Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyasztószer tapasztalatok fórum

Fogyasztószer tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
64. zoja (válaszként erre: 52. - 4726e582cf)
2006. júl. 29. 09:46
Jól fogalmaztál a táplálékkiegészítők ész nélküli szedése!Benne van a nevében táplálékkiegészítő!Amit mellé szed vitamint az sem étel.Tehát mindenki magának csinálja a bajt.Szerintem mehet a táplálék kiegészítés csak ésszel.
63. Bettibaba (válaszként erre: 45. - Andy88)
2006. júl. 25. 22:47
Én Bio-Krómmal,és Bio-Cla+T-vel fogyóztam egyszer a diéta mellett.Fogytam is,csak abbahagytam a Cla szedését,és el is indult a jojó effektus.
62. emagdi (válaszként erre: 60. - Brigo75)
2006. júl. 20. 20:13

ez így van!

valamint: ne higgyünk a bulvárlapok színes hirdetéseinek, amelyben csodaszerektől fogyhatunk!

mindig nézzük meg, hogy mit szedünk be, és csak 100%-ig biztos forrásból származó táplálékkiegészítőket, vitaminokat és ásványi anyagokat vegyünk/együnk!

:))

61. 4726e582cf (válaszként erre: 60. - Brigo75)
2006. júl. 20. 20:08
Valahogy így látom én is... :)
60. brigo75 (válaszként erre: 59. - 4726e582cf)
2006. júl. 20. 20:04

Azt a filmet én is láttam a kedvesem felvette,nekem!

Mert évente 1-2 hónapig szedek "zsírégetőt".Ezt herbáriában ill.patikában is vásárólható,nekem bevált-használt,Persze sport és egészséges táplálkozás mellett.A lényeg,hogy elgondolkodtató,Kontroll nélkül szedni a táplálék kiegészítőket,legalább a házi dokinkat megkereshetnénk vele,nem?

59. 4726e582cf (válaszként erre: 57. - 575e11e2d1)
2006. júl. 20. 14:36

Ismét mondom! Nem azért írtam le, hogy mindenki abbahagyja, amit szed, nem nagyon értem, hogy miért támadásnak veszed Gergő... De mindegy is, elszörnyedtem a dolgon, ennyi.


Nyilván eddig sem ettem ilyeneket (kiv: Atkins alatt módjával), és most is csak max vitamint, amit előírnak vérkép alapján.


Mondtam, láttam a filmet, legális dolgokat evett, Amerikában persze, csak össze-vissza egyben ette őket, és mivel szervi rendellenessége és egyéb egyészségügyi problémája nem volt, halál okaként ezt sorolták fel, hogy mindenfélét összeevett.


Nem tudom miért nem a film készítőit vonod így felelőségre... Én nem nagyon tehetek erről és igazán a véleményem már leírtam. Miért is nekem ugrasz nekem???? egyáltalán??? Lehet úgy volt, ahogy gondolod, na és? akkor mi van?? semmi, meghalt és közrejátszottak a táp-kiegek. Ennyi. Lehet ezen vitázni, de fölöslegesen hergeled magad. Legyen így, ha ettől jó napod lesz! :).


Engem elrettentett a történet, beszedem azokat a vitamin féléket amit kell és slusz. Holtra nem érdekel, hogy ki mit nyom magába. Body Builderek között edzettem, ha emlékszel említettem már, láttam, hogy ott hogy épültek le az emberek, szólok előre, fogalmam sincs, hogy mitől!!! Mielőtt ismét kiotatósra fognád a dolgot!

2006. júl. 20. 13:07

Fawkesgirl:

Neked ajánlom figyelmedbe a "Az igazi Mao" című dokumentumfilmet! Próbáld meg letölteni, megszerezni valahonnan, nagyon tanulságos! Én mindenkivel megnézettem a családban.

2006. júl. 20. 13:03

De a tápkiegek, mint a nevükben is benne van, kiegészítik a táplálkozásodat.

Semmi mesterséges anyag nincs bennük.

KIZÁRT HOGY ITTHON LEGÁLISAN KAPHATÓ KIEGÉSZÍTŐKTŐL BÁRKINEK IS BAJA LEGYEN!!!


Hasmenés, hasfájás stb. Ilyenek előfordulhatnak.

De az én értékrendemben egy egészségügyi és élettani szempontok alapján:


fehérjepor = zsírmentes hús/hal (sőt,egy tejsavófehérje biológiai értéke jóval a húsok fölött áll)

párizsi, szalámi, kolbász = kutyaszar


Egészségügyi szempontokból (és itt most nem a fogyásra gondolok, hanem mondjuk vérkép, koleszterin stb) ezerszer inkább csinálja valaki mondjuk a * diétát, mintsem egye a fehér kenyeret (=fehér halál) a párizsival meg a hurkával...


Véleményem (és szerencsére mostmár az orvosok többségének véleménye szerint is) a táplálékkiegészítés az egészséges élet részét képezi, mert szilárd ételekből nem (vagy nagyon nehezen) biztosítható elegendő - a szervezet számára létfontosságú - makronutriens illetve mikronutriens.

És még egy gondolat.

Honnan tudod, hogy a nő a legális tápkiegek mellé nem szedett mondjuk egy kis gyógyszert a fogyása érdekében??? Vagy mondjuk nem éheztette magát?


Tápkiegek kombinációja :)

Ez nem olyan mint az alkohol. Iszol sört bort vodkát meg tequilát és hánysz egy nagyot.



Én alapból akkor tartok elfogadhatónak egy dokumentumfilmet, cikket, publikációt, ha a végén ott sorakoznak a referenciák (és általában át is nyálazom ezeket a referencia kutatásokat)

56. 4726e582cf (válaszként erre: 55. - Emagdi)
2006. júl. 20. 10:28
Lehet így van, de itt konkrétan arról volt szó, hogy a táplálékkiegészítők egymásra hatottak :(.
55. emagdi
2006. júl. 20. 09:51

ha valaki nem kiegyensúlyozottan étkezik, vagy összevissza, akkor előbb utóbb leépül, beteg lesz stb.

de: nem kell az egyén betegségét a táplálékkiegészítőre fogni. nem attól lett beteg, hanem mert nem olyan dolgokat evett, amit kellett volna (hiánybetegség).

ez pont olyan, mintha egy szemüveges ember felvenne egy dioprtria nélküli napszemüveget, és azt mondaná, hogy bebizonyosodott, hogy a napszemüveg káros és használhatatlan, mert nem látta benne az utcán, hogy hányas busz jön...

54. 4726e582cf (válaszként erre: 53. - 575e11e2d1)
2006. júl. 20. 09:03

Nem azt mondtam, hogy csak a fehérje potról lett baja a csajnak, hanem ezek kölcsönhatásától.


Mondtam, hogy nem kimondottan csak fehérjeport evett a csaj.


Nem média, hanem dokumentum film...


Ne fáradj a fehérjepor gyártási folyamatának leírásával, mivel nem élek vele. Bár a többieknek leírhatod, ha van kedved.


Nem azt mondtam, hogy értek hozzá, csak leírtam mit láttam, és azt, hogy félelmetes képeket a csajról :(((, túlzásba vitt fogyókúra és étrendkiegészítők, fehérjeporok... ennyit írtam, nem mondtam, hogy ennek így kell lennie, ahogy vele történt...


Magam részéről semmi ilyesmit nem eszegetek, a vitaminokból is azt, amire a vérkép alapján szükségem van, nem többet. Feleslegesen nem tömöm a szervezetem mesterségesen előállított dolgokkal, legyen az akármilyen természetes anyagból is.

2006. júl. 20. 08:24

Nem kell mindent elhinni, amit a médiumokban hallasz, látsz vagy olvasol... Sőőőt...


Mitől lenne bajod egy fehérjeportól. És ha attól félsz, akkor a csirkemellsonkától (ami tele van ízfokozóval, tartósítószerrel, E-kkel) miért nem??? Ráadásul egy csirkemellsonka klasszisokkal jobb, mint egy párizsi. NA ATTÓL JOGGAL LENNE OKOD FÉLNI!


A fehérjepor koncentrált kaja. Se több, se kevesebb. Ráadásul mentes mindenféle mesterséges szartól (az édesítőt leszámítva. De kapható aspartam mentes fehérje is.)

Ha érdekel leírom a gyártási folyamatot.



Egyébként hallottam már ilyet orvos szájából is. Na látod ez a szörnyű. Kicsit kínos volt rádöbbentenem a palit, hogy orvos létére gőze nincsen a táplálékkiegészítésről. (ami nem baj, csak akkor ne beszéljen botorságokat...) Pár órás beszélgetés után az ürge belátta, hogy nincsen igaza, és felfogta, hogy nincs elég jártassága a témában.

Egyébként hajlamosak az orvosok mindenbe beleütni az orrukat, véleményt alkotni olyan dolgokról, amikről gőzük nincsen, ráadásul képesek terjeszteni is a téveszméiket...


De szerencsére ez egy extrém példa volt. A legtöbb orvos eljutott mostanra odáig, hogy kifejezetten JAVASOLJA idős, legyengült embertársainknak a fehérjeporok, erősebb vitaminok fogyasztását.


Én amihez nem értek, abba nem szólok bele. Viszont hiszem azt, hogy amit ide leírok az úgy is van. Ha valamiben nem vagyok biztos, akkor közlöm, hogy "ebben nem vagyok biztos".

Ezért nem is láttatok még hozzászólást tőlem a Babás meg szépséges témákban :)

Nem értek hozzá, nem szólok bele...

Az átlagember meg kinek hisz??? Hát persze, hogy az orvosnak...

2006. júl. 20. 07:32
Gyerekek! Milyen dokumentum filmet láttam tegnap... A táplálékiegészítők ész nélküli szedéséről (vitamin és ilyen-olyan diétás készítmény). A nőci, aki szedte, teljesen leépült a különböző hatóanyagok kölcsönhatása miatt, és egyik éjjel a szíve össze-vissza kalimpált és a vérkeringése leállt. Sokkoló volt. :( hiába szedett vitaminokat is mellé... félelmetes. Így még jobban nem javaslok semmilyen kiegészítőt, fehérjeport össze-vissza eszegetni, iszogatni, beszedni... :(((((
2006. júl. 19. 22:30
jó, de a scitec jobb minőségű (közel azonos áron)
2006. júl. 19. 20:45

Gergő!


Mi a véleményed a Biotech táplálékkiegészítőkről?

2006. júl. 19. 18:59
mármint a herba life-ot nem ajánlom
2006. júl. 19. 18:58

Tömören: Nem ajánlom


Megbízható tápkieg gyártó cégnek a következőket tartom (tényleg a teljesség igénye nélkül)


-Scitec Nutrition (nálam number one)

-Cytogen

(ezeket pl a shop.builder.hu oldalon lehet venni, de csak Bp-en vagy 20 bolt foglalkozik ezekkel a márkákkal)


-On

-Nutrex

-BSN

-Muscletech

(ezek a márkák sokkal-sokkal drágábbak itthon, mint a fent említett 2, és minőségben talán csak egy picit jobbak)


Ezeket az extremefit.hu oldalon illetve Bp-en a Lurdy házban lehet kapni.


(EGYIK CÉGGEL SINCSEN SEMMILYEN KAPCSOLATOM!!!)

Ez a vélemény az én illetve más sportolók tapasztalatain alapul

47. 4726e582cf (válaszként erre: 46. - Sanele)
2006. júl. 19. 06:15

Én használtam annó. De semmit nem használt, és valóban méreg drága. Azt hiszem olyasmi, mint a *, egy vagy két kajálás helyett port kellett inni tejben. Nem volt evvel gond, de olyan volt, mint egy híg shake és baromi éhes voltam mellette. Úgy rémlik nem csak a port kellett szedni, de már nem nagyon emlékszem. Csak arra, hogy befuccsolt ez a fajta fogyi.

Próbáld ki, ha szeretnéd, egy próbát megér, hátha beválik.

46. sanele
2006. júl. 18. 18:40
Engem a herbalife érdekelne,használta már valaki és hatásos-E?Azt tudom,hogy méregdrága.
45. andy88
2006. júl. 14. 20:50

Sziasztok!


Érdekelne, hogy ki milyen tápkieget használt már fogyás céljából a diétája során, és mennyire jött be neki (hogyan hatott, esetleg mennyit fogyott tőle)! Mi az, amit másoknak is ajánlanátok?


Előre is köszi a tapasztalataitokat!


Üdv: Andy =))

2006. júl. 2. 17:05
Szóval a neve Absolute, ezt én nem ajánlom senkinek, mert ezt szedtem majd két hónapig, összeszedtem tőle 10 kilót, és olyan ödémás lettem, hogy mai napig azt nyögöm.Nálam nagyon nem vált be!!!!Vigyázzatok vele, ugyanaz a cég hirdeti a Zactivalt is, volt képünk nekem is küldeni új szóróanyagot, miután lépten-nyomon fikázom a szerüket...
2006. jún. 29. 10:18

Kedves Gergőke!

Engedd meg,hogy e fórumok keresztül fejtsem ki a véleményemet azokról a szerekről, amelyeket egészségesnek mondanak.

Szerintem eleve butaság bárminemű művi beavatkozás a szervezetbe. Ismertem egy pasit, aki szintén fanatikus testépítő volt. Lebetegedett és nem szedhette egy ideig a szereit. Teljesen tönkrement. Szerintem kár hozzászoktatni a szervezetet a mesterséges műveleltekre mert nagyon megbosszulják. A szervezet egy csodálatos szerkezet, amely ki lett találva. Úgy működik ahogyan szükség van rá.

Van még egy testépítő ismerősöm, aki meg folyamatosan beteg a vitaminoktól, meg a hülye szereitől, de annyira beléjük van szerelmesedve, hogy semmi nem térítheti el róla.

A másik dolog szerintem a jónépet nem ezekre a szerekre kellene rábeszélni, hanem a normális életmódra

2006. jún. 29. 09:49

ECA:


Egy termogén zsírégető. Efedrint-koffeint-aszpirint tartalmazó keverék. Ezek szinergikusan erősítik egymás hatását. A testhőmérséklet megemelésével fokozzák az alapanyagcserét, így gyorsítják a zsírégetést.

Az efedrin itthon nem legális zsírégető készítményekben, de gyógyszertárban beszerezhető


idézet:

"

Jellemzők


Az Ephedrin első és legfontosabb tulajdonsága a zsírégetés. Ez egyrészt azért van, mert a szervezetben hőt állít elő, így a szervezet több kalóriát éget el. A zsírégető hatás a koffein és az aszpirin járulékos szedésével megduplázható.

Másodsorban az Ephedrinnek antikatabolikus hatása is van, ezért különösen alkalmas arra, hogy egy diéta során megőrizzük az izomzatot. Mivel ez a szer enyhe, amfetaminhoz hasonló hatást vált ki a központi idegrendszerből, javítja a koncentráló képességet, az éberséget, és az ideg-izom együttműködést, sokszor "csak" edzéserősítőnek szedik.

Adagolás


Tudományos kutatások kimutatták, hogy 25mg Ephedrin, 200mg koffein, 300mg Aspirin az ideális adagolás, mivel ekkor egymást erősítő hatás lép fel. Ha ezt a kombinációt naponta háromszor szedjük, akkor szignifikáns zsírégetés lép fel.

"Edzőerősítőnek": edzés előtt 25-50mg kb. Egy órával. Fontos, hogy az Ephedrint ilyen célból hetente csak háromszor szedjük, mert könnyen rászokhatunk. (Megemlítenénk még azt is, hogy az efedrin "edzőserősítő" céljából való használata kifejezetten veszélyes a szívre!!! Igaz, hogy tisztázták azokban a halálesetekben, amikor élsportolók túlhajszolt diéta alatt meghaltak, de ettől még káros és veszélyes).

Mellékhatások


Álmatlanság, remegés, fejfájás, szédülés, vérnyomás-emelkedés, étvágytalanság, megemelkedett pulzusreferencia."


MAGAS VÉRNYOMÁS, SZÍVPROBLÉMÁK ESETÉN TILOS!

Naponta maximum 75mg efedrint lehet beszedni (3 részletben). Délutáni órákig be kell venni az utolsó adagot, ha aludni is akar az ember. Sokan használják vizsgaidőszakban kávéval illetve kávé helyett. Biztosan nem alszik el az ember vele :)


Ennek az árát nem tudom, de ez filléres tétel.

(havi adagja párezer forint)

41. 4726e582cf (válaszként erre: 39. - 575e11e2d1)
2006. jún. 29. 09:42

Igen beleszólok mindenbe, ha nem tetszik, ne reagálj rá!


Csak az eljáráson akadok fent az előző hozzászólásom alapján. Nem ez az első eset, hogy valamit eladnál és persze a reklámért nem szeretnél fizetni...

40. 4726e582cf (válaszként erre: 38. - 575e11e2d1)
2006. jún. 29. 09:41

Gergő!


Látod a feliratot, hogy ne reklámozz??????


Ha feltétlen reklámozni akarsz, keresd fel Hoxát, mivel ahogy ezek a szerek is, és a Te szolgáltatásaid is pénzbe kerülnek, így a reklámozás sincs ingyen!


Köszi!

2006. jún. 29. 09:40

Neked mindenbe bele kell okoskodnod? Téged nem érdekel. Ennyi. Ez viszont engem nem érdekel...

Honnan tudod, hogy mást sem érdekel?


UI.: Pl. az adipexet soha senkinek nem ajánlottam... Az akaratgyenge emberek gyógyszerének tartom. Szóval itt pont.

2006. jún. 29. 09:38

ADIPEX:


Az éhségközpontot blokkoló GYÓGYSZER(!). Régen itthon is lehetett kapni, de betiltották.

Hatóanyaga a phentermine. Aki tud angolul az a google-ben a "phentermine, adipex, side effects" szavakra keresve sokat olvashat róla.

Napi egy tablettát kell bevenni, és az embernek nagyban lecsökkenti az étvágyát.


Pozitívumok:

Tényleg működik. Aki használja, az fogyni fog. Az éhségközpont blokkolásával elérhető az, hogy az étvágy nagyon lecsökken. A környezetemben aki szedte, az mindenki fogyott tőle. (nem is keveset)


Negatívumok:

Sok mellékhatása van. Egy másik témában már írtam róla, de megismételem.

-Könnyű hozzászokni, függőséget okozhat (kb mint a cigaretta)

-Megemeli a vérnyomást illetve a pulzusszámot. AKINEK ELEVE MAGAS A VÉRNYOMÁSA, ANNAK TILOS!

-Fejfájást illetve hányingert okozhat

-Itthon nem forgalmazzák


A barátom 230-250 ft/szem áron árulja (mennyiség függő)

37. Gigi...26 (válaszként erre: 36. - 87955845cd)
2006. jún. 2. 19:59
Dorottya, a Metabolra gondolsz? Én azt szedtem, és nem volt semmi negatívum. Szoptatás után kezdtem egy szigorú diétát.Terhesség alatt volt aranyerem, és ez azóta is néha kijön néha. Rostdúsan étkeztem, de az anygcserém nem működött tökéletesen.. Miután szedtem a Metabolt, minden nap jártam wc-re, és ugyan nemtudom, hogy ennek is köszönhetem-e, de gyorsan lement a fölös kiló:)
2006. máj. 30. 13:18

Arra gondoltam, hogy a diéta mellett szednék valamilyen fogyasztó szert, de félek a mellékhatásoktól!


Van egy ismerősöm és a M...ol tablettát próbálta ki és több kára hátránya szármatott belőle, mint előnye!


Tapasztalatok???

35. vr (válaszként erre: 10. - Borbelyiza)
2006. febr. 27. 20:24

Szia!


Bocs, hogy csak most válaszolok, de egy baleset miatt másfél hónap kényszerpihenőn voltam minden téren.


A napokban kezdtem újra a diétát és a konditermet.

Az L-Carnitine-t ajánlom, edzés előtt és közben 2.000mg-ot szoktam bevenni (többet nem érdemes de kevesebbet sem), 1g tabletta formájában fél órával előtte, a másik 1g folyékony állapotban edzés közben.


Jó hatásai vannak, izzaszt, fűt, pulzust is segít belőni a kívánt értékre, és erőt is ad.

Persze a jó minőség hosszú távon nem olcsó, a folyékony, egy edzésre való 1000mg 300Ft-tól, a tabletta pedig 5000ft körül van (Scietec 60db).


Havonta kb. 8ezer forint. heti 4-5 edzéssel számolva.


Hosszabb távon sok mást nem próbáltam, mert azért voltak komolyabb mellékhatások.


Ami még rendszeres és úgy érzem használ: Scietec HCA-Chitosan. Nézzetek utána, nincs kedvem bemásolni a termékismertetőt. :-)


Persze mindezt csak komoly edzés mellett érdemes

használni, edzés nélkül nem megy, akkor csak pénzkidobás.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook