Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyító füvek fórum

Gyógyító füvek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyógyító füvek

2009. nov. 14. 20:30
A fokhagyma sok mindenre jó pl. fertőtleníti a beleket is.
2007. jan. 4. 23:52
Engem is érdekelnek az ezzel kapcsolatos dolgok.Anyukám már régóta foglalkozik vele, de csak hobbiból.Én is hobbiból foglalkozom vele.Föleg az illóolajokkal. Szeretném jobban elsajátitani, de a közelemben nincs ilyen tanfojam.Örülök hogy mást is érdekel ez a téma és más is foglalkozik vele.Hasznosnak tartom, hisz nagyanyáink is használták már sikerrel annak idején, akkor most mért nem válna be.
2006. dec. 11. 19:24

Nagyszüleim kicsi alföldi faluban éltek. A nyári szünidőket testvéreimmel itt töltöttük a Körös partján. Nagyanyám "füvesasszony" volt. Együtt jártuk az erdőt, mezőt és gyüjtögettünk. Kamillát, bodzát, hársfavirágot és olyan növényeket, melyekről akkor nem tudtam semmit. Betegség esetén azonban nagyanyám mindíg tudta mit kell tennie, ha köhögünk, sebeket szereztünk, szorulásunk volt, vagy az ellenkezője. A konyhát átjárta a gyógynövények illata, ami semmihez nem hasonlítható. (Ma is érzem az orromban.)Nem tudtam, mire jó a lestyán, körömvirág, kutyabengekéreg stb.

Felnőtt fejjel csodálkozva néztem az ismerős neveket a gyógyszertárakban és a bioboltokban.

Eszembe jutnak nagyanyám teái, kenőcsei és most- már tudom, hogy kincseket őrzött konyhájában.

Ennek több, mint 50 éve.

2006. dec. 8. 19:06
Az erdők, mezők, dombtetők tálcán kínálják gyógyhatású növényeiket. Az ember feladata, hogy felismerje és elkészítse azokat egészsége javítása érdekében. Nem árt azonban tisztában lenni azzal, melyik növény mire való, mikor és hol szedhető

Ugrás a teljes írásra: Gyógyító füvek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook