Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elfoglalt nők gyerek mellett fórum

Elfoglalt nők gyerek mellett (beszélgetős fórum)


14. klenca (válaszként erre: 13. - Benita anyuka)
2010. máj. 23. 19:00
Húúúú, ez nagyon nehéz. De mindig a gyerek az első, a meló a második.
13. Benita anyuka (válaszként erre: 12. - Klenca)
2010. máj. 23. 18:50

Szia!:O)

Örömmel olvasom,hogy három gyermeked van!!

Nekünk most lesz a harmadik babónk amitől nagyon tartok!Félek,hogy nem fogom tudni megadni nekik azt a törődést,szeretetet ha meg lesz a picurka!!

Nem tudom hogy fogom ezt meg oldani,hogy egyik se érezzen "nélkülözést....

Te hogy csinálod??

12. klenca
2010. máj. 23. 18:45

Három gyermeket nevelek. Figyelek arra, hogy amikor itthon vagyok, akkor ők legyenek a központban. 9,30-kor indulok, de minden nap felkelek 5,30-kor, hogy reggel is tudjunk beszélgetni, reggelit adni, megbeszélni mi várható arra a napra.


Amikor elmentek, megfőzök. (Vagy előző este).

Este fél nyolckor érek haza. Akkor vacsizunk, majd tanulás és beszélgetés. Imádom őket!!!

2009. máj. 29. 21:59

Anyukák, hová lettetek? Rohantok ezerrel gondolom!


Én azóta se álltam le. Már azóta műszakban dolgozom, vagyis egyik nap 8-16, másnap 8-20. viszont csak 4 nap egy héten. Spórolás a benzinben, időben.


Tegnap volt a lányom táncvizsgája. Jövőhéten a fiam ballagása.A férjem meg államvizsgázik. Sűrű megint. A másodállást csinálom, eddig jó, csak időm alig. Jún. első heteiben kapom a fizum, meglátjuk megéri-e.

Írjatok anyukák, kivel mizujs?

10. bared (válaszként erre: 9. - KékNefelejcs)
2009. máj. 5. 07:38
rendben várunk vissza, de akkor is, ha csak egy kis erőre lesz szükséged!))))))))))
2009. máj. 4. 23:45
Hát, nagyon érdekes, amit leírtatok, és szerintem lehet belőle ötleteket meríteni. Én is 2 hónap múlva megyek vissza dolgozni. Majd meglátjuk, mi lesz. Ha tapasztaltam, akkor majd visszatérek. Kitartást Mindenkinek! :)
8. kobagabi (válaszként erre: 7. - Ritkó)
2009. máj. 4. 23:04
Sajna sok mindent fizetni kell, így kell a pénz, de ha látni fogom (még most kezdem), hogy nem ér az egész annyit, hogy a gyerekeim nélkülözzem, akkor bizti abbahagyom.
2009. máj. 4. 16:55

Nekem egy gyermekem van, még GYES-en vagyok vele, de már én előre félek, hogy mi lesz, ha dolgozni kezdek.


3 gyerek mellett biztos, hogy nem vállalnék mellékállást, örülnék, ha a főállásomat el tudnám látni, na meg a családdal lenni.

2009. máj. 4. 16:41

Sziasztok!

Dejó hogy nem csak én küzdök időhiánnnyal:)

Nekem is van egy kis segítségem, a hugom. Anyukámhoz is levihetem őket hébe-hóba, de őneki is ott az élettársa, aki stroke-t kapott 1 hónapja, így gondolhatjátok, van elege neki:(

Sajna nekem az a baj, hogy a vezetői beosztásom miatt nem mindig tervezhető a beosztásom, és mindig közbejön valami:(

A férjem is segít, de sajna általában ellentétes műszakban dolgozunk. Most ált. én 8-16-ig, ő meg 11-19-ig. Így a gyerekek oviba vitele, elhozatala rám marad. Ráadásnak 60 km oda-vissza a munkahelyem is, kocsival járok, ja és a férjemnek nincs jogsija:(


Hétközben az ebédet hordjuk a helyi iskolából. Én viszem a két ételest reggel (miénk, hugoméké), a hugom meg délben elhozza, és mikor hazaérek munkából akkor megyek át érte. És akkor eszünk főt kaját. A gyerekek esznek oviba, suliba.


Szóval nálunk kb. így néz ki egy nap:

Reggel a lányom a 7-es busszal megy át a szomszéd iskolába, ő már 12 éves, így sok hasznát veszem:) Segít, és rá már nincs annyi gond:)

A két kicsit 7-kor viszem oviba bölcsibe, és 1/4 8_kor indulok el dolgozni, hogy 8-ra beérjek. Most még 3-kor el tudok jönni, így hazaérek 4-ig a kicsikért, mert addig van ovi, bölcsi. De ha már én is este 8-ig dolgozom majd (mert lesz olyan), akkor az már gond, kivel oldom meg, főleg ha a férjem is dolgozik. Általában úgy csináljuk a beosztást, hogy valamelyikünk mindenképp el tudjon menni a kicsikért. De közbe is jön mindig valami:(

Du. fogom csinálni a mellékállást. Kb. 5-este 7-8-ig. De ez nem minden nap lesz. Viszont hétfőnként evégett átutalnom kellesz, és azt még nem tudom hogyan oldom meg.

Meg most még szombatonként továbbképzés is van, így csak a vasárnapom szabad.

Hétközben a lányommal tanulni kell, aztán most itt voltak az Anyák napi ünnepségek, amikor minden napra jutott 1 gyerek.

Van mikor konferenciára is kell járnom, akkor is másra kell bízni a gyerekeket.

Félek így túl kevesewt vagyok velük:(

Aztán itt az ovis ballagás is.


A bevásárlást én is próbálom egyszer intézni 1 hóba, de nekünk hétközbe a friss zsemle ilyenek, meg kenyér miatt is szinte mindennap kell menni.

Na és még az idegesít, hogy a csekkek feladására, ovi, isi fizetésre sincs nagyon időm. Amit meg a polgármesteriben kell fizetni, azt anyummal intéztetem, mert egyszerűen úgy dolgozom, hogy nem érek oda.


Mivel nagycsalád vagyunk van mit szervezni bőven. Ja én csak hétvégén főzök, viszont minden nap 2 adag megy mosni szinte:(

2009. máj. 4. 07:58

sziasztok! nekem csak 1 gyerkőm van, de napi 10-14 órát melózom mellette...szerencsés vagyok, mert egy nagyon segítőkész, jól nevelt gyerek....sajnos nálam nincs segítség,messze él mindenki, de pl. ha szükségem van rá, a barátaimra kimondatlanul is számíthatok... nálam a következő vált be: beindítom a mosógépet, közben fő a kaja, a lánykám porszívóz, port töröl /kicsi korától segít/ mosogatok..így ketten megvagyunk 1, 1.5 óra alatt.. a gyerekkel a ruháját kikészíttettem már este, hogy ne legyen reggel kapkodás,és a bevásárlás is minimális... egy hónapban egyszer megveszek mindent ami kell, rászánok 2-3 órát, nagy tételben olcsóbb is, és ha minden van otthon, időben sokat jelent...utána már csak napi dolgokért megyek b a boltba, de szerintem ez nem több heti 2 alkalomnál,és végzek 10-15 perc alatt... igyekszem sokat lenni a családommal, így ha mindenki elaszik, akkor fejezem be, ami nincs kész((( a legnagyobb időspórolást nálam az jelenti, hogy egyszerre 4-5-6 féle kaját megfőzök...néhány éve vettem egy nagyon jó hűtőt, 1 hétig is eláll benne az étel, úgy, hogy semmi baja... így egy csomó plusz takarítást spórolok meg, meg, bár munkában ugyanannyi, mintha darabokban főzném meg, a nekikészülődésen is fogok így valamennyi időt((...így elkészül 3-4 óra alatt egy csomó kaja, és 2-4 napig van készen, csak melegíteni kell /nyilván, kivéve a frissensülteket/ hétvégén nagyon jó, mert az időt, amit főzéssel töltenék, a családra tudom fordítani /egyébként sokszor éjfélre fő meg a kaja, csak, hogy a másnapból tudjak lopni magunknak 2-3 órát(((/... mostanában már húst fagyasztani is úgy szoktam, hogyha tudom, hogy egyszer pácolt hús lesz belőle, bekenem mikor megveszem, míg a többi dolgom elvégzem hagyom állni, és úgy teszem a fagyóba...mikor kiveszem, csak csinálni kell, nincs vele nyűglődés.. sütit is több tepsivel sütök egyszerre, és fagyasztok le, ha elkészült, vendégek ha hirtelen jönnek,vagy a család megéhezik, jól jön sokszor.... ugyanez a főtt kajáknál, amit ritkábban csinálok, mint a marhapöri, többet szoktam főzni, mint ami elfogy, lefagyasztom, később pillanatok alatt lehet belőle hortobágyi palacsintát csinálni vagy gulyást, de a húsleves is jó kiengedve, és szinte minden ...ha elutazunk, előtte már úgy szoktam főzni pár napig, hogy mindig mindenből 3 adagnyi maradjon, megy a fagyra, amikor megérkezünk, csak kiveszem, kiolvad, vagy mikróba dobom, és mire kicsomagolunk van főtt meleg kaja a hosszú út után.... vasalni csak elvétve szoktam, amit nagyon muszáj, vasaláskönnyítésen mos a gépem, és ha azonnal kiteregetek, szépek lesznek a ruhák /azt hiszem ma már minden automata mosógépen van ilyen program/... a hajam festeni is itthon szoktam, felkenem a festéket, zacsit húzok rá, és közben elmosogatok, stb, szóval haladok a dolgaimmal.... egyébként tudjátok mire jöttem rá? hogy az ember elégedettségét nagyban növeli pl. ha mindennap nyugodtan rászánom azt a 10 percet a kávé megivására reggel, vagy / sajnos én dohányzom((/ egy cigi elszívására... de lehet ez egy tea, vagy egy gyümölcslé, szóval semmi drága, csak azt kell érezni, hogy én is létezem, és nem egy programozott robot vagyok((

írta valamelykiőtök, hogy otthon dolgozik...én itthon is, és bent is, de szerintem az otthoni munka még nehezebb...mert melóban elkönyveled, hogy van ez, az, és bosszant, de elhessegeted, mert úgysem tudsz mit tenni, míg haza nem érsz...

viszont ha a lakásodban dolgozol, állandóan felugrálsz, odateszed a kaját, kiszeded a teregetni valót, gyorsan felporszívózol stb....szóval az a tapasztalatom, hogy bár gyorsabban a végére érsz mindennek, sokkal fáradtabb, és szétesettebb vagy a nap végére((

na, most jól kiírtam magam...biztos sok hülyeséget találtok a sorok között, volt akitől megkaptam már, hogy nem időspórolás amiket csinálok, de nekem valahogy beváltak...

2009. máj. 3. 23:37

Sziasztok!

Nekem 4 kislányom van és itthon dolgozom.Szerencsés is vagyok egyben, ezt is tudom hiszen megbíznak bennem és értékelik a munkám ,manapság ez nagy kincs.De egy napom az kész maraton.Elöször is, tény anyukám velünk lakik ez nagy adomány egyrészről, de mint tudjuk ennek is meg van a maga hátulütöje.

Más részről a nagylányaim nem napközisek és én hozom Őket a suliból ebéd után és ált. én viszem őket külön órákra mert járnak zenélni és sportolni.

Szóval ha egyedül lennék mármint anyu nélkül biztos sokkal nehezebb lenne mert a férjem persze elhozza a nagylányomat kajak edzésről de oda vinni valakinek muszály és vagy anyu vagy én.Mert egyikünknek addig a kicsikre kell vigyázni.És mi lesz ha már Őket is vinni kell?Szóval hálás vagyok anyumnak és kapott is ma Tőlem szép nagy csokor virágot és szeretetet.

A lényeg a szervezés!Akit lehet be kell fogni aki szeretettel segít és számítani lehet rá,és összetartással ,összefogással nincs lehetetlen,mert a férjemmel mindig szakitunk időt magunkra is olyankor egész hétvégére mind a 4 gyerkőc anyósoméknál....rosszalkodik.

3. dus
2009. máj. 3. 23:07

Szia Gabi!


Nekem 2 gyerkőcöm van és még 5 hetem itthon! Én is előre félek, hogy mi lesz, ha elkezdek dolgozni, hogyan fogom tudni majd beosztani az időmet!

Jó a kérdés az időbeosztás, én is várok pár ötletet, hátha segítségünkre lehet!

2009. máj. 3. 22:52

Nekem 3 gyermekem van, mellett lakásotthonvezető vagyok egy speciális gyermekcsoportban (gyermekotthon), és hát mindennap rohanok, szinte a munkám miatt semmi másra nincs időm. És most egy mellékállást is bevállaltam.

Minden hetem szörnyű.

Hogyan lehetne jó időbeosztással szerintetek változtatni?

2009. máj. 3. 22:43

Várom mindazok tapasztalatait, akik gyerek mellett dolgoznak, és néha úgy érzik semmire nincs idejük. Cseréljünk tapasztalatokat, hol nyerhetnénk egy kis időt, hogy ne legyen rohanás állandóan az életünk.

Ha valaki nem dolgozik, és úgy is be van osztva minden perce, az is írjon.

Egyszóval csevegjünk anyukák a mindennapi terheinkről gyerekek mellett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook