Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ajak és szájpadhasadékos szülőket keresek fórum

Ajak és szájpadhasadékos szülőket keresek (beszélgetős fórum)


1 2
37. 6048dc6b87 (válaszként erre: 36. - Moonika80)
2010. márc. 10. 23:52
jajj de jó hogy valaki válaszolt! Más néven vagyok regisztrálva! Nálunk az a baj hogy amint ez a speciális cumi a szájához ér üvölt! Sokáig volt szondáztatva a kórházban mert 25.hétre született! A kórházba mondták hogy milyet vegyek azzal etetgettem én is! Reggel amikor végigalussza az éjszakát akkor megeszi napközben nem, ma hozta a védőnő a 7.fajta tápszert! Nemtudom mi lesz ha műtét után is ilyen lesz...jövöhéten szerdán műtik!
36. moonika80 (válaszként erre: 34. - B52d3380ac)
2010. márc. 10. 22:17
barátnőm kislánya se fogad el semmilyen cumisüveget, illetve a cumit rajta. még mindig a kórházit használják (még onnan kapott üveget meg cumit hozzá). áprilisban lesz egy éves, de úgy eszik mint egy kis disznó. kis édes :) imádom!
2010. febr. 23. 09:08
Sajnálom hogy nem válszol senki:(
2010. febr. 22. 14:55
Sziasztok! Remélem még olvassa valaki a fórumot! Szeretném megkérdezni hogy ti milyen cumisüveggel etetitek/etettétek ajakhasadékos babáitokat?Mert mi Medela Haberman Feeder-t használunk de kész katasztrófa ahogyan eszik! Már a 4.tápszert próbáltuk nem azzal van baja egyszerűen utálja a szájához ér a cumisüveg és üvölt szó szerint meg kell erőszakolnom hogy egyen! Nálatok is volt ilyen probléma??Nagyon megksözönném ha válaszolnátok!
2009. dec. 23. 04:28

Az én párom 27 éve született, de már akkor is mondták neki hogy a fiúk könnyebben öröklik. Illetve a második generációnál nagyobb az előfordulási esély, ergo a mi unokáinknál.


Annyit tudok nálunk hogy anyósom végigcigarettázta a terhességét:( alacsony folsav illetve egyéb tényezők is szerepet játszattak benne.

32. fcb7a39af7 (válaszként erre: 31. - Schybie)
2009. dec. 22. 11:48

Szerintem senkinek sincs fogalma arról ez mitől van csak találgatnak.

Az én fiamat egyszer műtötték három hónapos korában azóta nem.Szerintem nagyon jól csinálták és csak egy forradás van ott.Mikor kissebb volt mindig szóltak,hogy folyik a gyerek nózia.Én meg mondom nem folyik mütötték ez ezerszer elő fordult.Most már szinte észre sem veszi senki sem.Nekem amikor megszültem azt mondák akkor ha fia születik nagyobb az esély rá,hogy örökli de szerintem nem is tudják az igazságot.Mikor megszületett oda küldtek egy nőt aki statisztikát készitett és ilyen kérdések voltak,hogy volt-e a családban ilyen,festés volt -e míg terhes voltam,vegyszereket használtam -e takarítás közben stb....

2009. dec. 21. 05:13

Sziasztok!


Disznómalac, engem érdekelnének a részletek. Amúgy párom szája sem lett tökéletes, van neki is egy lyuk, és orrhang is de nekem nem feltűnő észre se veszem, hozzászokik az ember. Egyébként rengetegszer műtötték, a csípőscsontját is beültették valahova az arcán, sok-sok korrigációs plasztikai műtét (orr, stb) igaz én ekkor még nem ismertem. Rakok fel róla ide képet hogy lássátok milyen fess fiatalember lett s ne aggódjatok a Ti gyereteitek is ilyen szépek lesznek:)

van még két testvére egyik sem született így. Engem az érdekelne hogy mennyi esélyem van arra hogy a mi porontyunk is ezzel a betegséggel szülessen. Tudom, statisztikák vannak de azzal nem megyek semmire.

2009. dec. 18. 14:01

Egyébként eléggé ijesztő mikor az embernek az első szülött gyereke így születik.Én halálra rémültem.Nagyon féltettem és aggódtam érte.Nehezen született egyébként is.

Három hónapos se volt mikor megműtötték és nagyon szépen megcsinálták pedig ennek már 11éve.

Szivesen hallanék rólad a félelmeidről hátha segít ha írok róla.puszi

2009. dec. 18. 13:55

Nekem is született ajak hasadékkal gyerekem ha van kérdésed szivesen válaszolok.


Egyébként azóta született még két gyerekem és nekik nincs de a tapasztalataimat megosztom ha kell

28. dius81
2009. jún. 12. 21:51

CSibe, teljesen jó, úgyis lesz szegénynek még egy jó pár, mire helyreállítják ténylegesen.


a lényeg, hogy most jól van,drukkolok nektek üveg ügyben.

így nem lehet valami egyszerű etetni:(

2009. jún. 12. 14:23
Teszek föl a babanaplóba róla képet.
26. csibe2215 (válaszként erre: 25. - Dius81)
2009. jún. 12. 14:21
Szia! Köszi kérdésed. Úgy ahogy, meg vagyunk. Még mindig kanálból eszik a baba, hétfőtől adom vissza neki a cumisüveget. Csináltam már róla képeket most és hát tény, hogy nagyon szép a szája, de sajnos látszik az is, hogy nem teljesen forrt össze. Még mindig ez bánt, tudom, nem kéne, de majdcsak túlteszem magam rajta.
25. dius81
2009. jún. 11. 13:24

Szia Csibe, mizujs veletek?

Bébid hogy van?

24. dius81
2009. jún. 8. 19:02

Szia, nekem meg edig nem volt gépem, ma bekapcsoltam, gondoltam megnézem mi van veletek.


Ne aggódj, az a legkevesebb, a lényeg, hogy a hasadékot zárta, most már tud majd rendesen enni.

a többi meg mejd később korrigálva lesz.


az egyik ismerősöm kisfia a kórházból való hazajövetel után beleesett az asztal sarkába, újra kellett varrni. most szebb lett az anyuka szerint, mint elsőre.:)


fel a fejjel.!

2009. jún. 8. 16:11
Túl vagyunk a műtéten. Ma jöttünk haza. Csak sajna nem lett tökéletes az operáció. Vagyis inkább a varrattal volt gond. Egyik varrat szétvált és ott nem forrt össze a pici szája. Pont az, amelyik az ajkában volt. Ott maradt egy kis bemélyedés. Azt mondta a doki, azt később majd (1-2év múlva) összeölti neki. Hát, el vagyok kenődve. Alapjában szép lett neki, csak az rontja el az egészet. Mégiscsak látszik neki, hogy ott nincs összeforrva. Járt már így valaki rajtunk kívül?
22. csibe2215 (válaszként erre: 21. - Dius81)
2009. máj. 27. 17:07
Mi is a Heimbe járunk. A Katona doktor úr műti. Hallottam már jót is és rosszat is erről a kórházról. Most azon izgulok, nehogy megint gond legyen altatás közben. Meg persze utánna se legyen... Majd teszek fel képet, hogy milyen lett a drágám szája.
21. dius81 (válaszként erre: 20. - Csibe2215)
2009. máj. 27. 13:27

Kitartás, drukkolunk nektek.

biztos nem lesz semmi baj.


engem is Pesten műtöttek anno.

a Heim Pál gyerekkórházban.

Tari doktornő csinálta, ő lett később a főigazgató.

20. csibe2215 (válaszként erre: 19. - Csibe2215)
2009. máj. 27. 09:29
Ja, Pesten műtik.
19. csibe2215 (válaszként erre: 18. - 3374d74025)
2009. máj. 27. 09:28
Remélem. Már hétfőn megyünk. Ha minden rendben lesz, kedden már túl leszünk rajta.
18. 3374d74025 (válaszként erre: 17. - Csibe2215)
2009. máj. 27. 08:57
Így van,nem lesz gond.Persze ez természetes dolog hogy félted.DE hidd el,túl lesztek rajta.Hol műtik??Páromat Pécsen műtőték és nagyon dicsérik az ottani orvosokat.Persze biztos hogy máshol is van jó doki!Párom farkas torokkal,és szájpadlás hasadékkal született.A fülébe is kellett egy kis csövet ültetni emiatt.De tényleg észre se venni semmit.g
2009. máj. 26. 12:57
Kb. az első hónap volt a legnehezebb. Úgy éreztem, nem tudom úgy szeretni, mint kéne, nem tudom ellátni. Bal oldali ajakhasadéka van, meg érinti az ínét is. Már beszélgettem erről sok mindenkivel, de érdekel minden információ. Most a legeslegjobban az idegesít, hogy sikerüljön a műtét, nehogy megint vmi történjen vele altatás közben. Még a doki is azt mondta, ilyen még nem történt vele, hogy ne tudjon egy gyereket megműteni.
16. 3374d74025 (válaszként erre: 14. - Csibe2215)
2009. máj. 26. 11:43
Biztos erős és ügyes kisfiú lesz.Párom is így született és náluk is ő volt az első.DE műtőték többször és nála se feltűnő,teljes értékű életet él .Semmi hátránya nincs belőle.Én is segítek ha tudok!
15. dius81
2009. máj. 26. 07:45

Szia!


Csak ajakhasadékja van?


Hát igen, így a legnehezebb, hogy előtte nem tudtál semmit róla.

Anyu is azt mondta egy világ omlott össze benne, mikor először meglátott:(


Sokszor műtöttek, de szerintem, meg másoko szerint is nem feltűnő a seb.


Biztos a kisfiad is sármos kispasi lesz.


Kitartás.


Ha bármi kérdése van írj, ha tudok szívesen válaszolok.

2009. máj. 25. 20:45
Sziasztok! Nekem van egy 4hónapos kisfiam, aki ajakhasadékkal született. Én sem tudtam a betegségéről, csak miután megszületett. Nagyon nehéz volt feldolgoznom, de sikerült és imádom. Áprilisba műtötték volna, de nem sikerült, mert szaturációját ejtette, ideggörcsöt kapott és a szívverése is lelassult. Ezért elhalasztották a műtétet. Most június 2-án megyünk megint.
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Schybie)
2009. máj. 12. 06:39

Sajnos ez is tud súlyos lenni, ezer meg egy fajtája és mértéke van. Van, amelyik nem állítható helyre úgy, hogy jelentős nyoma ne maradjon + néha a hangképzés is orrhangzós marad. Örülök, hogy a Párodat szépen tudták műteni.


De nem kerülhető el esetetekben a genetikai tanácsadás.

Tudomásom szerint ez az elváltozás ultrahangon nem látható, legalábbis abban az időszakban nem, mikor még a baba elvetethető.

2009. máj. 4. 16:29
Köszönöm az érintett válaszokát. Lehet féltreérhető voltam, nem, nem vetetném el ha ajak és szájpadhasadékos lenne a megfogant baby, csak hát tényleg szeretnék mindent megtenni azért hogy egészségesen születhessen. Párom mindkét betegséggel született, Őt is szépen megműtötték. Jó olvasni soraitokat, megnyugtat. Sőt én hiszek a gondolatok teremtő erejében, így azt hiszem ha megteszünk mindent azért hogy egészségesen éljünk, megfelelő tanácsadással és odafigyeléssel vállalunk babát, és azt mondjuk hogy egészséges lesz, akkor valóban az lesz. Egyébként tényleg 1001 másfajta súlyos betegség is van, csak hát a genetika...
2009. máj. 4. 14:28
Ha az egyik szülő érintett, az ajak-és szájpadhasadék ismétlődési kockázata a születendő gyermekre nézve 3.5%-os. A szájpadhasadék esetében ez 6.2%-os. Az előbbi fiúknál gyakoribb.
10. dius81 (válaszként erre: 9. - D4d5c68801)
2009. máj. 4. 12:21
Köszi, aranyos vagy:)
9. d4d5c68801 (válaszként erre: 8. - Dius81)
2009. máj. 4. 12:10
Nagyon szépek vagytok! Teljes mértékben egyetértek veled, a soraim közt én is erre céloztam!:))
2009. máj. 4. 09:13

Ja, meg annyi volt az uh-os hozzászólása, hogy a hasadékot lehet műteni, mindezt elég flegmán mondta.

Én meg mondtam neki, hogy engem a down érdekel, a hasadék kevésbé.


Persze akkor nyugodtam meg igazán, amikor a 25. héten a 4d-n láttam a gyönyörű kis csücsöro száját, meg a fitos kis nóziját:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook