Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi az a Hidroxi-citrát-sav ? fórum

Mi az a Hidroxi-citrát-sav ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi az a Hidroxi-citrát-sav ?

2007. ápr. 15. 17:52
Nos. Ha bárki még ebben az életben, erre tévedne, akkor azt mondanám neki, nem jött be... Újabb megtévesztő reklámú szer. Nem hogy elvette volna az étvágyamat, hanem éppen ellenkezőleg, állandóan ennék... ami eddig mással lement, az ezzel visszajönne, ha hagynám.
2007. febr. 26. 13:41
Na akkor én is elkezdem, veszek valahol, de ez a 6 kg fogyás, nekem már elég jó érvnek tűnik a kezdéshez. Ha érdekel valakit, akkor majd beszámolok az eredményekről.
12. Sasa43
2007. febr. 26. 09:27

Sziasztok!

Újabb hír a férjemről. Ugye már eltelt újabb egy hónap mióta szedi. Most 90,5 kg, tehát lelassult a fogyás, ennek az oka az, hogy ebben a hónapban több családi ebéd is volt(szülinapok), ill. egy osztálytalálkozó, meg néhány sörözés.

Szóval egyáltalán nem fogja vissza magát a drága, mégis fogy.Ja, és még mindig nem sportol.

2007. febr. 19. 14:38

Sziasztok!

Még új vagyok itt. És egyedül nálatok találtam olyan fórumot, akik próbálták már ezt a új csodaszert. Nekem is hasonló a véleményem Dionysoshoz, szerintem, ha már abban segít, hogy kicsit kevesebbet egyek, már jó. Nekem a béres is segített, fogytam egy hónap alatt 2,5 kg-t, de ahhoz mind a kétfélét szedtem, az meg úgy drága volt, viszont abszolult nincs mellékhatása. Ha ezzel hasonló erőfeszítésekkel lehet fogyni (jelzem minden este tornázok egy órát), akkor nekem oké.

10. Sasa43
2007. jan. 23. 10:31

Nekem a férjem szedi, úgy 6-8 hete. Semmi különöset nem tesz a fogyásért, csak az esti étkezés előtt kb egy órával beveszi a HCA tartalmú "bogyóját". 96 kg-ról indult, ma 92,3 kg. Azért tudom ennyire pontosan, mert két hete minden reggel egy táblázatba írja a súlyát. Ez a táblázat ott lóg a mérleg fölött.

Szóval a párom már fogy, és én is látom, hogy kín nélkül kevesebbet eszik. Most váltott munkahelyet és sajnos a testmozgás nem fér bele a napjaiba, de ha már "bedolgozta magát" kicsit, újra rendszeresen fog sportolni, na akkor még könnyebb lesz.

2007. jan. 15. 09:59

Sziasztok,


Nekem is új ez a HCA, bevallom alaposan utána kellett néznem a kérdésnek. Túrtam is a netet érte... Ami lejött a 40-50 oldal átböngészése után:

Legyünk őszinték, nincs az a szer, amitől fogyni lehet! Mi magyarok sajnos úgy gondoljuk, hogy benyomok két nagy adag töltöttkáposztát, sok kenyérrel este kilnckor, után küldök fél lityi sörrel kisérve egy csodabogyót és fogyok. Hát ilyen nincs.

Szerintem a HCA hatása nem az lenne, hogy égesse a zsírt - ennek sztárja az L-karnitin - hanem, hogy ne dupla kaját nyomassak, hanem szimplát, esetleg felet. a HCA ebben segít - szerintem, hogy csökkenti az étvágyam.

Nekem már csak azért is szimpatikus, mert eredetileg - olvasmányaim szerint - nem is fogyókúrára találták ki nyugati laboratóriumokban, hanem az indiaika valamilyen más betegség legyőzésére. Hogy melyikre azt már elfelejtettem, de valahol biztos le van írva.


Összefoglalva a fogyás képlete egyszerű: több energiát kell elhasználni, mint amennyit beviszek. Az étvágycsökkentő meg ebben segít.

2007. jan. 11. 12:26

Hidd el, a HCA-tól nincs ember a földön, aki lefogyott volna eddig.

És ezt tapasztalatból mondom. Sokadik dolog, amire egy diétázónak szüksége lehet. És pont arra jó, amit írtam :)


Ha esetleg tudsz publikált kutatást (mondjuk pubmed-en megjelent) mutatni az ellenkezőjéről, akkor azt szívesen átolvasnám!

7. Sztrip9 (válaszként erre: 6. - 575e11e2d1)
2007. jan. 11. 10:21

Én elolvastam a HCA-ra vonatkozó részt, bizony erősen hiányos! Azt írod, hogy "önmagában ez a szer semmit nem csinál a meglévő testzsírral", mivel "csak" a bevitt szénhidrát zsírrá alakulását gátolja.

Márpedig könnyű belátni: mivel a szervezetnek szüksége van energiára, a meglévő "készleteit" kell felhasználnia, vagyis az elraktározott zsírt nagyobb mértékben fogja elégetni.

2007. jan. 5. 12:59

Írok a naplómban róla, tessék elolvasni.

Minimális mértékben segíthet egy tökéletesen megtervezett diétát (pár % plussz), de sokkal jobb kiegészítőkre verhetjük el a pénzünket. A HCA csak sokadik a "hasznossági" sorban.

2007. jan. 5. 10:04
Én kb szűk két hónapja szedem. Illetve én már nem, mert csak keveset akartam fogyni(szülés után maradt 8 kiló, egyedül 4-től sikerült megszabadulni), most már csak akkor szedem pár napig, ha úgy érzem nagyon befaltam.(Tudni kell, hogy világéletemben ingadozott a súlyom)Szóval én jól vagyok, mostmár inkább a kondimat szeretném visszakapni.
2006. dec. 27. 12:20

Próbálta ezt már valaki?

Nekünk a családban jó volna valami "segítő szer" diéta mellé, de mindenképpen olyat keresek, ami természetes. Persze mindenki a saját termékéről állítja, hogy az aztán természetes...ezért vagyok én meg bizonytalan...

2006. dec. 24. 10:14
Jav.: Ez így nem igazán szimpatikus.
2006. dec. 24. 10:13
Ez nem így nem igazán szimpatikus. Jó, tudom, hogy a * is így indult... de mégsem ugyanaz, mert azt kipróbálták... Vagy pénzért mindent?
2006. dec. 7. 20:47
Hatásos segítség a gyötrelmek nélküli fogyáshoz.
Napjainkban egyre több mesterséges alapanyagot cserélnek fel természetes anyagokkal gyógyszerekben, étrend kiegészítőkben. Ezeket a természetes anyagokat általában már elődeink ismerték és alkalmazták is.
A fent említett hidroxi-citrát-sav (HCA) nem hangzik természetesen, pedig egy Garcinia cambogia nevű növényből nyerik. E növény kivonatait már az ősi Indiában is alkalmazták az Ayurvedikus gyógyászatban, ödémák kezelésére, valamint vérnyomás csökkentésére. A klinikai vizsgálatok során ugyanakkor a Garcinia cambogia kivonat egy másik hatására is fény derült: túlsúlyos betegek esetében megfigyelték, hogy a kivonat kúraszerű fogyasztása jelentős súlycsökkenést eredményez az étrend megváltoztatása nélkül. Egy havi kúra átlag majd 4 kg fogyás elérését tette lehetővé.

Ugrás a teljes írásra: Mi az a Hidroxi-citrát-sav ?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook