Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gluténallergia fórum

Gluténallergia (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gluténallergia

1 2 3 4
115. katus3
2015. máj. 5. 17:30
Sziasztok! Van itt még valaki? Valószìnűleg laktóz és gluténérzékeny vagyok.A gasztros doki gyomor-és vastagbéltükrözésre küldött. Ti voltatok ilyenen? Vagy elég lenne vérvétel?
2012. ápr. 25. 13:29
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy cikóriakávé fogyasztható-e gluténmentes diéta alatt.
113. Chaby
2012. ápr. 10. 09:35

Segitsetek legyszives!

Vasaroltam az egyik multinal glutenmentes kenyerlisztet. A gondom az, hogy ugy erzem, ez becsapas volt, mert elojottek a tuneteim tole. Hova lehet bekuldneni bevizsgalasra? Segitsegeteket elore is koszi!

Chaby

2012. jan. 17. 14:49
ok megnézem
2012. jan. 13. 13:53

Közben áttelepültem ide, egy picit nagyobb a forgalom, gyere te is!! :-)

[link]

2012. jan. 13. 13:23

Légyszi majd írd le a tapasztalataidat Te is!

Egyébként Nálad milyen jelek vannak, amiből gluténérzékenységre gondolsz?

109. Kohanoor (válaszként erre: 108. - 241349700b)
2012. jan. 12. 13:12
Köszi, h leírtad. :-) Biztos túlélem én is akkor.
2012. jan. 12. 12:53
3 hét múlva derül ki az eredmény. Kíváncsi vagyok rá.
107. 241349700b (válaszként erre: 104. - Kohanoor)
2012. jan. 12. 12:53

Most nem régen értem haza. Nekem nem volt megrázó ez a gyomortükrözés, vagy csak a doki volt nagyon ügyes. Nagyon rendes volt a doki, türelmes, nyugodt. Hamar leért a cső a garatrészen, s onnan már nem volt semmi sem érzehető. Nekem csak az volt a rossz amikor a levegőt befújta, meg a kellemetlen böfögő hang, amikor kijön az a sok levegő, de szerintem ez a dokinak mindennapos, nem én voltam az első, s nem is az utolsó aki büffengetett. Szóval egyszó mint száz ne parázz!!

Nem kell valóban nem fájdalmas, csak kellemetlen.

2012. jan. 9. 21:20
köszi. :-)
2012. jan. 9. 15:10
Rendben leírom a tapasztalatokat, de nem túl részletesen fogom nehogy még nagyon rádijesszek.
2012. jan. 9. 09:09
Én 27-én. Én se várom jobban. Sok szerencsét, és ha van kedved lécci oszd meg velem a tapasztalataidat. :-)
103. 241349700b (válaszként erre: 102. - Kohanoor)
2012. jan. 6. 23:59
Nekem is most derül ki az allergiám, jövő héten megyek csütörtökön gyomortükrözésre. Még soha nem voltam. Nagyon tartok tőle.
2011. dec. 1. 13:15
Hello! Látom kicsit ki van halva a topic. Egyre valószínűbb a glutén allergiám. A háziorvos szerint is ez a bajom, a jövő héten megyek kórházba a pontosítás miatt. Nem nagyon vagyok kétségbe esve, mivel az atkins diéta ismerős nekem, és a családban másnak is van glutén allergiája, így a gabonafélék kiváltásában jó vagyok. :-) De szeretnék tippeket, ötleteket kérni, hogy ti mit főztök magatoknak, hogy bírja a család, ilyesmik. Vesztek e valami speciálist, pl gluténmentes liszt, vagy csak elhagyjátok a tiltott ételeket? Kíváncsi vagyok, ki-hogy éli meg. :-)
101. Naadira (válaszként erre: 81. - Saphyra)
2011. júl. 30. 10:05

Nekem is foltok jöttek ekő a lábamon,lassan múltak,sőt fekélyesedtek is-vaszkulitisz lett a diagnózis,egy doki sem tudot értelmes magyarázatot adni mitől van.A neten bukkantam egy megjegyzésre-a Móra intézet vizsgálata.Az orvosok nagyon nem szeretik az alternatív gyógymódot-na de én sem szerettem a dokit amikor azt mondta hogy nem tudja mitől van! Elmentem tehát egy vizsgálatra és ott derült ki hogy több fajta étel allergia áll fent,na meg az emésztő rendszeremben candida bújkál.Meg lett mondva mit csináljak,jobban mondva mit ne egyek,tehát szigorú diéta!Be is tartottam -négy hónap alatt 10 kg ment le-és aztán vissza mentem.Nagyon sok minden már a normális határ értéket súrolja..de a glutén érzékenység megmaradt.Tehát maradt a diéta-kevesebb szigorral.De a foltok is elmúltak a lábamról-igaz amikor nassolok meg jelenik egy -egy foltocska -ami aztán esztrogén krémmel kenegetve -el is tűnik

A glutén mentes diéta MINDEN hagyományos gabonát kitilt.Marad a rizs,a köles,a kukorica,a hajdína.Lehet ám venni glutén mentes kenyeret-nem olcsó-de én nem eszem többet két szeletnél naponta-elvagyok 10 napig fél kilón.Ezek az én tapasztalataim,talán hasznosak!

100. ujlany (válaszként erre: 81. - Saphyra)
2011. júl. 5. 15:19

Nem kizart.

Nekem is az allando "hullafardtsag" volt a jel.

A legjobb otletet egyebkent a neten olvastam. Ha gyanakodsz, hogy a glutentol van, egyszeruen hagyd abba az eveset. Ha par nap, het mulva jobban leszel, akkor nagy valoszinuseggel otthon volt.

Nekem hosszu honapokig tarto elviselhetetlen faradtsag szunt meg alig egy het alatt. Aztan egy honap utan az allergiaim kezdtek csokkeno szintet mutatni. (el nem mult meg)

99. ujlany (válaszként erre: 92. - Hkini06)
2011. júl. 5. 15:16

csak akkor, ha ra van irva, hogy "glutenmentes".

Ha nem, akkor ne bizz benne.

98. ujlany (válaszként erre: 86. - HarciPuffancs)
2011. júl. 5. 15:15

Az erzekenyseg es az intolerancia az ket kulonbozo dolog en ugy tudom. (en csak erzekeny vagyok)

Ha intolerans vagy, a jelek azonnal mutatkoznak. (hasmenes, szem bepirosodas stb)

Ha erzekeny vagy, akkor a jelek napokkal kesobb mutatkoznak (faradsag, kimerultseg)

Erzekenyseg eseten kethavi dietat javasolnak, es utana megprobalhatsz egy kis glutent bevinni. Ki kell tapasztalnod, hogy mennyit visel el a szervezeted. Ez egyeni, de azert keszulj fel ra, hogy eleg keves lesz ez.

97. BioCica (válaszként erre: 93. - C9cd845d08)
2011. júl. 5. 15:14

Zsoofyy!

Milyen tüneteid vannak?

Lehet venni a gyógyszertárban egy otthon is használható ételallergia-tesztet, azzal meg tudod nézni, hogy a főbb adalékanyagok (glutén, tej, mogyoró, kukorica, stb.) közül esetleg allergiás vagy-e v.mire.

A foodtest.hu oldalon találsz több infot erre vonatkozóan. Sajnos az ilyen étel allergia vizsgálatokat nem lehet SZTK módon intézni, csak magán úton.

96. BioCica (válaszként erre: 83. - C19f5f79fa)
2011. júl. 5. 15:12

Gratulálok! :-)

Nagy előrelépés!

95. BioCica (válaszként erre: 87. - HarciPuffancs)
2011. júl. 5. 15:11

Szia Harcipuffancs!

A lisztérzékenység nem múlik el, az veled marad egy életen át.

Ha "csak" gluténérzékeny vagy, akkor néha-néha ehetsz glutén tartalmú élelmiszereket, de ez kb. olyan gyakran, mint amikor piros hó esik.

Ezt egyébként melyik orvosod mondta?

94. helenhadsell (válaszként erre: 39. - K.osaR)
2010. szept. 6. 09:41

Mint pl a szojaszoszban , amit legtobbszor buzaval készitenek, csak ez a cikk azt elfelejti irni.

A gabonak kozul meg elfelejtett jonéhany gluténmentest ( koles, quinoa, tapioka, amarant )

2010. júl. 4. 09:53

Sziasztok!

Ételallergia vizsgálatra a háziorvos írhat beutalót?

Én nem tudom pontosan mire lehetek allergiás, de hogy valamilyen ételre az biztos, és pontosan szeretném tudni, hogy melyik étel.

Sokféle tünetem van, és nem tudom mi okozza.

Amikor mondtam a háziorvosomnak, akkor csak csóválta a fejét és azt mondta hogy nagyon sokféle ételadalékot, színezéket és egyéb E cuccokat eszünk, és nehéz ezt kivizsgálni.

Na most ettől nem lettem okosabb...pontosabban szeretném tudni, hogy melyik anyag a hibás.

Tudtok valami jó ötletet?

2010. júl. 3. 10:21

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem!

Tudjátok-e, hogy a Knorr gyros fűszerkeverék gluténmentes-e?

A válaszokat előre is köszönöm!

2010. ápr. 19. 20:49
Köszike! :)
2010. ápr. 16. 08:30
én úgy tudom,hogy a rizs nem tartalmaz glutént.a babák is ezt kaphatják először.
2010. ápr. 14. 23:24
És barna rízst???
2010. ápr. 14. 23:24
Gluténallergia alatt lehet enni rizslisztet? Nekem azt mondta a term.gyógyász, hogy igen...
2010. márc. 30. 21:54
Esetleg van it valaki, aki ehhez jól ért? :)
2010. márc. 30. 21:34
Az tényleg igaz, hogy soha nem lehet abbahagyni a diétát, ha valaki érzékeny rá??? Nekem a dokim azt mondta, hogy abbahagyhatom majd!...Akkor most mivan? ... :S
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook