Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állatvédelmi törvény szigorítása fórum

Állatvédelmi törvény szigorítása (beszélgetős fórum)


29. zena01 (válaszként erre: 28. - 6c5f346e46)
2009. máj. 16. 15:20
Az én cicáim kétlaki életet folytatnak. Bent is vannak a lakásban, meg kint is. Két elkényeztetett lusta macska.
28. 6c5f346e46 (válaszként erre: 27. - Zena01)
2009. máj. 4. 13:41
én nem bántom,had legyen meg mindene,az udvaron ugy bűzölög,ahogy csak akar,nem jöhet be a lakásba,főleg igy,hogy nemsokára megszületik a kislányom...van egy teljessen zárt melléképületünk egy macskaajtóval felszerelve,ott lakik,van egy doboza,tettünk bele szénát neki és egy meleg rongyal le van takarva,az volt a téli szállás helye,olyan jól nézett ki egész télen,nem fázott,nem soványodott le....viszont a szomszéd kandurok állandóan megverik,azok öregebbek nála,és még nem tud ugy visszavágni nekik,most is kaphatott szegény valamelyiktől,mert hiányzik a szöre a buksijáról....majd kinől...kutyánk nincs aki elkergetné az idegen macskákat,ugyhogy vagy megverik szegényt,vagy meg eszik a kajáját...már ott tartok,hogyha enni adok neki,akkor ott állok mellette,és megvárom még megeszi,különben rendszeressen éhen marad csorikám....
27. zena01 (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2009. máj. 4. 10:53
Az én macskáim is kandúrok (voltak), most viszont eunuchok. Nem bántam meg, hogy ivartalaníttattam őket. Nem büdösek, nem verekednek össze más kandúrokkal és nem csavarognak el.
2009. máj. 4. 09:12
Tele vannak de vannak olyan menhelyek ahol az állat csak meghalni tud.borzasztó körülmények vannak itt-ott.
25. Khatif (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2009. máj. 4. 09:06

Hát igen.


Nekünk az egyik cicánk menhelyről van. Onnan hoztuk el, amikor 4 hetes volt. A menhelyen alá kellett írnunk egy papírt, hogy ivartalaníttatni fogjuk,hogy ne legyenek kiscicák. A menhelyek is tele vannak.

2009. máj. 4. 08:43
Akkor szerencsés voltál.
23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 19. - Sundance)
2009. máj. 4. 08:34
nem tudom mi a megoldás,szerencsére nekem kandurom van,ugyhogy....de amig nem tudtuk milyen nemű,addig én is azt mondtam,hogy ivartalanittatom,csak sajnáltam volna,szegény....bár a kölykeit eldobálni is...aztán kiderült,hogy kandurfi és ez jó...
2009. máj. 4. 08:22
Bizony vannak ilyen emberek csak azt nem értem,hogy ebben mi örömüket lelik.?Valami nem százas náluk az biztos.Ha már annyira nemakar valaki kölyköket akkor ma már annyiféle módon lehet ivartalanítani az állatokat de néhány ember egyszerűbb dolognak tartja zsákba vele és út szélén hagyni, vízbe vele stb
21. sundance (válaszként erre: 20. - Moncsicsi83)
2009. máj. 3. 22:53
Pontosan!! Bár vannak emberek, akik azt gondolják, hogy egyszerübb a falhoz csapkodni őket, vagy vízbe fojtani... Undorító!
2009. máj. 3. 22:32
Ha nem akarja valaki ivartalanítani, akkor az állatoknak is van "fogamzásgátló". Adja azt neki...
19. sundance (válaszként erre: 17. - 6c5f346e46)
2009. máj. 3. 21:37

Igen, abban igazad van, hogy felelősségteljesen kell állatot tartani, és mindenki a kölülményeinek megfelelő számú állatot tartson. Azonban szerintem aki szándékosan megkínoz, megöl egy védtelen állatot, az igenis BITÓFÁT ÉRDEMEL!!!

Ha pedig valaki nem szeretné, hogy a macskája folyamatosan utódokat hozzon a házhoz, akkor erre találták ki az ivartalanítást. Miért szerinted a kismacskákat egyszerűen ki kell nyírni?

18. 8f85ee0c43 (válaszként erre: 17. - 6c5f346e46)
2009. máj. 3. 17:17
Igen de erre való az ivartalanítás.nem kerül sokba és egy életre szól.De abban is egyetértek veled ,hogy ha nemtudsz megfelelő ellátást biztosítani egy állatnak akkor ne is tartsunk inkább.
2009. máj. 3. 15:57

persze,igazad van,de sokszor akkor is már túlzás...de ha belegondolsz,régen nem volt ennyi kóbor állat sem,mert teszem azt van egy macskám,aki nyakrafőre hazahordja a kölykeit,mit csinálsz vele???mert rendben egy alom,de egy macska nem egy almot hoz a világra,hanem kettőt évente,sőt a három sem ritka,mit csinálsz vele???eljándékozni nem tudod,akkor mi lessz velük???mert szerintem az is állatkinzásnak minősül,ha tartok x állatot,de nem tudok nekik rendes élelmet biztositani,mert az állattatás gondolom egyet értesz,hogy nem arról szól,hogyha van maradék,akkor neki adom és ha nincs akkor ma nincs vacsora????!!!!

én anno a munkahelyemről hoztam haza egy kismacskát,pedig én nem vagyok egy macskapárti valaki,de elhoztam,mert elpusztult volna,állatorvoshoz vittem,megkapta a neki szükséges dolgokat,nem kevés pénzért,és ma egy csodaszép és igen játékos kandurka lett belőle,de ha ma mégegy állatot találnék,akkor nem biztos,hogy hazahoznám,mert nincs hova....

16. 8f85ee0c43 (válaszként erre: 15. - 6c5f346e46)
2009. máj. 3. 14:56
Ez igaz téged is megértelek de ha belegondolsz egy állat nem tud tiltakozni az ellen, hogy meg ne csonkítsák föl ne akasszák vagy épp vaslapáttal fejbevágják ha már nincs rá szükség.Egy állat sose öl kedvtelésből rossz tulajdonságaik ninsenek.Ezzel szemben néhány emberszabású társunk nagy szenvedéllyel űzi ezt a sportot..
2009. máj. 3. 14:43
egyet értek veletek,akik azt mondjátok,hogy büntetést az állatkinzóknak,de sokszor sajnos egy állat megkinzásáért is nagyobb büntetést szabnak ki,mint arra,aki egy ember ellen követett el büncselekményt,na azzal már nem értek egyet...én is nagyon szeretem az állatokat és van is belőlük itthon jópár,és igyekszünk őket a legjobbban tartani,de néha túlzás,amit kitalálnak,csak azért,mert ráléptem egy hangyára,azért már ne járjon már bitófa.....
2009. máj. 3. 14:40
Hát hallod te nem vay semmi bakker!!Én olyasmiket láttam már az amit a te kis csökött agyad fel sem foghat..csak azért, hogy néhány miss picsa bundákban feszíthessen télen azért több védtelen állat a poklok poklát éli át..hogy milyen módon azt itt nem kívánom részletezni..De itt már nemcsak a bundákról van szó hanem arról, hoogy néhány "ember" társunk kedvtelésből olt ki EGY MÁSIK ÉLETET!!!!!
13. ramoona (válaszként erre: 11. - Sundance)
2009. máj. 3. 14:04
dettó:-)
12. 10d89b51ea (válaszként erre: 1. - 8f85ee0c43)
2009. máj. 3. 13:45
egyetértek:)))
11. sundance (válaszként erre: 4. - Arafat)
2009. máj. 3. 13:33
Na ilyen közömbös és önző emberek miatt tart itt a világ, ahol tart. Szerinted az állatok nem érdemelnek figyelmet? Van neked lelked egyeltalán? Nagyon sok embernek kizárólag egy-egy állat a társa. Más betegelméjű emberek meg pusztán szórakozásból megkínozzák? Szerinted emellett csak úgy el kellene menni? Te ugyanolyan beteg vagy, mint azok akik örömüket lelik az állatok kínzásában.
10. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - Ramoona)
2009. máj. 3. 12:11

Teljesen egyetértek veled, én is így voltam az állataimmal. Bennük sohasem csalódtam.

Ők tényleg védtelenek, nem egyet befogadtam már és kerestem nekik helyet. Ők szenvedik el az emberek hülyeségeit is. Míg kicsik sokan oda vannak értük, majd mikor megnőnek, kicsapják őket. Az ember tud tenni az ilyen ellen, meg tudja védeni magát, de egy védtelen állat??

9. cfbf9bf4af (válaszként erre: 4. - Arafat)
2009. máj. 3. 11:41

Akkor mi a túrónak szolsz hozzá egyáltalán a forumhoz...?

Az emberek igenis tehetnek a sorsokról, mig az állatok csak elszenvedik azt :(

És természetesen nem a bántalmazatott gyermekekre gondolok!

2009. máj. 3. 11:24

Én egy dolgot tudok: az állataimban még soha nem csalódtam, mindig hűséges barátaim voltak, feltétel nélkül szerettek... míg ha jobban belegondolunk, ez nagyon sok emberről nem modható el a mai világban!!!Én ha tehetném, a világ összes kóbor állatát beogadnám... és minimum annyi fájdalmat okoznék az állatkínzóknak, amennyit ők okoznak a védtelen állatoknak!


És igenis van lelkük az állatoknak....sajnos tapasztalatból mondom, hogy tudom! Én láttam, h ugyanúgy szenvedett mind a kutyám, mind a macskám, mikor meghalt az Apukám!!!! Összetörtek....látványosan!

7. d3b7982380 (válaszként erre: 4. - Arafat)
2009. máj. 3. 11:22
igen, persze, de ha belegondolsz, hogy lenne esélye sok bántalmazottnak menni, ők mégis inkább maradnak... dolgoztam ezen a területe, és tudom, mi hogyan megy. az állatoknak még esélye sincs...
6. zena01 (válaszként erre: 4. - Arafat)
2009. máj. 3. 10:57
Nekem is inog a munkahelyem, anyagilag sem állok fényesen, mégis tenni kell valamit az állatokért, mert ők nem tudnak védekezni.
2009. máj. 3. 10:52

Szigorítsák csak amennyire lehet...

Most nem azért, de van szíve az olyannak, aki kiszivattyúzza a vizet a kútból és felgyújt egy állatmenhelyet, vagy sorolhatnám??????

A legszigorúbb büntetést minden állatkínzónak

2009. máj. 3. 10:52
Gyermekek halnak éhen,nőket vernek családon belül,emberek halnak éhen,vesztik el biztosnak hitt állásaikat.Szeretem az állatokat,de ez érdekel most a legkevésbé.Bocs.
2009. máj. 3. 10:51
Én is. Nem azt kellene mondani, hogy ejnye-bejnye, hanem börtönbüntetést kiszabni. De ne legyen felfüggesztett, hanem ténylegesen letöltendő. Sok "ember" szerint az állatoknak nincs lelke. Szerintem nekik nincs.
2009. máj. 3. 10:38
Egyetértek veled!
2009. máj. 3. 10:37
Én ugyanolyan kínzásnak tenném ki az állatkínzót amit az az állat el kell , hogy viseljen...Sőt még többet is..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook