Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek valami jó "receptje" árpa kezelésére? fórum

Van valakinek valami jó "receptje" árpa kezelésére? (tudásbázis kérdés)


nov. 25. 08:49
Rég volt hozzászólás, de leírom, hátha valakinek segít ... 8 árpa (mind a bal szememen) 4 orvos látta , csak 1-et hagytam műteni. Rengeteg féle szemcsepp, kenőcs (antibiotikumosak, szteridosak) . Végül valamelyik oldalon láttam, hogy néhány alkalom után valamelyik orvosnak illett volna Doxiciklin (szájon át) tartalmú antibiotikumot felírni. Így hát a következő (azaz a 8.) árpánál megkérdeztem az orvost, hogy lehetne-e, hogy felírja. Kedves volt (maszek orvos, csilliárdokért), felírta. Azóta nincs árpám, nincs hetenként hőemelkedésem, látok a bal szememre is (bár romlott a sok szemcsepptől és krémtől a látásom, de ezzel majd most kezdek el foglalkozni). Kétségetek se legyen gyógynövénypárti vagyok , mindent kipróbáltam, ami a nagykönyvben a természetes gyógymódoknál megtalálható, de van az az eset, amikor ez már sajnos kevés. (Szélsőséges eset, remélem nem lesz rá szükség és elég a gyógynövény, esetleg a szemcsepp, de ha mégsem akkor jusson eszetekbe. :) )
20. Thalia2 (válaszként erre: 10. - Mimo)
2020. dec. 9. 21:45
Hát nekem semmitől nem ürült ki,3szemorvosnal jártam,mindegyik kenőcsöt írt ,a 3.irt szemcseppet és antibiotikumot,közbe eltelt 3honap de még azt mondták vkinek 8honap,vicc,a 4.orvos modnta a műtétet de közbe már alsó szemhejra is átment,így 2mutet kellett már.Ennyit a hozzáértéshez,meghogy menjen mindenki időbe ha baj van ,én mentem végül ez lett belőle
2009. dec. 6. 18:15
Nem kell kinevetni,de valóban így történt.Pár éve a jobb felső szemhéjam alatt kinőtt egy árpa.Viszkedett ugyan,de egy papírzsebkendővel csak finoman kívülről "maszíroztam". Amikor már elég keménynek éreztem,egyszerűen kifordítottam a szemhéjamat,és egy papírzsebkendővel lazán jobbról-balra elhúztam. Az árpa kipattant,és volt nincs.ehet hogy hihetetlen,de én ilyen "öngyógyító" fajta vagyok.
2008. jún. 29. 14:21
Dunsz kötés.Az orvos is ezt fogja javasolni!szemorvos mellett dolgoztam.
2008. jún. 29. 14:04
Irgamid kenöcs.Kimondotan árpára.
2008. ápr. 10. 21:40
Hazilag a szoptatos anya teje a legjobb.Direkt a mellbol a szembe csepegtetni egy-egy cseppet.
2008. ápr. 10. 20:53
Mindenképp keresd fel a szemorvost! Házilag ne próbálj megszabadulni az árpádtól!Mert többet ártasz magdnak,mint használsz....Pesti vagy? Ha gondolod, tudok segíteni:-)
14. narina
2007. júl. 25. 10:09
Lehet kinevettek de az öreganyám azt mondja ha van a közeledbe szoptatós anya naponta többször 1-2 csepp anyatej a szembe.Ha nincs akkor kamilla tea.
13. LoLiNa
2007. júl. 24. 06:27
én mindig szemcseppet és valami szembe való krémet kaptam. mindig a legjobbkor tud kijönni. általában véradás elött, hogy még véletlen se tudjak elmenni rá... grrr
2007. ápr. 30. 19:46

Ha a szemeden van, akkor szemorvos, azonnal.


Ha a kertedben, akkor gyomtalanítás, öntözés..:)))

11. zitukaa9770 (válaszként erre: 7. - Kicsinuszi)
2006. dec. 14. 18:46
Én is teafilterrel szoktam.Nekem is bevált/kamillás/
10. mimo
2006. dec. 14. 17:51

Sziasztok!!!

Én szemészeten dolgozom, és a legmegfelelőbb gyógymód Tetran kenőcsös párakötés.Alulra nedves géz, arra pici nylon,arra meg egy száraz gépdarab.meg a nedves géz alá sok Tetran szemkenőcs. Egész éjszakára legyen fent, és magától kiürül.ha nem eltávolitás szemész szakorvos segitségével.

2006. dec. 11. 15:49

A gyulladási szakaszban antibiotikumos kenőcs alkalmazása naponta kétszer és antibiotikumos szemcsepp csepegtetése naponta három-hat alkalommal elegendő lehet a gyógyuláshoz.

A gennyesedés idős szakában meleg borogatás alkalmazása ajánlott a genny kiürítésének elősegítésére. Lehetséges a kenegetés 1%-os jódalkoholos vagy 20%-os jódtinktúrás oldattal, antibiotikumos szemcseppek alkalmazásával együtt.


Calendulából és Euphrasiából csepp vagy kenőcs készíthető.

2006. dec. 11. 15:28
Nekem mikor egyszer volt árpám .és mondtam az orvosnak hogy kamillával borogattam úgy leszúrt hpogy alig álltam a lábamon.Ugyanis a kamilla tele van mindenféle olyan anyagokkal ami a sze mnek nem jó és még jobban begyulladhat tőle. Valamilyen szemcseppet adott /antibiotikusat/ ettől pár nap alatt rendbejött,majd kifakadt.Egyébként nekem a kontaktlencsétől lett árpám
2006. dec. 11. 10:18
Nekem az segített, ha a teafiltert olyan melegen tettem az árpára, amilyet csak el tudtam viselni. Ettől hamarabb kifakadt így hamarabb szabadultam meg tőle
2006. dec. 10. 23:31

Ha csak filteres van eggyenlőre otthon, az is megteszi...ahogy irtad áztasd ki a teát, majd borogasd.

De ha tudsz majd vegyél sima teát következőleg , és egy kicsi főzd át , szerintem az erősebb lesz;)

Sok sikert!

2006. dec. 10. 20:49
Csak filteres kamilla tea van itthon,akkor kicsit kiáztatott filterrrel borogassak,vagy főzzek teát és vatta?
2006. dec. 10. 19:20
én is a kamillát használtam régen;)
2006. dec. 10. 17:20
Köszi,kipróbálom:)
2006. dec. 10. 16:35
igen anya mesélte hogy tegyen ré kamilataát és jobb lesz
2006. dec. 10. 16:31
Van valakinek valami jó "receptje" árpa kezelésére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook