Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szocpolnál be lehet vállalni már megszületett 2 gyerek mellé harmadikat? fórum

Szocpolnál be lehet vállalni már megszületett 2 gyerek mellé harmadikat? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 1. 11:38
ja bocsi mosdt nézem h régi fórum
2012. febr. 1. 11:37
sziasztok.a szocpolt nem szünteték be?
8. vargaanya (válaszként erre: 5. - 1eb84e4bad)
2009. máj. 5. 10:25
Azért nem igényeltük rögtön háromra, mert akkor még a másodikat is csak "bevállaltuk", nem lehetett meglévő 1 gyerek mellé kettőt tervezni. Viszont hitelt nem vettünk fel, úgyhogy nem lehetne miből levonni a harmadik gyerekre járó részt. Azért köszönöm az infókat, sok segítség.
2009. máj. 4. 16:53

Na én ezt épp tudom:)

Mi tavaly építkeztünk, nekünk van 3 gyermek. 3 gyermekre kaptuk a szocpolt, és akkor még úgy gondoltuk, talán lesz 4. baba is. (ma már ez nem bizti), És mi erre rákérdeztünk. Azt mondták, hogy az építkezés közben, után született gyermekekre is jár a szocpol! De csak akkor ha hitelt is vettél fel! Mikor a gyermek megszületik (ésha akkor még lesz szocpol), akkor a szocpolt ami jár a kölcsönnek a tőkerészéből levonják.

Még kamatot is adnak.

Pl. ugye elkezded törleszteni a kölcsönt. És mondjuk 2010. szeptember 1-én születik a gyermek, akkor beküldöd a szül. anyakönyvit, meg igényled rá a szocpolt, ami születése, és igénylésed napjától lesz érvényes, viszont vagy 2 hó átfutása van. És erre az időre kapod a kamatot, meg a szocpolt és a kölcsöntőkéből levonják.

Így vagy a futamidőd rövidül, vagy a törlesztőd csökken. Ha nincs hiteled, akkor nem lehet utólag kapni a szocpolt.

2009. máj. 4. 16:03
A 3. gyerekre csak akkor adják meg a szocpolt ha már megszületett nem? Kettő gyerekre úgyis megadják, ha még nem születtek meg.
2009. máj. 4. 15:03

hogyhogy nem igényeltétek rögtön 3ra? új lakásnál lehet. Épatkezésnél nem?

Így elsőre azt mondanám, ha most álltok neki, az sok-sok-sok szerőődés-módosítást jelentene, és sok-sok -sok költsége lenne.

2009. máj. 4. 14:43
Úgy értem, hogy most folyamatban van a két gyerekre, építkezünk, de még nincs lakhatási. Így az utolsó 10% még bent van a banknál. Amúgy is tervezzük a harmadikat, csak még nem most rögtön, így nem tudom, hogy esetleg megelőlegező kölcsönként a harmadikat is be lehet vállalni? Akkor még lenne 4 évünk rá. Megköszönném, ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait.
2009. máj. 4. 14:35
kb 4éve azt mondták nem.azótta változott e nem tudom.
2009. máj. 4. 14:30

a szocpolnál kifejezést hoyg érted?

már igénybe vetted, vagy most szeretnéd csak?

2009. máj. 4. 14:28
Szocpolnál be lehet vállalni már megszületett 2 gyerek mellé harmadikat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook