Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan csökkentsem az étvágyát a kisfiamnak? fórum

Hogyan csökkentsem az étvágyát a kisfiamnak? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Pici04 (válaszként erre: 34. - Pici04)
2009. máj. 6. 18:09

Megneztem a Kisfiadat!

Nagyon aranyos,gratulalok hozza!

34. Pici04 (válaszként erre: 2. - K.né)
2009. máj. 6. 18:00

Szia!

Vannak bizonyos "fejlödesi ugrasok"amikor többet esznek a Babak.Ez is lehet az oka.

Az en Kisfiam is eleg jol eszik,de nagyon sokat mozog es persze odafigyelek,hogy mit adok neki.

Irtad,hogy nem adsz a Babadnak edes dolgokat.

Nagyon sok etelben van cukor,sajnos babaetelekben is(pepekben,stb),a piskotat is emlitetted.Na,abban böven van.

Ha megszokjak a Babak az ilyen eteleket,akkor nem lehet öket nagyon leszoktatni.

Szerintem a mi felelösegünk,illetve dolgunk öket a helyes iranyba terelgetni.Ilyenkor meg lehet öket "gyurmazni".:)

Ezt persze nem sertesnek szanom,felre ne erts.

33. Promama (válaszként erre: 26. - Pmjudit)
2009. máj. 6. 10:30
a szokás hatalma,én hiába adok neki este táplálobbat,ő aztán nem hagyja magát felkel 11 kor és hajnalban,neki kell és kész:)
32. K.né (válaszként erre: 27. - 7934d1ac97)
2009. máj. 6. 10:29

Eddig 1-2szer evett éjjel. Pár napja eszik 3szor. Próbáltam már kiváltani vízzel, lejjebb mintha írtam volna, hogy mi volt a véleménye Balázsnak... :-)

Akkor megpróbálok nem aggódni. Köszönöm mindenkinek.

31. Promama (válaszként erre: 30. - Promama)
2009. máj. 6. 10:28
sokat kell bátorítani,mondani úgy,hamm,ügyes vagy,egyed -ott a borsó-hamm:)úgyanígy lehet gyümi tálat is készíteni:)
30. Promama (válaszként erre: 25. - K.né)
2009. máj. 6. 10:27
érdekli,az én fiam 10 hónapos és én is 7 hónaposan kezdtem el így etetni,mivel a hús megizlelése után csak azt akarta,de így a zöldség is lecsúszik és a kicsi kezek is ügyesednek,ahogy csipegett.Arra viszont figyelni kell,hogy ne eldobálja,én mikor azt látom,hogy dobálja finoman a szája felé irányitom a kezében lévő falatot és ő huncut mosollyal kapja be és a következőt magától:)
29. Promama (válaszként erre: 22. - K.né)
2009. máj. 6. 10:24
esetleg az éjjeli evést lehetne csökkenteni.Nelünk is ez volt a helyzet és pont 7 hónaposan azt mondtam,hogy kincsem egyszer eszel és kész,éjjel nincs kaja.Ezt úgy oldottam meg,hogy 11 körül csak kamillatea. Úgy szokattam erre,hogy mikor sirt a kaja miatt,odavettem magam mellé,szorosan összebújtunk és cumiba azt kapta.Először csodálkozott,de elfogadta,aztrán mikor újra ébred kaja miatt replikálni,sima cumit kapott,kicsit bevizetem a végét(sima víz)hogy legyen mit leszopizni és otthagytam.Annyiszor adtam oda a cumit,ahányszor kiköpte(a cumi azóta is csak az alváshoz kell,különben nem)kicsi idő mulva elfogadta és elaludt vele. Hajnali 4 körül ehetett újra,aztán reggel hétkor reggeli és így tovább:)
28. 7934d1ac97 (válaszként erre: 25. - K.né)
2009. máj. 6. 10:22
A kislányom 8 hósan lecsipegette a szőlőszemeket a fürtről. :D Csak lestem.
27. 7934d1ac97 (válaszként erre: 23. - K.né)
2009. máj. 6. 10:21
Mondjuk én 7-8 hóskorba sőt egy éves kor alatt joghurtott csak hipp-es vagy egyéb márkájú üvegeset adtam. Boltit felnőtnek nem. Csak egy év után. Én úgy gondolom aggódni felesleges, max odafigyelni. Talán amiről én próbálnám leszoktatni az az éjjeli evés. Lassan talán ideje lenne átaludni az éjszakát. Adj neki először éjjel csak vizet, aztán azt se, szép fokozatosan. Nehéz lesz, de lassan időszerű. Én így gondolom.
26. pmjudit (válaszként erre: 23. - K.né)
2009. máj. 6. 10:21
Én mindenképpen abban látom a megoldást, hogy táplálóbbat egyen.Este különösen, jó lenne, ha aludna vagy csak egyszer ébredne.
25. K.né
2009. máj. 6. 10:20
Jó ötlet, de még csak 7 hónapos :-) Gondolod értékeli már? Kipróbálom.
24. Promama (válaszként erre: 19. - K.né)
2009. máj. 6. 10:18
a zöldségekkel lehet játszani,én apróra vágott főtt sárgarépát,kukoricát,borsót(főzve) teszek egy tányérra és hagyom hagyj csipegesse,nagyon tetszik neki a színes tányér és úgy kóstolgat,mint egy ínyenc:)
23. K.né (válaszként erre: 20. - Pmjudit)
2009. máj. 6. 10:18
A joghurt meg társai kilőve, mert érzékeny a tejfélékre. Gyümölcsöt írtam, hogy nem megy. Eszik velünk, utána fél óra múlva kéri a tápszert, mintha nem is evett volna...
22. K.né
2009. máj. 6. 10:15
Felül-ül,feláll-áll egyedül, és száguldozik a bébikomppal. Akkor feleslegesen aggódok? Nem baj a 3 evés éjjel sem?
21. Promama (válaszként erre: 17. - 7934d1ac97)
2009. máj. 6. 10:15
én is ebbe bízok,hogy visszajön az étvágy.Őt még etetni se lehet,a multkor megpróbáltam és direkt kiöklendezte:( A másik:egyik reggelinél odaültettem őket enni,a nagyfiamnak odatettem a virslit,hogy egye,míg a kicsinek elmentem készíteni valamit,hát jövök vissza üres a tányér és látom hogy a virslit a kicsi csócsálja.Kérdem: miért adtad oda? erre ő,annyira nézte,hát odaadtam.Aztán megissza a pohár tejet és már száll le a székről,hogy kész.
2009. máj. 6. 10:15

Szerintem sem az étvágyát kellene csökkenteni, hanem változatosabban kellene ennie.

Joghurt, gyümölcs, tejpép, főzelék.

Írtad, hogy amikor ti esztek ő is kap.Ilyenkor viszont nem kellene tápszert is ennie.

19. K.né
2009. máj. 6. 10:14
Az a rossz, hogy nem eszik meg semmilyen zöldséget, gyümölccsel is hadilábon áll. Az apjára ütött... :-s Semmi édeset nem adok neki, legalább ezzel csökkentem a felkúszó kilókat. Egyedül a sütőtökért rajong.
18. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - Promama)
2009. máj. 6. 10:12
Na igen, az írásodról jut eszembe, a topik indítójának írnám: hogy nem tudom 7 hósan mit, mennyit mozog, de én úgy gondolom hogy 1 éves kora körül egyre intenzívebb lesz a mozgása, főleg ha elindul, bőven van még ideje, és olyankor sokat is szoktak nyúlni a gyerekek, sztem le fogja majd mozogni, de ha tényleg aggódsz max válogas meg mit adsz neki rágcsálni valót.
17. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - Promama)
2009. máj. 6. 10:11
akkor kezet foghatunk :D, nálunk mondjuk sokszor az a baj én úgy veszem észre, hogy átmegy dedóba, mert látja hogy a hugit etetjük, és őt is meg kell etetni, és mikor mondom hogy nem, tudsz te egyedül is enni, akkor inkább nem eszik, játszik az étellel, és ugye az oviba se etetik meg, mert hát ő már "nagy fiú". Hát remélem majd elnövi ezt a korszakot. :S
16. Promama (válaszként erre: 13. - 7934d1ac97)
2009. máj. 6. 10:09
az én fiam 3 éves és 11 kg
15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - K.né)
2009. máj. 6. 10:08
mondjuk kenyér héjja helyett adhatnál neki pl. főt sárgarépát rágcsálni :)
14. Promama (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2009. máj. 6. 10:08
a nagyfiam se eszik:( kész vagyok vele,de hagyom
13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Reni8018)
2009. máj. 6. 10:07
Az szép! Az én fiam 3.5 éves és még csak 14 kg. :(
12. dius81
2009. máj. 6. 10:07

Szerintem nem kell ícsökkenteni a kaja mennyiségét max. másfajta kaját adj neki, (gyümölcsök, joghurt...) ha izgulsz, hogy meghízik.


Különben szerintem a gyerekek tudják mire van szükségük, amíg a gyerekorvos, v. vnő nem szól, hogy esetleg nagyon duci, hagyd enni.


Örülj neki, hogy jó étvágya van és egészséges:)

2009. máj. 6. 10:06
A nagy étvágy nem feltétlenül baj.Mennyi idős és mit eszik? A én kisebbik fiam is nagy étvágyú,10 hónaposan felnőtt adagokat eszik,de ez nem nass vagy édesség,hanem főzelék gyümölcs és ilyesmik. Súlya nem nagyon változik,mert mozgékony és lemozogja. Így adom neki,amikor kéri. Ő pl. 3 x reggelizik. Egy szopi,aztán a bátyussal eszik,majd velem még egyszer,aztán tízorai másfél óra múlva,majd 12-kor ebéd,aztán háromkor szopi,négykor uzsonna,majd 6-kor vacsorát kér és fél nyolckor szopit. este 11-kor kamillatea és hajnali 3 körül ismét szopi:)
2009. máj. 6. 10:06
Pl. küldhetnél át hozzánk egy kis étvágyat, mert én meg nem tudom hogy etessem már meg a gyerekeimet, semmit se akarnak enni. :(
9. K.né (válaszként erre: 2. - K.né)
2009. máj. 6. 10:06
ja az 23.30 AKART LENNI
2009. máj. 6. 10:05
7hónapos és lassan 10kg
2009. máj. 6. 10:04
Csak aggódok, mert sokat hízott. És állandóan enne.
2009. máj. 6. 10:04
Na erre én is kiváncsi vagyok mert a kislányom 3 éves és 21 kg,nem olyan hú de kövér de megyünk afelé sajna.Elég nagy étvágyú ő is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook