Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szörnyen zsírosodik a hajam, minden másnap mosnom kell! Mi a megoldás? fórum

Szörnyen zsírosodik a hajam, minden másnap mosnom kell! Mi a megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. dec. 30. 02:21
Sebamed sampon nagyon jó, mert nem tartalmaz ártalmas anyagokat. A szép a hajad Laci sampon alkotórészei mérgek, ragasztó alapanyagok. Érdemes tudni mivel fürdik és tisztálkodik az ember. A bőrön keresztül nagyon sok méreganyag jut a szervezetbe. Rengeteg tisztálkodó szerben van sodium lauret sulfat. Ezt kerülni kellene.
2008. dec. 30. 00:58
azt mondják, hogy minél gyakrabban mosod, annál jobban zsirosodik....ha van lehetőséged, probáld meg hogy nem mosod meg kétnaponta, hanem ha nagyon zsiros, copfba fogod vagy feltüzöd. Ezenkivül, ne használj olyan sampont, ami zsiros hajra van, mert állitolag az mégjobban készteti a zsirosodásra. Nekem a Head&Shoulders jött be nagyon, korpás hajra, attol elég sokáig kibirja zsirosodás nélkül (én kb. 4 naponta mosom)Ezenkivül, igen, a hormonok, lelkiállapot, stb...
2008. dec. 23. 00:59

Isminek azt mondta 1x a BQrgyógyász: hormonoktól is lehet+idegességtQl meg pláne :(

és Neki bevált..változtatott életmódján :)

2008. dec. 21. 17:19

én is így vok, h minden másnap mosni kell mert tökre lelapul a hajam a töve már zsíros...

utálom a mosást szárítást..

43. 9df60c3431 (válaszként erre: 39. - 2250724d1a)
2008. okt. 15. 09:22

Ez tényleg nem igaz, én is meg tudom cáfolni pedig nekem egy fodrászom mondta, hogy toljam ki. De nem érdemes akármennyire tologatod, akkor is ugyanannyira zsírosodik.

Én úgy vettem észre ha korpásodás ellenit használok, akkor jobban zsírosodik a hajam, ha zsírosodás ellenit, akkor meg jobban korpásodik. Nincs egy sampon ami mindkettőre jó egyszerre? :S

Az étrendtől nem tudom mennyire függ, de én pl SOSEM eszem zsíros ételt, és mégis szörnyen be tud zsírosodni. Szóval szerintem ez egy újabb tévhit.

42. mevi (válaszként erre: 40. - Ancsa kata)
2008. okt. 15. 08:28
Szia!Meg tudnád nekem mondani,hogy hol lehet ezt a sampont beszerezni?Én is hasonló gondokkal küszködök és jó lenne rá valami megoldás. Ha tényleg olyan jó ez a szer,szívesen kipróbálnám!
2008. okt. 15. 07:54
SZiasztok létezik száraz sampon , én is azt használom ,főleg szőke hajra kíválló
2008. okt. 13. 15:38
Nekem a zsíros hajat a Faith in Nature rozmaring sampon+balzsam kezelte. Nincsen benne mesterséges adalék, és amióta használom (fél év), azóta már alig zsírosodik a hajam és sokkal fényesebb, ápoltabb lett. Elégedett vagyok vele, és ezért másoknak is szívesen ajánlom. ;)
2008. júl. 14. 23:38

Szerintem nem igaz az hogy ha ritkábban mosod kitolódik a zsírosodás is idővel. Én 14-20 éves koromig éltem ebben a tudatban, és hetente egyszer mostam. Szerdától szomabt estig zsíros hajjal éltem és ettől szörnyen komplexusos lettem, nagyon sokat küzdöttem az önbizalmammal, pedig általában szépnek mondanak az emberek. Most hetente kétszer mosom. Nekem elég!


Azt is mondják hogy függ az étrendtől is. Ha nagyon zsírosodik a hajad ne egyél sok zsíros ételt.

38. Magdi8
2008. ápr. 26. 19:43
Nekem is nagyon zyírosodott a hajam, amíg ki nem próbáltam a Sunsilk hajtőemelő sampont, balzsamot és krémet. Tehetek rá hajhabot is, szintén csak ezt az egy márkát, hetente kell mosnom a hajam. Én is kipróbáltam nagyon sok mindent, de semmi nem vált be igazán. Ezt használom kb. 4-5 éve, és nagyon jó. Igaz, nekem rövid hajam van, ettől nem tapad a fejbőrre és nem is zzírosodik.
2008. ápr. 26. 11:09
kösy! megpróbálok utánna nézni!
2008. ápr. 25. 15:31
a napokban láttam én is a tv-ben a hajgyógyászatról egy riportot.Tényleg érdemes lehet kipróbálni, jókat mondtak, bár nem tudom milyen ktg-kel jár maga a vizsgálat.Ha valaki tudaja ÍRJA meg!
2008. ápr. 25. 14:55
szárazsamponnal kezd el "húzni az időt".Nekem bevált:3-ról 5 napra.
2008. ápr. 25. 13:44
De akkoriban létezett a száraz sampon is ,nemtudom most lehet-e kapni , nézz utána ,egy hónap és rendbejön a hajad .
2008. ápr. 25. 13:43
Fiatal koromban Nekem is zsírosodott . Én sima babahintőport szórtam rá ,jól beledörzsöltem és kifésültem .Pár hét után nem zsírososdott . (sajnos most meg túl száraz .)
2008. ápr. 25. 10:09
Sziasztok az előbb is én írtam de kihagytam valamit! 2 naponta mosom de ha nem muszály nem megyek utcára! szöryen érzem magam! ez a zsírosodás mostanába fajúlt el ennyire! régen nem volt vele semmi baj majd elkezdtem habot használni és most abba hagytam és ilyen lett! az a baj hogy akkor sem változik ha nem kenek rá és akkor se ha kenek! ha tudtok tippet adni kkor légyszives írjatok az: enikitti@citromail.hu -ra!!!! KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!!
2008. ápr. 25. 10:05
Sziasztok! remélem tudtok tippeket adni,mert megmentenétek az életemet vele! barna a hajam és sajnos nagyon látszik rajta ha zsíros! az a baj hogy megmosom és amikor megszárítom ugyan olyan zsíros!!! ebbe lassan bele fogok őrülni!!! :( mit csináljak??kérlek segítsetek!
2008. márc. 16. 19:59

Én a mult hónapban gyógyszertárban kértem ídőpontot, hajvízsgálatra,a sampon 2800ft megvettem a hajszesz4600 azt nem vettem meg.Egy

hónap alatt 2napról 4 napra csökkent a hajmosás.

A sampon neve oltre'

2008. márc. 3. 12:17
Ezeket A hozzászólásokat elolvastam, és köszönöm a tippeket én is!!!!!
28. slöj
2008. márc. 2. 21:47

Sziasztok,

Nekem vékonyszálú hajam van és szintén nagyon zsírosodik. Már másnap reggel mosás után, de csak a töve, a vége száraz. Száraz sampont használok, már legalább 10 éve nekem bevállt. Minden reggel használom, a haj teltebbnek tűnik tőle. Én szőke vagyok, úgy hogy nem látszik. Nemtudnám nélkülözni. Így 4 naponta mosok hajat. Én csak a DM-be veszem, a többi gagyi.

2008. febr. 7. 13:14
Na,jó,de ez ördögi kör..Ki szeret ápolatlannak tűnni?Én mióta hajgyógyászhoz járok,nincs gondom..
26. lufi
2008. febr. 7. 11:18
Minél sűrűbben mossa valaki a haját annál zsírosabb.
25. f290b382c2 (válaszként erre: 24. - Cskata)
2008. febr. 7. 10:59
Nem,hajkefével nagyon alaposan kifésülem,és csak a tövére tettem,nem sokat.Persze nekem amúgy is szőke a hajam,szerintem sötétebb hajúak ezt ne nagyon próbálják...
24. cskata (válaszként erre: 23. - F290b382c2)
2008. febr. 7. 10:32

az ún. "száraz samponok" is így működnek - csak elég hülye szaguk van..:S

akkor már inkább a hintőpor..:)

viszont nem lett matt és fehérkés tőle a hajad?

2008. febr. 7. 10:29
Nekem szőke hajam van,és én is küzdöttem ezzel.Én úgy csökkentettem a hajmosások számát,hogy babahintőport szórtam a fejbőrömre,és alaposan kikeféltem...így még egy napig kihúztam hajmosás nélkül.Amúgy nekem fodrász javasolta..
2007. okt. 30. 11:18
Én minden reggel mosom. Fokozatosan alakult így, próbáltam ritkábban mosni, de semmit nem javult, csak baromi ronda volt. Olyan vékony szálú a hajam, hogy szárítással együtt 5 perc a hajmosás. Ja és nem samponnal mosom, hanem folyékony szappannal, az sokkal kíméletesebb. Van vagy 20 éve, hogy naponta mosom, és jobb állapotban van, mint a kortársaimé.
2007. okt. 23. 22:21

Sziasztok!

Nekem is iszonyatosan zsírosodik a hajam, de szigorúan tartom magam a heti kétszeri hajmosáshoz, mert amikor sűrűbben mostam, gyorsabban is zsírosodott. Én is kipróbáltam már sokmindent, igazából semmi sem használt.

A hajbirizgálás, a helytelen táplálkozás biztos, hogy nem tesz jót.

Érdekes, hogy ha hajlakkot használok, akkor nekem nemhogy jobb lenne, de még rosszabb, ugyanis másnapra nem bírom kifésülni, ha sikerül, akkor meg összeáll az egész hajam, akár égnek is állíthatnám, úgymaradna és viszket mintállat. :)

Én már elfogadtam, hogy ilyen a hajam, igaz itthon nem is számít, mindig össze van fogva. Csak akkor engedem ki, ha megyünk valahová, és csak ha nem túl zsíros, mert ugye a zsíros haj kibontva hordva elég gáz...

Az ecetes öblítést én is hallottam, sőt régebben csináltam is, nem lett túl sok eredménye. Ezvan, hajlam kérdése is a zsíros haj, nálunk az anyumnak, a hugomnak is ilyen a haja.

Azért a tippeket kipróbázom jól. :)

20. szzsk
2007. okt. 23. 21:10
Az én hajam is sajnos nagyon gyorsan zsírosodik és vékony szálú is. Ezen a fodrász sem változtat, de amióta kiszárítom, kicsit feltupírozom és a hajtőnél belakkozom, a 2 naponta történő hajmosás néha 4 napra is elhúzodik. Nem tudom mitől lehet (talán jobban szellőzik a hajtő + a hajlakk szárító hatása), de egyenlőre nekem ez vált be. Levágatni semmiképp sem voltam hajlandó annak ellenére, hogy még hullik is :) Viszont ha 2 naponta zsíros, azzal, hogy később mosod meg, nem fog kevésbé zsírosodni.
19. Suesue (válaszként erre: 18. - Balatonik)
2007. okt. 18. 12:01
Csak igazolhatom a hozzászólásod igazságát :)
2007. okt. 4. 13:42
Ha teheted,próbáld meg ritkábban mosni.Rövid időn belül változni fog és nem zsírosodik olyan hamar.Nem kifejezetten jó,ha ilyen sűrűn mosod a hajad,mert dörzsölöd a fejbőröd és ezzel serkented a zsírosodást is.Korábban dohányos kollégákkal dolgoztam és 3nap múlva már csúnya volt a hajam,de ha tehettem a 4.nap mostam csak meg.Most már csak hetente egyszer,vagy még ritkábban mosom.Igaz egyedül vagyok füstmentes irodában.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook