Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit jelent az, hogy vajjal montírozom? fórum

Mit jelent az, hogy vajjal montírozom? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 3. 17:31

Montírozás: vajdarabkák szórása az étel tetejére.

Legírozás: tejszín + tojássárgája kikeverve, ezzel sűrítünk /krémlevesekhez/

Beurre maniér: vajat liszttel összegyúrunk, ez is sűrítési mód /mártásokhoz/

Természetesen ezek egyike utn sem lehet már az ételt forralni!

9. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Ncilány)
2009. máj. 3. 16:15
Gondolom igen:)
8. Ncilány (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2009. máj. 3. 16:03
A besemell mártás is fényes lesz ettől...
2009. máj. 3. 16:02

A keresőbe beírva ezt is találtam.

Édes mártások A porcukrot, a tojássárgáját és a lisztet kikeverem, felöntöm a vaniliás tejjel, újra felforralom és leszűröm, majd a vajjal montírozom. Forrón használom. ...


Ezért gondoltam a besemellbe is tehetünk vajat....

6. szimre (válaszként erre: 5. - Szimre)
2009. máj. 3. 15:39
Mindenképpen előre elkészített fűszeres (fokhagymás, petrezselymes... sültje válogatja) vajat használnék.
2009. máj. 3. 15:32

Szia!

Ezt a kifejezést még nem hallottam. Szerintem azt jelentheti, hogy (közvetlenül a tálalás előtt) vajdarabkákkal körbetenni, a száraz (pulyka- vagy csirkemell, esetleg a disznó-rövidkaraj) frissen, megítélésem szerint inkább natursültet.

2009. máj. 3. 15:26
A forró besemell mártás, vagy forró pudingba vajat keverünk. Nem az ????
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Totiagi)
2009. máj. 3. 15:24
LEVESEK MONTÍROZÁSA A montírozás során vajjal dúsítjuk (és fényesítjük) a levest. A kész, tűzről levett levesbe kis vajdarabkákat morzsolunk, miközben egy habverővel folyamatosan keverjük a levet, míg a vajdarabok el nem olvadnak. A montírozott ételt már nem forraljuk (hogy a vaj ki ne csapódjon), ha kell, vízfürdőben tartjuk melegen a tálalásig. A tetejére morzsolhatunk még egy kis vajat, hogy a melegen tartás alatt se bőrösödjön a felszíne.
2009. máj. 3. 15:20
Nem régóta kezdtem el én főzni,eddig nem voltam ráutalva,és most bajban vagyok! :)
2009. máj. 3. 15:18
Mit jelent az hogy vajjal montírozom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook