Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC Felsöfokú német vagy angol nyelvvizsga fórum

TELC Felsöfokú német vagy angol nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


2011. nov. 1. 19:00
Jah, angolról beszélek...
2011. nov. 1. 19:00

Sziasztok!

Szeretném tudni h. mi az a plusz, a gazdag szókincsen kívül ami kell a felsőfokhoz (középfok után)? Milyen nyelvtan kell még? És mennyi idő kell h. középről felsőfokra elérjek?

2011. máj. 15. 19:54
és felső fokún milyenek a szóbeli témák? (főleg németen) miket kell tudni? hogy készüljek rá?
2009. máj. 5. 13:14

Ja, ok, de okt.17-én lesz csak.

Azért kérdeztem most, mert nem akarok középfokúra menni, hanem egyböl a felsöre, és most kezdtem el készülni a vizsgára.

Azt hiszem, hogy ha ráhajtok, akkor október közepén sikerülhet.

Azért majd írok!

7. vvicus (válaszként erre: 6. - Anshal)
2009. máj. 5. 08:33
Egy kalappal! ;-) Majd írj beszámolót, ha megvolt.
6. Anshal (válaszként erre: 5. - Vvicus)
2009. máj. 4. 19:31
Köszi szépen. Akkor tanulok eröteljesen, és megpróbálom a felsöfokút.:)
5. vvicus (válaszként erre: 4. - Anshal)
2009. máj. 4. 16:57
Már régebben voltam nyelvvizsgázni, szóval sajnos már egyáltalán nem beszélek nagyon profin. :-( Én itthon tanultam meg úgy a nyelvet, hogy lefelsőfokúztam, a nyelvvizsga előtt 8 évvel először és utoljára 6 napot töltöttem el Walesben, azóta nem voltam angol nyelvterületen, nem tanultam és nem dolgoztam kint. Tehát elkerülhetetlen volt, hogy voltak hibáim, de nem arra figyelnek (kisebb hibáknál), hanem az a lényeg, hogy folyamatosan beszélj, és érthető (valamennyire helyes) legyen, amit mondasz. Nyelvtan viszont a mai napig jól megy, mert okítok kisebb gyerekeket angolra, valamint kezdő felnőtteket, de sajnos a nagyon folyékony beszédem kikopott, mivel a "tanítványokkal" a kérdések, és a témák igen beszűkültek.
4. Anshal (válaszként erre: 3. - Vvicus)
2009. máj. 4. 10:48

Szia, köszi!

Egy kérdésem még lenne:

HA folyton beszélsz, de van benne egy-két nyelvtani hiba, akkor van esély, hogy sikerüljön? Vagy te már nagyon profin beszélsz, és a nyelvtanban is minden szuperül megy?

3. vvicus (válaszként erre: 1. - Anshal)
2009. máj. 4. 10:38
Én voltam, szerintem nem volt nehéz. Mondjuk a vizsga előtt a vizsgázók azzal riogattak, hogy aki nem vett részt a TELC által indított tanfolyamon, nem tud átmenni. Hát én nem vettem részt, mégis 93%-kal mentem át első próbálkozásra. Nagyon kell arra figyelni a szóbeli résznél, hogy te urald a beszélgetést! Nem emlékszem, de azt hiszem, négyen vagy hatan voltunk bent, a témánk azt hiszem az volt, hogy egy szabadidőközpontot kell megszerveznünk, mi egy kis team vagyunk, biztos volt még más elvárás is, de én folyton beszéltem. Az egyéni részre már nem emlékszem, de az is jól ment, pedig rettentően izgultam előtte.
2. Newsy (válaszként erre: 1. - Anshal)
2009. máj. 4. 10:12
Engem is érdekel...:)
2009. máj. 4. 09:51

SZiasztok!

Volt valaki TELC német vagy angol felsöfokún?

Tapasztalatok? Milyen volt? Nehéz volt? Minden érdekelne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook