Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet leszokatni egy 5 éves gyermeket a dobálásról? fórum

Hogyan lehet leszokatni egy 5 éves gyermeket a dobálásról? (beszélgetős fórum)


9. d68657db8f (válaszként erre: 1. - Erdei gyümölcs 13)
2011. szept. 19. 20:29

Sajnos nincs meg gyermekem, de en azt hiszem leguggolnek hozza, megfognam a kezet, a kaviccsal egyutt es a lelkere beszelnek valahogyan.

Mondjuk egy sztorival: kepzelje el, hogy az oviban az eros gyerekek bantjak a gyengebbeket. Hogy az mennyire rossz nekik. Hogy mit szolna, ha ot bantanak. Aztan elmondanam, hogy a cica es kutyus nem tudja magat megvedeni, es nekik is mennyire rossz, ha dobalja oket. Mert o nem egy rossz kisfiu, henem egy nagyon jo es okos kisfiu. :) Vagy egyszeruen allandoan megdicsernem, amikor nem dobal.

A masik, hogy tudnia kell szerintem - anelkul, hogy megijesztenenk - hogy egy idegen kutya bizony lehet, hogy ra is tamadna, ha megdobja. Nehogy baj legyen, amikor az utcan gyanutlanul, huncutkodva dobalozni kezd.

2011. szept. 19. 19:44
Az én kisfiam 22hónapos és ugyan ezt csinálja,ha rászólunk annál jobban.A macska farkát is húzgälja,nagyon sajnálom az állatokat.Nagyon eleven,de inkább,mint beteg legyen!!!Egy gyermekem van énis szeretném tudni rá a válasz!
2011. jan. 2. 11:08
Célbadobós játékot kitalálni neki.Akár kavicsokkal is.
2009. máj. 2. 13:01
szeretettel mindent el lehet egy gyereknél érni...ez az én ötletem
2009. máj. 2. 12:59

Tényleg nem az a gond, ha az udvaron kavicsot dobál és söpörni kell, hanem ha bántja vele az állatokat.

Szerintem meg kell neki mondani, hogy az állatok dobálásáért bünti jár (fenékre csapás, sarokbaállás stb) és a szétdobált kavicsokat neki kell összesöpörni. egyszer megküzd a seprűvel, nem akarja majd szétdobálni.

A szép szó sokszor nem elég ebben a korban.

2009. máj. 2. 07:32

Egyszer jól el kell fenekelni a popsiját, és nem fogja többet csinálni.

Vagy ráhagyod, és egész gyerekkorában rossz gyerek lesz, mert tudja hogy úgy is azt csinál amit akar.

3. c20c593f1c (válaszként erre: 2. - Salabakter)
2009. máj. 2. 07:27

Igazán a a probléma, hogy az állatokat dobálja. Meg kéne kérdezni, hogy miért akar nekik fájdalmat okozni. Szerintem nem az, hogy söpörni kell utána. Talán meg kéne kérdezni , hogy miért bántja az állatokat.


Vagy ajánlom, finoman kezdjétek megdobni őt. Biztosan meghökken, és talán le tudsz vele ülni beszélni a dologról.

2009. máj. 2. 07:10
Ez legyen nála a legrosszabb tulajdonság! :))
2009. máj. 2. 07:04

Kertes ház, rendezett udvar, virágok. A kis unokám ha kint van, minden nap takaritani kell utána, mert szeret dobálózni. Összeszedi a kis kavicsokat, földdarabokat, és szeret vele dobálózni játékból, hol a kutyához, hol a cicához.

Nem győzünk utána sepregetni. Hogyan szokassuk le erről a rossz tulajdonságáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook