Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig alhat egy alig 3 hónapos csecsemő? fórum

Meddig alhat egy alig 3 hónapos csecsemő? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 23. 20:14
És én is abból indultam ki, hogy én sem 3 óránként eszek,mert kötelező, ha kell ha nem... Jelzi Ő ha éhes :) Nálunk így álltak be a dolgok, hogy az evést Ő közli, hogy mikor szeretné, de már az is beállt 4 óránkéntire, kivéve ugye éjszaka,mert 10kor eszik utoljára este,és reggel 6kor.
21. BlueJasmine (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2014. máj. 23. 20:10
Amég csak szeretne! :) A babák nagyon is okosak... Tudják ők, hogy mikor éhesek! :) Ha nincs semmi betegség, akkor addig aludjon a kis drága,amég szeretne! :) Én is mindig ébresztgettem 3 óránként,mert azt a jó tanácsot kaptam. Nem is tettem vele sok jót,teljesen felborul a nappal-éjszaka, nyűgös volt,folyamatosan sírt... Most pedig semmi gond nincs. A miénk jövő héten lesz 4 hónapos. 3 hónapos koráig este 10től reggel 8ig,majd evés után még 10ig aludt... Most szokott rá, hogy 6kor kel. Tehát nincs ezzel semmi gond :)
2014. máj. 23. 12:33
ameddig jol esik neki,pici babak rengeteget alszanak.
19. Gligi (válaszként erre: 18. - Ramoona)
2009. máj. 8. 05:35

A suttogó titka I. könyvnek az a lényege, hogy a napi időbeosztás nagyon fontos! A 4É módszert javasolja:

1É-Étkezés

2É-Ébrenlét

3É-Édes álom

4É-Én

Ha sikerül alkalmaznod mint ahogy nekem is akkor a picit nem érik meglepetések, mert az Ő számára még nagyon fontos azonos,egymás utáni történések nem zökkentik ki ezért nem ijed meg és nem félős.

Az ébrenléti idő alatt 100%-an tudsz a picivel törődni/foglalkozni/játszani. Az alvó idejében el tudod végezni a házimunkát és nem szalad a lakás + étel és süti is tud készülni. Az Én időszak alatt pedig tudsz pihenni.

Nagyon fontos, hogy a dolgok azonos sorrendben történjenek ,mert ez biztonságot ad neki (pl.fürdésnél) és így egy új dolog bevezetése nem nagy feladat, mert meglepődik ugyan de a kialakult rutin biztonságot ad neki és így könnyen elfogadja!

Mi mindig a tízórai után megyünk sétálni és akkor intézem a vásárlást is különböző üzletekben ahova a babakocsival is be lehet jutni. A kisfiunk hozzászokott és bárhová el lehet menni vele ez alatt az idő alatt csak arra kell odafigyelni, hogy az ebéd idejére ami 13órakkor van addigra Ő ismét nyugalomba kerüljön.

Én mindenkinek ajánlom a módszert mert nekem nagyon-nagyon bevált !!!

A könyvnek a második része a kisgyermekkorról szól! Én még most kezdem olvasni, de remélem olyan hasznos tanácsokat találok benne amilyeneket az első részben :-)

Sok sikert kívánok neked a változtatások kialakításához! Hidd el megéri, mert a picidnek bölcsibe/oviba is hasonló rendszer szerint kell majd beilleszkednie!

18. ramoona (válaszként erre: 17. - Gligi)
2009. máj. 7. 08:39
öszönöm, megkeresem a könyvet... nagyjából leírnád, miről szól?
17. Gligi
2009. máj. 7. 05:24
A mi kisfiunk 4 hónapos múlt 5x eszik napközben és 1,5 hónapos kora óta végigalussza az éjszakát. Ezt úgy tudtam elérni, hogy napközben a 3-3,5-4 órás eteési rendet tartottam és ha kellett akkor felébresztettem enni. Minden este 20órakkor, fürdés és vacsi után ágyban van és hajnali 5-6 között ébred. Olvasd el Tracy Hogg: A suttogó titka című könyvét! Sok sikert :-)
16. ramoona (válaszként erre: 15. - Cb4c323adf)
2009. máj. 4. 16:01
:-) Nekem egy kicsit hiányzott is, h nem kel fel éjszaka enni :-( Persze tudom, h sokan meg azért "könyörögnek", h aludja végig :-)
15. cb4c323adf (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. máj. 3. 08:27

Nehogy fel keltsd,majd kel ő ha éhes:)

Az én fiam 9 hónapos és még soha nem aludta végig az éjszakát 1-2 alkalommal mindig felkel szopizni:DD

De cserélnék veled!!!

14. ramoona (válaszként erre: 13. - Drnéni)
2009. máj. 2. 07:50
Igen, teljesen jó a súlya, nem is volt koraszülött, és egy nagyon életvidám kisgyerek... :-)
2009. máj. 2. 06:57
Jó súlya van, fejlődik? Nem volt koraszülött? Nappal jól eszik? Ha minden rendben, semmi ok ébresztgetni, ezt ma már csak egy-két idősebb védőnő szorgalmazza!
2009. máj. 2. 06:53
Hát, én vagyok az egyik irigyed! Régen volt pici a fiam, de ma is emlékszem a gyötrődésre, meddig kell még éjszaka kétszer etetni? Fél évig nem tudtam kialudni magam. Pedig jó gyerek volt, csak nagyon kis súllyal született, nem tudott eleget enni az éjszaka átalvásához. Akkor még haragudtam is rá ezért... Úgyhogy tedd össze a két kezed, hogy ilyen stramm gyermeked van, és használd ki a nappal együtt töltött perceket!
11. bebe82
2009. máj. 2. 06:42
Az én lányom 11 hónapos, és eddig 1, azaz egy(!) átaludt éjszakánk volt csupán, úgyhogy örülj! És aludj! Mint AnciPanci mondta, helyettem is :)
10. ramoona (válaszként erre: 9. - AnciPanci)
2009. máj. 1. 22:53
:-)Alszom... megígérem :-)
9. AnciPanci (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. máj. 1. 22:51

De cserélnék Veled! Az én kisfiam 1,5 éves, és még mindig minimum 2x kel éjszakánként!!!

Fel NE ébreszd a babád!!!! ALUDJ!!!! Helyettem is! :o)

2009. máj. 1. 22:39

Az én kisfiam már 1 hónapos korától végigalussza az éjszakát. Este 7-kor eszik utoljára és csak reggel 7-kor megint. Sokan tényleg örülnének ennek, örülj te is, hisz neked sem kell virrasztanod, kipihent leszel, ami valljuk be egy elég fontos dolog. Nem kell aggódni, ha éhes úgyis felkel. Meg hát mi se kelünk fel hajnal 3-kor, hogy kirámoljuk a hűtőt. :) A baba is ember, neki is rááll a szervezete a természetes dolgokra.

:)

2009. máj. 1. 22:39
Szerintem ne.Nálunk első naptól nem ébred éjszaka enni,bár az első pár hétben aggódtunk rajta, utánna már nem, mert annyira jó baba volt!Kb.8-kor evett és reggel 5-ig aludt,de ez minidg változott picit ahogy nőtt.Kb.3-4 hósan fel-fel ébred de már nem éhes volt, hanem a foga kínozta,de az egy fél évig néha húzós volt!(olyankor pici vizet adtunk neki)Illetve a nagy kánikulában szintén megébred inni(vízet kapott) most hogy 3 éves néha már álmodik is.De amúgy jó alvó!
2009. máj. 1. 22:30
az én kislányom első pillanattól átaludta az éjszakát, sőt még bent a kórházban is, nem is keltették a csecsemősök sem, gyermekorvosunk is azt mondta, ne ébresszük, nehogy rossz alvót csináljunk a babából,hisz tökéletesen fejlődik, és ha éhes lenne felébredne... este 8-tól reggel 7-ig simán aludt, és most hatévesen is olyan alvókája van ,hogy csak na :)
5. Csenge:-) (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. máj. 1. 22:29

Szia,

az én fiam kb. 1 hónapos kora óta alussza végig az éjszakát, én is aggódtam, még a gyerekorvost is megkérdeztem, hogy mit csináljak.

Erre ő ezt válaszolta:

"Tegye össze a két kezét! és aludjon maga is."

Hát így lett, én is kipihent voltam minden nap.

2009. máj. 1. 22:28

Az én lányom 2 hetesen este 8-tól reggel 6-ig húzta, nem is kelt soha utána enni. 3 hónaposan már 7-ig is aludt. Először keltettem, nehogy éhen haljon, aztán a gyerekorvos rám szólt, hogy ne piszkáljam, majd kel, ha éhes.

Örülj neki, sokan cserélnének Veled, hidd el.

2009. máj. 1. 22:27
Három hónaposan már nekem is végigaludta a kisfiam az éjszakát és nem evett. most egy évesek leszünk. Szerintem ha éhes ő úgyis jelez. Egyébként mennyit eszik napközben? Anyatejes még?
2009. máj. 1. 22:26
Hidd el ha éhes lenne felébredne, ha nyugodtan alszik, fel ne keltsd:) Tudja az ő pici belső szabályozó rendszere hogy mennyit kell aludnia és mikor kell ennie!
2009. máj. 1. 22:24

Sziasztok!

A pici fiam az első pillanattól végigalussza az éjaszakát, de eddig egyszer azért éjszaka is felkelt enni. Mostanában azonban már teljesen végigalussza, sőt van, hogy 7kor eszik, és csak reggel 5kor kel. Én ezt egy kicsit soknak tartom, bár lehet, h ez normális?! Nem sok még ez egy csecsemőnek evés nélkül? Felkeltsem szerintetek valamikor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook