Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Káromkodó gyermekek fórum

Káromkodó gyermekek (beszélgetős fórum)


30. katácskák (válaszként erre: 25. - 5ddb2356b0)
2008. okt. 10. 00:43
Nálunk az, hogy a: azt a leborult szivarvégét-mikor cigiztem. Remélem az Úr megérti. Isten Áldja az Életed. Köszi a Tanúbizonyságot.Mit jelent a kampányimonyokja-hétszünyü módra? Szeretném megkérdezni.
29. Saci49
2008. szept. 28. 16:57
Két gyermeket neveltem fel. Nem kell ahhoz otthon "káromkodósnak" lenni, hogy a gyermek is így beszéljen. Ha bele gondolunk, mit hall az utcán, buszon, villamoson, boltban..stb helyeken bizony megtanulja, mert a gyermek utánzással tanul.Ezért nem mindegy, hogy hogyan viselkedünk mi felnőttek. Minden gyermek megpróbálja ezt ebben a korban. Az enyimek is. Ugyan ezt csinálták! Mondtak egy csúnya szót és nagyot nevettek. Ez jó, mert nem tudja, mit jelent. Én hallgattam rezzenéstelen arccal, komolyan a gyerekre nézve és nem nevettem vele. Aztán nagy komolyan megkértem, hogy magyarázza el mit is mondott, ami olyan érdekes volt. Zavartan ujra nevetett. Akkor megegyeztünk, hogy az okos gyerek csak azt mondja, amit tud. Ha nem tudja miről beszél: az buta, és csak utánozza a többieket!Ez hatott. Minden gyermek okosnak születik és a másik a buta! Használjuk ki ezt a nevelésnél!
2008. júl. 2. 14:39

Halitok! A kislányom kis ovis, hálisten szépen, gazdag szókinccsel fejezi ki magát. Sajna néha észerveszem, hogy néha hat rá az óvodai szófordulat, tehát amit lemajmol más gyerekektől, akik bizony csúnya szavakat is használnak. Persze a lányom nem tudja még, hogy mit jelent, de nagyokat nevet rajta.


Szerintem az a gyermek káromkodik és beszél csúnyán, akinek a családja, a környezete is csúnyán beszél.

Egyszer-kétszer előfordult, hogy pl. belerúgtam véletlen a vaságy lábába, s csillagokat látva - tőlem nem megszokott módon - mondtam egy cikornyásat... rá pár percre a gyermekem, játék közben ugyanazt a szót használta!

Így igyekszem nem csúnyákat mondani, akármi van, mert rögtön átveszik!


Ismerek olyan - a lányommal egykorú, hároméves fiúcskát, akinek a környezetében a család minden második szava a ba...meg, stb., hát egyértelműen a gyermek is átvette... :( A nagymama meg még dicsekszik is vele... a gyermeknek meg ez a természetes beszédstílus ugye.

27. Serry
2008. jún. 13. 20:17

Nálunk sem divat a káromkodás. A legdurvább kifejezés a fene, franc, kutyafáját, macskafarkát. S mikor először hallottam kicsi 4 évesemtől, hogy a csudába ( valahol mesében hallotta) jót mosolyogtam. Ez egészen 3,5 éves koráig müködött is. Aztán fél napot vigyázott rá anyos. S este játéknál arra lettem figylemes a gyerek azt mondja: "kurva b.szzus életbe" Néztem nagyot és figyletem tudja-e miről van szó. Késöbb már tudatosan használta. "Hála" anyósnak hiába beszéltünk a fejével bővült szókincsét az oviban is kamatoztatta. Aztó gyült a kincs. Legtöbbször nem veszek rola tudomást. De van amikor olyan sokszor hallom pl köszönés helyett az oviban, hogy bizony azzal kezdem ott,hogy ezt nem.

Az oviban olyan gyerekektől tanult újat ,akik évközben jöttek másik oviból. Ugyanis mi egyháziba adtuk gondolván később fog ilyet tanulni. réár suliban.

Nehéz azt mondják a nagyokosok, hogy nem szabad odafigyleni. De akkor hogyan szoktatom le?

26. Krysty
2007. aug. 2. 21:02

Csak a tesóm gyerekét tudom említeni rossz példának. Másfél évesen azt mondta egy nőnek aki megsimogatta hogy "Hagyjál ku.va". Most is vannak beszólásai és ez azért durva mert még nincs 3 éves! Ezeket sajnos otthon tanulta!

Mi soha nem beszélünk csúnyán és a kislányom sem mond egy trágár szót sem.

Persze az iskolában biztos tanulnak egymástól de ha otthon jó példát lát, nem hiszem hogy gond lenne vele.

2007. aug. 2. 20:56

Nálunk otthon a legnagyob káromkodás a manóba !

De a biblia is ezt mondja: 3. Az Úrnak, a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd, mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.

Lényeg ne káromkodj !

De néha mégis becsuszik egy a hétszünyükapanyányimonyokját!!

2007. jún. 24. 13:51
Sajnos nagyon sok gyerek csúnyán beszél.Szerintem ezt hallják otthon is,vagy ha még sem, akkor a szülők a felelősek érte,mert nem fegyelmezik megfelelően a gyermeküket.
2007. jún. 23. 18:56
Nálunk mindent felhallani a lakótelepen,ha nyitva az ablak.mást se hallok csak k....anyád,anyád,stb.elkeserítő.Igyekszünk a gyerek előtt nem beszélni csúnyán,bár még nem érti de akkor is.Néha sajna becsúszik egy b....us!de a mai gyerekek....Húú
2007. jún. 23. 18:30
Sajnos nagyon sok gyerek beszél csúnyán, gorombán.Havanna ltp-en lakom és Havanna napokat tart a gyülink 3 hétig. Ugrálóvár gyerekprogram,élőcsocsó, amit ott hallani és ahogy viselkednek az leirhatatlan. Nagyon sajnálom őket, üvőlt belőlük a szeretethiány....
2007. máj. 5. 10:29

Hát nálunk volt csúnya beszéd a szüleim részéről is gyerekoromban, mégis szerintem példás, ahogy ma is összetartunk és szeretjük egymást!!!

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem szép dolog a káromkodás, de attól még lehet szeretett teli egy család. Mondjuk, ha már úgy beszélnek egymással, mint a 20. levélben, akkor ott már komoly baj van káromkodás nélkül is!!!

2007. máj. 4. 17:00
Tnap épp a vonaton utazva hallottam,ohgy egy tök átlagos jól öltözött anyuka azt mondta a 9?éves lányának,hogy: Te voltál b*szd meg? (a lány rácsörögtt az anyjára telón)Ha már az anya a gyerekkel igy beszél...
19. évi75
2007. máj. 4. 16:31
nálunk nem szokás a káromkodás, a gyerek hallja a pajtásoktól, oviban, suliban. a szülö azért felelös szerintem hogy magyarázza el a gyereknek, hogy az rossz, nem szabad.de annak megtanulását nem lehet kivédeni.nem sorolhatod fel neki miket ne tanuljon
2007. ápr. 19. 21:47

Emlékszem ovis koromban milyen jólesett zsinórban mondogatni, hogy p.csa p.csa p.csa... tudtam, hogy nem szabad ilyet mondani, de ennek a szónak olyan jó csengése van...

Aztán jóval később kamaszkoromban bizony én is használtam egy-két csúnyaszót kötőszóként és szintén jólesett.

Ma már leginkább csak amikor dühös vagyok, akkor beszélek csúnyán.

Szóval emlékszem, milyen csúnyán beszélni és zömmel szerintem ki fogják nőni a gyerekek, ha otthon nem azt hallják töményen.

Az meg, hogy a mai gyerekek ilyenek, nagyon nagy mértékben a felnőttek hibája. Mit látnak, a felnőttek hogy viselkednek egymással sokszor? A tévében sincs semmi tartalmasabb, emberi műsor. Zömmel külsőség, pénz és csillogág.

Mit várunk hát a gyerekeinktől???

Szeressük hát őket és akkor ők is képesek lesznek szeretni:-)))

17. DODICA (válaszként erre: 16. - Pp)
2007. jan. 13. 10:23

Vannak, akik így gondolják. Pl. a férjem is. Sajnos. Ezáltal sok kellemetlen helyzet adódhat, mert ebben az esetben elmarad a kornak járó alapvető tisztelet, ami ma már a hagyomány helyett "régi szokássá" avult... Pedig sok problémát el lehetne ezáltal simítani.

Engem még úgy neveltek, hogy bármennyire is igazam van, a nálam idősebbeknek akkor is kijár alapból a tisztelet. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehetek ellentétes véleményen velük szemben, de a szavaimat meg kell ám válogatnom!

Gondolhatom én az ovónőről, hogy hülye (néha gondolom is:), node ezt akkor se lehet megmondani! Jó lenne, ha ma is arra tanítanánk gyermekeinket, hogy mindenkinek megvan a helye a világban, s ezen határokat nem szép dolog, sőt tiszteletlenség átlépni! Nagy baj, hogy manapság a gyerekek úgy beszélnek, mintha ők tettek volna le eddig valamit az asztalra! Szép-szép a gyerekkultusz, de átesett a ló túlsó oldalára. :( Figyelem, mikor oviba megyek a lányomért, hogy kis középsős fiúcska miként küldi el nagymamáját a francba, mikor közli vele, hogy "ne cseszegtess, öltözök már, jó?". Ilyenkor mit tesz a nagyszülő? Kedvesen mosolyog a kínos helyzetben. Nos, ki teszi helyre a gyereket???

16. pp (válaszként erre: 15. - DODICA)
2007. jan. 13. 01:18
Tisztelem, aki tett valamit, hogy tiszteljem. Sőt, enyhítek ezen a mondaton, mert általában inkább: tisztelem, míg nem tesz olyat, hogy ne tiszteljem. Kortól teljesen függetlenül.
15. DODICA (válaszként erre: 11. - Pp)
2007. jan. 13. 00:13
Lehet, de akkor is roppant nagy tiszteletlenség lehülyézni. Bárkitől.
2007. jan. 12. 20:06

Mi a családban nem beszélünk csúnyán, ebben nőttek fel a gyerekek, ez természetes nekik;

a baráti körünk se káromkodos.

Egyás között azért a nagy testvéri szeretet hevében van amikor lehülyézik és 1-2 pikánsabb jelzővel illetik egymást: de nem igazán jellemző.

A fiam 12 éve jégkorongozik ami úgyebár "emberes" sport a beszólásokat illetően is; de szerencsére nem ragad ez ott rá igazán: szét tudja választani a jégpályát az otthontól.

13. marcsy006 (válaszként erre: 12. - Lévai laci)
2007. jan. 12. 19:37

Szerintem nem csak a szülö a minta ,hanem a környezete.Mi nem káromkodunk,nem beszélünk csúnyán,mégis mikor megfeledkeznek magukról a gyerekek náluk is előfordul,hogy csúnyán beszélnek.

Jázmin,a kislányunk 4 éves és ha a Papa csúnyán beszél mindig így szól."Papa ne beszélj így,mert megtanulja az unokád!"

2007. jan. 12. 19:23
mindig a szülő a minta a gyerek előtt.Úgy tesz ,ahogy látja,hallja otthon-szerintem.
11. pp (válaszként erre: 8. - Eee466847e)
2007. jan. 11. 19:44
Azért attól, hogy nyugdíj előtt áll valaki, még lehet ostoba...
2007. jan. 11. 19:34

Ha a gyerek káromkodik, annak oka van. Biztos nem a születésnél ragad rá.

Elsődleges a szülői viselkedés, aztán a közösség hatása ahová jár. Otthon viszont nem szabad teret engedni neki. Lehet kezelni a dolgot.

2007. jan. 11. 19:19
nem szoktam káromkodni
8. eee466847e (válaszként erre: 7. - Jay néni)
2006. dec. 7. 16:45
Akkor itt először az anyukának kellene elmondani egy-két dolgot. Mondjuk a gyermek neveléséről, az idősebbek tiszteletéről. (ezt már egy 4 éves is megérti megfelelő magyarázattal.)
2006. dec. 7. 16:40

Ismerős 3,5 éves kicsi arany fiacskája tök simán lehülyézte a nyugdíj előtt álló óvo nénit, képzelhetitek szegény majdnem szívrohamot kapott.

Anyuci meg megkérdezte hogy ugyan akkor ő most mit csináljon a gyerekkel. No comment!

6. eee466847e (válaszként erre: 5. - Gyöngyi)
2006. dec. 7. 16:32
Egyetértek! Egy kis csapatban elég egy, aki rossz példát mutat, a többiek vagányságból utánozzák. Főleg a kiskamaszokkal nehéz. Kisfiú unokám 12 éves múlt. Nem trágárkodik, de olyan kifejezéseket használ, amit sokszor nem is értek. Zsargon, vagy valami mai divatos nyelv. Pl. a levesre ma is azt monta, hogy király volt. Ízlett neki.
2006. dec. 7. 16:17

Kiknek a hibája? Akik szó nélkül hagyják. Akik rossz példát mutatnak.Akik mosolyognak rajta, ha egy kicsi baba csúnya szavakat mond!

Egy nagyobbacska gyereknek már el lehet magyarázni, hogy mi miért nem beszélünk csúnyán és mi a véleményünk a csúnya beszédről.A személyes példánkkal és véleményünkkel sokat tehetünk ebben az ügyben is.Ha elítéljük a trágár beszédet és felháborodásunknak minél többször hangot is adunk az biztosan jó hatással lesz a gyerekre.

4. eee466847e (válaszként erre: 3. - Anita72)
2006. dec. 7. 16:12
Ovis volt a fiam, mikor mnkások dolgoztak az utcán. Természetesen ment a b...meg, mint kötőszó. Balázskám is mondogatta, mire mi figyelmeztettük, hogy aki így beszél, annak a jézuska nem hoz ajándékot. Jött hozzánk egy baráti házaspár, Balázs közölte velük, hogy "Aki azt monja, hogy b....meg, annak nem hoz ajándékot az jézuska, mert az csúnya szó, hogy b...meg. Kb 3szor elmondta a csúnya szót is. Magunkban mosolyogtunk. Felnőttként nem beszél csúnyán.
2006. dec. 7. 16:05

Nálunk nem szokás a családban rondán beszélni, bár néha finomabb kifejezések nekem is majdnem kicsúsznak a számon, de a hegyi szomszédunk az mondja mint a kocsis. A nyáron már a gyerekeim mondták neki, hogy nem szabad ilyen csúnyán beszélni. Különben tök jó fej, csak ez az egy hibája van.

Leutóbb a "buzi" szót és a "szűz" szót kellett elmagyaráznunk a gyerekeknek, hát nem volt egyszerű.

2. eee466847e (válaszként erre: 1. - Eee466847e)
2006. dec. 7. 15:56

7 éves Fanni unokámra vigyáztam, mert beteg volt. Mesélt egy fiú osztálytársáról, aki húzgálja a haját. Többek között Fanni úgy adot hangot haragjának, hogy felkiáltott: "Ő egy hülye baz!"

Valahol hallott hasonló szavakat, de mivel fogalma sincs mit jelent, így ragadt meg a kis emlékezetében. Elmondtam neki, ez csúnya, így nem szabad beszélni. Ilyenkor mindent bevet az ember, hogy megértesse, nem szabad ilyen szavakat használni.

2006. dec. 7. 15:51

Általános iskola közelében lakom. Sokszor hallom, mikor a gyerekek özönlenek ki az iskola kapuján, hogy trágár szavakat kiabálnak egymásnak, sőt a kötőszó szinte minden esetben b....mg!

Felnőttek szájából is rossz ilyeneket hallani, de amikor egy 7-8 éves gyermek káromkodik az bizony elkeserit, elszomorít.

Kinek, kiknek a hibája ez?

Tudom sok felnőtt megmosolyogja a kicsiket, ha csúnya szavakat mondanak, mert aranyosak, főleg, ha selypítve teszik ezt. Az sem biztos, hogy családon belül tanulják. Egymás között vagánykodnak és kicsúfolják, aki nem így beszél.

Mi a véleményetek? Milyen eszközökkel lehetne őket megtanítani, rávezetni arra, hogy ez nem szép. A magyar nyelv, beszéd olyan szép ezek nélkül a trágár szavak nélkül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook