Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Beszélgessünk az étel allergiáról, mondjuk el tapasztalatainkat egymásnak! fórum

Beszélgessünk az étel allergiáról, mondjuk el tapasztalatainkat egymásnak! (beszélgetős fórum)


22. ae0bfddd7a (válaszként erre: 20. - Encsy75)
2009. aug. 5. 18:34
Nekem a fiam,és az unokám lisztérzékeny,és sem a családban,sem a rokonságban nincs ilyen.Viszont nekem van minden más féle allergiám,amit leginkább a gyümölcsök,zöldségek fogyasztása provokál.
21. bared (válaszként erre: 17. - Klenca)
2009. máj. 4. 17:56
tudom, de nincs időm sajnos külön megcsinálni magamnak..napi 5 adag ételt kell főznöm, ami inkább 6-nak felel meg, az azért már elég költséges játék úgy...
20. Encsy75 (válaszként erre: 19. - Macsusz77)
2009. máj. 4. 15:04

Mi 3 havonta jártunk terhelésre,2 éves korára kinőtte.Szoptatni 3 hetes koráig tudtam akkor kapott tápszert.Ami abban az időben még nem volt elterjedve a hypoalergén tápszer.Annyira allergiás volt,hogy majd nem elvesztettük.A terhelésen elég volt csak annyi,hogy az ajkához érintették a tejet,párperc múlva az egész kis teste pöttyös lett.Így én már 3 hónapos korától adtam a gyümölcsöt,almával keztük.A főzelékek is hamar mentek neki.Most 11 éves és azóta nincs gond.

Nem tudom hogy a gyümit mivel lehet hejettesíteni,orvos mit mond?Kinőheti az orvos szerint?Nekünk azt mondta annak idején a doki,ha gyerekkorban lesz valaki allergiás nagy valószinűséggel kinövi,ha felnőtt korban akkor már végig kiséri az életét.

Mi most a lisztallergiától féltjük a gyerekeket, mert állítólag öröklődik és én az vagyok.

19. macsusz77 (válaszként erre: 11. - Encsy75)
2009. máj. 4. 13:09

Januárban volt 2éves,csak abban reménykedem,hogy mire oviba megy kinövi.Mi rizstejet,és zabtejet veszünk,abból készítek neki mindent.Mi sem eszünk semmi tejterméket,sőt felvágottakat,kenyeret sem,csak vizes zsemlét.MAjd szeptemberben kell menni terhelésre.Még a tejet helyettesítem is valamivel,de a gyümölcsöket..??Annyira nehéz megértetni vele,hogy nem ehet.


Pedig mindent megtettem hogy ne legyen ilyen gondunk:2éves koráig szopott.Addig nem is volt baj,miután abbahagyta a szopást,azonnal előjöttek a bajok.

Nekem a nagylányom kinőtte a tejallergiát,,én ettől a gyümölcscukortól félek.Nagyon ritka,és keveset tudnak róla.

18. klenca (válaszként erre: 16. - Bared)
2009. máj. 4. 10:25

Rakott krumpli, más rakott dolgok: besamel, tejből.


Annak nagyon rossz, aki glutén-érzékeny is, mert a gluténmentes lisztben tejpor is van.:((

17. klenca (válaszként erre: 16. - Bared)
2009. máj. 4. 10:23

Tej 355Ft, legalább 5 főzelékhez elég.

Tejföl 134 Ft/ kis pohárral.

16. bared (válaszként erre: 15. - Klenca)
2009. máj. 4. 09:45
én nem tudok a habart, tejfölös ételekről lemondani, így marad a szenvedés(( mivel sokszor van nálunk ilyen, imádják, a laktózmentes cuccok az áruk miatt számításba sem jöhetnek((
15. klenca
2009. máj. 4. 09:37

Pollenallergiás vagyok, porra is, s most derült ki, hogy laktóz-érzékeny is.


Azóta a T.ban veszem a sárga, laktózmentes tejet, az Intersparban találtam kicsi 75g-os kiszerelésben laktózmentes tejfölt, LIGA margarin-t, LIGA-t használok a sütéshez, főzéshez is.

Delikát 8 ételízesítőt lehet használni.

Mivel én főzök a családnak, az egyszerűség kedvéért mindenkinek ilyent sütök, főzök.

Ők esznek joghurtot, stb.


Nehéz, ha az addigi kedvenceket ki kell hagyni.

Nincs több szalámi, félkész étel.

14. bared (válaszként erre: 13. - Zsuzsipavlovits)
2009. máj. 4. 09:28
köszi szépen! szegedi vagyok, de megnézem mindenképpen!
13. zsuzsipavlovits (válaszként erre: 6. - Bared)
2009. máj. 4. 09:24
Szia, én a budapesti Tesco gyógyszertárban 1400 ft-ért vettem 60 db-os, de van ahol 1600 ft körül van, változó melyik gyógyszerész mennyiért adja. Gyógynövénynagykereskedésekben még érdemes megnézni, ha budapesti vagy akkor a Herbaház vagy Mediline Nagykernél lehet vásárolni akárkinek.
2009. máj. 2. 22:55

A könyv: T.Fodor Zsuzsanna-dr.Tokodi István

Tej-És Tojásallergia

Tejcukor-Érzékenység


Nagyon jó kis receptek vannak benne,én is ezt használtam.

11. Encsy75 (válaszként erre: 9. - Macsusz77)
2009. máj. 2. 22:50

Szia az én kislányom még baba korában volt tejfehérje allergiás.

Én tápszerrel készitettem neki:pudingot,sütiket.A joghúrtokat sajtokat nem adtam neki.

Mennyi idős?Jártok terhelésre?

10. bared (válaszként erre: 9. - Macsusz77)
2009. máj. 2. 22:18
sajnos nem tudok segíteni,és sajnállak adolog miatt(( nálam 2 dolog van: vagy a lemondás, vagy a szenvedés((
2009. máj. 2. 22:15
Sziasztok!Az én kisfiam tejfehérje,és gyümölcscukor allergiás.Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?Nagyon nehéz úgy összeállítani az étrendjét,hogy gyümolcs,és tejtermékek nélkül is mindent megkapjon amire szüksége van.
8. bared (válaszként erre: 7. - 7f83b27d5f)
2009. máj. 2. 22:10
ismerős((( a laktózmentes dolgok pokoli drágák(((
2009. máj. 2. 22:08

Nekem pár hete derült ki hogy a feketeüröm és parlagfű mellett a tehéntejre is allergiás vagyok.

Azóta probálok tejmentesen élni, nem egyszerű. Az imádott csokiról is le kell mondanom.

Van valami jó is a dologban, mióta nem eszem/iszom tejet nem fáj a fejem, már évek óta szenvedtem a napokig tartó fejgörcsöktől.

6. bared (válaszként erre: 4. - Zsuzsipavlovits)
2009. máj. 2. 21:55
mennyibe kerül? az én férjemet is érinti a dolog((
5. bared (válaszként erre: 3. - Encsy75)
2009. máj. 2. 21:54

soha nem gyógyulok már meg, és édesapám sem...

nehezen derült ki..először szerintem fel sem tűnt.

aztán volt éjszakánként néhány nagyon komoly szülési fájdalomhoz hasonló görcsöm, és iszonyatosan ment a hasam...azt hittem vírusfertőzés..aztán egy túrórudi evéses rosszullét után elkezdtem gyanakodni arra, hogy rossz minőségűeket vásárolok... vettem 2.8as tejet, 2 óra múlva kezdődtek a fájdalmak... nem foglalkoztam vele hónapokig,míg egyszer el nem ejtettem véletlen a dolgot a kaáli intézetben...onnan gyorsan elküldtek vizsgálatokra, és így kiderült mi van((

2009. máj. 2. 21:52

Sziasztok!

Én poratka allergiás vagyok gyermek korom óta. A könyvelőm említette hogy mostmár itthon is lehet kapni és próbáljam ki az izlandi cápamáj olaj kapszulát, már fél éve szedem és tényleg sokat segített.

3. Encsy75 (válaszként erre: 2. - Bared)
2009. máj. 2. 21:49

Mit mondott az orvos elmúlik vagy végig kisér az életeden?

Én már sosem hagyom el.

Hogy vettétek észre?

2009. máj. 2. 21:47
én pedig laktóz..és apa is, ráadásul 1 hónap különbséggel jött elő nálunk...azt mondja a dokim, együtt szenvedtünk el valamilyen traumát egy rossz tejterméktől(((
2009. máj. 2. 21:45
Én liszt allergiás vagyok.Három és fél éve derült ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook