Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltoztatás fórum

Életmódváltoztatás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltoztatás

1 2 3 4
2009. dec. 28. 19:32
neem, csak hogy adjak egy kis plusz erot a csajoknak a forumjaimon, termeszetesen nem loptam el :) KELLEMES UNNEPEKET UTOLAG IS MINDENKINEK :)
2009. dec. 22. 15:01
Linkeld, de ne úgy mintha saját lenne :D:D:D:D
2009. dec. 15. 20:06
hat hihetetlen gratulaciot tudok csak mondani, es lehet hogy segitettel benne nekem, hogy ne az idetlen dietakat kovessem. Igazad van tudod? persze hogy tudod, hiszen azota 55 kg-vagy, nagyon... nem is tudom mit mondjak, borzasztoan buszke lehetsz magadra. hat, ilyenek kellenek ide a hoxara :) akik erot adnak a tobbieknek. Nem baj, ha a cikkedet belinkelem ketto forumomra? :)
88. 156a5eb9fd (válaszként erre: 87. - Zeri)
2009. okt. 14. 11:47
Pedig az akarat nagyon fontos dolog. Akarat és kitartás kell, de nem csak a fogyáshoz hanem mindenhez az életben! Sok sikert és KITARTÁST kivánok neked :)
87. zeri
2009. okt. 13. 18:24

Emese gratulálok az elért eredményedhez. Kicsit irigykedem, hogy neked sikerült. Én meg itt ülök a nem is tudom hányadik palacsinta után és arra gondolok,hogy már megint jutok semmire.

Eszemmel tudom mit kellene tennem, csak az akaraterőm hiányzik.

86. 156a5eb9fd (válaszként erre: 85. - 85055abb64)
2009. okt. 8. 11:25
Hát igen, más a kinézet. Éppen ezért is fogytam le. :-) Igy a közérzet is más, na meg az elismerő pillantások :-)Minden nőnek jól esnek.
85. 85055abb64 (válaszként erre: 84. - 156a5eb9fd)
2009. okt. 7. 13:16

Igen, azt érzékelem is, hogy utánaolvastál, mert mint írtam látok benne logikát első olasásra is. Nem azért mert ugyan úgy étkezem mint te, hanem mert saját magad szabtad a saját szervezetedre!

Gondolom azóta is folymatosan tapasztalsz, kísérletezel. Az is nagyon tetszik benne, hogy alapelveid vannak, amelyek rendszer teremtenek, de a szabályok napi szinten alakulnak, rugalmasak.

Miután írtam neked múltkor, akkor néztem meg a képeidet.

Döbbenetes! Mintha egy másik ember ülne a fotelen, és egy másik állna a másikon csini ruhában!

2009. okt. 6. 15:18

Köszönöm, köszönöm :-)

Ugy gondolom, hogy a képek is magukért beszélnek és semmi különöset nem kell írnom.


Nem úgy kell érteni, hogy mindig ismétlődik az, hogy ha egyik nap többet akkor másik nap kevesebbet. Amikor a cikket írtam, akkor volt egy ilyen eset,amit te is említettél. Nagyon sokat tornáztam, napi fél órával kezdtem, de növeltem napi 1,5 órára, úgyhogy a torna megvolt. :-)


Azt viszont tudni kell, hogy csak étkezéssel vagy csak sporttal nem lehet fogyni. A kettőt kell összehangolni. :-)


Az viszont biztos, hogy nagyon nagy akarat és kitartás kell, de nem csak 2 hónapra változtattam meg az étkezésem, hanem egész életemre. Már nem tudnék visszaszokni a régi kajálási szokáshoz. Én mindenkinek ajánlom legalább egy két tápanyag felcserélését az egészségesebb változatával. (pl. tejföl helyett natúr joghurt, probiotikus. Vagy fehér kenyér helyett teljes őrlésű)

Természetesen mindenki fedezze fel magának az egészséges anyagokat :D:D


Én nagyon sokat olvasgattam ilyen dolgokról mielőtt elkezdtem a változást.


Megéri !!! :-)

Puszi

2009. okt. 5. 15:26

Kedves Történetíró :)


Nekem nagyon tetszik a történeted!

Az új étkezési szokásaidnak van logikája és ésszerű.


Igazából egy nem tetszett benne -->

Azt írod, hogy ha egyik nap lecsúszik egy kis szelet pizza, akkor a másnapi ebédedet kihagyod.

(Én inkább aznap fél órával többet edzenék.)


Nagyon tetszett a fokozatosság, ahogyan cserélted át az eddigi ételeid azok egészségeseb verziójára.

Nagyon tetszik, hogy mindent megengedsz magadnak, csak tudod miből mennyit, milyet, mikor.

Egyszóval, profi az életmódváltásod!


Ügyes vagy!

82. kacsa118 (válaszként erre: 81. - 9c9da7a59a)
2009. júl. 29. 11:21
Nem csodálom! :D
81. 9c9da7a59a (válaszként erre: 80. - Kacsa118)
2009. júl. 29. 10:07
De, ő a kedvencem, már az ismétlések ismétléseit is láttam vagy 20-szor!! :D
80. kacsa118 (válaszként erre: 79. - 9c9da7a59a)
2009. júl. 28. 17:57

Csak nem Kiss Ádám fan vagy? :D

Amúgy nagyon igaz! Nálunk is mindig ez megy! Az egész család imád enni, és ezt nem is rejtik véka alá! És tukmálnak! Még akkor is, ha nem akarsz enni!!!

2009. júl. 28. 17:30

Nálam a 7. kifogás a sorsdöntő, ugyanis a párom nádszálvékony és állandóan eszik, akár éjfél után is rájön, és az ágyba hozza a különböző édességektől, chipsektől kezdve a melegszendvicseken át mindent, amit el tudtok képzelni (a mai napig). Van, hogy egy tálca különböző sütit fal fel mellettem, én akkor sem tudtam ennyit enni, mikor "igazán ettem". Most már ez nem zavar, de a diéta elején nagyon nehéz volt ellenállni a "svédasztalnak". :)))


Hja és a 4. kifogáshoz:

Nálunk rengeteg összejövetel van, és eleinte nehéz volt megértetni mindenkivel hogy diétázom, és nem értették igazán miből áll ez. Jött az a tipikus noszogatás "Szedjél egyél vegyél, szedjél egyél vegyél, szedjetek egyetek vegyetek" :)))

Mikor azonban mi rendeztünk "nagy lakomát", én is felszolgáltam az én diétás változataimat, amit sok esetben még sokkal finomabbnak találtak, mint a többi nehéz kaját, olyannyira, hogy ők is megtanulták a nagyját, és mikor tudják, hogy én is ott leszek a partin, elkészítik ezeket az ételeket, hogy én is "ehessek valamit". Ez nagyon jól esik. :)))


Úgyhogy ne szégyelljétek, hogy fogyóztok, mert ha mások látják, hogy komolyan gondoljátok, akkor ők is komolyan fogják venni és tiszteletben fogják tartani.

2009. júl. 26. 10:39
Örülök, hogy tudok segiteni :-)
77. kacsa118 (válaszként erre: 76. - 156a5eb9fd)
2009. júl. 26. 07:12

Ezekből már igencsak lehet meríteni! Köszi az étrendeket is!

Amúgy nekem két pont is van, ami állandó kifogás: a már jól ismert 3., és nálam még bejön a 7. pont is! :D

2009. júl. 25. 21:39

Olvastam egy cikket a fogyis kifogásokról, vagyis hogy mindig mindent kitalálunk azért, hogy ne kelljen elkezdeni :-) Nagyon jokat nevettem, igy megosztom veletek is hátha van olyan aki már szembesült valamelyik kifogással :-) A végén leirom, én melyiket mondogattam amikor még csak sóvárogtam a 60 kiló után :)


1 kifogás: Nincs időm sportolni és anélkül ugysem megy.

Erre azt lehet mondani, arra van időnk amire akarjuk, hogy legyen.Szükségünk van arra , hogy egészségesen éljünk és a mozgás jó erre. Ha van időnk arra, hogy megnézzük este a hiradót vagy egy sorozatot, akkor TV nézés közben is lehet gyakorlatokat csinálni.

NE FOGJUK AZ IDŐRE :-)


2. kifogás:muszáj édességet tartani itthon a gyerekek miatt.

Miért kell a gyerekeknek feltétlen édességet enni?helyettük jok a bio köles, bio keksz, vagy csak friss gyümi.Ha beszerzi az édességet, Önnek nem muszály enni belőle, hisz senki nem kényszeriti. :-)


3. kifogás:Már próbáltam diétázni, de sose sikerült.

A kudarc csak azt jelenti, hogy valamit nem jol csináltunk. Biztos van valami amit másképp lehetne tenni hiszen a diétát meg kell tervezni. Táblázatot is lehet vezetni amelyben végig gondoljuk mennyit mit eszünk.


4. kifogás:sok társasági összejövetelre járok, ilyenkor nem koplalhatok.

De az sincs előirva, hogy ilyenkor kell degeszre enni magunkat.Lehet egyszerű salit rendelni, vagy hust zöldkörettel hiszen nem tul elegáns pupozott tányér mellett beszélgetni a partnerekkel.


5. kifogás:Sokat utazom és képtelen vagyok rendszeresen enni.

Csak rajtunk múlik hol mit eszünk. Minden hotelben, szállodában vannak egészséges ajánlatok.


6.kifogás:félek a kevés kalóriáktól.

Nem kell nullkalórián tengődni, hiszen az a szervezetre és az agyra is rossza hatással van. A napi 1.000-1.200 kaloria a megengedett. Ha nem drasztikusan gondokodik, hanem a fehér lisztes étkeket teljes őrlésűre cseréli, nass helyett joghurtot vagy gyümit fogyaszt, máris sokat tett.


7. kifogás: körülöttem mindenki egészségtelenül és sokat esznek, kisértésbe esek mindig.

Csak simán közöljük mindenkivel, hogy diétázunk és ha még ki is nevetnek, mi akkor is maradjunk a sajt céljaink mellett. Amikor majd karcsun ülünk le egy asztalhoz velük, irigykedni fognak. :-)


8. kifogás:a munkahelyen mindenki a diétárol beszél, nem akarok beállni a sorba.

Pedig jo lenne ha csatlakozna ezekhez az emberekhez, hiszen tapasztalatot és recepteket is cserélhetnek egymással. Sőt.. az erőt is tudják egymásban tartani.

A diétát nem szégyellni kell, hanem minél hamarabb elkezdeni és büszke lenni az eredményekre. :-)


Én mindig a 3. kifogásba menekültem, míg beláttam, hogy ha nem kerestem volna a kifogásokat, már rég elérhettem volna az álomalakot :-)

2009. júl. 25. 21:19

Étrend az anyagcsere gyorsitásáért:


Legfontosabb dolog a napi 2 liter viz.

Tápanyagok: magnéziumban gazdag (banán,sötét zöld szinű zöldségek, teljes őrlésű gabonafélék)

B vitamin (hüvelyesek, teljes őrlésű gabona)

Fehérje: sovány husok, sovány tejtermék,hüvelyesek

Egyébb: mozgás, folyadék



1.nap:reggeli: 2 dl sovány tej,teljes őrlésű gabonapehely

ebéd:spenót piritott csirkemellel, sovány reszelt sajttal

vacsora:1 szelet teljes őrlésű piritós


2.nap:reggeli:1 szelet teljes őrlésű kenyér margarinnal, grépfrút

ebéd:bármilyen halfilé barna rizzsel, salival

vacsora:csirkemellcsikok piritva


3.nap:reggeli:1 szelet teljes őrlésű piritós, 1 lágy tojás, kigyóubi

ebéd:rakott zöldbab

vacsora:mozzarella, kigyóubi


4.nap:reggeli:1 szelet piritós ráolvasztott sajttal, pari

ebéd:tészta paradicsomszósszal

vacsora:párolt vajbab, fokhagymával sütött csirke vagy pulykamell


5.nap:reggeli:2 dl natur joghurt, aszalt gyümik

ebéd:nagy adag zöldségleves,natur husszelet bármilyen hüvelyest tartalmazó körettel

vacsora:kis adag tonhal barna rizzsel (tonhalat lehet kapni konzerv formájában és abba már eredetileg salival van. Kis kiszerelés, de laktató)

2009. júl. 25. 21:08

Leirok Nektek egy- egy mintaétrendet fogyizóknak és azoknak akik az anyagcseréjüket akarják egy kicsit felgyorsitani.


Étrend a fogyihoz:


1. nap: reggeli: 2 szelet teljes kiőrlésű piritos, 2 szelet sovány sajt, 1 főtt tojás, 2 szelet sovány sonka,1 pari, 1 paprika.

ebéd: 1 szelet grillezett csirkemell, nagy adag sali

vacsora:natur joghurt


2. nap: reggeli:2 tojásbol rántotta, 1 szelet teljes őrlésű piritós, paradicsom, paprika, ubi

ebéd:grillezett vagy párolt lazac vagy valamilyen másfajta hal párolt spárgával vagy zöldbabbal.

vacsora:ubisali naturjoghurttal


3.nap: reggeli:2 dl sovány tej, teljes őrlésű müzli, 2 dl 100% narancslé

ebéd:cézár sali parmezán sattal

vacsora:spenótfőzelék


4.nap: reggeli:fűszeres túrókrém vagy körözött, 2 szelet teljes őrlésű kenyér, ubi,zöld kaliforniai paprika

ebéd:1 szelet grillezett pulykahus sült paprikával vagy sült zöldségekkel

vacsora:egy adag saláta (pari, ubi, kukorica) natur joghurttal


5.nap:reggeli:sajtos sonkás teljes őrlésű bagett, paprika, ubi, pari

ebéd:1 szelet grillezett hal párolt vajbabbal, borsóval

vacsora:mozzarellás paradicsomsali


Persze a fogyizóknak nem ajánlott este 6 után enni, igy a vacsorát időzitsék 5 és 6 óra közé, de ha ez nem megoldható, mindenképp lefekvés előtt 2 órával legyen az utolsó étkezés.

2009. júl. 25. 10:49

Szia Gesztenyevagyok!


Nagy igazság van abban amit írtál. Ha valamit tényleg akarunk, akkor azt végig kell csinálni. Én Erdélyi vagyok, lehet innen ered a nagy kitartásom :-) Én évek alatt csalódtam magamban és soha nem tudtam véghezvinni a fogyást. Amikor rádöbbentem, hogy annak ellenére, hogy párom ugy is szeret, ott vannak a betegségek amelyek elhízás miatt alakulnak ki. Anyukám cukros, bár nem kell inzulinozza magát, csak figyelnie kell a kajálásra. Én is hajlamos lehet ezekre a dolgokra, így inkább kézbe vettem a dolgokat :-) Most ha azt mondja bárki, hogy az ő családjában senkinek semmi baja, ne bízza el magát. A betegség nem válogat.

Nah de elég a rossz dolgokból.

Mindenkinek kitartást! :-)

72. gesztenyevagyok (válaszként erre: 71. - Kacsa118)
2009. júl. 23. 11:29

Szia!

Bár én nem az emese vagyok, de azért csak annyit írnék, hogy ha már most tudod, hogy feladod, akkor nem is akarod igazán. Emese végleg elhatározta, történjék bármi, végigcsinálja. Mi magyarok hajamosak vagyunk feladni dolgokat. Gondold át, és ha döntesz, akkor csináld végig. Nem rossz folyamatosan csalódni magadban? Akárhányszor föladod, csalódást okozol magadnak. Más topikban már írtam: agyban dől el minden. Emese története példaértékű, de ő legfeljebb tanácsokat tud adni, neked kell végigcsinálnod az egészet! VÉGIG!

2009. júl. 20. 07:24

Szia Emese!

Segíts rajtam! Teljes a kétségbeesés. Eddig azt hittem, hogy húú de jó a 90 napos, most meg rájöttem, mégsem! Bele is fáradtam, meg voltak egyéb gondok! Szeretnék végre lefogyni, de hogy kezdjek bele! Nem is a kezdet a gond, hanem tudom azt, hogy feladom! Mert mindig feladom! Mit csináljak???

2009. júl. 6. 19:12
köcce köcce. :)
2009. jún. 23. 23:39

Szia emese! Emelem kalapom előtted! Rajtam nincs ilyen sok plussz, mint rajtad volt, de egyszerűen nem tudom magam rávenni a fogyizásra, most hogy elolvastam cikkedet, megpróbálom eszerint változtatni étrendemet. Végülis teljesen logikus, hogy sok gyümit és zöldséget kéne enni, meg a barna kenyér, de mégis mindíg a tiltott dolgok felé nyúlok! Állandóan nasizok valamit. Nem lesz ez így jó, ja és rettentően keveset iszom. Még egy párszor elolvasom majd a cikkedet, hátha el tudom szánni magam majd én is! Mert igen, ez a lényeg: az elszántság!

Egyébként sok sikert az újságíráshoz! Ilyen vitalitással biztos nem is lesz olyan nehéz!

68. 156a5eb9fd (válaszként erre: 67. - Magdiy)
2009. jún. 17. 20:40

Gratulálok az eredményekhez és a kitartáshoz. Még nem hallottam a mira vizről, igaz nem is nagyon keresgéltem :) Én mentes vizet iszok.

Édesség néha nekem is becsuszik, hiszen muszály sütnöm a páromnak és ilyenkor én is eszek belőle, de már tudom hol a határ és mennyit szabad.

Nekem a hasizom sokat segitett, also és felső hasizom gyakorlatok egyaránt. Nem mindegy hogyan csinálod, hiszen amikor préselsz akkor kell kifujnod a levegőt. Ez egy kis gyakorlatot és koncentrációt igényel, de nagyon jol kikapcsolodok a gyakorlatok során. :)

Remélem még eltudlak titeket kápráztatni frappáns és érdekes cikkekkel, jövő héten diplomázok és ujságiró akarok lenni. :)

Pusza

67. magdiy
2009. jún. 17. 09:26

Nagyon tetszett a cikk, az egész hozzáállás és kitartás. Én is hasonlóan fogytam le, azóta persze feljött pár kiló, mert már nem mindig tudok ellenállni az édességnek. De érzem, hogy addig kell újra kezdenem a szigorúbb életmódot, amíg a fölös kilók száma csak 3-4 kiló. Utána már nagyon nehéz lenne. Szerencse, hogy itt a nyár, mert nekem a leghasznosabb sport a futás volt. Ettől ment le a hasam...sajnos a hasizomgyakorlatoktól a zsír nálam nem ment le a hasról.

A másik amit még bevetek a mira víz. Mestreséges tablettákat, fogyasztószereket nem kedvelem, sok rosszat hallottam róluk, de nagyon sok jót olvastam már a mira vízről, ki is próbáltam, és bevált. Segíti az emésztést. Azt hiszem ez is egy kulcspontja a fogyásnak, a megfelelő táplálkozás mellett. Mindenkinek sok sikert kívánok, és kitartást! (magamnak is) :)

2009. jún. 16. 17:24
Köszike :)
2009. jún. 16. 11:03
Szia!Gratulálok a cikkhez és persze a kitartásodhoz!Nagyon ügyes vagy,bárcsak én is fele ilyen ügyes lennék.Nagyon jól nézel ki most és szerintem tökéletes így,ne is akarja a régi lenni,mármint az 50 valahány kilós,így is teljesen jó,a nagyon sovány se jó.Mégegyszer gratulálok!!!
64. mancinéni (válaszként erre: 63. - 156a5eb9fd)
2009. jún. 13. 21:19
Köszi! már valamivel jobban vagyok. Folytatásra felkészültem!!
2009. jún. 11. 18:21

:):)

Inkább ne igy menjenek le akilók, de ha már ezt írta a Nagykönyv akkor ÉGJENEK A KILÓK :) KALÓRIÁK. Persze mielőbbi gyógyulást kívánok és egészséges visszatérést a diétások közé!

Puszi

2009. jún. 11. 16:36
most beteg vagyok, nem tudom hol, de megfáztam, vagy valami influenza szerűség tört ki rajtam, így nem bírok enni. most jó, mert mennek le a kilók..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook