Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felnőtt fejjel érettségizni?! fórum

Felnőtt fejjel érettségizni?! (beszélgetős fórum)

20. nana00 (válaszként erre: 15. - Szilvida)
2010. júl. 6. 15:15

Szia!

Én is szeptembertől ugrok neki, 3 gyerek mellet. Nehéz lesz, de meg akarom csinálni! Férjem maximálisan mellettem van, tudom segíteni fog. A matektól félek, sosem volt az erősségem, viszont férjemnek nagyon megy. :)

2010. máj. 7. 09:14

Szia!

Nem lesz könnyű!

Én 2003-ban érettségiztem munka, család mellett. Együtt keztük az iskolát a gyerekemmel. Ő az általánost én a gimit.

Nehéz volt mert a munkahelyen nem engedett el tehát le kellett lépjek mindíg délben. Heti 2x .

Nem bántammeg. Utólag jót mosolygok, de kemény volt mert elmentem 7,30-ra dolgozni, délben leléptem és este 8-ra értem haza!

2010. máj. 4. 22:41
Én is 2 gyerek mellett érettségiztem le úgy, hogy az utolsó évben már dolgoztam is. Nem volt könnyű, de volt segítségem.
17. magnum001 (válaszként erre: 15. - Szilvida)
2010. febr. 16. 17:56

Szia!Nagyon jo ötlet hogy suliba akarsz járni.Az soha nem késő!!Tudok egy sulit ami nagyon jo,és felnőttképzés is van.Lehet nappalin és estin is.Van több variácio hogy hány év alatt akarod letenni.Rendesek a tanárok,segítőkészek.Hozzzád nincs is messze,mert a XIII.Váci uton találod meg.

www.katonaj-bp.sulinet.hu Nézz utána,hátha tetszeni fog.

16. psycheee (válaszként erre: 15. - Szilvida)
2010. febr. 7. 08:38
Én sulit ugyan nem tudok ajánlani neked (pécsi vagyok), de szinte minden suliban van esti oktatás, vagy helyt ad egy olyannak, ami felnőtt oktatással foglalkozik. Válaszd a hozzád legközelebb esőt, akkor legalább bármikor elugorhatsz oda, vagy onnan haza, ha erre van szükség! Csak annyit tudok mondani, hogy egyetlen dologra van szükség a 4 éven át: kitartásra, mert fejben dől el minden. Ha nincs is időd tanulni, ha vacak az összes jegyed, akkor is járj tovább és legyél ott minden órán, mert az nagyon fontos. Eszedbe se jusson, hogy nem fárasztó, vagy hogy könnyű, de az se jusson eszedbe, hogy ne iratkozz be! Indulj és ne gondolkodj! :)
2010. febr. 5. 09:49
sziasztok! Én most szeretném elkezdeni az érettségit 29 évesen, de két év alatt nem lennék rá képes, biztos vagyok benne, ezért négy évesre szeretnék valami hétvégire járni, mivel van egy négy éves fiam és dolgozom is, tehát nem lesz könnyű, valakinek esetleg van ötlete hogy hol találhatnák ilyen sulit? Amúgy meg újpesti vagyok tehát előnyös lenne ha valahol a közelben lenne. Köszönöm!
2009. aug. 26. 14:23
Sziasztok!Én a jövöhéten kezdem levelezőn az érettségit!Nagyon félek hogy bírom-e majd ,nagyon szeretnék egy érettségit és utánna tovább tanulni.A férjem szerencsére bíztosított abban hogy mellettem áll.Semmitől nem félek úgy mint a matektól,sosem értettem a legjobb jegyem hármas volt belőle.De azért megpróbálom hátha sikerülne leérettségiznem!
13. vici38
2009. aug. 12. 12:51
Sziasztok!Én 15 év "kihagyás" után voltam kénytelen visszaülni az iskolapadba.Csak akkor már 2 gyermeket is kellett nevelnem,és dolgoznom kellett/nem támogatott az iskola/.Nem volt egyszerű,de a férjem sokat segített,sok gondot levett a vállamról érettségi vizsgák és dolgozatok előtt.Egyébként,nem tudom ki hogy van ezzel,minden nehézségével együtt nagyon jó dolgok is vannak az esti iskolában.Sokat hülyéskedtünk és egy kicsit újra gyermeknek éreztük magunkat.
2009. aug. 12. 12:28
Szia! Én is 10 év után érettségiztem, és annyira megtetszett a tanulás hogy most a fősulival folytatom! Ja és 19 hós ikerlányaim vannak!
11. Ergóka (válaszként erre: 1. - Szabotimi)
2009. aug. 12. 12:24

Soha ne felejtsd el mit mondott a papagáj a macska szájában - "Nem kell be....ni!"

De komolyra fordítva a szót... későn érő típus lévén, én idén érettségiztem. Nem állítom, hogy könnyű volt, mert voltak pillanatok amikor azt kérdeztem magamtól - Kell ez nekem? IGEN KELLETT, hiszen az érettségi bizonyítvány olyan alapvető dolog napjainkban, mint 15-20 éve a 8 általános.

Való igaz, hogy lemondásokkal jár... de, ha látod, hogy mit nyersz vele (és nem veszed le a tekinteted a célról) megéri. Ez a bizonyítvány csak egy lépcsőfok, egy ugródeszka. Gondolj bele, ha valami "normális" szakmára akarod átképeztetni magad, akkor is feltétel. Olyan világban élünk, amikor tudomásul kell vennünk, hogy egy szakmával nem megyünk nyugdíjba. Életünk folyamán többször kerülünk lépéskényszerbe... és bizony akkor előfordulhat, hogy az iskolapad lesz a legtöbbet használt bútordarab.

Tudom, hogy közhely, de fiatal vagy még... előtted az élet. Éppen ezért, ne vedd el a későbbi lehetőségeket magadtól.

Én csak biztatni tudlak, hogy vágj bele.

Ez azonban nem egy egyszemélyes buli, hiszen kihat a családod életére is.

Drukkolok neked, hogy a párod ebben a helyzetben is a társad legyen.


UI: Az a pillanat, amikor a szóbeli érettségi után kijössz a teremből, és becsukod magad mögött az ajtót... olyan euforikus hangulatban leszel, hogy , hogy, hogy... szóval leírhatatlan, mint a jó szex.


Kívánok neked, bátorságot a döntéshez, kitartást a tanuláshoz és sok sikert a vizsgákhoz.

2009. aug. 12. 12:15

Egy érettségi megszerzéséhez nem kell zseninek lenni!

Ha rendszeresen tanulsz, akkor az érettségire csak kicsit rá kell készülni. Nem nehéz!

Én is szakmunkást végeztem elsőre, aztán utána rögtön mentem gimibe, akkor érettségiztem amikor megszületett a gyerekem, tehát közel 1 évet terhesen jártam, majd a gyerek 2 hónapos volt az éretségimnél. Aztán elkezdtem egy főiskolát, amit szintén gyerek, család, majd munka mellett végeztem el. Én is megfogadom mindig, hogy soha többet, de ennek ellenére mindig kitalálok valamit: nyelv tanulás, tanfolyamok, és így kicsit idősebb fejjel (már a gyerekem nagy, én 42 éves vagyok) gondolkodom az egyetemen:)

Tehát ne gondolkodj! Vágj bele! Nem nehéz, csak akarni kell!!!!

2009. aug. 12. 12:06

Tavaly érettségiztem.Nem volt egyszerű ,mert régen sem szerettem tanulni nemhogy igy munka mellett.Ráadásul nem jó tanárokat fogtam ki akik folyton keresztbe tettek.Végülis sikerült!

Neked is menni fog!

8. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Szabotimi)
2009. aug. 12. 12:00

Szia!


Én 2007-ben érettségiztem a párommal együtt :) Volt már egy lánykánk. Nem mondom hogy egyszerű volt, de azért annyira gázosnak se mondanám. Aztán tavaly elkezdtem az egyetemet, immár két gyerekkel :D

Egy gyerek=érettségi

Két gyerek=diploma :)))))))

Sajnos úgy alakult az életem, hogy amikor ott volt az ideje, akkor nem tudtam tanulni, így próbálom behozni a lemaradást. Kemény dió, de soakn vannak így, neked is menni fog!!!!

Most kezded?

2009. máj. 5. 15:02
Áááá,biztos sikerül!Csakis rajtad múlik!Hajrá!!!!
2009. máj. 5. 11:37

Ugyanmár,nem kell berezelni, csak elhatározás és kitartás kérdése. Tanulni sohasem késő.

Én felnőtt fejjel, munka mellett elvéztem a jogi egyetemet. Azt hittem beledöglök, de sikerült! Csak hinned kell magadban!

2009. máj. 5. 11:27

Én is 24 éves voltam, amikor érettségiztem, és már akkor pár hónapos pici lányom is volt:)

Sőt augusztusban született a lányom és szeptemberben kezdődött a 4. osztály. Akkor még levelezőn is 4 év volt a kötelező.

Úgy igazítottam a tanulást, hogy ebéd után amikor a lányom aludt, akkor minden házimunka kiesett a kezemből, és ezerrel dolgoztam ki a tételeket, no és este lefektetés után tanultam. 4 tárgyból érettségiztem (magyar,matek,fizika,töri) és csak matekból lettem négyes. Na nem vagyok egy zseni, csak a félelem turbózott fel. Ezek után elvégeztem szintén levelező és 4 év alatt egy főiskolát, majd szent esküt téve, hogy a lábam be nem teszem többet tanintézetbe, 10 év elteltével (akkor már 44 évesen) nekiugrottam egy egyetemnek, amit viszont kitüntetéssel végeztem. Ja munka és család mellett:)Ehhez persze hozzátartozik, hogy nagyon rendes férjem van:)


Úyhogy csak hajrá:):)

4. Dite
2009. máj. 5. 11:18
Ne legyél berezelve! Igaz nehezen megy, de meglehet csinálni. Én is kis gyerek mellett szereztem az érettségit. Most kezdtem el megint tanulni.Ráadásul Pestre kell járnom és egyszerre 2-öt viszek párhuzamban. Most még jobban kell tanulnom, úgy érzem. De nincs lehetetlen!
3. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Szabotimi)
2009. máj. 5. 11:09
Hajrá!
2009. máj. 5. 11:09

Szia!

Ne félj tőle!

Én még 7 éve érettségiztem gyerek és család mellett. Nem könnyű, igaz, de ha a férjed segít és melletted van akkor megtudod csinálni. A mai világban az érettségi elengedhetetlen követelmény bármilyen munkahelyen. Csak biztatni tudlak!

2009. máj. 5. 11:05

10 éve végeztem a sulival, reméltem örökre:)

Most mégis úgy néz ki le kell érettségizni mert már nem lehet nélküle tovább lépni!

2 gyerköccel, háztartással és bár még 2 évig itthon.....

Nagyon nehéz, kemény? VAn valakinek tapasztalata?

Be vagyok rezelve:DD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook