Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az orvos hányadik héttől tudja megállapítani, hogy terhes vagyok? fórum

Az orvos hányadik héttől tudja megállapítani, hogy terhes vagyok? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 6. 07:34

Vérvétellel a fogantatástól számítva kb 12 napos terhességet, vizelet teszttel kb 14 napost lehet kimutatni. Az orvos manuális vizsgálattal ilyenkor a kicsit megnagyobbodott méhet érezheti, ultrahangon nem lát semmit (esetleg gesztációs gyűrű, felritkulás a méhnyálkahártyában, de ez még kétesélyes).


Ők az utolsó mentruációtól számítják a terhesség korát. (Tehát a fenti példában a 14 napos embrió 4 hetes terhességet jelent.) Betöltött 5 hetesen már látható a petezsák, benne az embriócsomóval, később szikhólyaggal. Betöltött 6 hetesen jó ultrahanggal, betöltött 7 hetesen mindenképpen látszani kell a szívcső pulzálásának. Nos, a dokik innentől tekintik terhességnek, a diagnózis "élő embrió".


A hüvelyi ultrahang érzékenyebb, mint a hasi, de van ahol csak az utóbbit csinálnak. Mivel nem biztos, hogy középidőben történik a fogantatás, az ijesztgetések elkerülése érdekében (pl túl kicsi a petezsák/embrió, nincs szívhang, pedig kellene, stb.) azt szokták javasolni, hogy ha semmi probléma nincs (pl vérzés, görcs) a 2. kimaradt menstruáció után elég felkeresni az orvost. Nos, első babánál ezt tuti senki nem várja ki :-)

13. macs77
2009. máj. 5. 12:02
5-6 hetesen már nálam is megállapította (+ uh is kimutatta)
2009. máj. 5. 11:52
Nálam is 5 hetesen kézzel megállapította! 7 hetesen utalt csak be UH-ra, mert akkor már van szívdobogás.
2009. máj. 5. 10:58
a baba csak olyan 7-8v hetes kórtól látszik az uh-n
2009. máj. 5. 10:57
kb 5
2009. máj. 5. 10:51

5 hét kb, láthat petezsákot, benne embriócsomót, de ha még nem látja benne, az sem baj, olyan picike:)

Tesztből is egyértelmű azért!

2009. máj. 5. 10:51
5 hetestől már kézi vizsgálattal.
2009. máj. 5. 10:50
Nálam is 5 hetesen már látta a petezsákot :)
2009. máj. 5. 10:41

5 hetes uh-on már látta a petezsákot:)

két héttel később magzatot, meg szívhangot is.

2009. máj. 5. 10:39
Pont 5 hetes voltam, már a vizsgálatnál megmondta és látszott a pötty az uh-n.
2009. máj. 5. 10:39
A vérből szerintem azonnal. A jó orvos meg vizsgálatnál már 5-6 hetesen már bőven meg tudja állapítani, meg uh-val.
2009. máj. 5. 10:38

Szia!

Vérvételből már az első napokban is ki tudják mutatni, de ilyet nem igazán szoltak csinálni csak lombikos vagy inszemináció után.

Én 6 hetesen mentem dokihoz és mind vizsgálat során, mind Uh alapján megtudta állapítnai a terhességemet. De ugye addigra már ott volt a pozitív tesztem is!

2009. máj. 5. 10:38
Én a 8.héten voltam először, akkor már kézzel is megtudta nézni, nem kellett uh.
2009. máj. 5. 10:34
Az orvos hányadik héttől tudja megállapítani, hogy terhes vagyok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook