Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova fordulhatok, ha probléma van a gyerek tanárával/tanárnőjével? fórum

Hova fordulhatok, ha probléma van a gyerek tanárával/tanárnőjével? (tudásbázis kérdés)


24. Vic66
2012. máj. 4. 08:09
Jocoanya olvasva a hozzászólásaidat mintha rólunk írnál!! Megértelek! Van valami változás azóta??? Sajnálatos, hogy még egy tanár is csak azt tudja mondani, hogy meg kell alázkodnunk mert nincs mit tenni! Hihetetlen! Nekem gyerekként nem volt ilyenben részem, nagyon jó tanáraink voltak ezért is állok értetlenül a dolog elött! Sajnos a profi pedagógusokat, a saját kollégáit is lejáratja az ilyen tanár!
23. Vic66 (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2012. máj. 4. 08:00
Elég régen nem írt ide senki! Gyöngyi ha még olvasod: én pont ezt tettem amit leírtál és az volt az eredménye, hogy a szemembe mézes mázos volt a tanár néni de a gyerekkel egyre jobban rondán viselkedett. Aztán az igazgatóhoz fordultam és ő mintha meg sem hallotta volna amit mondok csak dícsérte a tanárnőt, a harmadik alkalommal meg közölte, hogy ő nem tud mit tenni mert a kollégával neki még évekig együtt kell dolgoznia! Minnél jobban mérgesedett el a dolog annál rosszabb volt a gyereknek. Egyre nagyobb indulatok lettek mindenkiben. Már csak abban bízom, hogy kibírjuk valahogy ezt a pár hetet! Főleg a gyerek! Ez egy falun lévő iskola és sajnos be kellett látnom, hogy az a jobb ha nem szolunk egy szót sem!
2008. dec. 31. 10:57
Először beszélned kellene az igazgatóval és ha nem juttok zöldágra, az Önkormányzatnál van ilyen iroda ott kell a panaszodat bejelenteni. Én így rugattam ki (nem dícséretre méltó) két tanárát a fiamnak hetedikbe.
2007. márc. 30. 21:34

Én a férjemmel (vagy egy hozzátartozómmal), bemennék az igazgatóhoz úgyhogy a "kedves" neje is ott van és megmondanám nekik, hogy a polgári törvénykönyv szerint bűncselekményt vét az aki megalázza a gyereket, ezáltal fel fogom jelenteni egy hatósági szervnél úgy, hogy elveszik a tanári engedélyét... Ezt elősegíti a "pillanatnyi elmeállapot" is, ami által végkép megfosszák a tanári pályafutástól.

Engem a tanáraim cukkoltak 1986-tól, mert egy ritka allergiám van (protoporphyria), s azt terjesztették a gyerekek körében, hogy ragályos... Az apám a fentieket tette, mit ne mondjak, utána előttem semmilyen tanár nem szólt semmit, mert féltek... (ja és semmi kapcsolatunk nem volt sehol). Ennyit megér a nyugalmatok. Ne hagyjátok hogy kihasználják azt, hogy nem akarod máshova vinni a kisfiút!

2006. dec. 12. 18:45
Bocsi elírtam...12 osztályos.
2006. dec. 11. 20:20

Ez is 8 osztályos.

Csak az első 4 évben ugyanaz a tanárnéni tanitja őket.

2006. dec. 11. 19:23
Hát nem könnyű a helyzet...Nincs a közelben 8 osztályos iskola.Akkor mondhatnád, hogy azért váltasz, hogy később ne kelljen.
2006. dec. 11. 18:55

Hát ez az!

A gyerekkel már beszélgettem erről, hogy mit szólna ha másik iskolába iratnám, de nem szeretné.

De igy meg őrlődünk mindketten.

Én szinte már rettegve várom haza az iskolából, hogy aznap éppen mivel jön haza.

2006. dec. 11. 18:45

Tudod elmehetnél még az önkormányzathoz, de ha az iskolaigazgatót esetleg el is marasztalják annak is ti fogjátok meginni a levét!Ha maradni akar akkor mindenképpen a békepipát javaslom.

Nincs egy közeli város? Vagy másik falu?? Talán nem lenne túl nagy áldozat.

2006. dec. 11. 18:41

De igy a gyerek sérül.

Már nem szeret iskolába járni, tanulni.

És még csak negyedikes.

2006. dec. 11. 18:34
Attól tartok a csendes szájösszecsukás.....Sajnálom, hogy ezt kell mondanom!
2006. dec. 11. 18:32

Hát igen, sajnos vannak ilyenek is.

Ezért problémám az, hogy mi lenne a legjobb amit teszek, persze a gyerek érdekében.

2006. dec. 11. 18:23
Húú! Akkor attól tartok nincs más ötletem....Mindenesetre szégyellem, hogy ez az én kolléganőm!!!
2006. dec. 11. 18:19

Ezt már próbáltam.

Ennek a vége is az volt, hogy a szemembe nagyon kedves volt, aztán a gyereket meg folyamatosan piszkálja, hogy miért jött be anyád.

2006. dec. 11. 18:16

Elvileg van még az Önkormányzat oktatási osztálya,,,de ezek után nem ajánlom.

Egy anya sok mindenre képes a gyerekéért...vedd fel a legnyájasabb arcodat és próbálj a tanárnővel megegyezni.Beszélgess vele, ismerd el a "jó" tulajdonságait(a nem létezőt is!)kérj tőle segítséget....lehet hogy ez most kissé elvtelennek látszik, de én annak idején ezt csináltam, amikor a matektanárral voltak problémáink.

9. 0b099f6590 (válaszként erre: 7. - Gyöngyi)
2006. dec. 11. 17:47
Az iskola váltással meg az a probléma, hogy mi falun élünk és csak a másik faluban lenne iskola, ahova be lehetne iratni.
8. 0b099f6590 (válaszként erre: 6. - Virág krisztina)
2006. dec. 11. 17:46

Nálunk az a probléma, hogy a gyerek tanárnőjének a férje az iskola igazgató.

Volt olyan szülő, aki bement és szólt neki, erre az volt a válasz, hogy pillanatnyi idegállapot. Lépjenek tul rajta.

Ezért kérdeztem, hogy ha én bemegyek, akkor az igazgató után kihez lehet még fordulni.

7. gyöngyi (válaszként erre: 5. - 0b099f6590)
2006. dec. 11. 11:19
Akkor két lehetőséged van: vagy megpróbálsz az igazgatóval szót érteni, vagy kerestek egy másik iskolát, ahol nem baj, ha a szülők mindenről tudnak!
2006. dec. 11. 09:56
Nekünk is volt problémánk az egyik tanárnővel, de az osztályfőnők javaslatára szóltunk az igazgatónak. Akkor a gyerekek, akiknek a szülei benn voltak,folyamatosan gondban voltak. Akkor ismét szóvá tettem, és az idén már nem tanítja a gyerekeket a mi osztályunkban.Nagy cirkusz volt, de nem hagytuk magunkat.A tanárok sem egyformák..szerencsére
2006. dec. 10. 20:00

Igen, próbáltam.

Mikor bemegyek az iskolába, és beszélünk, akkor minden nagyon szép és nagyon jó, délután meg azzal jön haza a gyerek, hogy a tanárnéni cikizte őt, mert panaszkodott itthon. Meg nem szabad mindent elmondani, ami az iskolában történik, mert "nem kell mindent tudni a szülőnek, ami az iskolában történik."

4. gyöngyi (válaszként erre: 3. - 0b099f6590)
2006. dec. 10. 19:42
Megbeszélni próbáltad már vele?
3. 0b099f6590 (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2006. dec. 10. 17:14

Szia


Igazándiból már ez a negyedik év, hogy a tanárnő oktatja a gyermekemet.

Eddig is elég sok probléma volt, de talán most érzem már azt, hogy elég volt.

Sajnos a 4 év alatt már annyi minden rosszban /nem tagadom, jóban/ is volt részünk.

Volt olyan esetünk, hogy a fiam azért kapott osztályfőnöki intőt, mert idézem: "torna óra előtt és után, öltözés közben, gusztustalanul viselkedik".

Ez a gusztustalan viselkedés annyi jelent hogy a fiu és lányok együtt, egy osztályteremben öltöznek át tornaórához, és az én fiam, mivel szeret táncolni riszálni kezdte a fenekét.

A tanárnéni szerint ez gusztustalan viselkedés.

2006. dec. 9. 19:29

Hali!

Lehet, hogy én-mivel tanítőnő vagyok-túl jóindulatúan állok a dologhoz és azt hiszem némi beszélgetéssel minden megoldható.

Szerintem első körben a tanárnővel kelene beszélned.

Óvatosan kipuhatolni, tényleg mindn úgy van-e ahogyan te gondolod?(Tényeg-feltételezések...)Ha igen, mi az oka? Mi váltotta ki a tanárnő ellenszenvét?Hogy áll a gyermeked a dologhoz? Esetleg már ő is ellenszenvvel? Próbálj úgy közelíteni a dologhoz, hogy ezt te meg akarod oldani és azt szeretnéd, hogy ez a viszony megjavuljon.Mit tehtetnétek közösen, hogy a probléma megszünjön? Lehet, hogy egy ilyen irányú beszélgetés célravezető lenne. Mert ugye ez a célod?...Hogy jobb legyen kettőjük kapcsolata. Vagy csak a tanárnő megbűntetése??

Ha ez nem vezet eredményre, akkor az igazgatóhoz kell fordulni, elé kell tárni a tényeket és megkérni, hogy segítsen. Ha udvarias vagy és látszik rajtad, hogy jobbítani akarod a helyzetet biztos segítségre fogsz találni. Ne hagyd, hogy elragadjanak az indulataid a beszélgetés során, inkább segítséget kérj, mint veszekedj.

Kíváncsian várom, mi lesz az eredmény!

2006. dec. 9. 10:40

Sziasztok


Szeretnék egy kis segitséget kérni. Hova, kihez lehet fordulni, ha problémám van a gyermekem tanárnőjével.

Folyamatosan megalázza, hátrányosan megkülönbözteti, rossz jegyeket ad.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook