem,egy újtól,nem tudom!Ő is rendes ember lenne,ha nem inna,de ISZIK,és ez szörnyű a mindennapokban!Örülök,hogy ezt ide leírhatom,mert elmondani sajnos nem nagyon tudom senkinek,és itt legalább meghallgattok,és talán erőt attok arra,hogy döntsek,ha nem is azonnal,de pár hét,hónap múlva!Köszönöm neked,és kívánok nagyon Boldog Ünnepeket Neked!!!Légy boldog,és írj,ha lesz kedved,mert jó,hogy meghallgatsz engem,és ha neked van vmi problémád írd meg nyugodtan,próbálok segíteni,ha tudok!Ha nem zavar,leírhatnád,hogyan tudtál elmenni tőle,mi volt az a csepp a pohárban?Köszi,puszi!:-)
54. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 51. - Reni79)
2006. dec. 20. 20:21
Szia Reni79!Köszönöm a reagálásod!Sajnos tudom,hogy ez már jobb nem lesz,de félek lépni!Van egy 10 éves lányom,és így már nem olyan egyszerű döntéseket hozni!Persze tudom,hogy mindenkinek jobb lenne,de valami mégis mellette tart!Lehet,hogy csak a megszokás,és a félelem,egy újtól,nem tudom!Ő is rendes ember lenne,ha nem inna,de ISZIK,és ez szörnyű a mindennapokban!Örülök,hogy ezt ide leírhatom,mert elmondani sajnos nem nagyon tudom senkinek,és itt legalább meghallgattok,és talán erőt attok arra,hogy döntsek,ha nem is azonnal,de pár hét,hónap múlva!Köszönöm neked,és kívánok nagyon Boldog Ünnepeket Neked!!!Légy boldog,és írj,ha lesz kedved,mert jó,hogy meghallgatsz engem,és ha neked van vmi problémád írd meg nyugodtan,próbálok segíteni,ha tudok!Ha nem zavar,leírhatnád,hogyan tudtál elmenni tőle,mi volt az a csepp a pohárban?Köszi,puszi!:-)
53. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 51. - Reni79)
2006. dec. 20. 20:21
Szia Reni79!Köszönöm a reagálásod!Sajnos tudom,hogy ez már jobb nem lesz,de félek lépni!Van egy 10 éves lányom,és így már nem olyan egyszerű döntéseket hozni!Persze tudom,hogy mindenkinek jobb lenne,de valami mégis mellette tart!Lehet,hogy csak a megszokás,és a félelem,egy újtól,nem tudom!Ő is rendes ember lenne,ha nem inna,de ISZIK,és ez szörnyű a mindennapokban!Örülök,hogy ezt ide leírhatom,mert elmondani sajnos nem nagyon tudom senkinek,és itt legalább meghallgattok,és talán erőt attok arra,hogy döntsek,ha nem is azonnal,de pár hét,hónap múlva!Köszönöm neked,és kívánok nagyon Boldog Ünnepeket Neked!!!Légy boldog,és írj,ha lesz kedved,mert jó,hogy meghallgatsz engem,és ha neked van vmi problémád írd meg nyugodtan,próbálok segíteni,ha tudok!Ha nem zavar,leírhatnád,hogyan tudtál elmenni tőle,mi volt az a csepp a pohárban?Köszi,puszi!:-)
52. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 51. - Reni79)
2006. dec. 20. 20:21
Szia Reni79!Köszönöm a reagálásod!Sajnos tudom,hogy ez már jobb nem lesz,de félek lépni!Van egy 10 éves lányom,és így már nem olyan egyszerű döntéseket hozni!Persze tudom,hogy mindenkinek jobb lenne,de valami mégis mellette tart!Lehet,hogy csak a megszokás,és a félelem,egy újtól,nem tudom!Ő is rendes ember lenne,ha nem inna,de ISZIK,és ez szörnyű a mindennapokban!Örülök,hogy ezt ide leírhatom,mert elmondani sajnos nem nagyon tudom senkinek,és itt legalább meghallgattok,és talán erőt attok arra,hogy döntsek,ha nem is azonnal,de pár hét,hónap múlva!Köszönöm neked,és kívánok nagyon Boldog Ünnepeket Neked!!!Légy boldog,és írj,ha lesz kedved,mert jó,hogy meghallgatsz engem,és ha neked van vmi problémád írd meg nyugodtan,próbálok segíteni,ha tudok!Ha nem zavar,leírhatnád,hogyan tudtál elmenni tőle,mi volt az a csepp a pohárban?Köszi,puszi!:-)
51. reni79 (válaszként erre: 44. - 3cf80f2b78)
2006. dec. 18. 15:36

É a volt párommal 10 évig voltam együtt ugy hogy minden nap ivott.Még most is.Ezért hagytam ott!

Olyankor belém kötött,nem lehetett hozzá szolni.Mindig igérgette hogy holnaptól nem iszik.Kb.2 napig birta.Sajnálom mert amugy rettentő rendes ember!Az alkohol elszurja mindkét fél életét!!!

2006. dec. 17. 12:20

Továbbra is úgy gondolom, hogy kívülállóként senki nem adhat tanácsot mások életére vonatkozóan! Minden történést ezer apróság előz meg, és minden dolognak nyomós oka van! Így természetesen az ivásnak is. Az az ember aki az alkoholhoz fordul, valamit hiányol az életéből. Valamiért bizonytalan és így erősíti magát stb. Ha valaki igazán szereti a párját, akkor meg kell próbálni segíteni neki, de nem biztos ,hogy "erőszakkal", kényszerítéssel menni fog a dolog. Kérjétek szakember segítségét! Pszichológus, családsegítő, pap, ahogy gkreka írja az AA tudnak tanácsot adni, hogy hogyan is kell rávezetni a rászorulót az első lépésre a gyógyulás útján. Mielőtt az ember úgy dönt, hogy elhagyja a párját, előbb gondolja végig, hogy ha józan lenne, kevesebbet inna, akkor mellette tudna-e maradni? Tényleg az ivás-e az egyetlen ok amiért el akarja hagyni? Ha a válasz igen, akkor szerintem érdemes megpróbálni segíteni!

Ahhoz azonban, hogy segítőkezet tudjak adni a páromnak, először a saját érzéseimmel kell, hogy tisztában legyek! A kettőnk kapcsolatát nem a mámoros időszakban kell megpróbálni rendbe tenni!

Anyósomék 44 éve élnek együtt. Apósom azóta iszik. Hol erősebben, hol kevésbé. Most nyugdíjas éveikre kezdett eldurvulni a kapcsolatuk (Anyósom időnként megcsapkodta az öreget, amikor már nem bírt magával az idegességtől.)Elment egy pszichológushoz, aki kb. fél éves terápiával megtanította, hogy mire hogy viselkedjen a saját nyugalma érdekében. Azóta kapcsolatuk látványosan megjavult! Az öreg továbbra is iszik (sajnos nincs betegség tudata), de csak időnként lendül át az elviselhetetlen stádiumba. Anyósom sokkal nyugodtabb. Egyre több közös programot csinálnak. Ha mindezzel nem vártak volna negyven évet, akkor teljesen meg tudták volna közösen oldani a problémát.

A médiában egyébként nagy példa erre Som Lajos, aki saját bevallása szerint azért hagyta abba a kemény piát és drogozást, mert a lánya szeretete rádöbbentette, hogy az már nem élet, amit ő él.

49. gkreka
2006. dec. 17. 06:59

INFORMÁCIÓ

az Anonim alkoholisták közösségéről azoknak, akik először jönnek közénk, és azoknak, akik másoknak ajánlják



Ez az információ egyaránt szól azoknak, akiknek problémájuk van, és azoknak, akik kapcsolatban állnak olyanokkal, akiknek van, vagy gyaníthatóan van problémájuk az ivással. Az információ zöme részletesen megtalálható az AA irodalomban. Ez az ismertető azt mondja el, mit várjunk az Anonim alkoholisták közösségétől. Leírja, mit csinál, és mit nem csinál az AA.


MI AZ AA?


Az Anonim alkoholisták ivásproblémával küzdő férfiak és nők nemzetközi közössége. A közösség nem szakmai szervezet, önellátó, nem tesz különbséget vallási vagy faji vagy politikai hovatartozás tekintetében, és szinte mindenütt a világon megtalálható. A tagság nincs korhatárhoz vagy iskolai végzettséghez kötve. Bárki tag lehet, aki tenni akar valamit ivásproblémája ellen..


MIT CSINÁL AZ AA?


Az AA tagok megosztják tapasztalataikat bárkivel, aki segítséget kér, hogy megoldja ivásproblémáját. Az AA személyes segítséget vagy ún. szponzorálást nyújt az AA-ba bárhonnan betérő alkoholistának.

A tizenkét lépésben leírt programunk utat mutat az alkoholistának, hogy alkohol nélkül is megelégedett életet tudjon élni.

Ennek a programnak a megbeszélése folyik az AA csoportok gyűlésein.

A nyitott szpiker-gyűléseket mind alkoholisták, mind nem alkoholisták látogathatják. A nyitott gyűléseken való részvétel a legjobb módja annak, hogy megtudjuk, mi az AA, mit csinál és mit nem.) Ezeken a gyűléseken egy vagy néhány tag elmondja saját történetét, tapasztalatait az alkohollal, azt, ahogyan eljött az AA-ba, és ahogyan változott az élete ezt követően.

A nyitott csoportgyűléseken az egyik tag röviden beszél az ivás és a józanodás során szerzett tapasztalatairól, melyet beszélgetés követ, ahol minden hozzászóló a saját tapasztalatairól beszél.

A zárt gyűléseket AA-tagok látogathatják, valamint bárki, akinek ivásproblémája van.


A zárt csoportgyűlés hasonló a nyitotthoz, de csak alkoholistáknak vagy leendő AA-tagoknak.

A lépésgyűléseken (amelyek általában zártak) a tizenkét lépés egyikét beszélik meg a tagok.

Az AA-tagok egészségügyi és büntetésvégrehajtó intézetekben is tartanak gyűléseket.

Az AA-tagokat (csoportokat) fel lehet kérni, hogy információs gyűléseket tartsanak különböző rendezvényeken, szervezeteknél, intézményeknél. Ezek a gyűlések az AA-ról szólnak, nem tekinthetők rendes csoportgyűléseknek.


ELSŐDLEGES CÉLUNK ÉS

MÁS, NEM alkoholLAL ÖSSZEFÜGGŐ PROBLÉMÁK


Az alkoholizmust és a drogfüggőséget gyakran nevezik anyaghasználatnak vagy kémiai függőségnek is. Így előfordul, hogy az AA-ba irányítanak és a gyűléseken való részvételre bátorítanak alkoholistákat és nem alkoholistákat egyaránt. Bárki részt vehet a nyitott AA-gyűléseken, de a zárt gyűléseket csak az ivásproblémával küzdők látogathatják. Azok, akiknek más problémájuk is van, csak akkor lehetnek az AA tagjai, ha ivásproblémájuk is van.


MIT NEM CSINÁL AZ AA?


Az AA


Nem kezdeményezi az alkoholista gyógyulását

Nem toboroz tagokat

Nem kezdeményez vagy támogat kutatásokat

Nem vezet jelenléti ívet vagy kórtörténetet

Nem csatlakozik szociális intézmények tanácsaihoz

Nem követi vagy befolyásolja tagjait

Nem készít orvosi vagy pszichológiai diagnózist vagy prognózist

Nem nyújt elvonási vagy ápolási szolgáltatásokat, kórházi ellátást és semmiféle orvosi vagy pszichiátriai kezelést

Nem nyújt vallási szolgáltatásokat

Nem biztosít lakást, élelmet, ruházatot, állást, pénzt vagy más szociális juttatásokat

Nem nyújt háztartási vagy szakmai tanácsokat

Nem fogad el pénzt szolgálataiért, vagy más juttatást nem-AA forrásokból

Nem ad ajánlólevelet bíróságoknak, ügyvédeknek, társadalmi szerveknek, munkaadóknak stb.


ÖSSZEFOGLALÓ



Az AA elsődleges célja, hogy a felépülés üzenetét átadja a segítséget kérő alkoholistáknak. Szinte minden alkohológiai kezelés megpróbál segítségére lenni az alkoholistának, hogy megtartsa józanságát. Függetlenül az úttól, melyet követünk, célunk közös: az alkoholista gyógyulása. Együtt képesek vagyunk arra, amit egyedül nem tudunk megtenni.


Mi a személyes tapasztalatokkal szolgálunk, és folyamatos segítséget tudunk nyújtani a gyógyuló alkoholistáknak.


Általános Szolgálati Iroda

(1) 251 00 51

személyes ügyelet minden nap 15 és 18 óra között,

üzenetrögzítő folyamatosan

48. gkreka
2006. dec. 17. 06:57

Zavar valakinek az ivászata?

Az Al-Anon segíthet!

Emberek milliói élnek valaki más mértéktelen italozásának hatása alatt. Az alábbi kérdések segíthetnek eldönteni, hogy szükséged van-e az Al-Anon Családi Csoportra.


Aggódsz-e amiatt, hogy valaki mennyit iszik?


Vannak-e anyagi problémáid valaki iszákossága miatt?


Hazudsz-e, hogy leplezd valaki más ivászatát?


Van-e egy olyan érzésed, hogy ha az iszákos szeretne téged felhagyna az ivással azért, hogy a kedvedbe járjon?


Gondolod, hogy az iszákos viselkedésének a társasága az oka?


Gyakran felborulnak tervek, vagy eltolódnak étkezések az iszákos miatt?


Fenyegetőzöl-e, például így: "Ha nem hagyod abba az ivászatot, elhagylak!"?


Megpróbálod-e titokban szimatolni az italozó leheletét?


Félsz-e felzaklatni valakit, attól félve, hogy ez kivált nála egy ivászati ciklust?


Voltál-e már megbántva vagy zavarban egy iszákos viselkedése miatt?


Tönkremennek-e a nyaralások és összejövetelek az ivászat következtében?


Gondoltál-e már arra, hogy tettlegességtől való félelmedben a rendőrséghez fordulsz?


Kutatsz elrejtett alkohol után?


Ülsz-e valaha olyan autóban, melyet egy ittas személy vezet?


Visszautasítottál-e már társasági meghívást szorongás vagy félelem miatt?


Érzed-e hibásnak magad, mert képtelen vagy valakinek az ivászatát kontrolálni?


Gondolod, hogy ha az iszákos felhagyna az ivással, egyéb problémáid megoldódnának?


Volt-e úgy, hogy fenyegetőztél kárt teszel magadban, azért, hogy ezzel ijeszd meg az iszákost?


Többnyire mérgesnek, össze-zavarodottnak, vagy lehangoltnak érzed-e magad?


Van-e olyan érzésed, hogy senki sincs, aki megértené a problémáidat?



Amennyiben bármelyik kérdésre igennel válaszoltál, az Al-Anon Családi Csoport segítség lehet számodra.

47. zitukaa9770 (válaszként erre: 45. - Virkina)
2006. dec. 17. 06:23

Akkor MIRE VÁRSZ MÉG??????????

Ne tedd tönkre magad nem tudom hány éves vagy, de sosem késő újra kezdeni.Még ha nem is azonnal de lehet még kapcsolatod is.

2006. dec. 16. 23:30
OLyan rossz olvasni, hogy egyre több helyen vannak problémák...:((
45. virkina (válaszként erre: 42. - Zitukaa9770)
2006. dec. 16. 22:58
Igen most megont ezt érzem. Nem részegedik le de a napi 1/2 litel hubertus + 2,3 sör, néha még bor is lecsúszik neki. Ha szóvá teszem minden vagyok csak fehér ember nem. Szerintem nem szeret. Bármit teszek nem jó neki.
2006. dec. 16. 08:53
Sziasztok!!!Az én párom is iszik,sajnos!31 éves,de nincs olyan nap,hogy ne inna.Ha szabadnapos,akkor reggel az az első,és egész nap folytatja.Mondtam neki,ha nem változik elhagyom,kb 3 nap volt ivás nélkül,aztán kezdődött minden előről.Nem tudom,mit kéne csinálnom ahhoz,hogy letegye azt a rohadt piát!ezek szerint az fontosabb mint én vagyok?mit gondoltok?
2006. dec. 12. 20:35
En is olyan csaladba nottem fel ahol a mostoha apam ivott es megkeseritette az egesz gyerekoromat es az Anyukam eletet is.O szegeny felt lepest tenni.Megis ertettem,hogy miert.Szornyu volt utalok visszaemlekezni arra az idore.Pont ezert en nem is szandekoztam ferjhez menni.Dehat pont ideillik a multkori idezet"A szerelem vakka tesz targyaval szemben."Higyetek el nekem,hogy a jozan "bolond"se jobb!
42. zitukaa9770 (válaszként erre: 39. - Virág krisztina)
2006. dec. 12. 16:46
Szerintem kár halogatni bizonyos dolgokat.Most január 1-je utána február-március...stb. Ha ő nem akarja megigértethetsz vele bármit akkor sem fogja megcsinálni.Az én apám 2 éve"tiszta" azóta hogy meghalt a nagymamám és korházba került.De ismerek olyat is aki sokkterápiával szoktatta le a férjét az ivászatról.Én is ezt tenném a helyedben.Szedj össze egypár napi ruhát magatoknak és hagyd ott.Ha igazán szeret utánad megy és komolyan elgondolkozik azon hogy mit veszíthet a pia végedt.
2006. dec. 12. 15:54

Ha valaki iszik az beteg. Az alkoholizmus egy betegség. Könnyen adtok tanácsot: ...Hagyd el!...,

Legyél türelmes!.... A leírtakból nem derül ki világosan, hogy régen is ivott-e vagy sem.

Az amit mondott (fogyj le először stb.), józanul mondta, vagy mámorosan? Beszélgetés közben vagy visszavágva egy veszekedésben? Ha meg akarod menteni a kapcsolatotokat, akkor ultimátummal semmire nem mész. Erre a problémára csak az a segítség, ha érezteted vele, hogy szereted (?) és mellette vagy, hogy segítesz neki mindenben, de ehhez az kell, hogy ő is akarja. Elgondolkodtató az a mondatod, hogy talán nem meri elmondani neked a problémáját. Valamiért meginoghatott a bizalom a másikkal szemben a kapcsolatotokban.

De ezek csak mind feltevések! Neked kell tudni eldönteni, hogy meg akarod-e próbálni vele együtt megmenteni a kapcsolatotokat vagy sem! A gyerekeid elég nagyok ahhoz, hogy megbeszéljétek négyen együtt, közösen hogy hogyan tovább!

Kívánom, hogy jól alakuljanak a dolgaitok!

40. Bettibaba (válaszként erre: 39. - Virág krisztina)
2006. dec. 12. 14:25

Akkor megnyugodtam.

Remélem minden jól alakul majd,és szorítok értetek!

39. virág krisztina (válaszként erre: 38. - Bettibaba)
2006. dec. 12. 14:23
nem voltál az, nem kell bocsánatot kérni. Január 1 -ig van a határidő. Második napja dolgozik. Én türelmes vagyok,és nyitott. De csak bízonyos határig. Amit meghatároztam időpontot betartom. Mindenképp. Puszi mindenkinek.
38. Bettibaba (válaszként erre: 37. - Virág krisztina)
2006. dec. 12. 14:20

Nincs mit,de nagyon komolyan kérlek,hogy fogadd meg a tanácsokat,és lépj valamit (mindkét ügyben),mert így széthullik a családod!

No,most olyan igazi okoskodós voltam,bocsánat érte!

2006. dec. 12. 14:17
Nem is gondoltam, hogy ennyien akartok segíteni nekem, ezt őszintén köszönöm. Jó megosztani a problémámat olyanokkal akiket érdekel. Mindenkinek köszönöm a hozzászólást és a jó szót.
36. greentee (válaszként erre: 33. - Virág krisztina)
2006. dec. 12. 13:56

Jahh, bocsi, félreértettem, mintha valahol azt olvastam volna, hogy nemrég vagytok házasok, azt hittem, kicsinyetek sincs még.


Sajnos erősen érzik ők is ezeket a hatásokat, még ha nem is mutatják.

35. Bettibaba (válaszként erre: 33. - Virág krisztina)
2006. dec. 12. 09:30

Kedves Krisztina!

Én ebben nőttem fel,(nem is volt olyan rég)ne hidd hogy nem figyelnek rá!

Bennem még elevenen él az emlék,hogy szégyelltem magam a barátaim előtt,mikor nálunk voltak,és hogy a szívem mélyén arra vágytam,bár válnának el a szüleim,hogy ne kelljen így élnem!

13 éves korban talán a legsérülékenyebbek a gyerekek.

Őket nézd,és lépj.Ez csak rosszabb lesz.

34. 7130b15964 (válaszként erre: 33. - Virág krisztina)
2006. dec. 12. 09:18

Te csak azt hiszed, hogy nem figyelnek rá. Szerinted milyen érzés egy ilyen környezetbe hazajárni az iskolából minden nap? Milyen érzés úgy barátokat meghívni, hogy közben kitörhet a balhé otthon, vagy inkább már meg se hívnak senkit, mert ciki?


Szép dolog, hogy legalább veled tudnak normálisan kommunikálni, de ne hidd, hogy ezzel megvan oldva a dolog!

33. virág krisztina (válaszként erre: 31. - Greentee)
2006. dec. 12. 09:01
Van két gyerekünk, 19-és 13 évesek, de már nem figyelnek rá. Elegük van.Velem beszélnek meg mindent.
32. virág krisztina (válaszként erre: 28. - KNM1947)
2006. dec. 12. 09:00
Tudod ez az amit én sem értek.Voltak korábban is gondjaink, mint mindenkinek. Idáig mindig mindent megoldottunk. Voltak surlódások de mivel még mindig együtt vagyunk, megoldottuk ezt is. Most 1 napja nem ivott. Tudom ez még nem sok, de most dolgozik. Én úgy látom, ha valamilyen akadályba ütközik olyanba amit még nekem sem mer elmondani az italba menekül. Mondtam neki, ha én is minden alkalommal amikor ég a föld a talpam alatt innék, már nem élnék.
2006. dec. 11. 16:02

Elolvasva az első postodat, Kriszti, azt tudtam mondani, hogy tetűláda, aki ilyet mond, ráadásul ostoba is.


A kérdés az, hogy már alkoholista-e, vagy csak iszogat. De végül is mindegy. Hagyd el. Amíg nincsenek gyerekeitek, mert aztán már nagyon-nagyon-nagyon rossz lesz.


Én alkoholista családban nevelkedtem, amíg meg nem szöktem 10 évesen. Nem mondom, hogy nem lettem ember, de 31 évesen is máig nyögöm a negatív hatásait.


Hagyd el.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook