Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beverte a fejét! Vigyem orvoshoz? fórum

Beverte a fejét! Vigyem orvoshoz? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 6. 14:29
Egyszer már beverte a fejét kisebb korában és én megijedtem, ott még külsérelmi nyom sem volt, de 1 éjszakát ott kellett töltenünk. Igazából ezt akarom elkerülni, mert biztos vagyok benne, hogy negint ez lenne. Az orvos nem látta az esést nem fog kockáztatni. Egyébként beteges és állandóan kórházban van és egy ilyen már igazán nem hiányzik.
16. youlcsi (válaszként erre: 13. - 115c013715)
2009. máj. 6. 14:18
ha aggódsz, akkor vidd el. legfeljebb azt mondják, hogy felesleges volt. de akkor legalább tuti megnyugszol :)
2009. máj. 6. 14:17
nos én is jártam így mikor az enyém kicsi volt, de ugyebár otthon volt a polcon a könyv, lekaptam, még a kicsit pityergő babámmal a kezemben, azt írta, ha felsír azonnal és utána abbahagyja, majd folytatja a játékot és nem sír fel megint, nem szédül, stb, amiket eddig leírtak a többiek, fölösleges orvoshoz cipelni.
2009. máj. 6. 14:16
akkor inkább vidd el, minthogy baj legyen vagy éjjel kelljen az ügyeletre rohanni!
2009. máj. 6. 14:16
Köszönöm a tanácsokat. Az a gáz, hogy egyébként beteg (torokfájás, köhögés) és emiatt hányogat (köhögés után). Amúgy most eszik. Én sem vinném, de azért bennem van a félsz.
12. csilla80 (válaszként erre: 1. - 115c013715)
2009. máj. 6. 14:15
Az en baratnom 19 honapos kislanya sokszor veri be a fejet,mert faradt es nem akar lefekudni,holott annyira faradt,hogy dolingel,es nem birja kikerulni az ajtot sem;egyszer elvitte orvoshoz,mert eves utan hanyt,de a doki azt mondta,hogy a sirastol,nem az esestol. Szerintem nem kell doki.
2009. máj. 6. 14:14
Ha felsírt és nem hányt, akkor nincs semmi baj, jegeld a púpot, hogy lentebb menjen Neki! Jobbúlást!
10. pmjudit (válaszként erre: 1. - 115c013715)
2009. máj. 6. 14:12

Nem, csak figyeld, ha jókedvű, nem bágyadt, nem kedvetlen akkor nincs baj.

Itass vele édes valamit - amit szeret + cukorral.


Ezt a traumatológián javasolták, mikor a lányomnak 2 évesen betörött a feje.

2009. máj. 6. 14:12

Nem kell vele orvoshoz szaladni.

Figyeld, ha látod rajta az agyrázkodás jeleit (hányás, szédülés, eszmléetvesztés) na akkor vidd csak el.

2009. máj. 6. 14:12

ha bármi szokatlant észreveszel, akkor vidd orvoshoz. azt írtad, hogy a kedve jó, de azt nem tudni, hogy bír-e majd enni, illetve benne marad-e az étel, mozgása válotzott-e (bizonytalan, szédeleg, koordinációja rossz, ha valami után nyúl).

ha semmi változás nincs, akkor a púpra valami hideg, ami lenyomja, és ennyi.

2009. máj. 6. 14:11
Akkor kell kórházba vinni, ha 2 napon belül hányingere van esetleg hány is. Különben nem fontos, ha nem törte be a fejét, a púp meg pár nap alatt magától elmúlik. Jobbulást a picinek.
6. mimmo33 (válaszként erre: 1. - 115c013715)
2009. máj. 6. 14:11
Szerintem vidd.Az a biztos, ha látja egy orvos.
2009. máj. 6. 14:11
Én elvittem az enyémet hasonló esetben. Nem vizsgálták meg, azt mondta a doki, nézni kell a pupilláját, ha egyforma a két pupilla, nem hány a gyerek és nem megy szédelegve, akkor rendben van.
2009. máj. 6. 14:10

szia

szerintem még várj egy kicsit, ha nem kezd el hányni, szédülni nem lehet nagy gond. de ha megnyugtat akkor irány a doki:-)

2009. máj. 6. 14:10
Szerintem felesleges. Az én 19 hónapos kislányom is verte be így a fejét többször, és nem lett semmi baja. Most is van épp egy jókora púpja a homlokán, mert szokás szerint ügyes volt. Ha nem látsz semmi arra utaló jelet, hogy szédül, vagy ha nem hány, akkor nincs semmi gond.
2. agis
2009. máj. 6. 14:10
Jegeld le. Ha nem imbolyog, vagy nem látod rajta, hogy szédül, nem feltétlen kell ide orvos...
2009. máj. 6. 14:09
22 hónapos gyerek beverte a fejét.... a falba. Nagyot szólt, kicsit sírt, kicsi lila púp nőtt a fején. Eszméletvesztés nem volt. Azóta is (10 perce)jókedvű. Vigyem orvoshoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook