Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes mellett munkába állás. Felmondhatnak nekem így? fórum

Gyes mellett munkába állás. Felmondhatnak nekem így? (tudásbázis kérdés)

9. youlcsi (válaszként erre: 1. - 70b8b94025)
2011. szept. 2. 22:07

szia!

amíg nem telik le a gyes ideje, nem köteles visszavenni, csak utána. tehát az, hogy nem tart rád igényt, nem azt jelenti, hogy kirúg... azt csak majd a 3 év letelte után teheti meg.

8. Meda (válaszként erre: 5. - Kobagabi)
2011. szept. 2. 21:53
Igen, így tudom...
2009. máj. 7. 19:01
Akkor nem kell visszamenni dolgozni, míg az ellátást kapja.
6. SF
2009. máj. 7. 16:14
Ha az anya munka mellett kapja a gyest, meg a gyedet, akkor nem védik. Máshonnan jön a pénz, és a jogviszony! Csak addig vagy védve, amíg a fizetés nélküli szabadságot igénybe veszed (ez alatt kapod a két ellátást). Ha munkába állsz az ellátások alatt, megszűnik a védelem!!!
2009. máj. 6. 20:50
Én úgy tudom, amíg az anyuka Gyesen van nem rúghatják ki, mert véd!
2009. máj. 6. 20:45
Sajnos tényleg így van, ha nem lennél GYES-en vagy GYED-en, hanem rendesen dolgoznál, akkor is kirughat 30 nap után.
3. 70b8b94025 (válaszként erre: 2. - SF)
2009. máj. 6. 20:45
És akkor miért van a törvényi védelem a gyermek 3 éves koráig? Ha kirúghat, nincs valami kötelezettsége?
2. SF
2009. máj. 6. 20:43

Ez nem attól függ, hogy gyesen vagy-e, vagy gyeden.

Az ügyvéd helyesen tájékoztatott. Ha a munkáltatód nem akar foglalkoztatni, akkor 30 nap után kirúghat.

2009. máj. 6. 20:36

Sziasztok! Jelenleg GYed-en vagyok másfél éves kisfiammal. Hétfőn közöltem a munkáltatómmal, h lemondanám a GYED-et, igényelném munka mellett a

GYES-t - mire közölte, nem vesz vissza, nincs szükség a munkámra. Mondta, nem a munkámmal, van gond, nem velem, hanem céges dolog.(anyagira gondoltam, a munkaköröm nem két emberes dolog elvileg, sejtésem, h emiatt felesleges két ember.) Nem értem, ott van az a személy, akit helyettem vett fel, ő végzi az én munkám most, amit szülés előtt végeztem.

TEgnapra kellett volna ismét találkozni, kértem tőle egy nyilatkozatot, h írásba adja, h GYES alatt nem kíván foglalkoztatni.


Kérdésem, ez tényleg így van?Kirúghat, nem vehet vissza? Ha igen, akkor nem jár nekem valamiféle állásbér v hasonló? Ha nem vesz vissza GYES alatt - elv nem kötelezhet, h maradjak gyeden, anyagiak miatt nem lehet - milyen következményekkel számolhat emiatt? Nekem mik a jogaim? (munkaügyi bíróság..stb, voltam egy ügyvédnél, azt mondta, kirughat egy hónap után, ha most megyek vissza, és semmi anyagiakkal nem kell kártérítenie, ill, csak egy-másfél havi bérrel ami a felmondási idő. )


Kérlek segítsetek, adjatok tapasztalatokat, aki volt már efféle helyzetben, vagy tud nekem segíteni. Másik imserősöm azt mondta, amit a munka TK-e foglal magába, ne mmondhat fel rendes felmondással, ha meg nem tud állást biztosítani,nem akar alkalmazni- akkor állásbért kell fizetnie. Mindenki mást mond, ti mit tudtok erről?

Nyugodjak bele, h kevesebb, mint kéthavi bérrel akarja kiszúrni a szemem, holott bejelentettem h igényelném a GYES-t munka mellett? (másfél évem van hátra)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook