Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hosszú távon lehet-e káros bizonyos vitaminok szedése? fórum

Hosszú távon lehet-e káros bizonyos vitaminok szedése? (beszélgetős fórum)


15. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Szilmar001)
2009. aug. 5. 09:32
A nem túl nagy dózisúakat (értsd: vízoldható vitaminoknál a napi ajánlott bevitel 10-szeresénél többet nem tartalmazóak, zsírban oldódóaknál ez nem szokott probléma lenni, abból nem mernek olyan sokat beletenni, de az E-vitaminnál szerintem nem szerencsés a többszáz mg-os dózis) lehet szedni folyamatosan.
14. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Kisrigó)
2009. aug. 5. 09:15

Szia, Kisrigó!


Amennyiben egészséges vagy, nem szedsz gyógyszert, nem volt még soha veseköved (ez a C-vitamin miatt lényeges!), akkor a leírt mennyiségekkel nincs gond.

A zsírban oldódó vitaminok közül az A- és a D-vitaminnal kell leginkább vigyázni. Az E-vitaminnal is jobb óvatosnak lenni (a többszáz milligrammos napi mennyiségek nem tűnnek kifizetődőnek). A vízben oldódóak relatíve veszélytelenek, bár a nagyon nagy dózisoktól (értsd: a napi ajánlott bevitel 10 szeresét meghaladó napi mennyiségek) én tartózkodnék.


A halolaj nem tudom, milyen mennyiség, de amellé mindenképp kellene szedni E-vitamint. A veseköves kitétel természetesen édesapádra is vonatkozik.


Ha betegek vagytok, gyógyszert szedtek, akkor meg kell kérdezni a kezelőorvost, mire kell figyelni.


Hozzáteszem: én jobbnak tartom a multivitaminszedést, hogy minden vitaminból törtnjék pótlás, kiegészítés.

13. Korda (válaszként erre: 12. - Szilmar001)
2009. júl. 7. 17:47
Szia. Az egyik legfontosabb dolog a választásban, hogy ne valami gagyi no-name cuccot vegyél! A márka nem jelent garanciát, de legalább ellenőrizhető(bb) a forrás. A legtöbb ismert márka megbízható, bár a gyógyszergyártók termékeit lehet, megkérdőjelezem. Próbáld meg kideríteni, mennyire természetes kivonatokról vagy mesterséges vitaminokról van-e szó egy készítménynél.
12. szilmar001 (válaszként erre: 11. - Erdei gyümölcs 13)
2009. júl. 1. 22:04
Köszönöm, ezt már hallottam másoktól is. Már csak abban kéne segítség, hogy mi alapján válasszak?
2009. jún. 21. 10:20
Hosszútávon nem érdemes szedni folyamatosan, egy kis szünetet kell tartani.
2009. jún. 20. 23:58
szerintetek érdemes szedni multivitamin komplex tablettákat? És ha igen, melyiket? Mik a tapasztalataitok?
9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - Kisrigó)
2009. máj. 5. 15:55
De, oké.
2009. máj. 5. 15:51
Én biztos vagyok benne.
7. Kisrigó (válaszként erre: 6. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 5. 15:43
Nem naponta szedjük, mert azért néha elfelejtjük....heti 1x, 2x. Ez nem elég?
2009. máj. 5. 14:52
Azért néha nem árt beiktatni kisebb-nagyobb szüneteket.
2009. máj. 4. 18:19
Megnyugtattatok! Köszönöm!
2009. máj. 4. 17:39
A magas Ca bevitel fokozza a magnézium vizelettel történő ürítését, igy azzal sem lehet gond. A növényi rostok nagy mennyiségű fogyasztása pedig csökkenti a felszívódását. De ha túladagolod akkor sem lesz probléma, a kellemetlen tüneteket észreveszi az ember és értelemszerüen abbahagyja a szedését. Ez lenne a legkisebb gondom velük kapcsolatban.
2009. máj. 4. 17:36
A zsírban oldódó vitaminokat (A,D,E,K) túl lehet adagolni.
2009. máj. 4. 17:26

A vitamintöbbletnek jelei vannak, amúgy is nehéz lenne egy vitamintöbbletet összehozni.


Egyébként meg van adva minden vitaminból a szükséglet.:)

2009. máj. 4. 17:18

Felmerült bennem a kérdés, h ha hosszabb ideig szedek bizonyos fajta vitaminokat nem okozhatnak- e több kárt, mint hasznot.

Én majdnem minden nap szedek C vitamint, napi 500mg + CalciVid-et (300mgCa, 200NE D3). A fogaimmal nem túl erősek + az allergiámra is jó.

Édesapám pedig már hosszabb ideje szed MagneB6-ot, halolajkapszulát (magas koleszterin szintre), és szinten C vitamint.

A C vitaminnal nem lehet baj, hisze abból a felesleg vizelettel távozik, de mi a helyzet a többivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook