Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyönyörű haj fodrász nélkül fórum

Gyönyörű haj fodrász nélkül (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyönyörű haj fodrász nélkül

2012. aug. 2. 19:26
én már minden sampont kiprobáltam babátol kezdve mindet egyszer a patikába is vettem egyet mert iszonyatul korpás 14 megyek majd hajvisgálatra
2010. jan. 28. 14:32

Korpás hajra:

A korpásodásnak sok oka lehet. Leginkább a légkör szennyezettségét teszik felelőssé érte. Mit tehetünk az undok fehér pettyek ellen? Gyors és hatékony segítség a fejbőrnek a menta. Tea formájában is tökéletesen kifejti hatását. Nyugtatja a bőrt, frissít és fertőtlenít. Megszünteti a kellemetlen viszketést. Minden hajmosás után alkalmazhatjuk, ha az utolsó öblítővízbe keverjük.

2010. jan. 28. 14:10

Korpás haj, vagy nagyon száraz fejbőr esetén alkalmazzunk csalánfőzetet - egy evőkanál friss vagy szárított csalánt öntsünk le fél liter forró vízzel, és egy kicsit hagyjuk állni. A csalánfőzettel leöblítjük a hajat, majd száradni hagyjuk.


Jó még rá az almaecetes öblités , a teafa olaj.

Ha visszajön mindig használd a korpa elleni samponokat,és a leginkább a gyógynövényeseket!

2010. jan. 28. 13:41
Korpás hajra tudtok valami okosságot,már sok mindent kipróbáltam, de mindig visszajön előbb-utóbb....
2010. jan. 28. 13:40

Sziasztok, ezt most találtam a neten. Hátha merítetek belőle valami hasznosat!:-)


• Hajpakolás (ricinusolaj + tojássárgája): a tojássárgájához, melyről leválasztottuk a vékony hártyát is, cseppenként hozzákeverjük a ricinusolajat, úgy, mintha majonézt készítenénk, egészen addig, amíg kemény állagú krémet kapunk. Ezt a pakolást egyszeri hajmosás után felvisszük a törülközővel alaposan megtörölt, de még nedves hajra, és jól belemasszírozzuk a fejbőrbe, fésűvel kihúzzuk a hajszálakra, koncentrálva a hajvégekre. Ezt követően betekerjük a fejünket folpackkal, és rácsavarunk egy törülközőt (ezt hívjuk dunsztolásnak). 15-20 percig hagyjuk hatni a pakolást, majd samponnal újra megmossuk a hajunkat.


• Figyelem! Ha nem vagyunk elég óvatosak az olaj adagolásával a pakolás kikeverésénél, akkor kicsapódik a tojássárgája. Ilyenkor a pakolás hatása nem a legkedvezőbb, ráadásul nehezebb is kimosni.

Korpásodás: naponta mossunk hajat zsurlófőzettel! Egy teáskanál zsurlót negyed liter vízben felforralunk, és letakarva állni hagyjuk, amíg hőmérséklete annyira lehűl, hogy a fejbőrnek kellemes. A gomba okozta tüneteket gombaellenes samponokkal is hatékonyan kezelhetjük. Fontos, hogy a tünetek megszűnésével a kezelést ne hagyjuk azonnal abba, hanem utána még néhány hétig használjuk a szert!


• Hajzsírosodás: kamillateával öblítsük le a fejbőrt és a hajat! Egy liter vizet egy púpozott teáskanál kamillával forraljunk fel, és letakarva hagyjuk állni, amíg hőmérséklete annyira lehűl, hogy a fejbőrnek kellemes!


Hajvégek: a tört hajvégeket azért kell levágni, mert egyrészt esztétikailag csúnya, másrészt ezek okoznak a hajban olyan gabalyodásokat, amiktől tovább roncsolódik a haj szerkezete. Tévedés azt hinni, hogy a hajvágástól erősödik a haj, hiszen a hajszál élettelen anyag! Ám azáltal, hogy az elvékonyodott végeket levágatjuk, a frizura optikailag sűrűbbnek, rugalmasabbnak látszik, a hajszálak erőteljesebbnek hatnak. A hajhullás csökkentésében a hajvágásnak csak akkor van jelentősége, ha valakinek hosszú, erős szálú, sűrű haja van, és sokat hordja feltűzve, kontyban, lófarokban. Ilyenkor a haj súlyából eredő folyamatos húzóerő károsítja a hajhagymákat, tehát, ha az illető látványos mértékű hajvágásra szánja el magát, nagy tehertől mentesíti fejbőrét.


KUKORICAOLAJ. . . .

A napi kétszer, szájon át, adagolt egy-egy kanál kukoricaolaj visszaállítja a haj fényét, azt újra fésülhetővé teszi. Ezzel a kezeléssel a korpa is eltüntethető 1 - 2 hónap alatt.

A kukoricaolajat bedörzsölésre is használják. Megmelegítjük az olajat és az egész fejbőrt, bemasszírozzuk vele, utána melegvízbe mártott és kicsavart törölközőt teszünk a fejre. A műveletet 5-6-szor megismételjük, utána a fejet szappannal és tejjel bedörzsöljük. A haj csillogóvá válik. Néhány anya megmutatta gyermeke haját fenti kezelés után, úgy csillogott, mintha valami ezüstös anyaggal lett volna bevonva.

22. anyuca66 (válaszként erre: 15. - Marleine)
2010. jan. 19. 20:03

Sajna nem próbáltam ki.

De 1,2 l hajpakoló se akar beválni, sárga tégely, barna tetővel. Az előző kék cimkés volt, és az is nagy fehér tégelyes.. az se váltotta be azt a reményt, puha könnyen fésülhető legyen.

Hogy merik ráírni könnyen fésülhetővé teszi a hajat..

2010. jan. 15. 22:14
Sziasztok!Én is szenvedek a zsírosodástól. . . :( A száraz sampont próbáltam ami tényleg jó addig ameddig. . . . viszont a napokban azt vettem észre h egyre több helyen látom (jobban, mint eddig) a fejbőröm, és mintha kevesebb lenne a hajam. . . Bepánikoltam! Megnézetettem egy hajgyógyásszal a hajam. . . hát mit ne mondjak döbbenetes dolgokat mondott és láttam a kameráján a saját szememmel!!!!Ha nem velem történik el sem hiszem komolyan! Azzal kezdődött h ugye elhanyagoltAm a zsírosodást. . . . (mostam én 2naonta) de ez egy zsiros fejbőrnek nem elég ám :(És minden hajmosás után pakoltam is , néha néha tojisárga&ricinus és oliva olajjal is. . Tehát nem lehet azt mondani, h nem foglalkoztam vele. Viszont alig van életképes hajhagymám. . . . . :( :( vannak olyan helyek a fejbőrömön ahol 1tüszőből 1szál hajam nől. . . nem bír többet kitermelni. . . :((2-3a normális) Mivel olyan zsíros a fejbőröm tehetek én rá bármit nem jut el a tápanyag oda ahová kellene:( A száraz samponnal csak még inkább eltömítettem a pólusokat. . . . Volt egy kis felület ahová tettünk tisztító folyadékot (O'Rising Fejbőrtisztító) és olyan elképesztő volt a változás, hogy Én majdnem lefordultam a székről. . . . látszottak a hajszálerek és , hogy mennyire tiszta lett! Ezért nem jutott el semmi a hajhagymáim-ig !Ki gondolná?Azt hittem tiszta szép a hajam. . . . Erre amit nem látunk szabad szemmel. . . . hűűű !Sajnos ezeket a termékeket nem engedhetem meg magamnak, de tudom nagyon jók, nem véletlen kerülnek ennyibe! Viszont amit tanácsolni tudok mindenkinek felejtsétek el a vegyszeres dolgokat ! Gyógynővényes cuccokat használjatok! Valószínű megszüntetni sosem fogom tudni, de kezelni kell, mert akár kopaszodáshoz is vezethet! :( Sajnos millió oka lehet . . . belső is . . Ha bárkinek komoly problémája van szívesen megadom a hajgyógyászom elérhetőségét!
20. liiz.
2009. aug. 6. 14:46
A rózsavíz az mire jó pontosan? És mosás után kell tenni, már nem kell lemosni a hajról?
2009. júl. 15. 11:46
A hajam hatul rovid, elol hosszu. milyen mennyasszonyi frizurat lehetne ebbol kihozni?
2009. máj. 10. 21:16
Sürű, göndör, vastag szálúnak mondhatnám. Rövid nagyon rég volt, 10 éve biztosan hosszú. Persze 2X évente vágatok belőle. Ezért is nehéz jó puha hajat varázsolni.
17. Marleine (válaszként erre: 16. - Anyuca66)
2009. máj. 10. 17:05
Szívesen, remélem valamelyik segít a hajadon.
16. anyuca66 (válaszként erre: 15. - Marleine)
2009. máj. 9. 07:57
Köszönöm az ötleteket. Van új köztük.
15. Marleine (válaszként erre: 14. - Anyuca66)
2009. máj. 6. 14:01

Egy fél avokádót törj péppé és keverd össze egy kis mézzel és tojássárgájával majd tedd a nedves hajadra (a samponos mosás után) és fél órát várj a lemosásig.(Érdemes beszerezni fürdősapkát és azt rátenni, így nem csöpög annyira)


Kicsit macerás kimosni, de érdemes rászánni erre egy kis időt.

Az avokádó amit felhasználsz, legyen puha.


A méz táplál, a tojássárgája fényesít és az avokádó kicsit "bezsírozza" a kiszáradt hajvégeket.

14. anyuca66 (válaszként erre: 13. - Marleine)
2009. máj. 6. 12:31

Nem ismerem.

Stiling balzsam vagy 10 éve nem láttam. Az még talán jó volt.

13. Marleine (válaszként erre: 12. - Anyuca66)
2009. máj. 6. 11:30

Nekem bevált:)


Az avokádós pakolást ismered? Az kifejezetten száraz hajra való.

2009. máj. 5. 22:38
Köszi a tanácsokat. A méz samponos mosásnál kijön. Azt már próbáltam mielőtt ezt a tégelyes krémet nem találtam. De ez se volt tökéletes. Enyhe ecetes vízzel öblítésre mit mondtok?
2009. máj. 5. 21:23
A mézet elég simán beledörgölni a hajba a sampon úgyis kimossa.
10. pentek.betty@gmail.com (válaszként erre: 7. - Anyuca66)
2009. máj. 5. 21:05

:-))

szerintem mézet ne tegyél bele, nehogy össze ragadjon a sokmindentöl, elég oliva olaj és a tojás sárgája,vagy csak maga az olaj,a pakoló krémbe, és nyugottan rajta hagyhatod amig csak akarod... ha ezt lemostad samponnal akkor utánna jó ugyanez a pakoló,azért,hogy könnyen kibontsd csak már nem kell rajta hagyni csak leöbliteni. persze ez csak az én tippem... biztos vannak ettöl jobbak is...

üdv, Betty

9. Marleine (válaszként erre: 6. - Anyuca66)
2009. máj. 5. 15:03

Itt még találsz tippeket:

[link]


A kommentekben is sok tipp van, beleírkáltam az én tippjeimet is.:)

8. Marleine (válaszként erre: 4. - Pentek.betty@gmail.com)
2009. máj. 5. 15:01
Nekem az olíva olajos dolog első alkalomra is csodákat tett a hajammal:)
7. anyuca66 (válaszként erre: 4. - Pentek.betty@gmail.com)
2009. máj. 5. 12:42

Köszi a tanácsot.

1000 Ft volt majdnem, azért dühít. Egyébként a placentásat legalább 6X használtam. Azzal se voltam megelégedve. Kb 2 órát vagy még többet is rajta hagytam mindegyiket.:-(((

Nem olyan mint a drót, talán picit puhább.

Azt jól sejtettem hogy a hajtövét jobb kihagyni mert hamarább zsírosodik. A hosszú haj meg gyakrabban össze van tűzve amitől nem úgy szellőzik a fejbőr. Hamarább zsírosodik.

Vagyis akkor ezeket úgy is lehet használni, hogy felturbózzuk tojássárga méz olaj? Ezt is sokáig rajta hagyni akár 2 órát is. Utána samponos mosás és milyen balzsam? Ebből kenjek rá, csak kevesebbet?

A zacsi meg rohattul nem érdekel. Ráteszem sőt egy kiselejtezett polót körbetekerem. Még egy nagy kendőt is rákötök.

6. anyuca66 (válaszként erre: 3. - Marleine)
2009. máj. 5. 12:26
Köszönöm. Ezt még nem próbáltam.
2009. máj. 5. 12:25

Csak még annyit szerettem volna írni, hogy

nefeledjük a reklám az csak reklám... :-)

üdv: Betty

2009. máj. 5. 12:16

Szia! A Crema al latte hajpakolás az egyik legjobb pakolókrém, fodrászként sokat használom, valóban nagykiszerelésben lehet kapni, és az Ára is kedvező, ellentétben a boltban kaphatókéval, amik eléggé kismennyiségű kiszerelésben vannak, és nem olcsók, egy igazán hosszú hajra szinte csak pár alkalommal elég...

visszatérve erre a tégejespakolóra, csak annyit szeretnék irni,hogy nem lehet egyszeri használat alkalmával csodát várni... föleg ha az a haj igazán száraz. Többször kell a pakolást alkalmazni föleg így nyá elött és nyáron. Nyugodtan lehet belekeverni a pakolókrémbe ricinus olajat illetve oliva olajat,esetleg tojássárgáját (viszont akkor utánna meg is kell mosni, és ha megmostad elég csak átbalzsamozni egyszer hisz elötte már jól beszívta amit pakolásként készitettél) ezt érdemes akkor,száraz a még megnem mosott hajra tenni,esetleg egy zacsit is ráhúzni és kicsit rámelegiteni hajszáritóval,és ezt nyugodtan akár egy óráig is rajat lehet hagyni, a hajtöveket a fejbörnél nem kenjük be,mert ott magától is lezsírosodik a haj, és hogy netömitse el a fejbör pórusait

(Tudom vicces egy nelylonnal a fejünkön szaladgálni de ezt ugyis otthon csinálja az ember) de mindenképpen hatásos... Akinek tényleg nagyon száraz a haja, érdemes ezt több hajmosás alkalmával kúra szerüen alkalmazni, legalább 4-5 alkalommal. Mindenkinek kellemes szép napot kívánok Betty

3. Marleine (válaszként erre: 2. - Anyuca66)
2009. máj. 5. 12:15

Ne étolajat, hanem olívaolajat használj!

Hajmosás előtt dörzsöld a hajvégekbe, és moss a szokásos módon hajat.

Nekem bevált:)

Ha hajmosás után megfésülöd a hajad és teszel a végeire rózsavizet az még egy kicsit formáz is:)

2009. máj. 5. 07:38

Crema al latte... 1 l-es kék cimkés tégelybe. Tegnap használtam először. Fél óránál többet, állitólag 2 órát is akár a hajon lehet hagyni ezt a pakolást.Kb annyit rajta is volt, utána mostam le inkább langyos vízzel. Nagyon száraz a hajam vége arra ajánlották.

Nem vagyok elégedett!! Nehéz volt reggel kifésülni. És nem mondható puhának, látványra, meg se közelíti a reklámba amit lát az ember....

Lehet hogy a hagyományos étolaj jobb hatásfokú ha bekenem a végét???

Vagy most szárazon is bekenhetem vele? Persze most nem mosnám ki!

2009. máj. 4. 21:03
A tavasz beköszöntével mindenki vágyik a felfrissülésre, megújulásra. Jelenlegi cikkünkben olyan tanácsokat szeretnénk adni, melyeket otthon alkalmazva bárki gyönyörű frizurát varázsolhat magának, legyen akár egyenes, göndőr, zsíros vagy festett haja.

Ugrás a teljes írásra: Gyönyörű haj fodrász nélkül

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook